PDA

Zobacz pełną wersję : Przylacz pradu do dzialki budowlanej?



marcin_krakow
11-12-2005, 17:27
Witajcie,

Jakie sa mozliwosci formalne przylaczenia pradu do dzialki budowlanej bez zezwolenia na budowe?

Slyszalem ze stosunkowo niedawno pozmienialy sie przepisy i nie mozna juz zrobic tzw prowizorki jesli sie nie na zezwolenia na budowe.

Sasiad ma juz zezwolenie na budowe, chce teraz wystepowac z papierami/robic przylacz pradu i najlepiej by sie nam obu oplacalo gdybysmy zrobili sobie przylacz razem (na warunkach z ZE jest napisane ze mamy sobie zrobic go wspolnie z jednego slupa) - jeden projekt, jeden slup, razem kopac itp

Jak to mozna rozwiazac? Formalnie i praktycznie?

Moje podlaczenie bedzie przechodzic przez jego dzialke (ma to wpisane w ksiedze wieczystej jako sluzebnosc).

Rom
11-12-2005, 18:23
Witam
Gdzieś od roku mam prąd na działce. Nie wiem czy od tamtego czasu coś się w tym względzie zmieniło w przepisach ale nie miałem wówczas pozwolenia na budowę i bez problemu założyli mi prąd. Energetyka postawiła mi skrzynkę w granicy działki i podłączyłła do niej prąd. Jedynym minusembyło to, że w umowie musiałem sie zobowiązać do tego, że w ciągu pól roku podłacze do niej jakiś odbiornik,założą mi licznik i że stanę sie odbiorcą prądu. Postawiłem więc obok tej skrzynki drugą skrzynkę budowlaną i musiałem od tego mometu płacić rachunki za prąd, które w przypadku prądu budowlanego wcale nie są takie małe ponieważ sama opłata stała wynosi około 40 zł na miesiąc.
Jżeli masz możliwość budowy przyłącz z sąsiadem to pewnie wart bo zawsze to taniej, ale z drugiej strony czy jeżeli prąd będzie szedł przez jego działkę to czy nie obawiasz sie, że będzie ci robił z tym jakieś trudności w przypadku kiedy wasze stosunki nie układały się najlepiej?

slawomir potecki
11-12-2005, 18:27
Witajcie,

Jakie sa mozliwosci formalne przylaczenia pradu do dzialki budowlanej bez zezwolenia na budowe?

Slyszalem ze stosunkowo niedawno pozmienialy sie przepisy i nie mozna juz zrobic tzw prowizorki jesli sie nie na zezwolenia na budowe.

Sasiad ma juz zezwolenie na budowe, chce teraz wystepowac z papierami/robic przylacz pradu i najlepiej by sie nam obu oplacalo gdybysmy zrobili sobie przylacz razem (na warunkach z ZE jest napisane ze mamy sobie zrobic go wspolnie z jednego slupa) - jeden projekt, jeden slup, razem kopac itp

Jak to mozna rozwiazac? Formalnie i praktycznie?

Moje podlaczenie bedzie przechodzic przez jego dzialke (ma to wpisane w ksiedze wieczystej jako sluzebnosc).

:D bez problemu , mam to akurat za sobą , ( miasto elbląg ) . weżcie projektanta prywatnie , na pewno podpowiedzą wam w energii , . dzielicie koszta geodety i projektanta . przecierz to już coś . u nas było prawie dwa tyś . za przyłącze płaci każdy sam . twój sasiad teraz a ty jak dostaniesz zezwolenie na budowę , bo bez takowego nie dostaniesz przyłącza . :wink:

a na razie na pewno sąsiad się zgodzi żebys od czasu do czasu od niego pobieral prąd . ale wiesz , to jest "nieoficjalne " .
ja załozylem po drodze licznik nieatesyowany .