PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi wejsciowe - bia?e ?



15-01-2003, 17:17
Zwracam sie z pytaniem do uzytkownikow, ktorzy maja u siebie w domu drzwi wejsciowe w kolorze bialym: czy takie drzwi mocno sie brudza (czy sa np. slady po muchach) ?
Czy lepiej wybrac w kolorze bazowym ?
Prosze o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.

16-01-2003, 08:38
Mam białe drzwi - nie są złe.
Trochę się brudzą tzn. jeśli są małe dzieci w domu (kopią sobie w drzwi butami) albo zwierzęta pies czy kot (ślady łap - gdy chcą się dostać do domu), ale nie jest to bardzo uciążliwe.

Mam raczej inną uwagę - przy białych drzwiach ściany domu powinny być kolorowe tzn. nie białe bo to są zupełnie różne odcienie bieli i się gryzą. Ja mam otynkowany dom ale jeszcze nie pomalowany więc drzwi (obecnie)wyglądaję na zżółknięte.

JoteR
16-01-2003, 08:40
brudzą się tak samo tylko na białym jest to bardziej widoczne.

Inzynier
16-01-2003, 08:42
Biały jest dobry jako wejscie do magazynu. Jestem zwolennikiem odcieni brązu.

16-01-2003, 12:33
Widze ze w Polsce bardzo malo ludzi ma biale lub brazowe drzwi wejsciowych (moze czerwone sa w modzie?). Czy to tak naprawde ciezko podzielic sie swoja opinia typu: mam biale i to mi nie przeszkadza, mam brazowe ale zmienilbym na biale (lub odwrotnie) bo... itp. ??
Jeszcze raz prosze o opinie. Ludzie nie badzcie tacy leniwi.

Domka
16-01-2003, 14:29
dobry wątek, jestem etapie wyborów kolorystycznych (wiosna tuż tuż)
mam białe okna, więc myślałam do koloru dać drzwi wejściowe i garażowe też białe,(garaż mam w bryle na tej samej linii)

poza tym garażowe drzwi są dość duże, dając je w kolorze kontrastowym do tynków bardzo je wyeksponuje, będą się za bardzo rzucać w oczy same drzwi,
i dalej nie wiem:
czy tynki dać białe, czy leciutki rozżółcony beż (albo morelowy), dachówkę mam czerwień miedziana, kominy klinkier czerwień miedziana,

i czy ogrodzenie klinkierowe (w kolorze jak kominy), czy murek (słupki) w kolorze tynków z takimi czapeczkami czerwonymi jak dachówka? nie pamietam jak sie to nazywa :smile:

wiem, że w tym zględzie każdy sam powinien decydować (rzecz gustu) ale może faktycznie ktoś ma doświadczenie w tym temacie, że biały faktycznie tak szybciej się brudzi, czy moze klinkier jest lepszy w utrzymaniu jak jasne murki? czy murek pęka?

pozdr....

Bela
16-01-2003, 14:52
Domka - ja mam ogrodzenie: słupki betonowe, które właśnie zamierzam w przyszłości otynkować na ten sam kolor co elewację, a na górze dać te "czapeczki" z klinkieru i takie "trójkąciki" na szczycie murku, który jest pomiędzy słupkami - tylko że ja mam czarny dach i kominy klinkierowe też czarne (są śliczne) i czapeczki w takim kolorze trudno jest dostać. Może i zrobiłabym całe ogrodzenie klinkierowe, ale zdecydowały względy kosztowe - same cegły klinkierowe na kominy kosztowały mnie nieźle (wiem, że to sprawa subiektywna - ale same "czapeczki" i "trójkąciki" na mój murek będa kosztować ok. 2.000 zł, a dla mnie to nie mało).
Tez się zastanawiam nad morelową/ beżową/ piaskową elewacją - bardzo jasna, ale w kolorze (i ogrodzenie też takie), a jak już wspomniałam dach mam czarny, to jakie powinnam dać drzwi wejściowe? Chyba powinny być takie jak okna? Ale brązowe okna nie bardzo mi pasują do czarnego dachu...
Bela

Domka
17-01-2003, 12:55
Bela, zestawienie czarny z elewacją (piaskową jasna - ekri) da Ci piękne zestawienie, a nie myślałaś o drzwiach właśnie w kolorze elewacji?
pozdr...

Domka
17-01-2003, 12:59
ps
do czarnego dachu, pięknie będzie Ci pasować czarne ogrodzenie, lubię jak właśnie tak wszystko do siebie pasuje. Zastanawiam się nad tym klinkierem w ogrodzeniu, może zrobie tak jak Ty słupki i otynkuje w kolorze elewacji domu.
a jakiego koloru dałaś rynny?

rammadan
17-01-2003, 13:07
Wezwano nas do odpowiedzi. Zatem: Mam brązowe i nie zamieniłbym na inne :smile: ponieważ:
1. białe mi się nie podobają,
2. mamy brązowy dach,
3. mamy brązowe okna,
4. mamy brązową bramę i
5. mamy piaskową (ale nie z piasku) elewację i do tego najbardziej pasują brązowe drzwii.
Ale biały to niezły kolor, prawie wszędzie sufity maluję na biało :smile:

Domka
17-01-2003, 13:14
gdybym zdecydowała sie na innego koloru okna jak mam (białe) napewno drzwi były by w kolorze okien, myślałam nawet żeby zrobić okiennice jasne drewno) i takie same drzwi

zastanawiam się natomiast nad drzwiami wewnętrznymi, lubię bardzo drewno, czy drzwi zrobić w kolorze drewna (do koloru mebli) czy dopasować do koloru ścian (prawie wszędzie wewnątrz planuje kolor piaskowy - ekri) czy białe uniwersalne.

17-01-2003, 15:38
Co do słupków tynkowanych, to mi się bardzo podobają.Podejrzewam,ze powoli są wypierane prze klinkier ze względu na "bezproblemowość" klinkieru.Jako daszki podobają mi się dwuspadowo ułożone dachówki-karpiówki.
Obserwowałam słupki jadąc przez pół Polski.I w okolicach W-wy zdecydowanie szarogęsi się klinkier. Zaś w górach zdecydowanie tynkowane i klinkier pojawia się,ale bardzo rzadko.
Czy faktycznie takie słupki są tańsze?
Z drugiej strony tak się zastanawiam,że jednak wkoło ten klinkier ,to moze nie ma co robić misz maszu?
Ale i tak przeważą koszty.
Poproszę za i przeciw (słupki tynkowane vs klinkier).:smile:

Octavian
17-01-2003, 16:45
Ja mam obecnie drzwi wejściowe ciemne a jak będę wymieniał to białych nie zrobię. Raczej ciemny brąz aby odcinały się od elewacji.
pzdr

Gajka
17-01-2003, 18:52
On 2003-01-16 13:33, Anonymous wrote:
Widze ze w Polsce bardzo malo ludzi ma biale lub brazowe drzwi wejsciowych (moze czerwone sa w modzie?).


A ja śmiem twierdzić, że najwięcej ludzi ma białe drzwi wejsciowe. Gdzie? W mieszkaniach w bloku. Następnym kolorem jest brąz.
Pilnujesz mody?

Domka
18-01-2003, 14:33
a jakby wygladały drzwi całe przeszklone? oczywiście specjalna szyba?
moze byłoby za bardzo sklepowo, ale kto wie? jakie mogą być plusy i minusy takich drzwi?

+ duzo światła w wiatrołapie
+ dobra widoczność, kto stoi za drzwiami
- ale i cały wiatrołap widziany z zewnątrz
- częste mycie szyb
+ \ - względy estetyczne

coś jeszcze?

Kjandy
18-01-2003, 14:38
Z tego co wiem musialaby to byc szyba antywlamaniowa a dla niej wspolczynnik przenikania ciepla jest na poziomie 2.6 (znacznie gorzej niz dla okien). Nie wiem czy nie bylyby wowszas za duze straty ciepla.

Domka
18-01-2003, 14:49
myślałam o szybie P4, taką mam w oknach, czy mam większe straty ciepła niż w zwykłej szybie ?

Kjandy
18-01-2003, 15:11
Wczoraj bylem w salonie drzwi zewnetrznych. Zastanawiam sie nad zakupem drzwi z szybka. W modelu ktory ogladalem sprzedawca stwierdzil ze szyba jest P4 i ze jej wspolczynnik jest na poziomie 2.