PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto równac sciany płytami G-K??



Richard_S
12-12-2005, 22:06
Witam!

Mam pytanie...

Mam dośc nierówne , pełne bruzd ściany.. dodam ze w pokoju w którym jest wilgoć..

Czy powinienem wyrównać ścany przyklejając do nich płyty G-K czy może można uzyć tradycyjnej metody, tj gipsowej gładzi tynkarskiej??

Co wg Was jest lepsze??

Czy dzięki płytom G-K pozbyłbym sie choć trochę wilgoci ( słyszałem że maja właściwości higroskopijne, i wciagają wilgoć)??

???

Pozdrawiam...

poltomy
12-12-2005, 23:11
Plyty nawet dobrze wciagaja wilgoc tylko problem w tym ,ze ta wilgoc je zniszczy(zacznie sie robic grzyb). Najlepiej proponowalbym zaczac od zlikwidowania wilgoci i nie stosowalbym gladzi ani tynkow gipsowych na zawilgocone sciany. Tynki gipsowe reguluja wilgotnosc w pomieszczeniach tylko musza byc na scianach suchych i zaizolowanych.

Poltomy
----------------
Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

Richard_S
13-12-2005, 20:19
A jaka jest alternatywa dla plyt G-K i gladzi tynkowej??

Chyba zadnej??

13-12-2005, 20:23
Np. tapeta z włókna szklanego, którą się maluje.

Richard_S
13-12-2005, 20:48
Nie nie.. zadnych tapet..

marzymy o gladkich jednokolorowych scianach...

Jakies inne sugestie??

poltomy
14-12-2005, 00:06
Duzo zalezy tez jak bardzo sa sciany zawilgocone, jezeli zastosujesz np.tynk cem.-wap. to po jakims czasie wilgoc i tak wyjdzie i farba bedzie odchodzic. Najlepiej by bylo osuszyc sciane i zlikwidowac zrodlo wilgoci. A czy sprawdzales co jest przyczyna wilgoci ; od fundamentu , cienka sciana i przemarza a moze gdzies zacieka i czy to wszystkie sciany czy tylko zewn?

Poltomy.
---------------------
Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

14-12-2005, 07:31
Nie nie.. zadnych tapet..

marzymy o gladkich jednokolorowych scianach...

Jakies inne sugestie??

To właśnie da się uzyskać naklejając tapetę z włókna szklanego a następnie malując ją...

Richard_S
14-12-2005, 19:58
Tapety sielubia odklejac.. podobno tez sciana nie opddycha...

Naprawde jak pomalujesz taka tapete.. efekt jest taki jakbys pomalowal gladka sciane??

Rezi
14-12-2005, 21:02
Tapety sielubia odklejac.. podobno tez sciana nie opddycha...

Naprawde jak pomalujesz taka tapete.. efekt jest taki jakbys pomalowal gladka sciane??

ta tapeta się nie powinna odkleić... tak sie wykańcza płyty gk narazóne na pękanie.

w twoim przyapdku jednak zastanowiłbym się na wyeliminowaniem wilgoci, może będzie konieczne skucie starego tynku i położenie nowego i dopiero na to gładź gipsowa.

rozwój grzyba i nadmierna wilgoś może byc powodem wielu groźnych chrób ( zabrzmiało jak na paczce papierosów :lol: )

Richard_S
15-12-2005, 18:42
Remont zamierzam robic na wiosne...

Przed równaniem scian.. zaizoluje fundamenty...

odkopie i zaizoluje...

to podobno pomaga..

Moj dom jest budowany w latach 70-ych..

Nie wiedizeli jeszcze wtedy wiele o wilgoci.. i nie zaizolowali fundamentów...

Podobno jak zaizoluje.. wilgoci wdomu juz nie bedzie...

Czy moze to ktos potwierdzic??

Pozdrooo

invx
15-12-2005, 19:48
jak zaizolujesz - wilgoci nie bedzie :wink: ale to musi byc izolacja.
a nie posmarowanie lepikiem scian fundamentowych.
Bardzo wazna jest izolacja pozioma !, pionowa jesli dom nie ma piwnic mozna sobie darowac :wink:

i puki sie nie pozbedziesz wilgoci, nie ma sensu nic robic, a juz napewno nie plyty GK, ona s strasznie wrazliwe na wilgoc - fakt wchlona ja ale sie pokrzywia i beda plesniec.

Richard_S
15-12-2005, 20:21
Jakie materialy na izolacje proponujesz??

Izolbet??

wracając do typu izolacji..

Mój dom w ogóle nie ma piwnicy..
jedyna szansa na izolacje, to izolacja pionowa fundamentów ( odkopanie i posmarowanie fundamentów)

Czy to wg Ciebie nie ma sensu??

poltomy
15-12-2005, 20:41
W tym przypadku tylko izolacja pozioma np. pracochlonna "podcinka" a gdy sciany beda juz suche mozna wykanczac wewnatrz.

Poltomy
---------------
Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

jareko
15-12-2005, 21:10
poszperaj i znajdz firme osuszajaca sciany i fundamenty metoda elektryczna - czy jakos tak sie to nazywa. I co zaskakujace - pozniej nawet bez izolacji poziomej chalupa sucha jest
Jak to dziala - nie wiem :( gdyz nigdy sie tym nie interesowalem ale efekty w grazach PGNiG, gdzie nie ma zadnej izolacji i wczesniej woda wrecz lala sie po scianach, po zastosowaniu tego sposobu mialem okazje poznac namacalnie :))))
Po dzis dzien sciany suchutkie :))))

Richard_S
15-12-2005, 21:24
W tym przypadku tylko izolacja pozioma np. pracochlonna "podcinka" a gdy sciany beda juz suche mozna wykanczac wewnatrz.


Co to znaczy "podcinka"??

poltomy
15-12-2005, 21:37
Osuszanie "elektrodami" ale nie jestem pewien czy nie trzeba tego powtarzac co jakis czas. Jest jeszcze sposob wtlaczania pod cisnieniem substancji , ktora utworzy warstwe izolacji poziomej poprzez nawiercone otwory.

Poltomy
-------------------
chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

invx
15-12-2005, 21:38
znaczy ze odcinkami sie podkuwa dom, robi izolacju, muruje i kolejne odcnki, i tak calosc dookola :wink:

izolacje pionowa mozesz sobei darowac.

poltomy
15-12-2005, 21:48
A propo podcinki to widzialem jak robiono to pila "moja - twoja" ale to chyba byla waska sciana. Wycinano zaprawe i podkladano pape.Nie wiem czy sciany pozniej nie popekaly przy osiadaniu ale to byla nieduza parterowka.

Poltomy.
----------------
Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

invx
16-12-2005, 18:06
to sie bezwzglednie potem po polozeniu izolacji, zamurowuje.