PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie - siatka zgrzewana



marcin_budowniczy
12-12-2005, 15:56
Witam
Co sądzicie o siatkach zgrzewanych?
Jak się zachowują w rzeczywistości?
Czy ktoś z Was się na nią zdecydował?
Widziałem taką w terenie i muszę powiedzieć, że bardzo ładnie i estetycznie wygląda (jak na siatkę notabene).

Znalazłem ofertę PSB - siatka zgrzewana h=1,5 m; l=25 mb
Cena za całą rolkę 320 brutto.
http://www.psb.com.pl/data/ulotka/img/2/psb_srodek.pdf

bullish
12-12-2005, 20:55
Siatka taka wygląda fajnie i estetycznie i jest łatwa w montażu bo nie wymaga specjalnego naciągania.
Jedynay mankament to to, że jak kupisz tańszą to zazwyczaj jest ona z cienkiego drutu i bedzie sie łatwo odkształcała pod naporem (najlepie to sprawdzic samodzielnie w sklepie sprawdzjac giętkość drutu).

Ja polecam taką siatkę na ogrodzenie tymczasowe (ale tańszą, bo ta która pokazałeś jest wygląda na droższą i lepszą), co tez uczyniłem w tym roku i zobaczymy. Siatka była tania (o połowe tańsza o tej co oglądałeś), laminowana, w promocji w Castoramie.

J_K_K
12-12-2005, 21:54
Witam
Co sądzicie o siatkach zgrzewanych?
Znalazłem ofertę PSB - siatka zgrzewana h=1,5 m; l=25 mb
Cena za całą rolkę 320 brutto.


Też nad zgrzewaną myslę ;-)
Ta wskazana przez Ciebie, to z tych droższych - małe oczko, troszkę grubszy drut.
Porównywałeś cenę u lokalnego dealera Bekaerta / Castorama / Leroy ?

Pzdr

JKK

marcin_budowniczy
13-12-2005, 21:22
Niestety w moim mieście nie ma castoramy i leroy, ale w nomi znalazłem tańszą:
http://www.nomi.com.pl/produkt.php?idpr=39292

Tylko czy nie będzie za delikatna?
W zasadzie od frontu mógłbym dać tą mocniejszą a bok z tej słabszej, ale czy opłaca się tak kombinować?
Jakie słupki wstawiacie? (te od kompletu siatki są bardzo drogie, prawie 40 zł + akcesoria).
Jak taką siatkę zamocować do standardowych słupków z rury?
(najchętniej do słupka przspawał bym nakrętki i do nich poprostu przywiązał siatkę, w końcu nie musi być tak naciągana jak siatka pleciona)

J_K_K
13-12-2005, 22:01
Niestety w moim mieście nie ma castoramy i leroy, ale w nomi znalazłem tańszą:
http://www.nomi.com.pl/produkt.php?idpr=39292

Tylko czy nie będzie za delikatna?

Oczko większe, ale ciekawe jaki gruby drut - 2,2 2,1 czy mniej ?
Na słupki kupiłem rurki o podobnej średnicy jak te sklepowe, do pomalowania, ale o grubszej ściance i dłuższe: 7m / 3. W tej postaci wyszło coś 50% taniej (a mam 240 mb do ogrodzenia ... ).
Co do mocowania - IMHO nakrętki to wtedy jak dajesz drut naciągowy (siatka zwykła). A tak, to po prostu przywiązać drutem powlekanym (takim z jakiego jest robiona siatka pleciona). Bodajże ~30 PLN / 100 m.

Pzdr

JKK

marcin_budowniczy
14-12-2005, 18:48
W tej tańszej drut ma 2,2 mm
Jak ją zamocować do słupka żeby się nie zsuwała w dół? (nie chcę zeby opierała się na ziemi).

ja 1
03-01-2014, 17:45
wiecie czy jest możliwość w jakimś sklepie zakupu siatki zgrzewanej na ogrodzenie 150cm brązowej?

rutino78
05-01-2014, 19:59
pytanie tylko jak to będzie wyglądało po latach. W odróżnieniu od zwykłej siatki nie ma tu drutu naciągowego i może obwisać. Zwłaszcza że widzę co moje dzieci wyprawiają z ogrodzeniem.
To jest opinia dostawcy mojej siatki, odeszli od zgrzewanej bo po latach mieli mnóstwo reklamacji.
Moze to tylko kwestia grubości drutu? W każdym razie zwróciłbym na to uwagę.

Piotrsaint
06-01-2014, 15:30
Mam płot z siatki zgrzewanej Betafence i mam pociągnięte druty poziome ala naciągowe i siatka jest mocowana złączkami firmy Betafence do tego drutu zaciskarką. Zrobiłem tak dlatego, gdyż sama siatka nie miała dla mnie wystarczającej sztywności.