PDA

Zobacz pełną wersję : Styrobud - ktoś zna?



boryniusz
12-12-2005, 16:06
W archiwum puchy...
Tutaj link do ich strony. (http://www.styrobud.pl/index.php) Według tego co się dowiedziałem to koszt budowy 'pod klucz" wynosi 2040 zł/m2 + 7% VAT. To, co piszą tutaj (http://www.styrobud.pl/index.php?pokaz=budowa) wygląda zachęcająco (zwłaszcza współczynniki przenikania ciepła na dole strony)
Czy jest osoba na forum, która mieszka w takim domu? mam dwa pytania:
1. - trwałość takiego domu - ile waszym zdaniem wytrzyma taka technologia?
2 - centralne ogrzewanie - wykonane w płycie fundamentowej ogrzewanej gorącym powietrzem uzyskanym z agregatu grzewczego lub grzejniki marmurowe - na ile to jest oszczędne?

Sp5es
15-12-2005, 22:36
Brzmi dobrze. W ulotce.
Ale rzeczywiste rozwiązanie zależne jest szczelności połączeń. między panelami.

Dobre współczynniki to względnie prosta rzecz do uzyskania. Ten czynnik stawiałbym w ostatniej kolejności przy wyborze technologii.

łącznie - nie budzi za dużo zaufania. Ponadto radzę przejrzeć archiwum. Coś chyba na ten temat było.

poltomy
15-12-2005, 23:08
Mialem do czynienia z troche innym systemem -"styrosystem" tj. ksztaltki styropianowe 120x24x24 o gr. scianki 5cm wypelniane betonem 15cm.

Poltomy.
--------------------
Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

P__S
16-12-2005, 07:31
Troche z nimi gadalem, ale to bylo cztery lata temu. Przy blizszym przyjrzeniu sie ceny vs standard juz nie wydawaly sie tak korzystne. Np. podawali cene metra kwadratowego, ale cena ta dotyczyla nie powierzchni uzytkowej ale powierzchni zabudowy, co w przypadku mojej nieduzej parterowki oznaczlo cene metra kwadratowego powierzchni uzytkowej o 25% wyzsza niz ta z reklamy. Poza tym ja nie chcialem blachy na dachu. Wybudowalem taniej metoda gospodarcza i mam angobowana dachowke.
Pozdrawiam, Piotr

boryniusz
03-01-2006, 07:22
...korzystne. Np. podawali cene metra kwadratowego, ale cena ta dotyczyla nie powierzchni uzytkowej ale powierzchni zabudowy, co w...
Pozdrawiam, Piotr

Dokładnie - przykładowy domek - 140 m2 oni wyliczyli na 180. Jednak zrezygnowałem z tego pomysłu.

NOTO
26-03-2006, 15:36
...korzystne. Np. podawali cene metra kwadratowego, ale cena ta dotyczyla nie powierzchni uzytkowej ale powierzchni zabudowy, co w...
Pozdrawiam, Piotr

Dokładnie - przykładowy domek - 140 m2 oni wyliczyli na 180. Jednak zrezygnowałem z tego pomysłu.

A ja zamierzam wybudować 120 m2 w parterze 10x12 ... oni liczą wraz z grubością ściany ?

Ulkaszpulka
27-03-2007, 20:03
Jeżeli liczą powierzchnię zabudowy to ścianę również.