PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy wybrać grzejnik???



ANNACOR
10-12-2005, 21:11
Witam gorąco choć w zimie. Mam ogromny problem z wyborem grzejników do domku jednorodzinnego o powierzchni 160 m2.Problem polega na tym ze nasluchalam sie roznych opinii o grzejnikach a raczej o producentach. Chcemy z mezem w miare tani ale jednoczesnie dobry grzejnik. Co myslicie o PURMO albo KERMI?Co jest lepsze?A moze jakas inna firma? Bardzo dziekuje za pomoc.

JackD
10-12-2005, 21:14
ja wybrałem stelrad......jak narazie jestem zadowolony.... polecam....

jacekaqua
10-12-2005, 21:21
Witam gorąco choć w zimie. Mam ogromny problem z wyborem grzejników do domku jednorodzinnego o powierzchni 160 m2.Problem polega na tym ze nasluchalam sie roznych opinii o grzejnikach a raczej o producentach. Chcemy z mezem w miare tani ale jednoczesnie dobry grzejnik. Co myslicie o PURMO albo KERMI?Co jest lepsze?A moze jakas inna firma? Bardzo dziekuje za pomoc.

moge powiedzieć ze w 98% montuje grzejniki panelowe typu purmo ,buderus,radson,kermi itp. myślę ze decydując się na jedną z tych firm będziesz zadowolony i nie kombinuj nic więcej :lol:

boguslaw
10-12-2005, 21:41
Kombinuj :lol:

www.regulus.co.pl

boguslaw
10-12-2005, 21:43
literówka :oops: sorry

Oczywiście: www.regulus.com.pl

mark1oc
10-12-2005, 21:45
no wlasnie kogos mi tu brakowalo :lol:

jacekaqua
10-12-2005, 22:06
literówka :oops: sorry

Oczywiście: www.regulus.com.pl
no własnie 2% zostawiłem na tego typu grzejniki (okres działalności to okolo 12 lat)

ANNACOR
10-12-2005, 22:14
Czy to prawda ze PURMO wykupilo Kermi bo dzisiaj uzyskalam taka informacje w sklepie gdzie bardzo reklamuja PURMO i twierdza ze nie ma juz zadnej roznicy w wyborze bo jest to robione przez ta sama fabryke. Z kolei ja slyszalam ze Kermi sa o wiele lepsze.Wyrazcie swoj poglad.
Dzieki

jacekaqua
10-12-2005, 22:17
Czy to prawda ze PURMO wykupilo Kermi bo dzisiaj uzyskalam taka informacje w sklepie gdzie bardzo reklamuja PURMO i twierdza ze nie ma juz zadnej roznicy w wyborze bo jest to robione przez ta sama fabryke. Z kolei ja slyszalam ze Kermi sa o wiele lepsze.Wyrazcie swoj poglad.
Dzieki
purmo są stukane w polsce ,kermi według mnie są cienko pakowane i często są poobijane,radson ma największą wydajność z długośći i cene
:cry: ,zobacz na oferte buderusa w tym momencie najlepsza jakość względem ceny

PRO
10-12-2005, 22:38
ja kupiłem Cosmonova ładniejsze od Purmo, technicznie nie gorsze a kupiłem taniej od Purmo

picasso
10-12-2005, 23:14
jeszcze wczoraj mialem to samo.... a dzis mam pewnosc tylko GORENJE ...po prostu (jak dla mnie ) wyprzedzaja konkurencje ....o lata ....swietlne :)

boguslaw
11-12-2005, 09:24
jacekaqua pisze:

no własnie 2% zostawiłem na tego typu grzejniki (okres działalności to okolo 12 lat

purmo i radson produkowane są przez fiński koncerm Rettig-Heating,
brugman i kermi przez firmy niemieckie, korado jest wielką czeską fabryką istniejącą od komuny, korad to dawniejsza jej słowacka firma, webermany są klepane w Chinach i dziesiątki innych itd. itd.
Produkcja prosta - dwa arkusze blachy z rulonu przetłoczone i zgrzane.
Różnica w ich cenie to przede wszystkim grubość blachy, jakość blachy i jakość zabiegów przed malowaniem no i miejsce faktycznej produkcji
:wink:

jacekaqua tak na marginesie:
Regulusy są produkowane dopiero od końca 2001 roku...............
Czytałem ostatnio ranking grzejników w bodajże "Budujemy Dom" i w rozpoznawalności marki regulusy są na miejscu 4-tym a w preferencjach zakupowych już co trzeci klient deklaruje chęć ich zakupu.
To, że nie są wyżej, jest spowodowane jedynie tym ,że cała rzesza opiniotwórczych fachowców ( jak np. Ty) jest związana z innymi mocnymi markami.
Jednak obiektywny instalator i klient w pełni doceni ich zalety właśnie w naszej strefie klimatycznej o znacznej przewadze okresu przejściowego.

ANNACOR: gdybym to ja miał wybierać między purmo a kermi wybrałbym zdecydowanie kermi. :roll:

jacekaqua
11-12-2005, 13:06
jacekaqua pisze:

no własnie 2% zostawiłem na tego typu grzejniki (okres działalności to okolo 12 lat

purmo i radson produkowane są przez fiński koncerm Rettig-Heating,
brugman i kermi przez firmy niemieckie, korado jest wielką czeską fabryką istniejącą od komuny, korad to dawniejsza jej słowacka firma, webermany są klepane w Chinach i dziesiątki innych itd. itd.
Produkcja prosta - dwa arkusze blachy z rulonu przetłoczone i zgrzane.
Różnica w ich cenie to przede wszystkim grubość blachy, jakość blachy i jakość zabiegów przed malowaniem no i miejsce faktycznej produkcji
:wink:

jacekaqua tak na marginesie:
Regulusy są produkowane dopiero od końca 2001 roku...............
Czytałem ostatnio ranking grzejników w bodajże "Budujemy Dom" i w rozpoznawalności marki regulusy są na miejscu 4-tym a w preferencjach zakupowych już co trzeci klient deklaruje chęć ich zakupu.
To, że nie są wyżej, jest spowodowane jedynie tym ,że cała rzesza opiniotwórczych fachowców ( jak np. Ty) jest związana z innymi mocnymi markami.
Jednak obiektywny instalator i klient w pełni doceni ich zalety właśnie w naszej strefie klimatycznej o znacznej przewadze okresu przejściowego.

ANNACOR: gdybym to ja miał wybierać między purmo a kermi wybrałbym zdecydowanie kermi. :roll:

no ty chyba też nie jesteś związany z regulusem :lol:

root
11-12-2005, 22:08
Witam.

Też zastanawiałem sie nad regulusem. Jeden z instalatorów wyraził opinię iż grzejniki te nie sprawdzają się jednak przy niższych temperaturach pracy. Ja kupuję kocioł na eko groszek i temperatura wody w obiegu nie będzie zbyt wysoka. Nie wiem na ile taka opinia jest prawdziwa, sam z chęcią bym przeczytał opinię kogoś kto korzysta z takich grzejników.

beno11
11-12-2005, 23:33
witam
tez mialem te rozerki zwiazane z wyborem grzejnikow w koncu wybralem aluminiowe z krakowa - chociaz nie musze sie martwic kiedy w porownaniu ze stalowymi zardzewieja

andrzej100
12-12-2005, 03:25
Mialem dwie fimy (hydraulikow) na budowie. Po pytaniu kazdej z nich o to samo co ty w poscie dostalem odp.
1. Oczywiscie Purmo, duzo lepsze od Kermi-nigdy bym nie zamontowal ich u siebie
2. Bez zastanawiania sie brac Kermi, Purmo niedomalowane, kiepskie spawy.
Wydaje mi sie, ze to porownywalne firmy. Wybralem tansza z nich.

Jak szukalem najlepszego wyboru na forum (odnosnie grzejnikow) to niestety tylko p. Boguslaw forsowal Regulusy

Mały
12-12-2005, 06:24
Boguslaw - Korad to nie były producent Korado tylko nieudolna podróbka Korado swego czasu mocno psująca renomę.
Ale zawsze możesz dowiedzieć sie tego u pana Jerzego K. inżyniera z Magazynu Instalatora (jest bdb obeznany w tym temacie i nie tylko)

t f k
12-12-2005, 07:30
(...)

Jak szukalem najlepszego wyboru na forum (odnosnie grzejnikow) to niestety tylko p. Boguslaw forsowal Regulusy

Regulusy mają 25 lat gwarancji!!

andrzej100
13-12-2005, 06:08
(...)

Jak szukalem najlepszego wyboru na forum (odnosnie grzejnikow) to niestety tylko p. Boguslaw forsowal Regulusy

Regulusy mają 25 lat gwarancji!!
No i .... co z tego wynika?

t f k
13-12-2005, 07:19
(...)

Jak szukalem najlepszego wyboru na forum (odnosnie grzejnikow) to niestety tylko p. Boguslaw forsowal Regulusy

Regulusy mają 25 lat gwarancji!!
No i .... co z tego wynika?

To chyba jest jakieś świadectwo jakości.

Maciek-MZM
13-12-2005, 09:08
Ja mam grzejniki Cosmonova. Nie kupilem purmo bo ogladajac dwa grzejniki obu firm cosmo byl bialy a purmo lekko kremowy. Cenowo taniej wyszly cosmonova.
A grzeja pewnie tak samo :)

anaki112
01-08-2016, 09:50
ja mam pur,mo stalowe i nie narzekam. Jak się dobrze obliczy i dopasuje moc grzejników do wielkości pomieszczenia to wszystko będzie grało. Mi liczył facet od ogrzewania, polecił stalowe i w sumie już 4 sezon hulają bez zarzutu. W łazience też mam stalowy drabinkowy i nie rdzewieje ani nic, jak nie macie planów budowy to np tak można policzyć http://www.grzejniki-stalowe.com.pl/jak-dobrac-wielkosc-grzejnikow-stalowych-bez-projektu/

Raine
01-08-2016, 10:47
Super ten link. Dzięki :) Robię właśnie remont domu i nie mogę się doliczyć jakiej mocy potrzebuję. Super sprawa