PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić połączenie płyty OSB i ściany aby nie pękało?



Kedrap3
12-12-2005, 10:22
W miejscach które miałem okazję odwiedzić, na łączeniu sufitu podwieszanego z płyty OSB i normalnej ściany, najczęściej widziałem pęknięcia, rysy, itp. Ponoć (?) jest to normalne ze względu na inną "pracę" termiczną tych dwóch materiałów. Czy jednak nie ma sposobu aby takich pęknięć uniknąć? Mój inspektor nadzoru sugerował, aby zrobić jakieś listewki na łączeniu sufitu i ściany, ale ten wariant odpada - chcemy mieć gładkie ściany i gładki sufit, bez stiuków, listewek itp i bez żadnych pęknięć :( . Czy ktoś ma jakiś pomysł, lub jakieś doświadczenie jak to zrobić?

Roobertt
12-12-2005, 11:20
Ja robiłem akrylem

Jarek_75
12-12-2005, 18:41
Tak jak pisze @Roobertt akryl powinien rozwiązać sprawę a proócz tego ja dawałęm na łączeniach siatką z włókna i do tego gips Knaufa Uniflot. Może przekombinowałem ale nie mam zamiaru robiuć dwa razy jednej i tej samej roboty.

wiaterwiater
12-12-2005, 19:24
Akryl

lajkonikk
12-12-2005, 20:11
co to jest akryl?

Kedrap3
13-12-2005, 10:12
Czy możecie wyjaśnić dokładniej o co chodzi z tym akrylem? Czy jest to tynk, taśma, pasta, lub inne "ustrojstwo"? I co się z tym akrylem robi? Kładzie się na samo złączenie i tynkuje? Czy kładzie się na tynk i dopiero na akryl gładź gipsową?

Klaus
13-12-2005, 10:37
Akryl to taka elastyczna masa uszczelniająca podobna do silikonu. Ma tę
zaletę że możesz to pomalować farbą którą malujesz ścianę.

Kedrap3
13-12-2005, 13:24
Akryl to taka elastyczna masa uszczelniająca podobna do silikonu. Ma tę
zaletę że możesz to pomalować farbą którą malujesz ścianę.


Dzięki za info.

Swoją drogą wszedłem na waszą Szczecińską Listę Rankingową Wykonawaców Budowlanych. Niezła rzecz!! Może w Warszawie taką moglibyśmy założyć. Już mam trochę doświadczeń pozytywnych i negatywnych, a każda nowa praca budowlana to rodzaj loterii. Taki ranking może pomóc.

Wakmen
13-12-2005, 14:47
Podejrzewam, że problem tkwi w braku listwy przyściennej do której jest przykręcona płyta OSB (tak samo jak w sufitach podwieszanych)

Jarek_75
13-12-2005, 16:46
Czasami i listwa nie pomaga, pęka i już dach pracuje a akryl jest eleastyczny i to jest chyba najlepsze rozwiązanie na pękające łeczenia płyt.

J_K_K
13-12-2005, 22:17
W miejscach które miałem okazję odwiedzić, na łączeniu sufitu podwieszanego z płyty OSB i normalnej ściany, najczęściej widziałem pęknięcia, rysy, itp. Ponoć (?) jest to normalne ze względu na inną "pracę" termiczną tych dwóch materiałów.

A dlaczego OSB na sufit, a nie regips - jak to OSB będzie wykończone ?
Do OSB zalecają dylatacje pomiędzy płytami i ścianami => czyli pracuje ... (mam z tego podłogę na strychu)

JKK

Kedrap3
14-12-2005, 09:35
A dlaczego OSB na sufit, a nie regips - jak to OSB będzie wykończone ?



Oczywiście pomyliłem się. Będą płyty regips, a nie OSB.

Roobertt
14-12-2005, 10:02
A dlaczego OSB na sufit, a nie regips - jak to OSB będzie wykończone ?



Oczywiście pomyliłem się. Będą płyty regips, a nie OSB.
No i ja mam to wykończone akrylem i pomalowane inni dają listwy styropianowe czy coś tam takiego