PDA

Zobacz pełną wersję : gazowy pojemnościowy ogrzewacz wody zamisat piecyka PG6?



net@
12-12-2005, 19:16
Ma obecnie piec gazowy PG 6 (użytkowany wiele lat) nie ukrywam, że męczą mnie ciągłe z nim problemy i marzę wręcz o stałej temperaturze wody, która popłynie z mojego kranu bez huśtawki lodowata - wrząca. Po lekturze forum przypuszczam, że rozwiązaniem jest gazowy pojemnościowy ogrzewacz wody. W związku z tym mam klika wątpliwości
1. czy taki piec jak posiadam można bez większych przeróbek zmienić na gazowy pojemnościowy ogrzewacz wody? – chodzi o instalacje wodną i gazową ale również o odprowadzenie do komina – czy wymaga zmiany rur, całej instalacji??? Jaki fachman może to zrobić dobrze – może kogoś polecicie (Małopolska)
2. rozumiem, że woda jest magazynowana w zbiorniku o temperaturze jaką nastawi się termostat (40-75 st), a co w przypadku wyczerpania się takiego zapasu ciepłej wody? Czy trzeba odczekać, jak w bojlerach eklektycznych, aż woda w zbiorniku się nagrzeje, czy też może ma on funkcję podgrzewania wody „na bieżąco”?
3. pompa obiegowa pozwala na szybszy dostęp do ciepłej wody – rozumiem, że jest ona niezależna od samego ogrzewacza (?) co jest warunkiem jej zainstalowania? Jakie są przeciwwskazania? Wymaga to wymiany rur? ? Jakie są koszty?
4. co oznacza zamknięta komora spalania? – czy tylko to, że nie ma „płomienia”
5. czy dobrze rozumiem że moc takiego ogrzewacza pojemnościowego jest dużo mniejsza niż ogrzewacza przepływowego? I to mnie trochę martwi – czy potrzebnie?

Generalnie odpowiada mi to o czym wiem: stała temperatura wody, brak płomienia – czego nie wiem a co powinno mnie zmartwić???

Liczę na wsparcie, jeżeli mam to zrobić wolałbym się załapać na kończąca się ulgę remontową...

Jaki pojemność ogrzewacza (obsługa kuchni i łazienki) i jak firmę polecacie?

Remontująca blondynka :roll:

net@
12-12-2005, 22:02
a i jeszcze jedno w przypadku zamknietej komory spalania czy mam wywalic w murze dziurę na zew?

rafał ...
13-12-2005, 10:57
witam,

Mam gazowy pojemnościowy podgrzewacz wody firmy Ariston o pojemności 115l.

Odpowiadając na Twoje pytania:

1. Podgrzewacze pojemnościowe nie mają dużych wymagań instalacyjnych, więc wydaje się że nie powinno być żadnych problemów, ale przed zakupem najlepiej zaprosić hydraulika.
2. Tak dokładnie, jak wyczerpiesz cały skład wody ( np. napełnisz całą wannę ) to będziesz czekał, ile to zależy jaki podgrzewcz sobie kupisz bo na rynku są dostępne z palnikiem od ok. 4 kW do 10 KW a widziełem i większe.
3. Wymagana jest 3 rura do wody, tzw recyrkulacyjna
4. Nie, oznacza to, że urządzenie pobiera powietrze do spalania z zewnątrz budynku a nie z pomieszczenie, w którym jest zainstalowane. Płomień stały występuje w większości urządzeń, w nielicznych go nie ma i jest zapłon pizoelektryczny, niby lepiej ale jak zabraknie prądu do piecyk nie odpali a taki ze stałym płominiem to chodzi u mnie nieprzerwanie od ponad 2 lat.
5. Niepotrzebnie

pozdrawiam

net@
13-12-2005, 17:45
uff, dzięki za wsparcie utwierdzasz mnie w moich zamiarach :D

jeszcze tylko pytanie: masz otwartą czy zamkniętą komorę spalania?

by korzystać z zamkniętej komory rozumiem, że potrzebna jest specjalna rura do doprowadzania powietrza i odprowdzania spalin - czy przy budynku remotowanym oznacza to wywalenie dziury w murze???? :-?

net@