PDA

Zobacz pełną wersję : Wolność słowa a uczucia religijne



Strony : [1] 2

rrmi
10-12-2005, 17:14
usmialam sie , ale Ty uwazaj , bo na liste wejsc mozesz Tolu :wink:

:D :D :D

tola
10-12-2005, 17:15
bojem się :roll: :wink:

rrmi
10-12-2005, 17:18
bojem się :roll: :wink:
nie boj , ja Cie obronie :wink:
mikrofon wylaczymy i bedzie po ptakach :wink:

tola
10-12-2005, 17:27
aha i pójdziemy siedzieć, to już chyba drugi raz razem :wink: :roll: 8)

maksiu
10-12-2005, 18:30
tola: prosilbym abyś na przyszłość zastanowiła się czy taki post jaki napisałaś powyzej nie obraża uczuć religijnych innych uczestników forum, dostałem taki sygnał i dlatego musiałem usunąc Twój post, a Tobie daje ostrzeżenie
maksiu

główną część treści zawartych w usuniętym poście Toli można znaleźć po poniższym linkiem: http://www.joemonster.org/article.php?sid=5360&mode=thread&order=0
Tola w swoim poście umieścila na początku uwagę, że prosi o potraktowanie go w formie humorystycznej.

tola
10-12-2005, 19:19
tola: prosilbym abyś na przyszłość zastanowiła się czy taki post jaki napisałaś powyzej nie obraża uczuć religijnych innych uczestników forum, dostałem taki sygnał i dlatego musiałem usunąc Twój post, a Tobie daje ostrzeżenie
maksiu

:o :o :o

no comment...

a właściwie comment, gratuluję Maksiu.

bpis
10-12-2005, 21:46
Wiecie, mnie się wydaje, że jeśli ktoś mocno wierzy i jest głęboko przekonany co do słuszności swych uczuć, to NIC i NIKT nie jest w stanie obrazić jego uczuć religijnych.
Pomyślmy o tym, zanim oskarżymy kogoś o obrazę tychże uczuć.

Luc Skywalker
10-12-2005, 21:53
tola: prosilbym abyś na przyszłość zastanowiła się czy taki post jaki napisałaś powyzej nie obraża uczuć religijnych innych uczestników forum, dostałem taki sygnał i dlatego musiałem usunąc Twój post, a Tobie daje ostrzeżenie
maksiu


Usuniecie tego postu obraza moje uczucia religijne .
Prosze natychmiast cos z tym zrobic .
Szacunek dla wszystkich . L S.

KAS01
10-12-2005, 22:03
Mi również nie podoba się taka cenzura.
pozdrawiam
Konrad

jareko
10-12-2005, 22:05
maksiu
Nie wiem co napisala Tola ale to realnie nie ma znaczenia.
Chodzi o sam fakt usuwania postow.
Forum w tej swojej czesci nie jest forum czysto budowlanym - jest miejscem wymiany pogladow, mysli - czesto bardzo kontrowersyjnych
I usuwanie postow z takich powodow jak napisales jest po prostu cenzura i to w najgorszym tego slowa znaczeniu.
Nie sadze by Tola napisala cos w sposob wulgarny, chamski czy uzywajac jezyka powszechnie uwazanego za niecenzuralny. To w dbalosci i o oczy czytajacych w mojej ocenie mogloby byc powodem usuniecia postu a nie jego tresc.
Zawsze bylem przeciwny "jedynie slusznej prawdzie" i niszczeniu przejawow wolnego myslenia i wyrazania pogladow. Zle mi sie to kojarzy i nie bede rozwijal tych slow....sadze, ze domyslisz sie co mam na mysli.
Twoje "moderowanie" forum jest hmmm....co najmnije dziwne. Pozwalasz jednym permanentnie obrazac innych, manipulowac wypowiedziami, pozwalasz im na wiele gdy innych dla odmiany juz za jedno slowo czy tez niezrozumiala przez czesc czytajacych mysl jaka chcial przekazac ostrzegasz, posty wycinasz...... hmmmm...... nadzor nad forum w mojej ocenie inaczej powinien wygladac. Ale oczywiscie to moje zdanie
Pozdrawiam i tak jak ktos juz tu wspomnial - jesli ktos wierzy gleboko to nie ma sily ani slow, ktore moglby jego uczucia religijne obrazic, chyba ze.....to tylko wiara na pokaz...........

maksiu
10-12-2005, 22:17
Twoje "moderowanie" forum jest hmmm....co najmnije dziwne. Pozwalasz jednym permanentnie obrazac innych, manipulowac wypowiedziami, pozwalasz im na wiele gdy innych dla odmiany juz za jedno slowo czy tez niezrozumiala przez czesc czytajacych mysl jaka chcial przekazac ostrzegasz, posty wycinasz...... hmmmm...... nadzor nad forum w mojej ocenie inaczej powinien wygladac. Ale oczywiscie to moje zdanie
Pozdrawiam i tak jak ktos juz tu wspomnial - jesli ktos wierzy gleboko to nie ma sily ani slow, ktore moglby jego uczucia religijne obrazic, chyba ze.....to tylko wiara na pokaz...........

Wiesz Jareko, druga strona pisze dokładnie to samo, ze pozwalam permanentnie obrazac innych, manipulowac wypowiedziami, pozwalam im na wiele. Jeśli uważasz że źle wypełniam funkcje modratora to nic prostszego aby mnie z niej odwołać, a powołać w to miejsce kogoś innego, ja naprawde chętnie się pozbędę 'garba' i odzyskam możliwosc publicznej prezentacji swoich pogladów. Nie pisze tego aby ktos pomyslam ze się obrazilem czy cos takiego, to jest naprawde nasze wspolne forum, wiec jesli cos w nim szwankuje to trzeba to naprawic.
pozdrawiam
m.

Luc Skywalker
10-12-2005, 22:20
A co zrobisz Maksiu z tym , ze ja teraz poczulem obraze moich uczuc ?

rrmi
10-12-2005, 22:22
maksiu to nie Ty masz problem
problem ma ten co sie tak na wszystko irytuje i sygnalizuje
troche humoru i autoironii tylko w zyciu pomaga

maksiu
10-12-2005, 22:23
A co zrobisz Maksiu z tym , ze ja teraz poczulem obraze moich uczuc ?

twoja uwaga jest bardzo ogolna i podskórnie wyczuwam ze sarkastyczna, wiadomosc w oparciu o ktora podjąłem decyzje o usunięciu postu Toli byla bardzo konkretnie umotywowana i wyjasniona.
m.

rrmi
10-12-2005, 22:26
Jesli uwage o poscie Toli napisal ktos z Forum to chyba jest inny :roll:
Jak mozna tu bywac i nie wiedziec , ze Tola jest tak taktowna
i kulturalna osoba , i ze nie napisala niczego , zeby obrazac te uczucia .
Przeciez to Wiesz Maksiu

Luc Skywalker
10-12-2005, 22:27
A co zrobisz Maksiu z tym , ze ja teraz poczulem obraze moich uczuc ?

twoja uwaga jest bardzo ogolna i podskórnie wyczuwam ze sarkastyczna, wiadomosc w oparciu o ktora podjąłem decyzje o usunięciu postu Toli byla bardzo konkretnie umotywowana i wyjasniona.
m.


Zgadza sie , ze sarkastyczna .
Moja decyzja , o obrazie moich uczuc religijnych spowodowana usunieciem postu Toli , w wyniku obrazenia uczuc religijnych anonimowego forumowicza , byla przykladem , co nadgorliwosc moze spowodowac .

maksiu
10-12-2005, 22:33
Jesli uwage o poscie Toli napisal ktos z Forum to chyba jest inny :roll:
Jak mozna tu bywac i nie wiedziec , ze Tola jest tak taktowna
i kulturalna osoba , i ze nie napisala niczego , zeby obrazac te uczucia .
Przeciez to Wiesz Maksiu

wiesz mi rrmi ze nie było mi łatwo usunąc ten post, wiedzialem jakie intencje przyswiecaly Toli, ale i nie mozna sie bylo nie zgodzic z argumentacją drugiej strony
m.

Luc Skywalker
10-12-2005, 22:37
No dobra .
Zbiore fakty do kupy .

Tola pisze post . Ktos doznaje uczucia obrazy swoich uczuc religijnych i dzieli sie ta nowina z Maksiem , sowicie uzasadniajac decyzje swojej obrazy .
Maksiu , jako moderator - reaguje zgodnie ze swoim sumieniem - post usuwa .
W tym momencie ja poczulem obraze moich uczuc religijnych , poniewaz obraza mnie wszystko , co zaprzecza prawu do wypowiedzi . Tu podpieram sie Konstytucja Polski .
Jeszcze kilku forumowiczow popiera Tole .
Maksiu uzasadnia swoja decyzje .

Na razie to tyle .

rrmi
10-12-2005, 22:41
Jesli uwage o poscie Toli napisal ktos z Forum to chyba jest inny :roll:
Jak mozna tu bywac i nie wiedziec , ze Tola jest tak taktowna
i kulturalna osoba , i ze nie napisala niczego , zeby obrazac te uczucia .
Przeciez to Wiesz Maksiu

wiesz mi rrmi ze nie było mi łatwo usunąc ten post, wiedzialem jakie intencje przyswiecaly Toli, ale i nie mozna sie bylo nie zgodzic z argumentacją drugiej strony
m.
wierze Ci Maksiu :)
Wkurza mnie tylko , ze katolicy wciaz stawiaja sie w sytuacji ludzi pokrzywdzonych , gorszych ,
takie odnosze wrazenie .
Ja nie czuje sie gorsza z powodu , ze jestem ateistka .
Ani lepsza , ani jakakolwiek .
Nie bede tez atakowala kazdego kto powie , ze ateista pojdzie do piekla .

Żelka
10-12-2005, 22:41
Maksiu, a ta druga strona, nie wiedziała, że Tobie potem będzie tez ni jak. Bo zostawić.., nie możesz.., a jak usuniesz.., to inny zaczną się buntować... no i tyle Ci ten ktoś Sprawiedliwi narobił. A nie mógł po prostu tego sam napisać.., a nie załatwiać sprawę przez „tatusia”...
Kawę na lawę i już...
Mam nadzieje, że teraz ma choć trochę wyrzuty sumienia za to, że Cię w to wpakował...
Apeluje tutaj do ludzi.., miejcie ludzie serca... Maksiu choć mówi, ze tu tylko sprząta, tez ma jakieś prawa i uczucia... Załatwiajmy sprawy kulturalnie i jak dorosły, a jak ktoś chce prosić o usuniecie czyjegoś postu, to niech poprosi tutaj aby każdy mógł Maksia bardziej zrozumieć...

jareko
10-12-2005, 22:46
maksiu-spoko, ja nie z tych co tak szybko sie obrazaja itepe. W wiekszosci wypadkow potrafie zachowac dystans zarowno do siebie jak i do innych ale.....sadze (czego przyklady byly na forum nie raz) iz sa osoby przewrazliwone na swoim punkcie, bardziej swiete od Papieza ktorych jedna uwaga nie powinna wplywac na "nadpobudliwa" reakcje moderatora. Sa tez osoby ktorych wypowiedzi maja na celu sklocenie nas ze soba poprzez manipulacje i niewybredne ataki nie na poglady przez kogos gloszone lecz na sama osobe. A sadzac po reakcji wiekszosci z nas Ci ktorzy zglosili Ci iz post Toli jest nie teges ;) sa "inne" w rozumieniu i zrozumieniu (bo to jednak nie to samo) wolnosci mysli i wypowiedzi.
Nie wnikajac w szczegoly i nie posilkujac sie przykladami wszystkim chyba znanych nickow sadze ze dopiero chamstwo, wulgarnosc, totalny brak kulktury powinien byc powodem ingerencji a nie gloszone poglady zwlaszcza iz znajac Tole z wielu jej wypowiedzi watpie by realnie kogokolwiek mogla obrazic w swoim poscie.
Swoje powiedzialem i wracac juz do tego tematu nie bede.
Cenzura jest beeeee...... i kazdy kto mial z nia doczynienia powinien o tym wiedziec.

Luc Skywalker
10-12-2005, 22:47
Dobrze to Zeljka napisalas .
Powinna obowiazywac zasada : zostaly uczucia me obrazone na forum - na forum rowniez domagam sie sprawiedliwosci .
A teraz mamy dosc niejasna sytuacje . Zlosliwcy mogliby pomyslec , ze Maksiu nie lubi Toli wiec podsrywa jej niejako przy okazji .

Zaznaczam , ze wierze Maksiowi , ze rzeczywiscie ktos sie mogl skarzyc .

tola
10-12-2005, 22:47
Wydaje mi się, że osoba, której mój post wydał się obraźliwy (doprawdy nie rozumiem dlaczego), powinna swoje argumenty przedstawić mnie, autorce postu i innym, którzy tym postem byli zainteresowani.
Mamy prawo znać argumenty, w imię których wyrzuca się nasze słowa do śmieci.
Byłam autorką postu, aczkolwiek nie autorem słów.
To, co napisałam, było żartem. Na wstępie przeprosiłam tych, których ten żart mógł nie bawić.
Gdyby osoba, którą w jakiś sposób mój post dotknął, zwróciła się z tym do mnie i wyjaśniła, że tak bardzo jej to przeszkadza, wykasowałabym ten post i byłoby po sprawie.
Nie jestem osobą robiącą zadymy na tym forum. Jestem otwarta i na argumenty i na prośby.
Nie interesują mnie dyskusje z używaniem słów powszechnie uznawanych za obraźliwe i nigdy takich ode mnie nie usłyszycie.

Ale jestem za wolnością słowa i wolnością wypowiedzi.

Nie może być tak, że osoba, której coś nie będzie odpowiadać, od razu będzie żądać od moderatora kasowania postu.

I co jeszcze, internowanie, zsyłka, czy pręgierz?

Nie dajmy się zwariować, potraktujmy to, co tu piszemy z odrobiną dystansu, i do naszych wypowiedzi i do samych siebie.

Przecież można.

feyrus
10-12-2005, 22:49
Ciężko być jednym z grupy , a potem wskutek okoliczności , awansu czy czegoś tam zostać szefem.
A ten ma jakby nie było mało wdzieczną rolę, gdy chodzi o konflikt interpersonalny :-?

A tu jeszcze sygnał :o
Że też to na Tolę trafiło :-? .

P.S. Ten sygnalizujacy niech juz idzie spać. Późno już.

tomek1950
10-12-2005, 22:50
Znając Tolę nie tylkoz forum, ale i osobiście trudno mi uwierzyć by swoją wypowiedzią mogła kogoś obrazić. Maksiu, Ciebie też znam i cenię, jajca sobie robisz? :wink:

jareko
10-12-2005, 22:52
...I co jeszcze, internowanie, zsyłka, czy pręgierz?.....
No cos Ty, sa teraz bardziej humanitarne sposoby pozbywania sie przeciwnikow - zastrzyk ;) kulka ;) petla ;)
Zbyt drastyczne?
Wbrew pozorom nie - do tego zawsze prowadzi ograniczenie zrozumienia innych dla ich odmiennego swiatopogladu. Niestety....historia nas tego powinna nauczyc....stop :) by nie pojsc zbyt daleko w historyczna przeszlosc :)

rrmi
10-12-2005, 22:53
I co jeszcze, internowanie, zsyłka, czy pręgierz?


dla rozladowania cisnienia

Tolu jak pojdziemy razem na zsylke to nie bedzie tak zle :wink: :P

maksiu
10-12-2005, 23:02
Znając Tolę nie tylkoz forum, ale i osobiście trudno mi uwierzyć by swoją wypowiedzią mogła kogoś obrazić. Maksiu, Ciebie też znam i cenię, jajca sobie robisz? :wink:

nie Tomku nie robie sobie jaj, najchetniej nic bym nie robil, mam poprostu serdecznie dość forum i moderowania na jakis czas, trzeba chyba dac sobie na jakis czas z tym wszystkim spokoj.
Ale wiem na czym polega moj problem, jestem za bardzo obiektywny (choc wielu uwaza inaczej), moim zdaniem wystarczylo ze chocby jedna osoba poczuła się urażona, a to juz jest powód do usunięcia postu, tym bardziej ze nie chodzilo o jakis tam osobiste urażenie kogoś, ale o urażenie jego uczuć religijnych, bardzo grząski temacik. Wiesz dobrze Tomku ze bardzo lubie Tole prywatnie, ale nie moge kierować się swoimi prywatnymi sympatiami i jednych traktowac inaczej niż innych. Jako Maksiu tak, jako moderator nie. Ot cała filozofia.

tola
10-12-2005, 23:08
I co jeszcze, internowanie, zsyłka, czy pręgierz?


dla rozladowania cisnienia

Tolu jak pojdziemy razem na zsylke to nie bedzie tak zle :wink: :P

...jeśli ta zsyłka w odpowiedni rejon świata będzie, to.... 8)
A można sobie wybrać? :wink:

maksiu
10-12-2005, 23:10
I co jeszcze, internowanie, zsyłka, czy pręgierz?


dla rozladowania cisnienia

Tolu jak pojdziemy razem na zsylke to nie bedzie tak zle :wink: :P

...jeśli ta zsyłka w odpowiedni rejon świata będzie, to.... 8)
A można sobie wybrać? :wink:

a wezmiecie mnie ze sobą? Maksia, nie moderatora?

jareko
10-12-2005, 23:12
i mnie.... i mnie.... i mnie.... !!!!! :) :) :)
Tez chce :) :) :)

tola
10-12-2005, 23:14
Maksiu, niestety własnie tak się poczułam, potraktowałeś mnie zupełnie inaczej niż innych. Proszę, pomyśl o tym.
Zostałam ukarana niesłusznie i z taką surowością, jakbym nie wiem co nabroiła. Czy osoby, które się lubi, należy karać dużo surowiej, by udowodnić komuś, że jest się przez to sprawiedliwym?

rrmi
10-12-2005, 23:16
i mnie.... i mnie.... i mnie.... !!!!! :) :) :)
Tez chce :) :) :)
a masz walizke ?
Pelna pieniedzy? :lol:
Maksiu jestes na liscie jako Ty i jako Moderator .
Ja moge na Mazury na zsylke , moze Tomek przygarnie .
W koncu kiedys zapraszal.
A skarzypytom po lizaku .
Jak mozna Moderatora w takiej sytuacji stawiac ????

tomek1950
10-12-2005, 23:18
Znając Tolę nie tylkoz forum, ale i osobiście trudno mi uwierzyć by swoją wypowiedzią mogła kogoś obrazić. Maksiu, Ciebie też znam i cenię, jajca sobie robisz? :wink:

nie Tomku nie robie sobie jaj, najchetniej nic bym nie robil, mam poprostu serdecznie dość forum i moderowania na jakis czas, trzeba chyba dac sobie na jakis czas z tym wszystkim spokoj.
Ale wiem na czym polega moj problem, jestem za bardzo obiektywny (choc wielu uwaza inaczej), moim zdaniem wystarczylo ze chocby jedna osoba poczuła się urażona, a to juz jest powód do usunięcia postu, tym bardziej ze nie chodzilo o jakis tam osobiste urażenie kogoś, ale o urażenie jego uczuć religijnych, bardzo grząski temacik. Wiesz dobrze Tomku ze bardzo lubie Tole prywatnie, ale nie moge kierować się swoimi prywatnymi sympatiami i jednych traktowac inaczej niż innych. Jako Maksiu tak, jako moderator nie. Ot cała filozofia.

Trudne masz Maksiu zadanie jako Moderator. Zwłaszcza początki są najtrudniejsze. Myślę jednak, że decydując się na tak radykalny krok powinieneś rozważyć kto i czym został urażony. Nie mam zamiaru oceniać ani Ciebie, ani Obrażonego. Są jednak na forum nieliczne osoby, które dążą do kłótni. Gotowe są oświadczyć, że ich uczucia są obrażane tym, że X buduje z betonu komórkowego, a tomek1950 ma tytuł komtura mazurskiego.
Uczucia religijne to faktycznie grząski temat. Współćzuję Ci, ale jednocześnie proszę byś się nie załamywał.
Trzymaj się Maksiu.

tomek1950
10-12-2005, 23:19
Przygarniam i zapraszam Was wszystkich :D

rrmi
10-12-2005, 23:22
Maksiu, niestety własnie tak się poczułam, potraktowałeś mnie zupełnie inaczej niż innych. Proszę, pomyśl o tym.
Zostałam ukarana niesłusznie i z taką surowością, jakbym nie wiem co nabroiła. Czy osoby, które się lubi, należy karać dużo surowiej, by udowodnić komuś, że jest się przez to sprawiedliwym?
Tolu , ja nie chce tu za nikogo sie wypowiadac , ale moze to taki rodzaj przyzwoitosci w maksiu siedzi .
Ja tez poprosilam o zdjecie tego napisu oswieconego , bo tak jakos glupio byc taka prosze ja Ciebie gora
i pieprznac glupote (co mi sie zdarza ) :roll:
Chociaz czym jest taka gora w porownaniu z Moderatorem :lol:

W tym wszystkim najgorsze jest to , ze pewnie ta skarzypyta udaje , ze Tole lubi i takie tam .
To jest wlasnie hipokryzja.

ps .przepraszam , ze wyrazenie kilku mysli w jednym krotkim poscie

tola
10-12-2005, 23:29
W Maksiu siedzi 100% przyzwoitości i nie zabije jej ani donosiciel, ani nikt inny. Ja w to wierzę.
Czasem bywa pod górkę, jak w życiu.
Też jestem za pakowaniem walizek i zsyłką, ale w ciepłe kraje jeśli można prosić.

maksiu
10-12-2005, 23:32
Maksiu, niestety własnie tak się poczułam, potraktowałeś mnie zupełnie inaczej niż innych. Proszę, pomyśl o tym.
Zostałam ukarana niesłusznie i z taką surowością, jakbym nie wiem co nabroiła. Czy osoby, które się lubi, należy karać dużo surowiej, by udowodnić komuś, że jest się przez to sprawiedliwym?

Ok, skoro tak stawiasz sprawę to przyznaje się, popełniłem błąd, za który Cie teraz przepraszam. Nie chce dalej tłumaczyć się, bo znowu wrócimy do punktu wyjścia.

rrmi
10-12-2005, 23:36
Zapraszam do kawiarni na jednego :wink:

feyrus
10-12-2005, 23:36
:) :) :)

a obrażonego pozdrawiamy !!

Luc Skywalker
10-12-2005, 23:48
:) :) :)

a obrażonego pozdrawiamy !!

... i zyczymy , aby sprawy zalatwial publicznie , na forum .

tomek1950
11-12-2005, 09:41
I tak trzymać :D

ckwadrat
11-12-2005, 09:44
:) :) :)

a obrażonego pozdrawiamy !!

Dziękuję za pozdrowienia, mam nadzieję szczere :D, choć to nie ja byłem tym obrażonym i może też nie tyle obrażonym co raczej zniesmaczonym. Zdążyłem post Toli przeczytać, ale napisać repliki już nie , bo został dzięki Wszechmocnemu :wink: usunięty i chwała mu za to. Gratuluję Maksiowi niezłomnosci, że wczoraj wieczorem pozostał jedynym sprawiedliwym w tym watku i np. nie przywrócił postu, mimo bardzo silnej presji Grupy Trzymającej Wątek.

Moim zdaniem usunięcie postu nie było przejawem cenzury, lecz dochowaniem podstawowej zasady TOLERANCJI dla czyjegos wyznania relgijnego. Wolność słowa nie polega na tym aby wysmiewać się z czyjejś religii. Wolność wypowiedzi jak najbardziej tak, ale kiedy wchodzi ona z buciorami w wyznawaną przez kogos wiarę - granice wolności zostają przekroczone. Tak samo, jak przy wyśmiewaniu np. czyjegoś koloru skóry czy narodowości. A czasem trudniej zmienić religię niż np. kolor skóry..

W tolowej ramówce nie było wulgaryzmów czy chamstwa, jednak ośmieszała ona, czy wywoływała niestosowne przywoływanemu przedmiotowi skojarzenia. Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej. Dla katolika samo czytanie takich rzeczy, jakie znalazły się w tolowej ramówce, może być grzechem, nie mówiąć o publicznym dyskutowaniu czy np. "Tour de Częstochowa - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek" (jedna z delikatniejszych pozycji ramówki) już obraża wierzących czy jeszcze nie.

Apel do GTW (Luca Skywalkera, Rrmi, Toli, Tomka1950, jareko, Zeljka , jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam).Wbrew tytułowi wątku, post Toli był bardzo luźno związany z Radiem Maryja. W zasadzie wiązał się tylko tytułem i paroma pozycjami. Zdecydowana większość to to, co pisałem w poprzednim akapicie, czyli wyśmiewanie wiary katolickiej. Dlaczego, pisząc tyle o tolerancji dla homoseksualistów, nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać (obśmiewanie czyjejś wiary jest poniżaniem), co przecież doskonale możecie robić za pomocą prywatnej korespondencji. Współczuję tylko ukrytym katolikom w Waszym gronie. Uszanujcie prawo mniejszości do godności, bo katolicy na tym forum są jak widać zdecydowaną mniejszością. Albo już na tyle ich zaszczuliscie podobnymi wypowiedziami, że boją się cokolwiek tutaj napisać.

Dropsiak
11-12-2005, 10:44
A ja nie wiem o co tu poszło I ......................
bardzo sie z tego cieszę :lol: :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam
ps. W temacie radyja: dostrzegam pozytywy faktu, że na antenie co sobotę goszcza przedstawiciele rzadu RP. :-?
Wiecie dlaczego? O tóz dzwonią wierni słuchacze, w róznych bojach zaprawieni, głosza to co zwykle /w stylu : czarne- białe, my jedyni sprawiedliwi, a onym ...../a tu.....taki minister nagle się z nimi nie zgadza i głosi, ze fakty są /były/ inne, bo cos tam cos tam /wczoraj był jakis minister i śmiech brał jak dzwoniący tracili rezon/. Wychodzi na to, że jak facet zosytał ministrem to i odpowiedzialność za słowa ponosi i wszystkiemu przeytaknąc nie może...
I owym ludziskom impet się wyhamowuje. Może cos przemyslą?.
Może i co dobrego z tego wyjdzie?
ALE jak czytam o czarnych listach dziennikarzy czy agencji /podobno KAI też be/ to mi dziwnie..

tomek1950
11-12-2005, 11:00
Do ckwadrata. Przejrzałem cały ten wątek. Zabrałem w nim przed wykasowaniem postu Toli głos aź dwa razy. Na 1 i 2 stronie. Faktem skasowania postu Toli przez Maksia byłem tak zaskoczony, że starałem się dociec przyczyny tak gwałtownej reakcji Maksia Moderatora i załagodzić niemiłą sytuację. Znam Maksia i Tolę nie tylko ze spotkań w Redakcji i dlatego zaskoczenie moje było tym większe.
Odnosząc się do ostatniego akapitu Twojego postu wydaje mi się, że w żadnej swojej wypowiedzi na tym forum nie atakowałem nikogo osobiście, nie obrażałem niczyich uczuć, ani nie wyśmiewałem się z czyjejś wiary lub przekonań. Wracając jednak do do Radia Maryja, a słuchałem go kilkakrotnie, to chyba przyznasz, że dużo jadu i braku tolerancji się z niego wylewa w Rozmowach niedokończonych. W niektórych audycjach i wypowiedziach słuchaczy na antenie można odnieść wrażenie, że to nie radio katolickie, a radio boga Ojca Rydzyka. To radio jest potrzebne ludziom, ale bez ataków na myślący nie tak jak chciałby Ojciec Rydzyk.
"Miłuj ... bliźniego swego jak siebie samego"

feyrus
11-12-2005, 11:21
No szyderstwa w pozdrowieniach nie było.
:o
Raczej wczorajsza wymiana zdań jest chyba przykładem ,że można mieć różne spojrzenia na sytuację wymienić je i nie robic z tego "konfliktu nuklearnego "

ckwadrat
11-12-2005, 11:24
Odnosząc się do ostatniego akapitu Twojego postu wydaje mi się, że w żadnej swojej wypowiedzi na tym forum nie atakowałem nikogo osobiście, nie obrażałem niczyich uczuć, ani nie wyśmiewałem się z czyjejś wiary lub przekonań.

Tomku, oczywiście, że nie atakowałeś a ja niczego takiego nie napaisałem. Jednak broniłeś postu Toli, a konkretnie pisałeś, że Maksio zrobił sobie jajca usuwając go. Stosując czystą logikę (bez żadnych uprzedzeń do Ciebie - przecież też znamy się osobiście) wywnioskowałem, że nieważne dla Ciebie były obrazowo mówiąc jajca na wiarę katolicką w tym poście zawarte, które obraziły/zniesmaczyły co najmniej 1 forumowicza (pisząc o jajcach już o tym wiedziałes, że ktoś poczuł się obrazony). Ot i wszystko.

tomek1950
11-12-2005, 11:32
ckwadrat, nie czytałem postu Toli, a znam ją i Maksia z kilku prywatnych, bardzo miłych spotkań. Po przeczytaniu informacji, że post Toli został usunięty z uwagi na obrażanie uczuć naprawdę pomyślałem, że Maksiu robi sobie "jajca". W głowie mi się nie mieściło, że to prawda.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Tomek

Ew-ka
11-12-2005, 11:49
ale sie tu działo w nocy ... czlowiek spać spokojnie nie może bo tu taka awanturka sie zrobiła !!!!Czytałam post Toli i mimo ,ze jestem katoliczką nie poczułam sie urażona ,bo czy prawdziwego katolika może obrazić tytuł "Jaka to modlitwa ?" nawiązujący do cieszącego sie popularnościa teleturnielu "Jaka to melodia"......

ale sie narobiło 8)

tomek1950
11-12-2005, 12:07
Ewo, myślę, że lepiej będzie zakończyć tę dyskusję. To do niczego dobrego nie prowadzi. Żyjmy w przyjaźni mimo dzielących nas różnic światopoglądowych i punktu widzenia na róźne sytuacje i postawy życiowe.

markus_gdynia
11-12-2005, 12:47
Od czasu "zadymy" z Gregmeną wrzuciłem na luz i jedynie kibicowałem wszelkim wypowiedziom polityczno-religijnym.
Pozwolę sobie jednak zabrać głos tak ogólnie bez żadnych wycieczek personalnych.
To chyba już naszym narodowym problemem jest brak dystansu do czegokolwiek. Zarówno w przypadku polityki, religii jak i życia codziennego. Jakakolwiek uwaga krytyczna włącza nie tylko system obronny, ale wręcz uruchamia całe pokłady agresji. Popatrzmy na Anglików i ich seriale komediowe. Gdyby u nas powstało cos w rodzaju "Tak Panie ministrze" to natychmiast podniosłyby się głosy o wrednym ataku politycznym na tą czy inna partie, w zależności od układu rządzącego. O wspaniałych komediach gdzie głównymi bohaterami są księża juz nie wspomnę. I czy przez to sa mniej wierzący? Kościół anglikański jest wręcz instytucja państwową, gdyz królowa jest głową kościoła.
U nas natomiast religia musi być brana zawsze na kolanach, nabożnie. W żadnym wypadku nie można sie uśmiechnąć, zrobic żartu czy kpiny, bo zaraz ktoś będzie obrażony. Czy wyobrażacie sobie w Polsce komedię z udziałem Papieża? Rany jaki byłby rwetes. Przeciez to byłby zamach na świętości, a przecież z tego co wielokrotnie mieliśmy okazje oglądać lub słyszeć z ust ludzi z jego najbliższego otoczenia to Papiez miał ogromne poczucie humoru.

Życzyłbym wszystkim więcej uśmiechu, dystansu i niedoszukiwania się we wszystkim zamachu na poczucie godności.

Monika B
11-12-2005, 13:00
Wolność wypowiedzi jak najbardziej tak, ale kiedy wchodzi ona z buciorami w wyznawaną przez kogos wiarę - granice wolności zostają przekroczone. Tak samo, jak przy wyśmiewaniu np. czyjegoś koloru skóry czy narodowości. A czasem trudniej zmienić religię niż np. kolor skóry..
Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej.
[.

Sorki, że się wypowiem, choć nie cztałam rzeczonego postu. Sprawa delikatności religiejnej jest rzeczywiście drazliwa i... mocno kontrowersyjna.
Stoję na stanowisku, że absolutnie nie wolno wyśmiewać się z symboli ani wierzeń. Natomiast zakaz śmiania się z postaw i zachowań ludzkich stawia daną grupę religijną poza krytyką. Muzułmanów bowiem obraża odsłanianie twarzy przez kobietę i jej samodzielne przebywanie na ulicy. W związku z tym, czy w ramach szacunku dla ich wierzeń mam się okutać w czador? Przecież, choć niewielu, u nas też są muzułamnie. Czy ich uczucia religijne wymagają mniej szacunku, niż uczucia naszych katolików? Nie rozumiem. Drogą obrażnia swoich uczuć łatwo dojść do zamykania innym ust na kazdy niewygodny dla nas temat. Dlatego zamierzam śmiać się z dowcipów na temat czadoru i pielgrzymek (choć sama nie raz w nich uczstniczyłam) i zamierzam je mówić.
A czyje uczucia urazi taki dowcip:
"Tworzenie rządu jest ja występ w teleturnieju: Proszę wymienić w jak najkrótszym czasie wszytskich ministrów i wojewodów" :wink:

Luc Skywalker
11-12-2005, 15:23
W tolowej ramówce nie było wulgaryzmów czy chamstwa, jednak ośmieszała ona, czy wywoływała niestosowne przywoływanemu przedmiotowi skojarzenia. Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej. Dla katolika samo czytanie takich rzeczy, jakie znalazły się w tolowej ramówce, może być grzechem, nie mówiąć o publicznym dyskutowaniu czy np. "Tour de Częstochowa - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek" (jedna z delikatniejszych pozycji ramówki) już obraża wierzących czy jeszcze nie.


Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . I wlasnie na podstawie tych przeslanek stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil .
Malo tego . Uwazam ze obrazanie sie na ten post swiadczy o braku umiejetnosci szerszego spojrzenia na problem ( jezeli dla kogos jego religia stanowi problem ) . Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .
Spoleczenstwo polskie sklada sie z ludzi roznych wyznan . Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .
I na koniec Ckwadrat - prosze Cie , nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .

Majka
11-12-2005, 15:39
Czytam ten wątek od początku, nie zauwazyłam w nim nic aż tak bulwersującego, aby nadawalo się na pisanie próśb do moderatora. Może postu Toli nie widziałam :o hmmmm. Ale Tolę miałam przyjemnośc poznać osobiście. :D Nie jest to kobieta, która specjalizuje się w zlośliwościach i w chęci urażenia czyichkolwiek uczuć.
Jestem osobą wierzącą, praktykującą. Jednak - wydaje mi się - nie straciłam umiejętności smiania się z naszych przywar. Dobry i celny humor pozwala zauwazyć błędy, które popełniamy czasami nieswiadomie. I popatrzeć na siebie krytycznie :wink:
pozdrawiam wszystkich.

ckwadrat
11-12-2005, 16:01
Sorki, że się wypowiem, choć nie cztałam rzeczonego postu...

Monika, sorki, ale ja nie rozumiem, jak można tyle napisać, nie znając w ogóle przedmiotu dyskusji.


Stoję na stanowisku, że absolutnie nie wolno wyśmiewać się z symboli ani wierzeń. Natomiast zakaz śmiania się z postaw i zachowań ludzkich stawia daną grupę religijną poza krytyką.

No właśnie. Rzeczona ramówka TV Trwam wcale nie była, przynajmniej w większości repertuaru, wyśmiewaniem się z czyichś postaw czy zachowań, a z symboli właśnie.


Muzułmanów bowiem obraża odsłanianie twarzy przez kobietę i jej samodzielne przebywanie na ulicy. W związku z tym, czy w ramach szacunku dla ich wierzeń mam się okutać w czador? Przecież, choć niewielu, u nas też są muzułamnie. Czy ich uczucia religijne wymagają mniej szacunku, niż uczucia naszych katolików? Nie rozumiem.


Hmmm, ja też nie rozumiem - pierwsze słyszę żeby to raniło uczucia muzułmanów. "W starożytnym Wschodzie, w Asyrii i Babilonii, zasłona była symbolem przynależności stanowej; tylko wolna kobieta miała prawo ją nosić. Za to niewolnica, która ją założyła, podlegała karze. Podobnie funkcjonował hidżab w świecie islamu, choć trudno bliżej ustalić drogi, jakimi przeniknął on do obyczajowości muzułmańskiej. Przysługiwał przede wszystkim kobietom wysoko urodzonym, które chętnie zasłaniały twarz na dowód swojej pozycji społecznej i w obawie o reputację. Kobieta z odsłonięta twarzą była przystępna, a więc narażona na zniesławienie, w konsekwencji zbeszczeszczenie rodu i śmierć z rąk krewnych. Stąd bez hidżabu pokazywały się raczej niewolnice.
Mahomet początkowo nie wymagał od kobiet używania zasłon, ale gdy przeciwnicy islamu zaczęli plotkować o muzułmankach - nie oszczędzono jego żony Aiszy - zabrał głos. Dostąpił kolejnych objawień: >>O Proroku! Powiedz swym małżonkom i córkom oraz żonom wiernych, aby narzuciły na siebie zasłony. I powiedz wiernym kobietom, aby spuściły wzrok i strzegły swej czystości; niech nie pokazują swych ozdób, chyba że są one zwykle widoczne, niech zaciągną zasłony na piersi, a ozdoby ukazują tylko swym mężom i ojcom, ojcom swych mężów, swym synom i synom swych sióstr, swym kobietom służącym i niewolnikom<<
Jak widać, wersety te nie mówią nic o zasłanianiu twarzy i w całym Koranie próżno by szukać takiego nakazu. Wypada uznać, że chodzi tu raczej o prawo nakazujące kobiecie zakrywanie ciała i zachowanie skromności. Ów nakaz łagodnieje, gdy przemija uroda i zmienia się status społeczny kobiety: >>A kobiety starsze, które się już nie spodziewają małżeństwa, nie będą miały grzechu, jeśli zdejmą swe szaty, jednakże w taki sposób, aby nie ukazywać swoich ozdób. Lecz lepiej dla nich, żeby się od tego powściągnęły. Bóg jest Słyszący, Wszechwiedzący! <<
W niektórych krajach (np Iran) wskazówki Koranu potraktowano rygorystycznie: przez wieki kobieta muzułmańska nie ważyła się stanąć przed obcym mężczyzną z odsłoniętą twarzą. Dopiero współczesne muzułmanki mniej więcej (w zależności od regionu i kraju) na początku XX wieku zaczęły zrzucać zasłony, które w nowych stosunkach, jakie zapanowały w krajach islamu, wydawały się reliktem starych czasów."


Drogą obrażnia swoich uczuć łatwo dojść do zamykania innym ust na kazdy niewygodny dla nas temat. Dlatego zamierzam śmiać się z dowcipów na temat czadoru i pielgrzymek (choć sama nie raz w nich uczstniczyłam) i zamierzam je mówić.

Prywatnie śmiej się z czego dusza zaparagnie. I nie chodzi o zamykanie nikomu ust, tylko o prawo kogoś, z kogo wierzeń chcesz się śmiać, do zachowania godności. Tak trudno to zrozumieć?


A czyje uczucia urazi taki dowcip:
"Tworzenie rządu jest ja występ w teleturnieju: Proszę wymienić w jak najkrótszym czasie wszytskich ministrów i wojewodów" :wink:

Strasznie manipulujesz, bo dla nikogo premier czy rząd nie jest przedmiotem kultu religijnego.

11-12-2005, 16:48
Czy jest na sali ksiądz?
Bo nam się spowiedź zaczyna.

:lol:

Luc Skywalker
11-12-2005, 16:55
Czy jest na sali ksiądz?
Bo nam się spowiedź zaczyna.

:lol:


Ja mam ksiedza w rodzinie . Mozna wiec zaryzykowac wyspowiadanie sie na moje rece a raczej uszy .

gregmena
11-12-2005, 17:15
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . I wlasnie na podstawie tych przeslanek stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil .

.

tak podpisuje się luc to znany teolog, ma nawet księdza w rodzinie i może spowiadac internetowo, zawsze i wszedzie propaguje treści katolickie i zgodne z KAtechizmem Kościoła Katolickiego, dowodów pełno na forum, jest także najbardziej tolerancyjna osoba na forum, każdy przy nim ma prawo miec inne zdanie, a nawet z zapałem bada przeszłośc każdego z piszących by odpowiednio każdego ustawic.....

i jeśli ktoś powie że luc nachalnie narzuca tu swoją hiper katolickość to ja staje w jego obronie, jeśli katolik luc nie poczuł sie kimkolwiek obrazony, to żaden inny katolik nie ma prawa sie czuć urażony, luc jak podkreśla ma niezbywalne prawo do orzekania co obraża katolika a co nie....!!!!

Luc jestes numer jeden katolickości w Polsce, jestem z Tobą!!!!

Mały
11-12-2005, 17:15
Markus - Twoja wypowiedź popieram w każdym słowie.
A co do całości problemu - niestety cenzura wraca coraz większymi krokami.A nam Polakom do tolerancji niestety daaallleeeko...Przykre to ale prawdziwe.

gregmena
11-12-2005, 17:20
Markus komedii z papieżem w Polsce normalnie leca i w kinach i w telewizji i gdziekolwiek i nikt nie robi z tego rwetesu, patrz np "naga broń"....

tola
11-12-2005, 17:20
Chciałam zaznaczyć jeszcze raz, że mój post był napisany w formie żartu, dowcipu. I trwam w nieustannym zdziwieniu, że został potraktowany jako coś, co może obrazić kogokolwiek. Znamy tysiące dowcipów o Bramie Św. Piotra, o aniołach, diabłach, życiu po życiu, nawet o Panu Bogu i czy kiedykolwiek takie dowcipy budziły w Was zniesmaczenie?
Mamy dowcipy o lekarzach, blondynkach, Żydach, politykach, wszyscy wymienieni powinni się za to śmiertelnie obrazić?
Żart, to żart, jednych śmieszy, innych nie. Dlatego swój post zaczęłam zdaniem: - Z góry przepraszam wszystkich, których ten żart nie będzie śmieszył.
Byłam przekonana, że tak właśnie będzie. Jedni się uśmiechną, inni skrzywią i to wszystko.
Zobaczcie, jest serial Plebania, czyli można w świeckiej telewizji poruszać sprawy wiary w różny sposób. I nikt się temu nie sprzeciwia.
W serialu "Złotopolscy" księdza gra autentyczny ksiądz, jest to serial komediowy i niezłe komedie tam ksiądz wyczynia parodiując wiele obrzędów towarzyszących praktykom religijnym. Przejaskrawiając wiele sytuacji.
Myślę, że osoba, którą swoim postem uraziłam, nie byłaby w stanie przełknąć ani jednego odcinka.
A serial jest, ksiądz bawi swoimi tekstami, zachowaniami i demonstracji ludzi urażnych nie widziałam.

Jeszcze raz wyjaśniam, że przez myśl mi nie przeszło, że ten post może urazić czyjeś uczucia. I z tym niedowierzaniem, jakie mam na twarzy już tak pozostanę.


/ zmiana postu dotyczyła słowa pisanego wielką literą./

Whisper
11-12-2005, 17:22
Luc jestes numer jeden katolickości w Polsce, jestem z Tobą!!!!

Jako ateista nie powinieneś tak mówić, bo Luc może to uznać za wyśmiewanie jego uczuć religijnych.

Whisper
11-12-2005, 17:25
Tola, uświadom mnie, bo mnie ominęło przeczytanie tego postu. Czy tu chodziło o "Ramówkę Radia Maryja?".

Luc Skywalker
11-12-2005, 17:28
... zawsze i wszedzie propaguje treści katolickie i zgodne z KAtechizmem Kościoła Katolickiego...

i jeśli ktoś powie że luc nachalnie narzuca tu swoją hiper katolickość to ja staje w jego obronie, jeśli katolik luc nie poczuł sie kimkolwiek obrazony, to żaden inny katolik nie ma prawa sie czuć urażony, luc jak podkreśla ma niezbywalne prawo do orzekania co obraża katolika a co nie....!!!!

Luc jestes numer jeden katolickości w Polsce, jestem z Tobą!!!!


Sa to klamstwa napisane przez Gregmene .
Niniejszym moje uczucia religijne zostaly obrazone .
Prosze , ba zadam , zeby moderator usunal ten klamliwy post i ukaral upomnieniem autora .

ckwadrat
11-12-2005, 17:33
Zaczne od wyjasnienia... Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego .

Jeśli jesteś katolikiem, to powinieneś wiedzieć, że Kościół katolicki nie jest instytucją demokratyczną. Doktryn wiary katolickiej nie zmieniają jej wyznawcy w drodze swobodnej dyskusji. Może to zrobić tylko sobór a i pewne prerogatywy ma w tej materii papież. Ani ksiądz ani biskup, nie mówiąc o zwykłym członku Kościoła, nie ma tutaj nic do gadania.


...stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil. [...] Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .

Czy mam rozumieć, że w imię demokracji, chciałbyś zarządzić głosowanie nad tym, czy post Toli obraził moje lub innego forumowicza uczucia religijne? Nie widzisz, że dochodzisz do absurdu?


Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .

Oczywiście, ale nie czytaj Konstytucji na wyrywki i pamiętaj, że Polska to nie USA, gdzie Konstytucję można stosować bezposrednio. Nie jest to gwarancja, nie podlegająca żadnym ograniczeniom w polskim prawie! Jest kilkanaście, jeśli nie więcej, ograniczeń, którym swoboda wypowiedzi podlega i łamiący ją mogą być ścigani przez prokuratora lub z powództwa cywilnego. Jednym z ograniczeń jest właśnie "Kto obraża uczucia religijne... itd."


...nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .

O to możesz być spokojny - na pewno nie występuję w Twoim imieniu :lol:

ckwadrat
11-12-2005, 17:39
Markus - Twoja wypowiedź popieram w każdym słowie.
A co do całości problemu - niestety cenzura wraca coraz większymi krokami.A nam Polakom do tolerancji niestety daaallleeeko...Przykre to ale prawdziwe.

Mały, dochodzisz do absurdu - chcesz tolerancji dla nietolerancji! A bardziej obrazowo - jesli ktoś obraża czyjeś uczucia religijne, to bronisz atakującego a nie ofiarę. Zlituj się..

gregmena
11-12-2005, 17:42
W tolowej ramówce nie było wulgaryzmów czy chamstwa, jednak ośmieszała ona, czy wywoływała niestosowne przywoływanemu przedmiotowi skojarzenia. Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej. Dla katolika samo czytanie takich rzeczy, jakie znalazły się w tolowej ramówce, może być grzechem, nie mówiąć o publicznym dyskutowaniu czy np. "Tour de Częstochowa - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek" (jedna z delikatniejszych pozycji ramówki) już obraża wierzących czy jeszcze nie.


Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . I wlasnie na podstawie tych przeslanek stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil .
Malo tego . Uwazam ze obrazanie sie na ten post swiadczy o braku umiejetnosci szerszego spojrzenia na problem ( jezeli dla kogos jego religia stanowi problem ) . Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .
Spoleczenstwo polskie sklada sie z ludzi roznych wyznan . Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .
I na koniec Ckwadrat - prosze Cie , nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .

Luc Skywalker Wysłany : Nie Gru 11, 2005 5:55 pm Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

opal napisał:
Czy jest na sali ksiądz?
Bo nam się spowiedź zaczyna.





Ja mam ksiedza w rodzinie . Mozna wiec zaryzykowac wyspowiadanie sie na moje rece a raczej uszy .




nie pisze nic więcej bo to co jest napisane obraża uczucia religijne LUCA

padam kornie przed katolikiem LUCIEM

Luc Skywalker
11-12-2005, 17:44
Zaczne od wyjasnienia... Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego .

Jeśli jesteś katolikiem, to powinieneś wiedzieć, że Kościół katolicki nie jest instytucją demokratyczną. Doktryn wiary katolickiej nie zmieniają jej wyznawcy w drodze swobodnej dyskusji. Może to zrobić tylko sobór a i pewne prerogatywy ma w tej materii papież. Ani ksiądz ani biskup, nie mówiąc o zwykłym członku Kościoła, nie ma tutaj nic do gadania.


...stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil. [...] Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .

Czy mam rozumieć, że w imię demokracji, chciałbyś zarządzić głosowanie nad tym, czy post Toli obraził moje lub innego forumowicza uczucia religijne? Nie widzisz, że dochodzisz do absurdu?


Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .

Oczywiście, ale nie czytaj Konstytucji na wyrywki i pamiętaj, że Polska to nie USA, gdzie Konstytucję można stosować bezposrednio. Nie jest to gwarancja, nie podlegająca żadnym ograniczeniom w polskim prawie! Jest kilkanaście, jeśli nie więcej, ograniczeń, którym swoboda wypowiedzi podlega i łamiący ją mogą być ścigani przez prokuratora lub z powództwa cywilnego. Jednym z ograniczeń jest właśnie "Kto obraża uczucia religijne... itd."


...nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .

O to możesz być spokojny - na pewno nie występuję w Twoim imieniu :lol:

Ckwadrat
Absolutnie przekrecasz sens mojej wypowiedzi .
Gdybym byl zlosliwy , to rozebralbym Twoja wypowiedz na czynniki pierwsze i dopisalbym zlosliwe komentarze .
Znaj dobroc mego serca - nie zrobie tego z litosci .

Luc Skywalker
11-12-2005, 17:50
nie pisze nic więcej bo to co jest napisane obraża uczucia religijne LUCA

padam kornie przed katolikiem LUCIEM

Poprzednio jak dodawales literki do mego imienia , doszlismy do ......mendy .
Chcesz do tego wrocic ?

gregmena
11-12-2005, 17:53
W tolowej ramówce nie było wulgaryzmów czy chamstwa, jednak ośmieszała ona, czy wywoływała niestosowne przywoływanemu przedmiotowi skojarzenia. Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej. Dla katolika samo czytanie takich rzeczy, jakie znalazły się w tolowej ramówce, może być grzechem, nie mówiąć o publicznym dyskutowaniu czy np. "Tour de Częstochowa - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek" (jedna z delikatniejszych pozycji ramówki) już obraża wierzących czy jeszcze nie.


Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . I wlasnie na podstawie tych przeslanek stwierdzam po raz kolejny , ze post Toli moich uczuc religinych ani jakichkolwiek , nie obrazil .
Malo tego . Uwazam ze obrazanie sie na ten post swiadczy o braku umiejetnosci szerszego spojrzenia na problem ( jezeli dla kogos jego religia stanowi problem ) . Zabranianie wypowiedzi z powodu obrazenia sie , to jest proba cenzury .
Spoleczenstwo polskie sklada sie z ludzi roznych wyznan . Dlatego Konstytucja gwarantuje kazdemu , bez wzgledu na jego wierzenia - swobode wypowiedzi .
I na koniec Ckwadrat - prosze Cie , nie obrazaj sie w imieniu katolikow , bo ja - jako katolik nie upowazniam Cie do wystepowania w obronie wiary w moim imeniu .

luc napisał
Sa to klamstwa napisane przez Gregmene .
Niniejszym moje uczucia religijne zostaly obrazone .
Prosze , ba zadam , zeby moderator usunal ten klamliwy post i ukaral upomnieniem autora .


Składam oficjalny wniosek do Redakcji Muratora by wobec tego że maksiu chce pozbyc sie "garba; by luca zrobić moderatorem forum
ponieważ:
1. został dokładnie wychowany katolicko
2. dokładnie wie kiedy jest obrażana katolickośc a kiedy nie
3. idealnie rozpoznaje które teksty sa tolerancyjne a które nie
4. z glębokim zaparciem bada przeszłośc forumowiczów


mam nadzieję że ta propozycja znajdzie szerokie poparcie, bardzo identyfikuje się z ostatnimi tekstami Luca, prosze jednak nie mysleć że lączą nas jakieś więzy biznesowe czy rodzinne, po prosty szczerze i uczciwie popieram Luca, bo w tym katolickim kraju brakuje takich katolików jak LUC

feyrus
11-12-2005, 17:57
... myślę, że lepiej będzie zakończyć tę dyskusję. To do niczego dobrego nie prowadzi. Żyjmy w przyjaźni mimo dzielących nas różnic światopoglądowych i punktu widzenia na róźne sytuacje i postawy życiowe.

jak wyżej

a bicie piany tylko mnoży posty " nie wiem ,o co chodzi ale nie zgadzam się z przedmówcą "

chociaż po to pewnie jest forum, jedni dyskutowali wczoraj -

drudzy bardziej zacięcie dzisiaj .


nie wspomnę o przyciąganiu uczestników typu kibolskiego " zróbmy rozpierduchę , będzie fajnie " 8) 8)

anSi
11-12-2005, 17:58
gregmena a Ty nie chciałbyś?? Przecież przynajmniej dwie zalety, które przypisujesz Lucowi to tak naprawdę Twoje zalety 8) Nie bądź już taki skromny 8)

rrmi
11-12-2005, 18:00
gregmena zapomniales o czyms dzisiaj

Luc Skywalker
11-12-2005, 18:03
Składam oficjalny wniosek do Redakcji Muratora by wobec tego że maksiu chce pozbyc sie "garba; by luca zrobić moderatorem forum
ponieważ:
1. został dokładnie wychowany katolicko
2. dokładnie wie kiedy jest obrażana katolickośc a kiedy nie
3. idealnie rozpoznaje które teksty sa tolerancyjne a które nie
4. z glębokim zaparciem bada przeszłośc forumowiczów



Ciekawy wniosek . I do tego oficjalny .
Jak miewam problemy z punktem 4 , to po zdrukowaniu , przebywajac w najbardziej ustronnym miejscu mego domu ,trzymam tekst przez chwile przed soba , mam go pozniej za soba .

gregmena
11-12-2005, 18:05
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .


Ansi nie, ja gregmenDa nie dorastam do brudu u pięt Luca, jestem menda i nikim przy człowieku o takich własciwościach.... no i Luc ma w rodzinie księdza, a ja nie mam.....

Luc Skywalker
11-12-2005, 18:13
[quote=Luc Skywalker]
Ansi nie, ja gregmenDa nie dorastam do brudu u pięt Luca, jestem menda i nikim przy człowieku o takich własciwościach.... no i Luc ma w rodzinie księdza, a ja nie mam.....

Od mojego ksiedza w rodzinie , to sie odczep . Nie jest to zwykly sukienny . Juz dwa razy w Nie poswiecono mu obszerne artykuly , bo
Rada Parafialna zaczela mu fikac .

Ciekawie piszesz o sobie - gregmenDa . Ja tez tak moge o tobie pisac ?

anSi
11-12-2005, 18:13
Ansi nie, ja gregmenDa nie dorastam do brudu u pięt Luca, jestem menda i nikim przy człowieku o takich własciwościach.... no i Luc ma w rodzinie księdza, a ja nie mam.....

Eee tam, skromniś z Ciebie i tyle, a...ten ksiądz w rodzinie do moderowania nie będzie Ci chyba potrzebny :) :o

11-12-2005, 18:18
Od mojego ksiedza w rodzinie , to sie odczep . Nie jest to zwykly sukienny . Juz dwa razy w Nie poswiecono mu obszerne artykuly , bo
Rada Parafialna zaczela mu fikac .


Z taką rekomendacją to chyba nikt nie podskoczy.


:lol:

maksiu
11-12-2005, 18:26
możecie dyskutować w tym wątku, oczywiście z zachowanie elementarnych zasad kultury osobistej
maksiu

gregmena
11-12-2005, 19:02
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

i jeszcze ksiądz w rodzinie który jest gwiazda medialną


Luc szczerze jestem pod wrażeniem, zawsze czytając twoje posty miałem wrażenie że czytam Twoje posty czułem człowieka gleboko wierzącego...

Luc Skywalker
11-12-2005, 19:23
...zawsze czytając twoje posty miałem wrażenie że czytam Twoje posty ...

Ze wzgledu na ogromne poklady litosci zalegajace w sercu mym , pozwolisz Gregmenna , ze nie skomentuje .

markus_gdynia
11-12-2005, 20:39
Markus komedii z papieżem w Polsce normalnie leca i w kinach i w telewizji i gdziekolwiek i nikt nie robi z tego rwetesu, patrz np "naga broń"....

Skoro tak mówisz

Żelka
11-12-2005, 20:46
:) :) :)

a obrażonego pozdrawiamy !!

Dziękuję za pozdrowienia, mam nadzieję szczere :D, choć to nie ja byłem tym obrażonym i może też nie tyle obrażonym co raczej zniesmaczonym. Zdążyłem post Toli przeczytać, ale napisać repliki już nie , bo został dzięki Wszechmocnemu :wink: usunięty i chwała mu za to. Gratuluję Maksiowi niezłomnosci, że wczoraj wieczorem pozostał jedynym sprawiedliwym w tym watku i np. nie przywrócił postu, mimo bardzo silnej presji Grupy Trzymającej Wątek.

Moim zdaniem usunięcie postu nie było przejawem cenzury, lecz dochowaniem podstawowej zasady TOLERANCJI dla czyjegos wyznania relgijnego. Wolność słowa nie polega na tym aby wysmiewać się z czyjejś religii. Wolność wypowiedzi jak najbardziej tak, ale kiedy wchodzi ona z buciorami w wyznawaną przez kogos wiarę - granice wolności zostają przekroczone. Tak samo, jak przy wyśmiewaniu np. czyjegoś koloru skóry czy narodowości. A czasem trudniej zmienić religię niż np. kolor skóry..

W tolowej ramówce nie było wulgaryzmów czy chamstwa, jednak ośmieszała ona, czy wywoływała niestosowne przywoływanemu przedmiotowi skojarzenia. Dla katolików to świętokradztwo. Dotyczyło to bowiem rzeczy dla katolika świętych, czy nawet najświętszych w religii chrześcijańskiej, jak sakrament Komunii świętej. Dla katolika samo czytanie takich rzeczy, jakie znalazły się w tolowej ramówce, może być grzechem, nie mówiąć o publicznym dyskutowaniu czy np. "Tour de Częstochowa - Studio Sport - relacja z wyścigu pielgrzymek" (jedna z delikatniejszych pozycji ramówki) już obraża wierzących czy jeszcze nie.

Apel do GTW (Luca Skywalkera, Rrmi, Toli, Tomka1950, jareko, Zeljka , jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam).Wbrew tytułowi wątku, post Toli był bardzo luźno związany z Radiem Maryja. W zasadzie wiązał się tylko tytułem i paroma pozycjami. Zdecydowana większość to to, co pisałem w poprzednim akapicie, czyli wyśmiewanie wiary katolickiej. Dlaczego, pisząc tyle o tolerancji dla homoseksualistów, nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać (obśmiewanie czyjejś wiary jest poniżaniem), co przecież doskonale możecie robić za pomocą prywatnej korespondencji. Współczuję tylko ukrytym katolikom w Waszym gronie. Uszanujcie prawo mniejszości do godności, bo katolicy na tym forum są jak widać zdecydowaną mniejszością. Albo już na tyle ich zaszczuliscie podobnymi wypowiedziami, że boją się cokolwiek tutaj napisać.

Ja postu Toli tez nie przeczytałam i moje „wystąpienie’ jak można było zauważyć jeśli ktoś to przeczytał, nie dotyczył obrony Toli ale raczej sytuacji w której znalazł się Maksiu. Proszę mnie takim razie nie obrażać bo ja nie mam nic przeciwko religii jakiejkolwiek. I już na pewno nikogo nie obrażam. :evil:

Żelka
11-12-2005, 20:58
Maksiu, a ta druga strona, nie wiedziała, że Tobie potem będzie tez ni jak. Bo zostawić.., nie możesz.., a jak usuniesz.., to inny zaczną się buntować... no i tyle Ci ten ktoś Sprawiedliwi narobił. A nie mógł po prostu tego sam napisać.., a nie załatwiać sprawę przez „tatusia”...
Kawę na lawę i już...
Mam nadzieje, że teraz ma choć trochę wyrzuty sumienia za to, że Cię w to wpakował...
Apeluje tutaj do ludzi.., miejcie ludzie serca... Maksiu choć mówi, ze tu tylko sprząta, tez ma jakieś prawa i uczucia... Załatwiajmy sprawy kulturalnie i jak dorosły, a jak ktoś chce prosić o usuniecie czyjegoś postu, to niech poprosi tutaj aby każdy mógł Maksia bardziej zrozumieć...
Powtarzam swój post i oczekuje przeprosin od Pana ckwadrat , że mnie wziął za tych co atakują katolików. Jeśli tutaj ktoś dopatruje się jakiegokolwiek ataku to ja już jestem bez słowa...

rrmi
11-12-2005, 21:05
Zeljko
nikt tu nie atakowal katolikow :o
Ktos kto do Maksia napisal ma kompleksy chyba i potrzebowal sie dowartosciowac .
Dzieki zaistnialemu faktowi mogl poczuc sie wazny ,
bo Tola dostala pouczenie , pomijam milczeniem fakt , ze na zadymiare wyszla :wink: , bo postu nie ma i ktos moze pomyslec , ze niewiadomo co tam bylo.
Gdyby wyznawcy wszystkich Religii , byli tak wrazliwi , to w pewnych krajach nie daloby sie mieszkac i zyc spokojnie .
Bo niby jak moze po sasiedzku katolik i zyd mieszkac , a pietro nizej hindus i jeszcze murzyn do tego kompletu . :o :D
Wiecej autoironii i poczucia humoru .
Latwiej sie wtedy zyje .
Powaznie bedziemy w grobie lezec. Chyba , ze ktos kremacje szykuje .

Żelka
11-12-2005, 21:15
Nie mowie, że atakowal. Przecież ja nawet nie wiem co bylo w tym poscie. Dlatego w swoim poscie nie zajmuje w tej kwestji zadnego stanowiska... Jedank Pan ckwadrat, nie wiem z jakiego powodu twierdzi, że zajelam jakas stronę, a to nie jest prawdą. Dlatego uwazam, że naleza mi sie przprosiny z jego strony... Tylko tyle.

Mały
11-12-2005, 21:27
Markus komedii z papieżem w Polsce normalnie leca i w kinach i w telewizji i gdziekolwiek i nikt nie robi z tego rwetesu, patrz np "naga broń"....
Tak ,ale nie są to polskie produkcje...
Zreszta popatrz na próbe wyświetlenia filmu np "Ksiądz"...tłumy moherków przed kinami gotowe zlinczować każdego kto wejdzie i film obejrzy...choć żadna z nich nie widziała filmu.

Zochna
11-12-2005, 21:34
Wiecej autoironii i poczucia humoru .
Latwiej sie wtedy zyje .
Powaznie bedziemy w grobie lezec. Chyba , ze ktos kremacje szykuje .

ee..rrmi - ja mam nadzieje, ze tam tez tak zupelnie
powaznie nie bedzie ;)

rrmi
11-12-2005, 21:41
ee..rrmi - ja mam nadzieje, ze tam tez tak zupelnie
powaznie nie bedzie ;)
ludzie gadaja , ze w piekle jest wesolo
Jak juz tam bede to dam znac :wink:

ckwadrat
11-12-2005, 21:46
Maksiu, a ta druga strona, nie wiedziała, że Tobie potem będzie tez ni jak. Bo zostawić.., nie możesz.., a jak usuniesz.., to inny zaczną się buntować... no i tyle Ci ten ktoś Sprawiedliwi narobił. A nie mógł po prostu tego sam napisać.., a nie załatwiać sprawę przez „tatusia”...
Kawę na lawę i już...
Mam nadzieje, że teraz ma choć trochę wyrzuty sumienia za to, że Cię w to wpakował...
Apeluje tutaj do ludzi.., miejcie ludzie serca... Maksiu choć mówi, ze tu tylko sprząta, tez ma jakieś prawa i uczucia... Załatwiajmy sprawy kulturalnie i jak dorosły, a jak ktoś chce prosić o usuniecie czyjegoś postu, to niech poprosi tutaj aby każdy mógł Maksia bardziej zrozumieć...
Powtarzam swój post i oczekuje przeprosin od Pana ckwadrat , że mnie wziął za tych co atakują katolików. Jeśli tutaj ktoś dopatruje się jakiegokolwiek ataku to ja już jestem bez słowa...

A niby za co mam Cię przepraszać? :o Za to, że chciałaś żeby ktoś się publicznie przyznawał, że ranione są jego uczucia?! Religia to prywatna sprawa i nie każdy może mieć odwagę czy ochotę publicznie się do tego przyznawać czy dyskutować o świętych dla niego rzeczach! Co złego w tym, że poprosił o pomoc moderatora? W końcu po to jest moderator żeby w takich przypadkach zareagować. Święte prawo każdego żeby w podobnej sytuacji poprosił o to samo i nie miał z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia!! Wyrzuty sumienia mogą mieć tylko ci, którzy mu tego odmawiają! :evil:

Whisper
11-12-2005, 21:53
A niby za co mam Cię przepraszać? :o Za to, że chciałaś żeby ktoś się publicznie przyznawał, że ranione są jego uczucia?! Religia to prywatna sprawa i nie każdy może mieć odwagę czy ochotę publicznie się do tego przyznawać czy dyskutować o świętych dla niego rzeczach! Co złego w tym, że poprosił o pomoc moderatora? W końcu po to jest moderator żeby w takich przypadkach zareagować. Święte prawo każdego żeby w podobnej sytuacji poprosił o to samo i nie miał z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia!! Wyrzuty sumienia mogą mieć tylko ci, którzy mu tego odmawiają! :evil:
Oj... ckwadrat, myślałem że polityczniej z tego wybrniesz... :roll: :(

gregmena
11-12-2005, 21:54
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego ..


Luc mój idolu, a jak ci sie udało zdobyc wszystkie sakramenty juz oprócz ostatniego namaszczenie,.... jak pogodziłeś sakrament malzenstwa z sakramentem kapłaństwa....

Brawo, brawo, niektórzy tu prosili o opinie księdza, a tu mamy sakramentalnego duchownego...., no to już niemusisz zasłaniać się żemasz księdza w rodzinie, skoro sam nim jesteś, a przepraszam jesteśksiędzem, czy zakonnym, bo nie wiem czy z szacunku mam sie zwracać, ekscelencjo, ojcze czy księże???
czy duchowny LUC pisząc że "rodzina" występuje w NIE chodzi tu o luca na forum prezentowanie zgodne z nauką kościoła katolickiego treści o homoseksualistach????

czy sakramenty brałes w odstępie czasu, czy jakoś hurtowo??

rrmi
11-12-2005, 22:00
ckwadrat
jak to jest , ze Ty mozesz napisac co myslisz , mozesz o tym mowic , mozna Ci odszczekac :wink: , nie po Twojej mysli i jest to tzw.rozmowa czy dyskusja , moze przepychanka :D
Jesli ktos tak nie potrafi , to co Ty mu poradzisz ,
niech moze popatrzy chociazby na Ciebie , ze sie da obronic swoje zdanie .
No kto i co komu winny jest , ze ten nie potrafi swojego zdania bronic lub przyznac sie do bledu?
I tylko reke w gore i plose pana , a ta Tola to tego

rrmi
11-12-2005, 22:02
Luc mój idolu, a jak ci sie udało zdobyc wszystkie sakramenty juz oprócz ostatniego namaszczenie,.... jak pogodziłeś sakrament malzenstwa z sakramentem kapłaństwa....

Brawo, brawo, niektórzy tu prosili o opinie księdza, a tu mamy sakramentalnego duchownego...., no to już niemusisz zasłaniać się żemasz księdza w rodzinie, skoro sam nim jesteś, a przepraszam jesteśksiędzem, czy zakonnym, bo nie wiem czy z szacunku mam sie zwracać, ekscelencjo, ojcze czy księże???
czy duchowny LUC pisząc że "rodzina" występuje w NIE chodzi tu o luca na forum prezentowanie zgodne z nauką kościoła katolickiego treści o homoseksualistach????

czy sakramenty brałes w odstępie czasu, czy jakoś hurtowo??
czy Ty sie dobrze czujesz dzisiaj?
Cytujesz ten post juz chyba 5 raz :o
A za kazdym co innego pod nim piszesz :o
Czy to jakis kompleks?
Jesli szukasz idola , to moze Tolek Banan?

Whisper
11-12-2005, 22:03
Luc mój idolu, a jak ci sie udało zdobyc wszystkie sakramenty juz oprócz ostatniego namaszczenie,.... jak pogodziłeś sakrament malzenstwa z sakramentem kapłaństwa....

Zdziwiłbyś się, moherku, ale da się pogodzić jedno z drugim i w Polsce kilkanaście (kilkadziesiąt?) takich osób żyje. Niedawno zjazd mieli. Ale pewnie ojciec prowadzący wam o tym nie powiedział...

ckwadrat
11-12-2005, 22:04
A niby za co mam Cię przepraszać? :o Za to, że chciałaś żeby ktoś się publicznie przyznawał, że ranione są jego uczucia?! Religia to prywatna sprawa i nie każdy może mieć odwagę czy ochotę publicznie się do tego przyznawać czy dyskutować o świętych dla niego rzeczach! Co złego w tym, że poprosił o pomoc moderatora? W końcu po to jest moderator żeby w takich przypadkach zareagować. Święte prawo każdego żeby w podobnej sytuacji poprosił o to samo i nie miał z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia!! Wyrzuty sumienia mogą mieć tylko ci, którzy mu tego odmawiają! :evil:
Oj... ckwadrat, myślałem że polityczniej z tego wybrniesz... :roll: :(

Niedoczekanie Twoje, żadnej poprawności politycznej u mnie nie będzie :P

Whisper
11-12-2005, 22:07
Oj... ckwadrat, myślałem że polityczniej z tego wybrniesz... :roll: :(

Niedoczekanie Twoje, żadnej poprawności politycznej u mnie nie będzie :P
Bardziej mi o uprzejme zachowanie chodziło.

KAS01
11-12-2005, 22:07
Luc mój idolu, a jak ci sie udało zdobyc wszystkie sakramenty juz oprócz ostatniego namaszczenie,.... jak pogodziłeś sakrament malzenstwa z sakramentem kapłaństwa....

Zdziwiłbyś się, moherku, ale da się pogodzić jedno z drugim i w Polsce kilkanaście (kilkadziesiąt?) takich osób żyje. Niedawno zjazd mieli. Ale pewnie ojciec prowadzący wam o tym nie powiedział...

Sam znam takiego byłego księdza. Obecnie ma zone i dwójke dzieci.

Zochna
11-12-2005, 22:09
Whisper -Ty uwazaj .. bo Cie zaraz oskarża że uczucia obrażasz..wszak moherek urasta do symbolu juz ;)

Whisper
11-12-2005, 22:14
A niech oskarżają. Zobaczymy co z tym moderator zrobi... Ale jak już mają oskarżać to poproszę publicznie, a nie po cichu.

Luc Skywalker
11-12-2005, 22:17
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego ..


Luc mój idolu, a jak ci sie udało zdobyc wszystkie sakramenty juz oprócz ostatniego namaszczenie,.... jak pogodziłeś sakrament malzenstwa z sakramentem kapłaństwa....

Brawo, brawo, niektórzy tu prosili o opinie księdza, a tu mamy sakramentalnego duchownego...., no to już niemusisz zasłaniać się żemasz księdza w rodzinie, skoro sam nim jesteś, a przepraszam jesteśksiędzem, czy zakonnym, bo nie wiem czy z szacunku mam sie zwracać, ekscelencjo, ojcze czy księże???
czy duchowny LUC pisząc że "rodzina" występuje w NIE chodzi tu o luca na forum prezentowanie zgodne z nauką kościoła katolickiego treści o homoseksualistach????

czy sakramenty brałes w odstępie czasu, czy jakoś hurtowo??

O czym ty bredzisz ?
- chrzest
- komunia
- bierzmowanie
- slub
- ostatnie namaszczenie

To sa sakramenty , ktore pamietam .
Nie zaliczylem , jak do tej pory tego ostatniego .
I chyba nie zalicze , bo wstapilem na droge zwatpienia w religie i niewiary .

gregmena
11-12-2005, 22:17
Markus komedii z papieżem w Polsce normalnie leca i w kinach i w telewizji i gdziekolwiek i nikt nie robi z tego rwetesu, patrz np "naga broń"....
Tak ,ale nie są to polskie produkcje...
Zreszta popatrz na próbe wyświetlenia filmu np "Ksiądz"...tłumy moherków przed kinami gotowe zlinczować każdego kto wejdzie i film obejrzy...choć żadna z nich nie widziała filmu.

Mały i Markus wy chyba w kinie nie bywacie czy telewizji nie oglądacie...

media, sa pełne nabijania się i z papieża, i z księży i z katolickości... ale są to żarty z reguły tak niskiego lotu, że chyba szkoda gadac, ... przykłady choćby Świat wg kiepskich, różne Gulczasy, nie zawsze pozytywnie a często negatywnie takie starsze filmy jak "Krzyż walecznych", "Zaduszki", nowszy Kolskiego Cudowne miejsce i jejku dziesiątki innych czy filmów, nie mówiąc o teledyskach, książkach, sam byłem na "księdzu" w kinie i żadny moherowych beretów pod kinem nie było i nikt mnie nie linczował, w jakis dziwny sposób fantazjujecie..... z drugiej strony popatrzcie ktoś wystawia prawdziwe zdjęcia dziecka po aborcji a cała Europa chce ich zlinczować...

wbrew pozorom to wolny kraj, no zawsze znajdą się tacy jak LUC który tutaj co druga wypowiedz by wykasował bo obraża jego uczucia religijne, no ale sami widzicie on jest katolikiem, nie każdy jest taki wrażliwy jak on, jest nawet tak wrażliwy że z gorliwością sprawdza każdego z kim rozmawia pewnie do 2 pokolen wstecz i tylko czekać jak naśle prokurature za obrażanie jego uczuć religijnych, a na mnie za wszystkie moje grzechy od urodzenia (urodziłem sie w grzechu pierworodnym)

gdy kilka dni temu poruszyłem że wiadomości TVP przekazały wielu milionom polaków fałszywą informację że na obchodach urodzin RM nie ma hierarchów kościelnych, jakoś nikt nie miał ochoty bronic RM przed tak idiotycznymi kłamstwami, bo wystarczyło kliknać w czasie wiadomości na Trwam i zobaczyc arcybiskupa i biskupów...

Whisper
11-12-2005, 22:23
gdy kilka dni temu poruszyłem że wiadomości TVP przekazały wielu milionom polaków fałszywą informację że na obchodach urodzin RM nie ma hierarchów kościelnych, jakoś nikt nie miał ochoty bronic RM przed tak idiotycznymi kłamstwami, bo wystarczyło kliknać w czasie wiadomości na Trwam i zobaczyc arcybiskupa i biskupów...

A dlaczego mielibyśmy klikać na Trwam i oglądać biskupów?

Gregmena, napisz w końcu skargę do TVP a nie każesz nam Trwam oglądać.

gregmena
11-12-2005, 22:25
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego ..


Luc mój idolu, a jak ci sie udało zdobyc wszystkie sakramenty juz oprócz ostatniego namaszczenie,.... jak pogodziłeś sakrament malzenstwa z sakramentem kapłaństwa....

Brawo, brawo, niektórzy tu prosili o opinie księdza, a tu mamy sakramentalnego duchownego...., no to już niemusisz zasłaniać się żemasz księdza w rodzinie, skoro sam nim jesteś, a przepraszam jesteśksiędzem, czy zakonnym, bo nie wiem czy z szacunku mam sie zwracać, ekscelencjo, ojcze czy księże???
czy duchowny LUC pisząc że "rodzina" występuje w NIE chodzi tu o luca na forum prezentowanie zgodne z nauką kościoła katolickiego treści o homoseksualistach????

czy sakramenty brałes w odstępie czasu, czy jakoś hurtowo??

O czym ty bredzisz ?
- chrzest
- komunia
- bierzmowanie
- slub
- ostatnie namaszczenie

To sa sakramenty , ktore pamietam .
Nie zaliczylem , jak do tej pory tego ostatniego .
I chyba nie zalicze , bo wstapilem na droge zwatpienia w religie i niewiary .


luc, twierdzisz że Urodzileś sie , wychowaleś , dorastaleś , uczyleś , zyleś w rodzinie katolickiej - polskiej
i znasz takie sakramenty???

Luc napisał
O czym ty bredzisz ?
- chrzest
- komunia
- bierzmowanie
- slub
- ostatnie namaszczenie

a powiedz ile jest sakramentów????


a może ktos podpowie???? a może teraz widzimy z kim mamy do czynienia???? a może luc zadzwoni do księdz z rodziny i podpyta

luc, chyba za dużo przeoczyłeś, a twierdziłeś że wszystkie sakramenty oprócz namaszczenia masz za sobą,

luc ty "katolik bez dwóch zdań"....

lucccccc

ckwadrat
11-12-2005, 22:27
ckwadrat
jak to jest , ze Ty mozesz napisac co myslisz , mozesz o tym mowic , mozna Ci odszczekac :wink: , nie po Twojej mysli i jest to tzw.rozmowa czy dyskusja , moze przepychanka :D
Jesli ktos tak nie potrafi , to co Ty mu poradzisz ,
niech moze popatrzy chociazby na Ciebie , ze sie da obronic swoje zdanie .
No kto i co komu winny jest , ze ten nie potrafi swojego zdania bronic lub przyznac sie do bledu?
I tylko reke w gore i plose pana , a ta Tola to tego

Rrmi, no dobra, ale właśnie po to wymyślono tę, no.. jak jej tam.. tolerancję :lol: żeby takie dyskusje nie musiały mieć w ogóle miejsca. Żeby o pewne rzeczy, czy wartości nie trzeba było walczyć. Żeby katolik nie musiał walczyć o poszanowanie swoich świętych symboli na ten przykład.

Żelka
11-12-2005, 22:28
Apel do GTW (Luca Skywalkera, Rrmi, Toli, Tomka1950, jareko, Zeljka , jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam).Wbrew tytułowi wątku, post Toli był bardzo luźno związany z Radiem Maryja. W zasadzie wiązał się tylko tytułem i paroma pozycjami. Zdecydowana większość to to, co pisałem w poprzednim akapicie, czyli wyśmiewanie wiary katolickiej. Dlaczego, pisząc tyle o tolerancji dla homoseksualistów, nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać (obśmiewanie czyjejś wiary jest poniżaniem), co przecież doskonale możecie robić za pomocą prywatnej korespondencji. Współczuję tylko ukrytym katolikom w Waszym gronie. Uszanujcie prawo mniejszości do godności, bo katolicy na tym forum są jak widać zdecydowaną mniejszością. Albo już na tyle ich zaszczuliscie podobnymi wypowiedziami, że boją się cokolwiek tutaj napisać.

Oto za co Pan powinien mnie przeprosic. Proszę wskazac czym ja to urazilam katolikow w swoim poscie i gdzie i kiedy pokazalam, że nie mam dla nich tolerancji, gdzie ich publicznie ponizam...
Prosze sobie przeczytac swoje slowa. prosze takze przeczytac moj post i jesli dalej Pan nie może zrozumiec, to ja juz wszystko zrozumialam i do pana juz sie nie odezwe...

Luc Skywalker
11-12-2005, 22:31
wbrew pozorom to wolny kraj, no zawsze znajdą się tacy jak LUC który tutaj co druga wypowiedz by wykasował bo obraża jego uczucia religijne, no ale sami widzicie on jest katolikiem, nie każdy jest taki wrażliwy jak on, jest nawet tak wrażliwy że z gorliwością sprawdza każdego z kim rozmawia pewnie do 2 pokolen wstecz i tylko czekać jak naśle prokurature za obrażanie jego uczuć religijnych, a na mnie za wszystkie moje grzechy od urodzenia (urodziłem sie w grzechu pierworodnym)


Wszystko co do tej pory napisalem w tym ( ze wzgledu na ciebie napisze ) we watku , stanowilo protest przeciwko uczuciu obrazania uczuc religijnych , jakiego doznal anonimowy forumowicz po przeczytaniu skasowanego juz postu Toli .
Widze ze tego nie zrozumiales .
Naliczylem ze zacytowales ten sam fragment mojej wypowiedzi 5 razy .
To juz zahacza o obsesje .
Ciagle tez zwracasz uwage na tropienie twojej przeszlosci .
Nie ja to robilem . Pamietam jednak , ze ofiarowales sie podjac za wynagrodzeniem napisania pracy magisterskiej .
Jak chcesz , to poszukam tego watka i umieszcze link lub cytat tutaj .

ckwadrat
11-12-2005, 22:32
Oj... ckwadrat, myślałem że polityczniej z tego wybrniesz... :roll: :(

Niedoczekanie Twoje, żadnej poprawności politycznej u mnie nie będzie :P
Bardziej mi o uprzejme zachowanie chodziło.

Będzie baaardzo uprzejmie - o co Ci w zasadzie chodzi?

gregmena
11-12-2005, 22:33
whisper, a www.onet.pl, www.wp.pl a www.interia.pl czytujesz, tam wszedzie pisali idawali fotki z hierarchami...

a tak tylko podpytam whispera, dlaczego twoim zdaniem TVP wiadomości kłamia o RM??

abstarchując od RM i mojej osoby??
whisper skoro można dużo złego pisac o RM, to chyba wolno napisac o jednym małym kłamstwie wiadomości.... oczywiście masz racje gregmena i RM są bee i kłamią dziennie 1000 razy, uprzedzając twoje teksty

Whisper
11-12-2005, 22:37
Oj... ckwadrat, myślałem że polityczniej z tego wybrniesz... :roll: :(

Niedoczekanie Twoje, żadnej poprawności politycznej u mnie nie będzie :P
Bardziej mi o uprzejme zachowanie chodziło.

Będzie baaardzo uprzejmie - o co Ci w zasadzie chodzi?

O to że napisałeś "nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać" pisząc to między innymi do Zeljki. Ona wyraźnie powiedziała, że nic takiego nie napisała i dlatego moim zdaniem mogłeś zdobyć się na to, żeby powiedzieć "Przepraszam, to nie było do Ciebie".

gregmena
11-12-2005, 22:40
luc, twierdzisz że Urodzileś sie , wychowaleś , dorastaleś , uczyleś , zyleś w rodzinie katolickiej - polskiej
i znasz takie sakramenty???

Luc napisał
O czym ty bredzisz ?
- chrzest
- komunia
- bierzmowanie
- slub
- ostatnie namaszczenie

a powiedz ile jest sakramentów????


luc zamów (http://magister.com.pl/) to napisze ci opracowanie ile mamy w kosciele katolickim sakramentów, przypomnij jeszcze że handluje własną żoną, na pewno będe sprzedał własne córki na godziny, Ty jesteś taki tolerancyjnym taki katolicki, taki człowieczy..... napisałes już do prokuratora, jak obiecywałeś???

masz racje jesteś "katolikiem bez dwóch zdań"

rrmi
11-12-2005, 22:43
Rrmi, no dobra, ale właśnie po to wymyślono tę, no.. jak jej tam.. tolerancję :lol: żeby takie dyskusje nie musiały mieć w ogóle miejsca. Żeby o pewne rzeczy, czy wartości nie trzeba było walczyć. Żeby katolik nie musiał walczyć o poszanowanie swoich świętych symboli na ten przykład.
Wiesz co ckwadracie , mozemy wyjsc na podworko i dac po razie , a jak . :D
Na klaty :lol:
Ale nie gadaj tu , ze ktos jest tak tu sponiewierany , bo nie jest .
I , ze musi walczyc o obrone swoich uczuc .

Wystarczy zwrocic uwage .
Oczywiscie nie tak jak robi to gregmena .
Ten sam z siebie robi ..hmmm
Sadze , ze do normalnych ludzi docieraja normalne argumenty

ckwadrat
11-12-2005, 22:43
O to że napisałeś "nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać" pisząc to między innymi do Zeljki. Ona wyraźnie powiedziała, że nic takiego nie napisała i dlatego moim zdaniem mogłeś zdobyć się na to, żeby powiedzieć "Przepraszam, to nie było do Ciebie".

Pani Zeljko, nie przeproszę Pani gdyż, powtórzę się, chciała Pani żeby ktoś się publicznie przyznawał, że ranione są jego uczucia religijne. A religia to prywatna sprawa i nie każdy może mieć odwagę czy ochotę publicznie się do tego przyznawać czy dyskutować o świętych dla niego rzeczach. Dobranoc.

Whisper
11-12-2005, 22:46
luc zamów (http://magister.com.pl/) to napisze ci opracowanie ile mamy w kosciele katolickim sakramentów

Luc, od razu możesz się z tego habilitować... Gregmena napisze ci wszystko, wprowadzi poprawki promotora i rzecz jasna będzie to zgodne z prawem i moralne jak RM.

Luc Skywalker
11-12-2005, 22:47
... przypomnij jeszcze że handluje własną żoną, na pewno będe sprzedał własne córki na godziny, Ty jesteś taki tolerancyjnym taki katolicki, taki człowieczy..... napisałes już do prokuratora, jak obiecywałeś???

Prosze podac namiar na siebie , bo czerpanie korzysci z cudzego nierzadu , podlega karze ...
Jestem tym samym zmuszony , tak jak kazdy normalny czlowiek , zawiadomic organa . I dlatego twoj adres jest niezbedny .

Luc Skywalker
11-12-2005, 22:49
luc zamów (http://magister.com.pl/) to napisze ci opracowanie ile mamy w kosciele katolickim sakramentów

Luc, od razu możesz się z tego habilitować... Gregmena napisze ci wszystko, wprowadzi poprawki promotora i rzecz jasna będzie to zgodne z prawem i moralne jak RM.

Pomysle o habilitacji , wszak kolega we watek nie ma chyba zbyt wygorowanych cen .

gregmena
11-12-2005, 22:50
jako wychowany w wierze katolickiej,zrobimy ci doktorat z znajomości sakramentów!!!

dane osobowe na priv

Whisper
11-12-2005, 22:55
luc zamów (http://magister.com.pl/) to napisze ci opracowanie ile mamy w kosciele katolickim sakramentów

Luc, od razu możesz się z tego habilitować... Gregmena napisze ci wszystko, wprowadzi poprawki promotora i rzecz jasna będzie to zgodne z prawem i moralne jak RM.

Pomysle o habilitacji , wszak kolega we watek nie ma chyba zbyt wygorowanych cen .

2 i pół tysiąca za magisterkę. Nie wiem ile weźmie za habilitację, ale jakbyś brał więcej to może zniżkę jakąś da.

Żelka
11-12-2005, 22:55
O to że napisałeś "nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać" pisząc to między innymi do Zeljki. Ona wyraźnie powiedziała, że nic takiego nie napisała i dlatego moim zdaniem mogłeś zdobyć się na to, żeby powiedzieć "Przepraszam, to nie było do Ciebie".

Pani Zeljko, nie przeproszę Pani gdyż, powtórzę się, chciała Pani żeby ktoś się publicznie przyznawał, że ranione są jego uczucia religijne. A religia to prywatna sprawa i nie każdy może mieć odwagę czy ochotę publicznie się do tego przyznawać czy dyskutować o świętych dla niego rzeczach. Dobranoc.
Nie skomentuje tego, bo musialabym zlamac regulamin tego forum, a do tego to nawet Pan mnie nie zmusi. Zycze Panu wszystkiego dobrego i pozdrawiam...

gregmena
11-12-2005, 22:58
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego ..


Luc mój idolu, a jak ci sie udało zdobyc wszystkie sakramenty juz oprócz ostatniego namaszczenie,.... jak pogodziłeś sakrament malzenstwa z sakramentem kapłaństwa....

Brawo, brawo, niektórzy tu prosili o opinie księdza, a tu mamy sakramentalnego duchownego...., no to już niemusisz zasłaniać się żemasz księdza w rodzinie, skoro sam nim jesteś, a przepraszam jesteśksiędzem, czy zakonnym, bo nie wiem czy z szacunku mam sie zwracać, ekscelencjo, ojcze czy księże???
czy duchowny LUC pisząc że "rodzina" występuje w NIE chodzi tu o luca na forum prezentowanie zgodne z nauką kościoła katolickiego treści o homoseksualistach????

czy sakramenty brałes w odstępie czasu, czy jakoś hurtowo??

O czym ty bredzisz ?
- chrzest
- komunia
- bierzmowanie
- slub
- ostatnie namaszczenie

To sa sakramenty , ktore pamietam .
Nie zaliczylem , jak do tej pory tego ostatniego .
I chyba nie zalicze , bo wstapilem na droge zwatpienia w religie i niewiary .


pozostawie naszego wrażliwego teologa bez zbędnego komentarza i udam sie na spoczynek, może ostatni w własnym łóżku, przecież koledzy whisper, luc już pedzą do na prokuratora, nie wybacza mi stręczycielstwa własnymi kobietami...


jako pierwsza gratisowa lekcja dla naszego katolika bez dwóch zdań, luca teologa
w Kościele katolickim mamy
chrzest,
bierzmowanie,
Euchrystia,
pokuty,
namaszczenia chorych.
kapłaństwo,
małżeństwo,


podaje tylko dlatego że nikt nie chciał lucowi, napisac

cieszy fakt tak głębokiego sakramentalnego życia luca który zaliczył już wszystkie sakramenty, oj dobrze że nie zaliczył namaszczenia bo bym nie poznał tak wspaniałego człowieka...
ale prosze mi powiedzieć drogi lucu, jakmam się zwracać??? ekscelencjo?? ojcze???? ksieze?? czy inaczej??

Whisper
11-12-2005, 23:01
pozostawie naszego wrażliwego teologa bez zbędnego komentarza i udam sie na spoczynek, może ostatni w własnym łóżku, przecież koledzy whisper, luc już pedzą do na prokuratora, nie wybacza mi stręczycielstwa własnymi kobietami...
Coś Ci się pomerdało, to Luc zgłosi Cię na prokuraturę, ja nie mogę bo przecież masz na mnie haka i możesz go użyć na forum. Więc się boję i siedzę cichutko.

gregmena
11-12-2005, 23:04
Apel do GTW (Luca Skywalkera, Rrmi, Toli, Tomka1950, jareko, Zeljka , jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam).Wbrew tytułowi wątku, post Toli był bardzo luźno związany z Radiem Maryja. W zasadzie wiązał się tylko tytułem i paroma pozycjami. Zdecydowana większość to to, co pisałem w poprzednim akapicie, czyli wyśmiewanie wiary katolickiej. Dlaczego, pisząc tyle o tolerancji dla homoseksualistów, nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać (obśmiewanie czyjejś wiary jest poniżaniem), co przecież doskonale możecie robić za pomocą prywatnej korespondencji. Współczuję tylko ukrytym katolikom w Waszym gronie. Uszanujcie prawo mniejszości do godności, bo katolicy na tym forum są jak widać zdecydowaną mniejszością. Albo już na tyle ich zaszczuliscie podobnymi wypowiedziami, że boją się cokolwiek tutaj napisać.



przeciez tolerancja w tym forum polega na tym że albo masz takie samo zdanie jak wiekszośc, albo Cie zniszczą, wystarczy whispera czy luca poczytac

Luc Skywalker
11-12-2005, 23:07
Apel do GTW (Luca Skywalkera, Rrmi, Toli, Tomka1950, jareko, Zeljka , jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam).Wbrew tytułowi wątku, post Toli był bardzo luźno związany z Radiem Maryja. W zasadzie wiązał się tylko tytułem i paroma pozycjami. Zdecydowana większość to to, co pisałem w poprzednim akapicie, czyli wyśmiewanie wiary katolickiej. Dlaczego, pisząc tyle o tolerancji dla homoseksualistów, nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać (obśmiewanie czyjejś wiary jest poniżaniem), co przecież doskonale możecie robić za pomocą prywatnej korespondencji. Współczuję tylko ukrytym katolikom w Waszym gronie. Uszanujcie prawo mniejszości do godności, bo katolicy na tym forum są jak widać zdecydowaną mniejszością. Albo już na tyle ich zaszczuliscie podobnymi wypowiedziami, że boją się cokolwiek tutaj napisać.



przeciez tolerancja w tym forum polega na tym że albo masz takie samo zdanie jak wiekszośc, albo Cie zniszczą, wystarczy whispera czy luca poczytac

Przeciez to ty sam Gregmena sie niszczysz .

gregmena
11-12-2005, 23:16
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

luc masz racje zniszczyłem się

luc pozostaje w pokłonach jestes kimś, a odkąd ogłosiłeś że jest 5 (słownie PIĘĆ) sakramentów, wiem że jesteś "katolikiem bez dwóch zdan"

Zochna
11-12-2005, 23:18
gregmena -po przeczytani wszystkiego we watku udaje sie na spoczynek zbudowana prawdziwie chrzescijanska postawa jaka wykazujesz.
Poszanowanie i milosc do blizniego przebija z kazdego twojego postu.
Wzruszona jestem wprost. Dobranoc.

Luc Skywalker
11-12-2005, 23:22
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

luc masz racje zniszczyłem się

luc pozostaje w pokłonach jestes kimś, a odkąd ogłosiłeś że jest 5 (słownie PIĘĆ) sakramentów, wiem że jesteś "katolikiem bez dwóch zdan"

Dla mnie sakramentow moze byc nieskonczenie wiele .Nie robi mi to zadnej roznicy .
Katolikiem jestem w wyniku urodzenia i wychowania , ochrzczenia itd .
I nic tego nie zmieni .
Z powodu jednak patrzenia na swiat wlasnymi oczyma i z powodu uzywania mozgu - zostalem ateista .
Pozwala mi to wypowiadac sie bez skrepowania w temacie wiary .

gregmena
11-12-2005, 23:30
LUc:

piszesz raz
Z powodu jednak patrzenia na swiat wlasnymi oczyma i z powodu uzywania mozgu - zostalem ateista . Pozwala mi to wypowiadac sie bez skrepowania w temacie wiary .

a piszesz drugi raz
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA

Luc Skywalker
11-12-2005, 23:40
LUc:

piszesz raz
Z powodu jednak patrzenia na swiat wlasnymi oczyma i z powodu uzywania mozgu - zostalem ateista . Pozwala mi to wypowiadac sie bez skrepowania w temacie wiary .

a piszesz drugi raz
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA

Gregmena
Ty masz powazne problemy z przyswajaniem informacji .
Urodzilem sie w katolickiej rodzinie , itd - jestem katolik .
Gdybym sie urodzil w zydowskiej - bylbym zydem , w muzulmanskiej - muzulmaninem , itd .

Bedac wiec katolikiem z powodow ode mnie niezaleznych - zostalem ateista .
Jak ktos mowi na mnie Polak - katolik , to ja sie nie obrazam . Czesto nawet nie chce mi sie tlumaczyc jaka jest roznica pomiedzy wiara wrodzona a wyznawana .
Jezeli jeszcze masz jakies pytania - dawaj . Postaram sie odpowiedziec .

jareko
12-12-2005, 00:31
jako nalezacy do Grupy Trzymajacej Waaaaadze ;) wnosze o usuniecie mnie z Forum - na zawsze
W innym wypadku zaczne bluznic i obrazac jednego odwiecznego uczestnika wszelakich dysput ciagle ferment siejacego i czepiajacego sie nas tj. GTW :) Jego nieumiejetnosc czytania i pojmowania tekstu jest................#$%#&!)&*&%&$$#

rrmi
12-12-2005, 01:27
jako nalezacy do Grupy Trzymajacej Waaaaadze ;) wnosze o usuniecie mnie z Forum - na zawsze

Ty nie wnos , bo kto mnie bedzie komplementowal na Forum jak Ciebie nie bedzie :D
I nie klnij , bo ten uczestnik(wiadomy) i tak nie sprawia wrazenia kogos kto rozumie :roll:

Żelka
12-12-2005, 05:01
A teraz pokaże o co chodziło mi w moim poście.
Oto ten post –
Maksiu, a ta druga strona, nie wiedziała, że Tobie potem będzie tez ni jak. Bo zostawić.., nie możesz.., a jak usuniesz.., to inny zaczną się buntować... no i tyle Ci ten ktoś Sprawiedliwi narobił. A nie mógł po prostu tego sam napisać.., a nie załatwiać sprawę przez „tatusia”...
Kawę na lawę i już...
Mam nadzieje, że teraz ma choć trochę wyrzuty sumienia za to, że Cię w to wpakował...
Apeluje tutaj do ludzi.., miejcie ludzie serca... Maksiu choć mówi, ze tu tylko sprząta, tez ma jakieś prawa i uczucia... Załatwiajmy sprawy kulturalnie i jak dorosły, a jak ktoś chce prosić o usuniecie czyjegoś postu, to niech poprosi tutaj aby każdy mógł Maksia bardziej zrozumieć...

A oto część odpowiedzi jaka mnie potem z racji tego postu spotkała...

Apel do GTW (Luca Skywalkera, Rrmi, Toli, Tomka1950, jareko, Zeljka , jeśli o kimś zapomniałem to przepraszam).Wbrew tytułowi wątku, post Toli był bardzo luźno związany z Radiem Maryja. W zasadzie wiązał się tylko tytułem i paroma pozycjami. Zdecydowana większość to to, co pisałem w poprzednim akapicie, czyli wyśmiewanie wiary katolickiej. Dlaczego, pisząc tyle o tolerancji dla homoseksualistów, nie jesteście w stanie zdobyc się na odrobinę tolerancji dla katolików i przynajmniej publicznie ich nie poniżać (obśmiewanie czyjejś wiary jest poniżaniem), co przecież doskonale możecie robić za pomocą prywatnej korespondencji. Współczuję tylko ukrytym katolikom w Waszym gronie. Uszanujcie prawo mniejszości do godności, bo katolicy na tym forum są jak widać zdecydowaną mniejszością. Albo już na tyle ich zaszczuliscie podobnymi wypowiedziami, że boją się cokolwiek tutaj napisać.

I teraz proszę tutaj Moderatora Forum o to aby odpowiedział na moje pytanie, czy przyzna mi prawo do prośby o usuniecie postu Pana „ckwadrat” z Forum, jako, że ten post obraza moje uczucia religijne, moje poczucie sprawiedliwości, a jako, że autor tego postu mówił w nim nie prawdę o mnie, to uznaje tez, że złamał regulamin.., bo atakuje osobę a nie poglądy...
Atakuje poglądy które nie są moje, a mi ich przypisuje, ja nigdzie takich poglądów nie wygłaszałam i nie popierałam, wiec tak na prawdę mówiąc o mnie nie prawdę, atakuje mnie.., czyli – osobę.
Mam wiec pytanie, czy jeśli poproszę tutaj o usuniecie tego postu z powyżej wyjaśnionych powodów, to dostane odpowiedz pozytywna, czyli takie usuniecie nastąpi?

Żelka
12-12-2005, 05:25
Oto chodziło mi w moim poście. aby ktoś kto poczuł się urażonym z jakiegokolwiek powodu postem innego forumowicza, zgłaszał swoją opinie na temat tego postu i swoja ewentualna prośbę o jego usuniecie, tutaj na Forum a nie na pryw. Do moderatora.
I znów uzasadnię moja opinie.
Pryw., To jak sama nazwa wskazuje jest wiadomość prywatna, a wiec wiadomość dotycząca tylko mnie i osoby do której ją wysyłam. W przypadku o którym mowa, nie jest tak, bo dotyczy to również osoby która pisała post, który mnie uraził (z jakiegokolwiek powodu), a o czyje się usuniecie staram u Moderatora. Choć mogę ta osobę, autora postu, nie darzyć żadnym szacunkiem, to w moim odczuciu, ma ona prawo i powinna wiedzieć o „sprawie która się w przeciwko niej toczy” Takie prawo, w moim odczuciu, maja tez wszyscy forumowicze „zamieszany’ w dyskusje do której ten post się odnosił.
Zgłaszanie prośby o usuniecie postu publicznie na Forum jest, w moim, odczuciu, tez bardziej sprawiedliwe wobec samego Moderatora, bo stawia się go wtedy w mniej niezręcznej sytuacji. Jest także bardziej kulturalne i z większym szacunkiem wobec osoby moderatora jak również wszystkich forumowiczow.
Takie jest moje zdanie i stad wziął się mój post.
Sami oceńcie...

Mały
12-12-2005, 06:21
Gregmena , biedaczek powołuje sie na TV ,a sam daje do zrozumienia ,że jej nie ogląda...
Kończ waść wstydu oszczędź.

kroyena
12-12-2005, 07:16
Mały ty kolegi nie podpuszczaj. Bo wątki gdzie sięobjawia są ostatnio najbardzie emocjonującymi wątkami na formu.

Człowiek czeka na Grzesia tygodniami, a ten mu każe kończyć. 8) :lol: :evil:

mTom
12-12-2005, 07:17
Jestem także zdania, żeby jednak nie kończył. :D :D :D :D :D

gregmena
12-12-2005, 07:56
Luc Skywalker napisał:

Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego .

luc to ateista który jest katolikiem bez dwóch zdań, i tylko on może usuwać posty o urażaniu uczuć katolickich, jest przecież po wszystkich saktramentach oprócz namaszczanie (ciekawe czym sie chciał namszczać???) ciekawe w której kolejności przyjął sakrament kapłaństwa

ciekawy nick "LUC skylwaker"... osoba miotająca się w 2 osobowościach, walka dobra ze złem, która osobowośc wygra w lucu??? Mr Hyde czy Dr Jekyll???

gregmena
12-12-2005, 08:09
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego .

luc ja twój wierny fan przepraszam Cię, jestem menda niegodna twego brudu pod paznokciami, KAŻDY z powyższego podniesie wniosek żeś ateista.... wiele osób mi z GTW napisało że przecież widzą w tym cytacie dowody i krzyk ateizmu.... a poźniejsze teksty o księżach w rodzinie, o braniu sakramentów wszystkich oprócz namaszczenia.... to wasnie udowadniają, więc księże (nie wiem jak się zwracać?? ekscelencjo, księże, ojcze) lucu podnoszę że tylko ty masz prawo do oceny które posty są obrazą a które nie uczuć religijnmych, myślę że wszyscy są za....

ludzi tak odważnie epatujących innych swoimi uczuciami religijnymi jest mało, gratuluje odwagi by wszystkim tak wyjechac swoją wiarą... luc jesteś WIELKI

M@riusz_Radom
12-12-2005, 08:20
tola: prosilbym abyś na przyszłość zastanowiła się czy taki post jaki napisałaś powyzej nie obraża uczuć religijnych innych uczestników forum, dostałem taki sygnał i dlatego musiałem usunąc Twój post, a Tobie daje ostrzeżenie


Maksiu - Twoje działanie obraziło moje uczucia religijne. Moja religia zabrania kasowania postów innych ludzi.

Jak widzisz "jeszcze sie taki nie urodził coby dogodził każdemu" a forum powinno być zarówno apolityczne jak i areligijne ;))

No chyba, że wychodzisz z założenia, że każdy Polak to ślepy katolik, wtedy zwracam honor bo jak na razie to naruszyłeś konstytucyjną wolność wypowiedzi Toli ;)

PS: Nie dopatrzyłem się w poście Toli niczego co by naruszyło moje uczucia religijne. A podobno jestem katolikiem.

Mały
12-12-2005, 08:29
A tak zupelnie poważnie - czy nie sądzicie że hasło "obraza uczuć religijnych" ma taką moc tylko w Polsce?
Wystarczy prawie krzywo spojrzeć i już mozna wylądowac w sądzie...
Śmiechu warte. :-(

M@riusz_Radom
12-12-2005, 08:40
Usuniecie tego postu obraza moje uczucia religijne .
Prosze natychmiast cos z tym zrobic .
Szacunek dla wszystkich . L S.

Przepraszam Luc - nie doczytałem do Twojego posta tylko odpisałem po tym co przeczytałem w poście Maksia. Stąd podobieństwo naszych postów.

kroyena
12-12-2005, 08:43
A może by tak uwage skupić na kroyenie. Przecież on nawołuje do pałowania homoseksualistów. Jak to się ma do jego chrześcijańskiej postawy? :roll: 8)

Majka
12-12-2005, 08:50
A może by tak uwage skupić na kroyenie


e tam, pewien przyjemniaczek jest ciekawszym tematem :lol:

podobno ateista, ale telewizor może przełączyć nawet na telewizję Trwam. Qrcze do tego chyba potrzebna specjalna satelitka za 410zet :roll:
gregmena napisał

gdy kilka dni temu poruszyłem że wiadomości TVP przekazały wielu milionom polaków fałszywą informację że na obchodach urodzin RM nie ma hierarchów kościelnych, jakoś nikt nie miał ochoty bronic RM przed tak idiotycznymi kłamstwami, bo wystarczyło kliknać w czasie wiadomości na Trwam i zobaczyc arcybiskupa i biskupów...

M@riusz_Radom
12-12-2005, 08:51
Ale wiem na czym polega moj problem, jestem za bardzo obiektywny


Skontaktowałeś się z Toląprzed usunięciem postu aby poznać jej zdanie? Jeśli nie to nie masz prawa nazywać siebie człowiekiem obiektywnym :)

Jeśli byś się skontaktował to pewnie Tola usunęłaby swój post i problem by się rozwiązał.

Teraz już wiesz czemu postulowałem o to, aby moderatorami byli osoby niezwiązane z bracią forumową. Byłoby znacznie łatwiej, przede wszystkim Tobie :)

mTom
12-12-2005, 08:51
Powiem więcej, pałowania i gazowania oraz plucia. Bardzo chrześcijańska postawa, bardzo... :D

M@riusz_Radom
12-12-2005, 09:12
Przecież on nawołuje do pałowania homoseksualistów. :roll: 8)


Jak kroyena uściśli CZYM pałować tych homo to się zastanowię ;)

fizyk
12-12-2005, 09:13
Witajcie.
Powiem szczerze - jestem zdziwiony :o rozwojem tego wątku. Niewiele on ma wspólnego z tytułem a raczej zaczął przypominać typowe dyskusje z onetu.
Z uwagą (w miarę możliwości oczywiście) przeczytałem posty i wydaje mi się, że Tola przeprosiła wszystkich urażonych, obrażonych zniesmaczonych itd. Więc o co chodzi ?? O wzajemne ponakręcanie się i prowokowanie siebie wzajemnie.
Według mnie w każdym środku przekazu są PEREŁKI. Swego czasu czytałem różne takie z transmisji sportowych, miałem okazje słuchać fajne dyskusje Moniki Olejnik, wpadki chłopców z Zet-ki RMF-u. Nic dziwnego że sa też w RM. I dobrze - niech taki watek sobie istnieje. A jeśli komuś to nie pasuje, rani jego uczucia - to niech po prostu nie czyta. To chyba proste.
Osobbiście uważam (do LUCa), że ilość przyjetych Sakramentów nie oznacza, że ktoś jest Katolikiem.
W temacie osób, które przyjęły sakrament małżeństwa i kapłaństwa. Niestety (lub stety) sytuacja taka nie może zaistnieć jednocześnie. Ale może mieć miejsce.
Po pierwsze - małżonka zmarła (związek sakramentalny został rozwiązany), a dzieci sie usamodzielniły . Wtedy ojciec rodziny może przyjąć Sakrament Kapłaństwa (znam takie przypadki),
Po drugie - sakrament małżeństwa został unieważniony (nie ma w wierze katolickiej rozwodu - jest unieważnienie sakramentu - czyli stwierdzenie, że od początku był nieważny). Nie będę sie rozpisywał dlaczego, kiedy itp. Wtedy taka osoba nie jest w związku sakramentalnym, więc może przyjąć albo S. kapłaństwa albo małżeństwa.
Ja znam tylko takie możliwości.

Co do emisji RM - bardzo często niektóre audycje ranią uczucia Katolikow bardziej niż post Toli.
pozdrawiam Was wszystkich niezależnie od Waszych poglądów i życzę miłego tygodnia.

M@riusz_Radom
12-12-2005, 09:15
Powiem więcej, pałowania i gazowania oraz plucia. Bardzo chrześcijańska postawa, bardzo... :D


Bo to o to chodzi, aby w imię obrony wiary opluć, urwać łeb i nasikać do szyji ;)

Niniejszym bardzo przepraszam tych, których mogło urazić to sikanie, wszak niektórzy podobno lubią tak sobie urozmaicać wiecie_co.

PS: Maksiu - mam tylko nadzieję, że cofnąłeś to ostrzeżenie dla Toli - jak widzisz trudno zająć jednoznaczne stanowisko wobec jej haniebnego czynu także tym bardziej trudno karać ją ostrzeżeniem.

M@riusz_Radom
12-12-2005, 09:22
Więc o co chodzi ?? O wzajemne ponakręcanie się i prowokowanie siebie wzajemnie..

Niekoniecznie, chodzi o ustalenie kiedy kończy się wolność słowa a zaczyna prześladowanie chrześcijan.

gregmena
12-12-2005, 09:59
Majka dobrze wiedzieć że jesteś juz etap dalej i nie tylko grzebiesz w moim życiu, ale nawet już robisz fotki mojemu domowi.... ale chyba pomyliłaś chaty, mam kablówke i ustawione wszystkie kanały... a wiadomości oglądałem, usłyszałem info o Radiu Maryja i szczerze zadowolony że nie było tam żadnych hierarchów, sprawdziem to na trwam..... patrze a tam biskupi.... i to w dużej liczbie... i tu moje zdziwiwienie dlaczego tvp kłamie????? ale to już twoja sprawa majka że ty we wszystko co podają w wiadomościach wierzysz i tego nie sprawdzasz....


fizyk musze stanąć w obronie luca, nie obrażaj jego uczuć, jest wrażliwym człowiekiem, luc ma prawo non stop podkreślać jakim jest katolikiem, ma prawo mówić że ma ksiedza w rodzinie występującego w NIE, że sam wziął sakramenty już wszystkie oprócz namaszczania, nie masz racji że ilośc sakramentów wziętych nie ma wpywu na poczucie katolickości, ważne że luc czuje że ilośc wziętych sakramentów gloryfikuje go do podkreślania że jest "katolikiem bez dwóch zdań", natomiast słusznie podkreślasz i trafiasz w moje przypuszczenia, skoro luc wziął wszystkie sakramenty, to prawdopodobnie np jest wdowcem który obecnie jest księdzem, zakonnikiem albo może jakims hierarchą kościelnym....., to świetnie tłumaczy jego wrażliwość na obrazę uczuć religijnych i myślę że tylko on ma tu prawo jako namaszczony sakramentem kapłaństwa decydować o sprawach wiary.....

nie atakujcie też prosze kroyeny przecież on w imię tolerancji mówi o pałowaniu gejów!!!

kroyena
12-12-2005, 10:16
No właśnie.
Zachciało im się dominacji, to trzeba przywrócić wiarę w tolerancję. :roll:

Majka
12-12-2005, 10:17
gręguś, słoneczko. Ja tv mało oglądam, kablówki nie mam, wolny czas /ciągle go za mało 8) / inaczej spędzam niż Ty. :wink:

ponury63
12-12-2005, 11:15
Powiem więcej, pałowania i gazowania oraz plucia. Bardzo chrześcijańska postawa, bardzo... :D

Bo to o to chodzi, aby w imię obrony wiary opluć, urwać łeb i nasikać do szyji ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



W moim życiu filozoficzno-kapłańskim nie spotkałem kogoś, kto stracił wiarę po przeczytaniu Marksa, Lenina, Nietzschego, natomiast na kopy można liczyć tych, którzy ją stracili po spotkaniu z własnym proboszczem. Jest to bardzo przykre zjawisko, kiedy lekarz zaraża chorego.
ks. prof. Józef Tischner

Redakcja
12-12-2005, 12:05
Ta dyskusja utwierdza nas w przekonaniu, że zgodnie z regulaminem tematy "religijne" nie mają racji bytu na forum "Muratora" i zostaną usunięte.

mTom
12-12-2005, 12:10
Cieszę się, że Redakcja doszła do tego samego wniosku co ja.
Grzesiu musi się nauczyć dyskutować o budowaniu.

ponury63
12-12-2005, 12:10
Byłaby to ogromna szkoda dla jakości i sensu tego Forum.

Kilku niedorosłych emocjonalnie osobników nie może odbierać całej dorosłej reszcie możliwości wypowiedzi na jeden z ważniejszych życiowych tematów.

Drogę do uspokojenia sytuacji [tylko czasami zbyt nieznośnej] widzę w uspokajaniu zbyt zapalczywych dyskutantów, a nie kasowaniu wątków.

gregmena
12-12-2005, 12:23
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

Droga redakcjo, źle uczynisz likwidując takie wątki, przecież powinniście jak prosiłem z luca zrobić admina tego forum, człowiek ma wyczucie religijności, przeszedł wszystkie możliwe sakramenta dla żywego człowieka, ma księzy w rodzinie o których piszą w NIe... a przede wszystkim jest "katolikiem bez dwóch zdań"......

majko właśnie już wiele osób zauważyło że nie oglądasz tv, jak widać po tym forum głównie zajmujesz się grzebaniem w życiu innych, ale dobrze że jesty taki sprawiedliwy człowiek jak ty który w każdym momencie wyjmie z rękawa grzechy przeszłości na stół i je upubliczni, ciesze że nie tylko bazujesz na internecie, a nawet stosujesz inwigilacje bezpośrednią i wyśledziaś że na moim bloku jest satelita trwam.... kurcze ale skąd wiesz że kosztowała 410 zł???? stosujesz najwyższej klasy metody szpiegowskie, gratuluje.... aczkolwiek przyzwyczaiłem się że mieszkając w bloku ludzie głównie żyją życiem innych i zaglądają innym nawet w zakupy, więc twoje postepowanie jest takie "normalne"


mtom swego czasu nie chcialeś zauważyć jak prosiłem zamknąc wątek kto prezydentem, bo to forum budowlane a nie forum kłótni polityczno-religijnych, bo wolałeś kłócić się w najlepsze... jakoś wtedy nie potrafiłeś rozmawiać o budowaniu..., pamięć krótka??

M@riusz_Radom
12-12-2005, 13:14
Ta dyskusja utwierdza nas w przekonaniu, że zgodnie z regulaminem tematy "religijne" nie mają racji bytu na forum "Muratora" i zostaną usunięte.


Klask klask klask klask

i polityczne też

mTom
12-12-2005, 13:21
mtom swego czasu nie chcialeś zauważyć jak prosiłem zamknąc wątek kto prezydentem, bo to forum budowlane a nie forum kłótni polityczno-religijnych, bo wolałeś kłócić się w najlepsze... jakoś wtedy nie potrafiłeś rozmawiać o budowaniu..., pamięć krótka??

Uważaj bo jeszcze sobie coś przypomnę i co wtedy? :D :D :D
Niestety mamy na forum kilku niedojrzałych emocjonalnie w związku z tym musi cierpieć cała społeczność forumowa. Niestety...
Po przyemyśleniu sprawy (religia) póki co jestem więc za tym by tego typu tematy dusić w zarodku.

ponury63
12-12-2005, 13:54
Otóż nie musi - uważam, ze wypowiedzi sporej części osób w tym i podobnych wątkach świadczą o jednoznacznym odbiorze takich osobników, o przekonaniu, że głównym celem ich wypowiedzi jest sianie zamętu i prowokowanie do ostrych, skrajnych wypowiedzi.
I jestem zdania, że tylko te osoby powinny "cierpieć" - przykład niedawno usuniętej Forumowiczki dobitnie świadczy o tym, że to działa.
Nie zamyka się browaru z tego powodu, że ktoś się upił piwem i ostro narozrabiał, nie zabrania się używania noży przez to, że ktoś dokonał nożem morderstwa.

Dziwić mnie może tylko - dla mnie zauważalne - jednak inne podejście do różnych osób prezentujących różne stanowiska w dyskusji. Wolałbym czytać wypowiedzi konkretnych osób, nawet bardzo ostre i mocno dyskusyjne [z poszanowaniem zasad kultury], natomiast nie mieć wrażenia, że laicki charakter [czy też niezaangażowanie ideologiczne] Forum jest w jakimś stopniu zachwiane.

mTom
12-12-2005, 14:00
Zgadzam się Ponury. Alternatywą dla pomysłu likwidowania wątków jest likwidowanie jątrzycieli. I jest to nawet lepszy pomysł. 99% forumowiczów potrafi normalnie dyskutować. Obawiam się jednak, że Redakcja ma inne zdanie...

Majka
12-12-2005, 14:06
powieszą, czy nie powieszą, powieszą.................. :roll:
a ława przysięgłych będzie?

To wszystko nie jest tak proste, admin ma prawie niewyczerpalne pokłady cierpliwości. Trzeba nieźle sie napracować, aby go wqrzyć :lol:

selimm
12-12-2005, 14:07
hmm.....kolejny raz nie wiem o so chodzi :evil:

ps. choc od polityki i religi 3mam sie z daleka :lol: ....to naprawde na zdrowie wychodzi

ps. za co zescie tą biedną Tole (ktora wychyli raz na rok nosa z klubu :wink: ) tak skarcili ??? :evil:

Whisper
12-12-2005, 14:21
hmm.....kolejny raz nie wiem o so chodzi :evil:

ps. choc od polityki i religi 3mam sie z daleka :lol: ....to naprawde na zdrowie wychodzi

ps. za co zescie tą biedną Tole (ktora wychyli raz na rok nosa z klubu :wink: ) tak skarcili ??? :evil:

Komuś obraziła uczucia :o "Ramówka Radia Maryja". Do znalezienia na JoeMonster.org, jeśli Ci jeszcze w maila nie wpadło.

ponury63
12-12-2005, 14:22
:o Mam wrażenie, że zdecydowana większość wypowiedzi jest raczej w obronie Toli.


"Nowa ramówka RM" prześmieszna, a mnie - jako byłego katolika* - bardziej obraża wyciąganie katechizmu i cytatów z Pisma Świętego przez osobę mającą na bakier ze zdrowym rozsądkiem i ogólnymi zasadami dyskusji, niż swobodnie krążący w Sieci wesoły efekt pracy wielu osób :D



powieszą, czy nie powieszą, powieszą.................. :roll:
a ława przysięgłych będzie?
Kto sieje wiatr, zbiera burzę... nie zawsze oklasków :lol:




* Byłego, bo obecnie Kościół - nie mogący sobie poradzić z łamiącym podstawowe zasady tego kościoła, napędzanym niechęcią do wszystkiego co inne medium - nie jest dla mnie instytucją godną zaufania.

ponury63
12-12-2005, 14:36
PS: Dziękuję za zamknięcie kontrowersyjnego wątku - za zamknięcie zamiast usuwania, nie to że w ogóle.


Bo tak w ogóle to szkoda, że trzeba używać władzy, by poskramiać takie zachowania, szkoda, że ta malutka demokracja Forumowa nie jest na tyle mocna, by sama z siebie zaprowadzać porządek.

selimm
12-12-2005, 14:44
http://www.joemonster.org/article.php?sid=5360&mode=thread&order=0

To chodzi o ten post ???

jest to podane na tacy w formie zartobliwej (a co autor miał na mysli to jego sprawa ).....Każdy ma prawo do swobody wypowiedzi i krytyki czy pochwały, a jeżeli jest dużo zdań różnych, to daje do myślenia. Argumenty TAK ! Epitety... NIE!

Jako Katolik nie obraze sie ze ktos mi powie ze ten cały cyrk z O.R.....jest o dupe rozbić jak i rowniez ze ktos go bedzie pod niebiosa wychwalał

Wazne zebysmy mieli swoje zdanie i sie nie bali go głosic

ps. coz kochani fakty, przedstawiajmy fakty nie obrażajmy się za to, że ktoś ma inne zdanie...

Paty
12-12-2005, 17:01
a ciekawa jestem kto jest taki wrazliwy , że prześmieszny post Toli tak go obraził
jestem osobą wierząca , praktykująca i nawet bardzo się starałam znaleźc tam obraźliwe teksty ( no może po za skojarzeniem z Rózową landrynką) ale jakoś nie wyszło
sam Papież był osobą bardzo dowcipną i miał ogromne poczucie humoru

ta dyskusja jest bezsensowna

Luc Skywalker
12-12-2005, 21:23
Byłaby to ogromna szkoda dla jakości i sensu tego Forum.

Kilku niedorosłych emocjonalnie osobników nie może odbierać całej dorosłej reszcie możliwości wypowiedzi na jeden z ważniejszych życiowych tematów.

Drogę do uspokojenia sytuacji [tylko czasami zbyt nieznośnej] widzę w uspokajaniu zbyt zapalczywych dyskutantów, a nie kasowaniu wątków.

Dokladnie tak .

Zeby nie wzbudzac zlych emocji - napisze o sobie .
Doszedlem do wniosku ze bog nie istnieje . Religia jest wiec oszustwem polegajacym na wykorzystywaniu wiernych przez waska grupe kaplanow danej wiary .
Dopuszcam jednak mozliwosc ze sie myle . Ze nie mam racji . I dlatego uwazam za wazne rozmowy o wierze , religii , bogu .
I dlatego wnosze o nieusuwanie tematow traktujacych o religii .
Zgadzam sie oczywiscie z upominaniem zbyt zapalczywych , nienawistnych . Nie bede w tym miejscu podawal imion , ale wiadomo ze chodzi o wiadoma osobe .

Ponury - ciesze sie ze wrociles .

gregmena
12-12-2005, 22:06
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

luc Twoje wyjasnienia są zawsze spójne i zgodne ze sobą, dodam także że to byc może od zbyt dużej ilości księzy w rodzinie i zbyt często przyjmowanych sakramentów... choć jak sam ogłosiłes brakuje ci do kolekcji ostatniego namaszczenia..... ważne że zaliczyłeś kapłański....

myślę że powiiniście stworzyc taka super obiektywną radę forumową, ty Luc sie nadajesz do odczytywania kiedy są obrażane uczucia religijne, przecież jestes katolikiem co tak czesto podkreślasz, świetnym uzupełnieniem będzie majka jako gorliwy badacz przeszłości forumowiczów, majka także jako jedyna wie kto ma jaką antenę na dachu co może byc kryterium dopuszczalności do uczestnictwa w forum, ponury np oceniałby dojrzałość emocjonalną forumowiczów.. dzięki tej radzie, na forum zapadła by demokracja i forumowicze którzy by się ostali byliby tymi własciwymi forumowiczami i wypowiadaliby tylko zgodne z rady postanowieniami treści....... na początku przyznajcie super order patty za wlasciwe epitetowanie mojej osoby, przyznaje kwas mnie zżarł... menda jestem... oj mam po prostu niezgodne z 99% forumowiczów opinie czyli popieram Kaczynskiego, popieram Naturalne metody regulowania poczęć....

Luc Skywalker
12-12-2005, 22:18
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

luc Twoje wyjasnienia są zawsze spójne i zgodne ze sobą, dodam także że to byc może od zbyt dużej ilości księzy w rodzinie i zbyt często przyjmowanych sakramentów... choć jak sam ogłosiłes brakuje ci do kolekcji ostatniego namaszczenia..... ważne że zaliczyłeś kapłański....

myślę że powiiniście stworzyc taka super obiektywną radę forumową, ty Luc sie nadajesz do odczytywania kiedy są obrażane uczucia religijne, przecież jestes katolikiem co tak czesto podkreślasz, świetnym uzupełnieniem będzie majka jako gorliwy badacz przeszłości forumowiczów, majka także jako jedyna wie kto ma jaką antenę na dachu co może byc kryterium dopuszczalności do uczestnictwa w forum, ponury np oceniałby dojrzałość emocjonalną forumowiczów.. dzięki tej radzie, na forum zapadła by demokracja i forumowicze którzy by się ostali byliby tymi własciwymi forumowiczami i wypowiadaliby tylko zgodne z rady postanowieniami treści....... na początku przyznajcie super order patty za wlasciwe epitetowanie mojej osoby, przyznaje kwas mnie zżarł... menda jestem... oj mam po prostu niezgodne z 99% forumowiczów opinie czyli popieram Kaczynskiego, popieram Naturalne metody regulowania poczęć....


Ja chyba nie rozumiem o czym ty piszesz .
Moim zdaniem , to belkot .

gregmena
12-12-2005, 22:37
masz racje bełkoczę

LUc napisał:
Z powodu jednak patrzenia na swiat wlasnymi oczyma i z powodu uzywania mozgu - zostalem ateista . Pozwala mi to wypowiadac sie bez skrepowania w temacie wiary .

LUc napisał
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA

Luc Skywalker
12-12-2005, 22:50
masz racje bełkoczę

LUc napisał:
Z powodu jednak patrzenia na swiat wlasnymi oczyma i z powodu uzywania mozgu - zostalem ateista . Pozwala mi to wypowiadac sie bez skrepowania w temacie wiary .

LUc napisał
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego . .

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA


Ja w dalszym ciagu nie rozumiem .
Probujesz cos udowodnic ?
Pisz jasniej - jezeli potrafisz .

Wyjasnilem moje stanowisko odnosnie religii i wiary , boga .
Uzywajac sformulowan prostych , ustawilem poprzeczke na wysokosci pozwalajacej uczniowi szkoly sredniej , dowolnego profilu - zrozumiec co napisalem .
Chyba jednak dla ciebie za wysoko .

Moja rada - idz na jakies studia , niech cie doucza . Bo ja nie jestem w stanie .

kroyena
13-12-2005, 07:08
Ale Luc, gregmena ma skończone studia prawnicze, ale Luc. :roll: :oops:

mTom
13-12-2005, 07:22
Ale Luc, gregmena ma skończone studia prawnicze, ale Luc. :roll: :oops:
Nie tylko, nie tylko... :D

Paty
13-12-2005, 07:28
tymi gergmena żadnych orderów nie przypinaj od tego jest inny organ........

pojawiłeś się na tym forum od niedawna w każdym wątku do którego zagladasz po wyczerpaniu swoich argumentów czepiasz się jakiegoś tematu i nawijasz o nim bez przerwy , nie dociarają do ciebie żadne argumenty , albo dyskutujesz o wierze , albo o polityce zawsze z tym samym skutkiem dużo i nie na temat
skoro tak jak piszesz jesteś prawnikiem to to lanie wody jest jak najbardziej wytłumaczalne,
na różne tematy masz swoje zdanie , nie zawsze zgodne z innymi forumowiczami, to normalne ja też nie ze wszystkimi się zgadzam , w niektórych sprawach myślę tak samo jak ty, ale dyskusja jednak powinna odbywać się na pewnym poziomie inteligencji a tobie jednak tego poziomu brakuje..........

gregmena
13-12-2005, 07:51
Zaczne od wyjasnienia .
Urodzilem sie , wychowalem , dorastalem , uczylem , zylem w rodzinie katolickiej - polskiej , chodzacej b. regularnie do kosciola katolickiego , utrzymujacej scisle kontakty z kilkunastoma ksiezmi i zostalem poddany wszystkim sakramentom za wyjatkiem ostatniego namaszczenia .
Katolik wiec ze mnie bez dwoch zdan .
Daje mi to niezbywalne prawo do wypowiedzi na temat wiary katolickiej czy kosciola katolickiego .


luc tylko jeszcze jedno pytanie, jak ci się udało wszystkie sakramenty przyjąć....

jareko
13-12-2005, 07:55
jak wiekszosc wypowiadajacych sie juz twierdze ze likwidacja czy tez zakaz watkow poruszajacych wazne dla nas sprawy jest niedopuszczalna.
Nawet wypowiedzi Gregusia pozostawilbym i nie banowal Go, gdyz stal sie powoli naszym ciekawym adwersazem. Ma sporo sliny ;) wiec niech sobie dalej pluje na wszystkich i wszystko. Sadze natomiast, iz wdawanie sie z nim w polemike nie ma sensu. Najlepsza metodoa uspokojenia kogos jest ignorowanie osobnika. Niech sobie pisze a jesli cos ciekawego wniesie do dyskusji - to i dobrze (szkoda tylko ze tak rzadko sie to zdarza)
Ma chlopak swoj styl ;) co prawda niezbyt wyszukany ale jednak

gregmena
13-12-2005, 08:05
jareko daleko mi do twojego stylu i jeszcze nie mam Twojej odwagi napisac że kobiety to k....., ale widzę że kobieca część Cie bardziej polubiła od tamtej pory....

jareko
13-12-2005, 08:19
slowo to wyrwane z kontekstu calej wypowiedzi faktycznie jest obrazliwe - za co juz przeprosilem w przeciwienstwie do Ciebie gdzie slowo "przepraszam" nie miesci sie w Twoim zasobie slow a obraziles tu niejedna osobe.
Reszte polemiki z Toba pomine milczeniem gdyz naprawde slowo pisane wymaga odrobiny zaangazowania szarych komorek by zrozumiec jaka tresc pod literkami sie kryje i co autor cvhcial nam tymi slowy przekazac, a TY niestety masz z tym klopot

mTom
13-12-2005, 08:25
Jareko, tu mamy do czynienia z podwójną moralnością. Dodam jeszcze od siebie, że jest to także doskonały przykład fundamentalizmu... 8)

Majka
13-12-2005, 08:32
przyznaje kwas mnie zżarł... menda jestem... oj mam po prostu niezgodne z 99% forumowiczów opinie czyli popieram Kaczynskiego, popieram Naturalne metody regulowania poczęć....

hmmm, czy ty wiesz co znaczy menda?

mendoweszka
mendoweszka ż III, CMs. ~szce; lm D. ~szek
&laquo;Phthirius pubis, gatunek maleńkiego owada z rzędu wszy, pasożyt zewnętrzny człowieka żywiący się krwią, żyjący na owłosionych częściach ciała (prócz głowy), głównie na wzgórku łonowym; wesz łonowa&raquo;

fizyk
13-12-2005, 08:34
Yareko - szanuj się. Nie daj się prowokować. :wink:

Swoją drogą też jestem przeciwnikiem zamykania postów, banowania użytkowników itd. Przeciez jak olejemy temat, wątek po dwóch dniach znajdzie się na ostatniej stronie tematów. Problem z głowy.

gregmena
13-12-2005, 08:52
jareko, nie kłam, kilka razy przepraszaem, między innymi i mtoma w wątku kto prezydentem.... różnica pomiędzy nami jest taka że w dyskusji jako argumentu ja nie użyłbym, nigdy tekstu że kobiety to k.... ale pewnie dlatego jesteś powszechnie szanowany.....

maju jestem mendą, zwaszcza przy Tobie, nie potrafię wznieś się na wyżyny twoich argumentów w dyskusji, które są głownie tekstami o mojej osobie, mojej przeszłości, inwigilacją, sprawdzaniem jaką mam antenę, jesteś tu normalna, typowa, po prostu lubisz grzebać innym w życiu, wyciągać haki z przeszłości, całe Twoje JA

jareko
13-12-2005, 08:58
.................................

Agnieszka1
13-12-2005, 09:03
chcialam sie odniesc jeszcze do usuniecia postu Toli.
Tolu czy zostalas poinformowana kogo uczucia religijne obrazilas i jaka byla argumentacja tego kogos?
( nie pytam o nicka ani pelna argumentacje tylko czy tak czy nie)

mTom
13-12-2005, 09:36
A ja tylko zwrócę uwagę, że Grześ znów zaczyna (kłamać). Obawiam się, że potrzebniejsze będą radykalniejsze kroki. Młoda forumowa demokracja nie ze wszystkim jeszcze sobie potrafi radzić.

gregmena
13-12-2005, 09:42
mTom a gdzie zaczynam kłamać???, pokaż miejsce???

jareko
13-12-2005, 09:43
to sie nazywa, mTom, manipulacja ;) nie reaguj - moze bedzie spokoj jakis czas.

Majka
13-12-2005, 09:51
to sie nazywa, mTom, manipulacja ;) nie reaguj - moze bedzie spokoj jakis czas.

wątpię, rozczarowany brakiem zainteresowania będzie łaził wszędzie, zacznie sie kopiowanie, wklejanie, żalenie, boldy, czerwone litery itd.

mTom
13-12-2005, 09:56
hehe Jareko, niech się pomęczy. Ja wiem, że po raz kolejny skłamał i mnie to wystarczy. To już nawet nie jest podwójna moraność, to jest wstyd jak cholera. Osobiście po takich wpadkach zniknąłbym, zapadłbym się pod ziemię, zmieniłbym nicka i co tam się jeszcze da. :D
To się także nazywa inny system wartości - mi osobiście obcy.

gregmena
13-12-2005, 10:12
RAcja mtom mamy zupełnie inny system wartości

JA Ciebie o czym ty możesz sam zaświadczyć przepraszałem, a ty nigdy tego nie potrafieś zrobić, identycznie majka czy jareko (no chyba że go już maksiu upomni) i to nas różni... kilka razy sie pomyliłem i potrafiłem się przyznac do błędu, gdy Ty mtom myliłeś się nie przepraszałeś... fakt jesteśmy inni..... a ja nawet Ciebie przeprosilem kiedyś i Dropsiaka i Kroyene i jeszcze innych....

Tak Majka, rzeczywiście jesteśmy inni, nie mam takiej odwagi jak Ty by z takim zaparciem sledzić innych, grzebać im w przeszłości, by ciągle na tym forum łazić wszędzie, kopiować, wklejać, żalenie, boldy, czerwone litery itd.
Ty jesteś ekspertem od wklejania, kopiowania, sprawdzania, patrzenia jaką mam antenę... jesteś kimś, jesteś taka w tym doświadczona, taka wspaniała i ilu masz uczniów w tym stylu bycia w kontaktach międzyludzkich, wiesz w XXI wieku rzeczywiście nie da się z kimś rozmawiać jak sięnie ma na niego haka, odebrałem ta lekcje na Ciebie i przyznaje mialaś rację, może zgłoś się do odpowiednich służb, masz takie doświadczenie w inwigilowaniu innych

jareko, rzeczywiście, najlepiej nie reagować, ja też już żałuje że zareagowałem na Twoje teksty że kobiety to k.... by ludziom zabierać prawa wyborcze, na łamanie ciszy wyborczej....

jareko
13-12-2005, 10:33
gregus
.................................................
to moja odpowiedz :)

fizyk
13-12-2005, 10:38
A ja tylko zwrócę uwagę, że Grześ znów zaczyna (kłamać). Obawiam się, że potrzebniejsze będą radykalniejsze kroki. Młoda forumowa demokracja nie ze wszystkim jeszcze sobie potrafi radzić.
mTom - mam nadzieję, że nie mnie miałeś na myśli ??
:wink:

Agnieszka1
13-12-2005, 10:56
Tak Majka, rzeczywiście jesteśmy inni, nie mam takiej odwagi jak Ty by z takim zaparciem sledzić innych, grzebać im w przeszłości, by ciągle na tym forum łazić wszędzie, kopiować, wklejać, żalenie, boldy, czerwone litery itd.
Ty jesteś ekspertem od wklejania, kopiowania, sprawdzania, patrzenia jaką mam antenę... jesteś kimś, jesteś taka w tym doświadczona, taka wspaniała i ilu masz uczniów w tym stylu bycia w kontaktach międzyludzkich, wiesz w XXI wieku rzeczywiście nie da się z kimś rozmawiać jak sięnie ma na niego haka, odebrałem ta lekcje na Ciebie i przyznaje mialaś rację, może zgłoś się do odpowiednich służb, masz takie doświadczenie w inwigilowaniu innych
....


:o :o :o
przepraszam a podobno gregmena jestes prawnikiem
myslalam ze szperanie, sprawdzenie , szukanie haka to atrybut prawnika a ty mowisz ze nie umiesz a nawet nie masz odwagi :roll:
Za to mowisz ze Majka jest w tym swietna, moze Maja na dobrego prawnika ma predyspozycje.

Majka nie myslalas o otworzeniu biura prawniczego? mam lokal do wynajecia, jakos sie dogadalybysmy cenowo :lol: zalezy mi na dobrym prawniku zeby mial klientow i wynajmowal conajmniej 5 lat :lol: to jak? :wink:

mTom
13-12-2005, 11:09
Majka przyjęłabyś mnie na wspólnika? :wink:

Majka
13-12-2005, 11:26
tak się zastanawiam :roll:
Zagadki logiczne zawsze mnie interesowały. Wyczulony węch na wszelkiego rodzaju krętactwa też mam 8) .
Proponuje lokal wirtualny :D No i mTom koniecznie na wspólnika.
:wink:

Gręguś, co teraz poczniesz :-?

dobrzykowice
13-12-2005, 11:32
Czy ja kiedyś nazwałem kogoś zakompleksionym gnojkiem ? Chyba tak i pragne donieść, że swojego zdania nie zmieniłem.

jak moglismy dać się nabrac na te wszystkie płaczliwe teksty ? Dziwię sie tylko że oponenci brną w te, nic nie wnoszace "dyskusje" no chyba że traktujecie to jako swego rodzaju hobby czy tez odskocznię od rutyny w pracy :)

Maksiu ? Możesz mnie zbanować, masz do tego prawo a ja na pewno nie bedę miał o to pretensji. Swoją drogą to wyrazy współczucia, pewnie jakbyś wiedział z czym się wiąze moderowanie to pewnie byś się na tą funkcje nie zdecydował :D

I jeszcze jedna mała dygresja, jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądał kolejny, trzeci zlot muratora, chyba jednak na wszelki wypadek wezme podręczną apteczkę ;)

jareko
13-12-2005, 11:42
a ja przyjde w zbroii ;)
lekko ja zmodyfikuje - dodam szybke i wycieraczki ;)

maksiu
13-12-2005, 11:55
a ja przyjde w zbroii ;)
lekko ja zmodyfikuje - dodam szybke i wycieraczki ;)

tia...Jareko w zbroi, a ja w czym?? moze trzeba by juz pomyslec o jakiejs operacji plastycznej co by nikt mnie nie poznał?
w koncu ja to dopiero bede mial przechlapane..
m.

m.dworek
13-12-2005, 11:55
Znając Tolę nie tylkoz forum, ale i osobiście trudno mi uwierzyć by swoją wypowiedzią mogła kogoś obrazić. Maksiu, Ciebie też znam i cenię, jajca sobie robisz? :wink:

nie Tomku nie robie sobie jaj, najchetniej nic bym nie robil, mam poprostu serdecznie dość forum i moderowania na jakis czas, trzeba chyba dac sobie na jakis czas z tym wszystkim spokoj.
Ale wiem na czym polega moj problem, jestem za bardzo obiektywny (choc wielu uwaza inaczej), moim zdaniem wystarczylo ze chocby jedna osoba poczuła się urażona, a to juz jest powód do usunięcia postu, tym bardziej ze nie chodzilo o jakis tam osobiste urażenie kogoś, ale o urażenie jego uczuć religijnych, bardzo grząski temacik. Wiesz dobrze Tomku ze bardzo lubie Tole prywatnie, ale nie moge kierować się swoimi prywatnymi sympatiami i jednych traktowac inaczej niż innych. Jako Maksiu tak, jako moderator nie. Ot cała filozofia.
spoko
maksiu moge sie postawic w twojej sytuacji i moze nawet zrozumiec dlaczego robisz tak a nei inaczej

pomoz mi jednak zrozumiec dlaczego forum muratora jest tak ocenzurowane?
boicie sie kosciola?
dlaczego po prostu nie umiescicie gdzies na widocznym miejcu napisu, ze redakcja nie ponosi odpowiedzialnosci za teksty forumowiczow, jak to ma miejsce na innych forach?
dlaczego tak gorliwie wszystko kasujecie?
ze strachu przed czym?

prosze o wytlumaczenie, bo ja tez nie lubie cenzury i baaardzo zle mi sie kojarzy, moze nawet mnie obraza.....

dobrzykowice
13-12-2005, 11:56
a ja przyjde w zbroii ;)
lekko ja zmodyfikuje - dodam szybke i wycieraczki ;)

Jak zwykle jareko, przekręcasz, manipulujesz i nie jesteś uczciwy - to Ty opluwasz wszystkich dookoła a nie Ciebie opluwają :)
Nic się jednak nie martw, na miejscu dokonamy drobnej modyfikacji, zamiast szybki i wycieraczki zamontujemy mały i gustowny knebelek 8) :D

Majka
13-12-2005, 11:59
a ja przyjde w zbroii ;)
lekko ja zmodyfikuje - dodam szybke i wycieraczki ;)

Jak zwykle jareko, przekręcasz, manipulujesz i nie jesteś uczciwy - to Ty opluwasz wszystkich dookoła a nie Ciebie opluwają :)
Nic się jednak nie martw, na miejscu dokonamy drobnej modyfikacji, zamiast szybki i wycieraczki zamontujemy mały i gustowny knebelek 8) :D

a komu założycie chlapacze? 8) :D

dobrzykowice
13-12-2005, 11:59
tia...Jareko w zbroi, a ja w czym?? moze trzeba by juz pomyslec o jakiejs operacji plastycznej co by nikt mnie nie poznał?
w koncu ja to dopiero bede mial przechlapane..
m.

dla moderatorów przygotujemy pomieszczenie z grubej pleksi takie metr na metr :D Propozycja bezpieczna i praktyczna - dość łatwo utrzymać czystość ścianek 8)

dobrzykowice
13-12-2005, 12:09
a komu założycie chlapacze? 8) :D


Nikomu, bo zaraz byśmy zostali oskarżeni o manipulacje, nieuczciwość, plucie, demagogię, populizm, złosliwość, gradobicie i koklusz :D

jareko
13-12-2005, 12:09
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tylko ze ja ostatnio mam czesto katar i przez nos oddychac nie moge - chcecie mnie knebelkiem udusic? Za co???!!!! :lol:

maksiu
13-12-2005, 12:11
maksiu moge sie postawic w twojej sytuacji i moze nawet zrozumiec dlaczego robisz tak a nei inaczej


dzięki



pomoz mi jednak zrozumiec dlaczego forum muratora jest tak ocenzurowane?
boicie sie kosciola?
dlaczego po prostu nie umiescicie gdzies na widocznym miejcu napisu, ze redakcja nie ponosi odpowiedzialnosci za teksty forumowiczow, jak to ma miejsce na innych forach?


kłania się nieznajomość regulaminu, a w tym przypadku punktu drugiego




dlaczego tak gorliwie wszystko kasujecie?
ze strachu przed czym?

prosze o wytlumaczenie, bo ja tez nie lubie cenzury i baaardzo zle mi sie kojarzy, moze nawet mnie obraza.....

wybacz, ale stwierdzenie gorliwie wszystko kasujecie jest bardzo krzywdzace, nie kasujemy gorliwie wszystkiego co nadawało by się do skasowania, reagujemy tylko na najcięższe przypadki, oczywiście zdarzają się czasami wpadki, jak ów nieszczęśny post Toli, gdybyś troszkę bardziej wgłębił się w temat, przeczytałbyś że przyznałem się do błędu i przeprosiłem za to.

Natomiast uważam, że nie tylko Ty, ale i inni nadużywają określenia 'cenzura'. Wg mnie cenzurą byloby zablokowanie wogole możliwości wypowiedzenia się innym w drażliwych tematach. Natomiast usuwanie najbardziej drastycznych wypowiedzi niezgodnych z regulaminem i czysto ludzkim pojęciem przyzwitości nie jest wg mnie cenzurą. Z drugiej strony gdyby puścić wszystko 'na żywioł', to już widzieliśmy co się działo w przypadku pewnej forumowiczki.

Zdaje sobie sprawę, że nie każdy zgodzi się z moim zdaniem i jesli bedzie miał ochotę podyskutować, to nie uchylam się od tego, ale pod warunkiem ze dyskusją będzie merytoryczna i z poszanowaniem oponeta, w przeciwnym wypadku, nie mam zamiaru wogóle rozpoczynac dyskusji.

pozdrawiam
maksiu

kroyena
13-12-2005, 12:20
Ja bym się tylko chciał zapytać o wpływ kasowania wątków na wyniki obstawiania loterii na milionowy post.
A i poprosiłbym potem o podanie oficjalnych wyników, be te z półmilionowego to coś długo jechały na tapetę. Ja bym cośzasugerował, ale nie wiem czy można. :roll: :wink:

kroyena
13-12-2005, 12:23
Poza tym zawsze istnieje czad Muratora. 8)

Jak zareklamowałem to się tak gęsto zrobiło, że kolorów zabrakło. Mawet kolega moderator był przyszedł. :lol:

A czad nie pozostawia niesmaku dłużej niż przez okres urzędowania. I czwkawką trudniej go odbić, bo nazajutrz już nie ma czego. I epitety trzeba pamiętać, nie za bardzo można cycować. :lol: 8) :P

maksiu
13-12-2005, 12:26
Ja bym się tylko chciał zapytać o wpływ kasowania wątków na wyniki obstawiania loterii na milionowy post.
A i poprosiłbym potem o podanie oficjalnych wyników, be te z półmilionowego to coś długo jechały na tapetę. Ja bym cośzasugerował, ale nie wiem czy można. :roll: :wink:

wolne wnioski zawsze masz prawo zglosic
a jesli chodzi o kasowanie postów, cóż licznik obowiązuje ten który widac, bo przeciez czysto teoretycznie moze sie przeciez zdarzyć awaria i np. może wciąć polowe postów napisanych danego dnia i co wtedy?
pozdrawiam
m.

jareko
13-12-2005, 12:30
Nikomu, bo zaraz byśmy zostali oskarżeni o manipulacje, nieuczciwość, plucie, demagogię, populizm, złosliwość, gradobicie i koklusz :D
a czy nie jestesmy temu winni? ;) I jeszcze odpowiadamy za Tsunami, i za gradobicie w Chinach i dziure budzetowa, i Kaczke na piedestale ;) i ........... ;)

Żelka
13-12-2005, 12:35
Ja bym się tylko chciał zapytać o wpływ kasowania wątków na wyniki obstawiania loterii na milionowy post.
A i poprosiłbym potem o podanie oficjalnych wyników, be te z półmilionowego to coś długo jechały na tapetę. Ja bym cośzasugerował, ale nie wiem czy można. :roll: :wink:

wolne wnioski zawsze masz prawo zglosic
a jesli chodzi o kasowanie postów, cóż licznik obowiązuje ten który widac, bo przeciez czysto teoretycznie moze sie przeciez zdarzyć awaria i np. może wciąć polowe postów napisanych danego dnia i co wtedy?
pozdrawiam
m.

Maksiu, czasami nawet taka awaria by sie przydala... :wink:

kroyena
13-12-2005, 12:37
To ja wnioskować chcę o większą liczbę soczystych kolorów na czadzie.

Można tu? :roll: :wink:

maksiu
13-12-2005, 12:43
To ja wnioskować chcę o większą liczbę soczystych kolorów na czadzie.

Można tu? :roll: :wink:

można i tu , tylko ze miejsce jednak nie najlepsze...

1. adresatem takiego wniosku powinien być administrator forum
2. myslę ze odpowiedz bedzie niegatywna z przyczyn technicznych, ale to tylko moje zdanie

pozdrawiam
m.

kroyena
13-12-2005, 13:18
Proszę nie klikać o awariach, bo chyba serwer słyszy. :-?

mTom
13-12-2005, 14:36
tak się zastanawiam :roll:
Zagadki logiczne zawsze mnie interesowały. Wyczulony węch na wszelkiego rodzaju krętactwa też mam 8) .
Proponuje lokal wirtualny :D No i mTom koniecznie na wspólnika.
:wink:

Gręguś, co teraz poczniesz :-?

Nic nie pocznie - patrz wątek o pigułkach. :D :D :D
Majka, dziękuję za dopuszczenie do tej jakże zacnej spółki.

gregmena
13-12-2005, 14:59
A ja tylko zwrócę uwagę, że Grześ znów zaczyna (kłamać). .

a gdzie....?? nie powie, bo przecież siwy fantazjuje

a co mam począć będe dalej czytał oszczerstwa... dla Ciebie Maju czy jak widać w cytacie mtoma to normalka...
wy tu dalej będziecie wklejac, kopiować, oskarżać.... inwigilować....

Paty
13-12-2005, 15:12
a gdzie ten wątek o pigułkach :o :o :o

ponury63
13-12-2005, 16:23
..żeby to jeden... :roll:
niezłe kompendium wyszło na Forum na temat tych spraw u wiadomej osoby



Ja bym się tylko chciał zapytać o wpływ kasowania wątków na wyniki obstawiania loterii na milionowy post.
Chyba nie ma wpływu.
W jednym z postów, żeby nie zaśmiecać wątku, dałem linka do odpowiedzi w innym wątku. Tamten wątek [wiadomy] wyleciał, postu nie ma, ale na jego miejsce nie wszedł żaden inny post.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=693099#693099

Więc chyba naliczanie jest załatwiane systemowo przez skrypt Forum i kasowanie postów/watków nie ma wpływu na licznik. Ale mogę się mylić.




a co mam począć będe dalej czytał oszczerstwa... dla Ciebie Maju czy jak widać w cytacie mtoma to normalka...
wy tu dalej będziecie wklejac, kopiować, oskarżać.... inwigilować....
A Ty będziesz tak się mazał, chlipał, płakał i łaził ze swoim niebywałym nieszczęściem i krzywdą nieludzką po całym Forum, tak ? :roll:
Dziwny rodzaj autopromocji, ale może ktoś Cię w końcu utuli ... 8)

gregmena
13-12-2005, 17:21
ponury a ty cos bez tabletek życ nie możesz??? buahahaha

a poza tym gdzie jest te wiele wątków przez wiadomą osobe zaczętych??? w wątku o kto prezydentem, NIE ja zacząłem dyskusję, natomiast powiedziałem swoje zdanie na temat, ale chyba ponury przyznasz że każdy ma prawo miec swoje zdanie???

Dropsiak
13-12-2005, 17:33
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jak tu milutko :D
od razu mi się humor poprawił :D :D :D
raz dookoła, raz dookoła :lol: :lol: :lol:

13-12-2005, 17:35
Ja nie wiem właściwie o co tu chodzi, jakiś dym widzę i kogoś, kto kijkiem usiłuje pogmyrdać w mrowisku.
Proponuję jednakowoż potrzebowskim usługi naszego oddziału w psychiatryku,
my tam wyspecjalizowany personel mamy,
zabiegi różne uskuteczniamy,
medykamenty i zabiegi stosujemy zarówno zewnętrznie...
jak i wewnętrznie,
instrumenta medyczne u nas na stanie są przeróżne,
duże i małe,
nie boimy się żadnego wyzwania. 8)
Aktualnie właśnie usiłujemy odkorkować Lafa.

P.S.
tabletki też mamy, kolorowe, różniste... 8)

ponury63
13-12-2005, 17:38
ponury a ty cos bez tabletek życ nie możesz??? buahahaha
nie mogę
odkąd skasowano nagrodę za zajście faceta w ciążę, muszę uważać - w końcu trzebaby za coś tego małolata wychować, nie ? :lol: 8)




a poza tym gdzie jest te wiele wątków przez wiadomą osobe zaczętych???
oj, kłamczuszku, nie pisałem że zaczętych :wink:
tylko o tym, że wszędzie pełno jest postów dotyczących tej intymnej kwestii Twojej żony oraz podbudowy ideologicznej Twego widzenia tych spraw, które z uporem wklejasz dziesiątki razy diabli [:wink:] wiedzą po co

Dropsiak
13-12-2005, 17:47
Ponury a na becikowe byś się nie łąpnął?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Teraz moda jest. Miałbys jak znalazł :wink: :wink: :wink:
Co do reszty to Matka mądrze godają :D :D :D :D

Ewunia
13-12-2005, 17:52
pewnie nie w temacie sie odezwę, bo przyznam że nie uczestniczyłam od początku i wszystkich szczegółów nie znam, ale temat anonimowych donosicieli nie jest mi obcy :-?


A nie mógł po prostu tego sam napisać.., a nie załatwiać sprawę przez „tatusia”...
anonimowi forumowicze maja tu wyjątkowa siłę przebicia
oskarżony znany
oskarżający anonimowo sobie działa
oskarżony nie wie przez kogo, ale karę ponosi :roll: :-?
i bronic sie nie może, bo nie wie kto go napadł i za co konkretnie


Wydaje mi się, że osoba, której mój post wydał się obraźliwy (doprawdy nie rozumiem dlaczego), powinna swoje argumenty przedstawić mnie, autorce postu i innym, którzy tym postem byli zainteresowani.
Mamy prawo znać argumenty, w imię których wyrzuca się nasze słowa do śmieci.
cytuję tolę, żeby się nie powtarzać

sama się tłumaczyłam, że nie jestem wielbłądem, o co posądzali mnie jacyś anonimowi forumowicze
nie wiem, czy argumenty wystarczyły, bo nie dostałam odpowiedzi od "góry"
za to anonimowi forumowicze byc może tak, w końcu to ich uczucia zostały urazone
moje nie, skądze


W tym wszystkim najgorsze jest to , ze pewnie ta skarzypyta udaje , ze Tole lubi i takie tam .
To jest wlasnie hipokryzja.
to samo pomyslałam o swoim przypadku, że pewnie nie raz z tymi anonimami całkiem sympatycznie pogadywałam

ponury63
13-12-2005, 17:55
Ponury a na becikowe byś się nie łąpnął?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Teraz moda jest. Miałbys jak znalazł :wink: :wink: :wink:
Nie łapię się :cry: kryterium dochodowe :cry:

Poza tym to są eine bardzo kleine piniędze :cry:
Pampersy drogie, skóra na dłoniach już nie ta, coby prać tetrę... cinżko...

Ewunia
13-12-2005, 19:14
Choć mogę ta osobę, autora postu, nie darzyć żadnym szacunkiem, to w moim odczuciu, ma ona prawo i powinna wiedzieć o „sprawie która się w przeciwko niej toczy”
obiema ręcyma sie podpisuję :P

selimm
13-12-2005, 19:29
pewnie nie w temacie sie odezwę, bo przyznam że nie uczestniczyłam od początku i wszystkich szczegółów nie znam, ale temat anonimowych donosicieli nie jest mi obcy :-?


A nie mógł po prostu tego sam napisać.., a nie załatwiać sprawę przez „tatusia”...
anonimowi forumowicze maja tu wyjątkowa siłę przebicia
oskarżony znany
oskarżający anonimowo sobie działa
oskarżony nie wie przez kogo, ale karę ponosi :roll: :-?
i bronic sie nie może, bo nie wie kto go napadł i za co konkretnie


Wydaje mi się, że osoba, której mój post wydał się obraźliwy (doprawdy nie rozumiem dlaczego), powinna swoje argumenty przedstawić mnie, autorce postu i innym, którzy tym postem byli zainteresowani.
Mamy prawo znać argumenty, w imię których wyrzuca się nasze słowa do śmieci.
cytuję tolę, żeby się nie powtarzać

sama się tłumaczyłam, że nie jestem wielbłądem, o co posądzali mnie jacyś anonimowi forumowicze
nie wiem, czy argumenty wystarczyły, bo nie dostałam odpowiedzi od "góry"
za to anonimowi forumowicze byc może tak, w końcu to ich uczucia zostały urazone
moje nie, skądze


W tym wszystkim najgorsze jest to , ze pewnie ta skarzypyta udaje , ze Tole lubi i takie tam .
To jest wlasnie hipokryzja.
to samo pomyslałam o swoim przypadku, że pewnie nie raz z tymi anonimami całkiem sympatycznie pogadywałam

Ewunia- a mozesz to rozwinac ?? ...bo to bardzo interesujące jest

Ewunia
13-12-2005, 19:39
nie podpuszczaj, bo myslę, że wiesz
w każdym razie nie zbanowano mi nicka, póki co
mimo, ze komus bardzo na tym zależało :-?
a anonimowa krucjata była zwyczajnie wredna

selimm
13-12-2005, 19:48
nie podpuszczaj, bo myslę, że wiesz
w każdym razie nie zbanowano mi nicka, póki co
mimo, ze komus bardzo na tym zależało :-?
a anonimowa krucjata była zwyczajnie wredna

jasne ze wiem .....i to od dawna :wink:
tak czasami niesmiało zagaduje i czekam .......

Ewunia
13-12-2005, 19:52
no widzisz, to masz lepiej niz ja
bo ja o tej krucjacie nie wiedziałam
a przynajmniej o bezpodstawnych donosach nie wiedziałam
i do dzis w głowę zachodzę, kto mi to zrobił

Ewunia
13-12-2005, 19:53
i po co?

aż tak sie komus naraziłam? :o

selimm
13-12-2005, 19:57
no widzisz, to masz lepiej niz ja
bo ja o tej krucjacie nie wiedziałam
a przynajmniej o bezpodstawnych donosach nie wiedziałam
i do dzis w głowę zachodzę, kto mi to zrobił

To chyba o mnie chodzi .......choc moge sie mylić

Ewunia
13-12-2005, 20:07
:o to chyba na pw dokończymy bo mnie zszokowało

tola
13-12-2005, 20:56
chcialam sie odniesc jeszcze do usuniecia postu Toli.
Tolu czy zostalas poinformowana kogo uczucia religijne obrazilas i jaka byla argumentacja tego kogos?
( nie pytam o nicka ani pelna argumentacje tylko czy tak czy nie)

NIE

ckwadrat
13-12-2005, 22:27
Proponuję zmienić tytuł wątku na "swoboda wypowiedzi a brak uczuć religijnych", ewentualnie "uczucia religijne a współczucie dla Toli z powodu utraty jednego postu". Będą zdecydowanie bardziej adekwatne do tego, co jest tutaj pisane.

tola
13-12-2005, 22:56
Po przeczytaniu Twoich postów, to ja Tobie ckwadrat współczuję i to bardzo.

kalapan
13-12-2005, 23:40
http://antonina.nie.lubi.radia.maryja.patrz.pl/


:lol: :lol: :lol: :lol:

rrmi
13-12-2005, 23:43
http://antonina.nie.lubi.radia.maryja.patrz.pl/


:lol: :lol: :lol: :lol:
:D :D :D :D :D
ps .Proponuje zejscie z Toli :)

gregmena
14-12-2005, 07:47
A ja tylko zwrócę uwagę, że Grześ znów zaczyna (kłamać).

przepraszam, ale chciałbym tylko zapytać grzecznie GDZIE znów zacząłem kłamać???

Paty
14-12-2005, 07:48
http://antonina.nie.lubi.radia.maryja.patrz.pl/


:lol: :lol: :lol: :lol:



dzięki za ten link , uśmiałam się do łez , świetne rozpoczęcie dnia :D :D

faktycznie post Toli to mały pikuś

dawajcie jeszcze :wink:

Agnieszka1
14-12-2005, 08:04
Choć mogę ta osobę, autora postu, nie darzyć żadnym szacunkiem, to w moim odczuciu, ma ona prawo i powinna wiedzieć o „sprawie która się w przeciwko niej toczy”
obiema ręcyma sie podpisuję :P

I powinna miec tym samym "prawo do obrony" inaczej to jak samoosad.
Poszkodowany poszedl do "sedziego" a sedzia bez procesu wymierzyl kare - nie do przyjecia.

Dropsiak
14-12-2005, 08:11
http://antonina.nie.lubi.radia.maryja.patrz.pl/


:lol: :lol: :lol: :lol:
hihihihhi
cóz za krewka słuchaczka :D :D

a tak na marginesie, pewien biskup napisał:
I śmiech niekiedy może być nauką,

Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa;

I żart dowcipną przyprawiony sztuką

Zbawienny, kiedy szczypie, a nie kąsa;

I krytyk zda się, kiedy nie z przynuką,

Bez żółci łaje, przystojnie się dąsa.

Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych,

Śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych.

fizyk
14-12-2005, 09:40
Tola - olej to czymś w miarę gorącym. Pamiętaj że normą jest ogół a nie margines. Na 40 (nie liczyłem) osób, które wypowiedziały się w tym (i poprzednim) wątku chyba ze 3-4 próbują na nowo podsycić dyskusję. Czyli około 10%. Wszytko w normie. Według statystyki - błąd dopuszczalny. :wink:

Nie dajmy się zwariować.

tola
14-12-2005, 09:47
:D
Mam przymrużone oko i ciśnienie mi nie skacze :wink:
Bardziej się martwię samochodem do odśnieżenia, nie lubię tej roboty 8)
Pozdrawiam Fizyk :D

fizyk
14-12-2005, 10:05
:D
Mam przymrużone oko i ciśnienie mi nie skacze :wink:
Bardziej się martwię samochodem do odśnieżenia, nie lubię tej roboty 8)
Pozdrawiam Fizyk :D
Tolu - specjalnie dla Ciebie:
http://www.wynalazki.mt.com.pl/gif/spychacz.gif

tola
14-12-2005, 10:33
Toż to prawie jak Lesia koparka :o
Czy ktoś pamięta jeszcze tdxl ?
Dzięki Fizyk, na dziś to jeszcze miotełka wystarczy, pośmigam i będzie cacy.
Ale jeśli popada całą noc, to żółte cudo będzie jak znalazł.

EDZIA
14-12-2005, 10:43
Toż to prawie jak Lesia koparka :o
Czy ktoś pamięta jeszcze tdxl ?
Dzięki Fizyk, na dziś to jeszcze miotełka wystarczy, pośmigam i będzie cacy.
Ale jeśli popada całą noc, to żółte cudo będzie jak znalazł.

Tolu jasne, że pamiętamy Lesia tdxl, jego kawki w KK miały wyjątkowy smak.
Tolu to u Ciebie zapowiadają się prawdziwie białe święta :D
U mnie okrutnie, szaro, ponuro - pogoda niechęcająca do pracy :wink:

pozdrawiam

Edzia

tola
14-12-2005, 11:20
O takich świętach marzę Edziu. Ale ten śnieg nie wiadomo czy się utrzyma. Na plusie jest.
Życzę wszystkim białych Świąt, może tak się stanie.
Pozdrawiam.

katarzyna kulpinska
14-12-2005, 11:21
http://antonina.nie.lubi.radia.maryja.patrz.pl/


:lol: :lol: :lol: :lol:
Kalapan ? :lol: :lol: :lol:

Sluchajcie, jak to sie nazywal ten co to we Wladcy pierscieni tak lazil i jeczal i plakal, gadal ciagle "maj preszesss" i taki obslizgly byl. Mial tez rozdwojenie osobowosci miejscami i wogole?

tola
14-12-2005, 11:24
Kasiu Golum, Smigol...czy jakoś tak?