PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie wykończenie ścian w garażu?



anestar
13-12-2005, 08:27
Now własnie - było sporo na forum o podłogach, ale nic o ścianach. Kiedyś sprawa była prosta - lamperie... ;)

Maciek-MZM
13-12-2005, 09:05
Ja mam w garazu ktory jest w bryle budynku:
- na scianie wspolnej z pomieszczeniami mieszkalnymi styropian 10 cm klej , gips i farba
- na pozostalych tynk cementowo-wapienny gips i farba

Gwoli informacji na podlodze kafelki :)

anestar
13-12-2005, 09:14
No własnie - farba, ale jaka? A może coś innego, żeby łatwo zmyć zabrudzenia i trudno było uszkodzić? Może nie sprecyzowałem w pierwszym poście, ale chodzi mi o tą ostatnia warstwę wewnątrz. Jak się sprawdzają np. płytki i do jakiej wysokości. Ktoś mi proponował tynk strukturalny. Co Wy na to?

Dominik!
14-12-2005, 20:32
Musisz zastanowić się co będziesz w tym garażu robił. Od samego trzymania samochodu nawet zwykla biała farba się nie ubrudzi. Natomiast jeśli będziesz ciął flexem to nawet na suficie będziesz miał slady :D
Polecan natomiast niewielki cokół z płuyek lub jakieś zmywalnej farby.
Sczezrze mówiąc odradzam wszelakiej maści lamperie, bo nie wygląda to zbyt elegancko. Natomiast co do płytek to czemu nie? Pozostaje tylko kwestia kosztów...

Sp5es
21-12-2005, 00:00
Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.

mojave
21-12-2005, 08:51
ja jednak polecam płytki - rozwišzanie bardzo praktyczne i latwo utrzymac czystoœć

xavi
21-12-2005, 09:25
Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.

Co do kosztów to tynk mozaikowy wychodzi cenowo jak średnie płytki w 2 gatunku - nie jest to tania inwestycja.

Można dać do pewnej wysokości płytki gresowe z marketu "takie na podłogę" - tanio, schludnie i solidnie.

Jerzysio
21-12-2005, 09:47
...jak nie ma tynku, to może plajsticzną boazerię na drewnianym ruszcie :-?
Tanie, praktyczne ( zmywalne ) no i samemu można położyć :roll:
J

mironmk
21-12-2005, 09:49
mam na biało zmywalna farbą i po dwóch latach jest OK, ale od kiedy zmywam myjką podłogę- fakt przydałby sie cokół z płytek

Sp5es
22-12-2005, 22:49
ja jednak polecam płytki - rozwišzanie bardzo praktyczne i latwo utrzymac czystoœć


Farba lateksowa dobrego producenta, też praktycznaie kosztuje parę razy mniej. Nie oznacza, że płytki są złe - są za drogie.

Sp5es
22-12-2005, 22:51
Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.

Co do kosztów to tynk mozaikowy wychodzi cenowo jak średnie płytki w 2 gatunku - nie jest to tania inwestycja.

Można dać do pewnej wysokości płytki gresowe z marketu "takie na podłogę" - tanio, schludnie i solidnie.

Tynk drobny 1,5 mm gubości dobrych producentów to 3 kg/m2, dla standardowychj 5-6 kg/m2. Nawet przy drogim, jakościowym dostawcy daje to ok 25 pln/2 + vat + robota. Jeszcze brakuje do płytek...

Ponadto robi sie tego po parędziesiąt m2 na dzień. Płytki to zabawa z reguły na tygodnie.

xavi
27-12-2005, 07:35
Nawet przy drogim, jakościowym dostawcy daje to ok 25 pln/2 + vat + robota. Jeszcze brakuje do płytek...

Płytki gresowe 16zł m2 z VAT + klej 11zł za 25kg (starczy na ok 6m2) + średnia fuga 20zł / 5kg (starczy na ok 20m2) = ok 21zł/m2 z Vat bez robocizny.



Płytki to zabawa z reguły na tygodnie. średnio wprawiony fachowiec na prostych ścianach (tzn. bez udziwnień- a takie są na ogół w garażach) kładzie do 20m2 na dniówkę. - przerabiałem to z autopsji :wink:

Fakt że robocizna przy tynku to ok 10zł/m2 a przy płytkach ok 15zł/m2 ale to tylko garaż i dla osoby z zacięciem majsterkowicza to czysta przyjemność :)

Dominik!
27-12-2005, 09:23
Tynk cementowy (mocniejszy niż cementowo-wapienny) + farba lateksowa. Płytki na ścianach to bardzo droga impreza,
Ewentualnie tynk kamyczkowy/mozaikowy.

Co do kosztów to tynk mozaikowy wychodzi cenowo jak średnie płytki w 2 gatunku - nie jest to tania inwestycja.

Można dać do pewnej wysokości płytki gresowe z marketu "takie na podłogę" - tanio, schludnie i solidnie.

Tynk drobny 1,5 mm gubości dobrych producentów to 3 kg/m2, dla standardowychj 5-6 kg/m2. Nawet przy drogim, jakościowym dostawcy daje to ok 25 pln/2 + vat + robota. Jeszcze brakuje do płytek...

Ponadto robi sie tego po parędziesiąt m2 na dzień. Płytki to zabawa z reguły na tygodnie.
Ten tynk o którym mówisz, to rozumiem taki, który po ułożeniu ma fakturę?

VIP Jacek
28-01-2008, 16:34
odświeżam wątek. :D

Przymierzam się do położenia tynku kamyczkowego na ścianach w garażu.
Co sądzicie o tym tynku, jak się sprawdza w użytkowaniu, czy można samemu go położyć i jak to się robi?
Jakie są kolory i jakiej firmy polecacie?
Czy można tynk kamyczkowy położyć także w kotłowni na paliwa stałe?

Wosto
28-01-2008, 18:39
odświeżam wątek. :D

Przymierzam się do położenia tynku kamyczkowego na ścianach w garażu.
Co sądzicie o tym tynku, jak się sprawdza w użytkowaniu, czy można samemu go położyć i jak to się robi?
Jakie są kolory i jakiej firmy polecacie?
Czy można tynk kamyczkowy położyć także w kotłowni na paliwa stałe?
Również o tym myślałem, ale moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł z uwagi na trudności z wyczyszczeniem takiej ściany, szczególnie w kotłowni - z kurzu od węgla ...
Pozdrawiam.

mclear
28-01-2008, 18:50
płytka najtańsza ale to zawsze płytka :wink:

pablitoo
28-01-2008, 18:59
płytka najtańsza ale to zawsze płytka

Zgadzam się i potwierdzam - u nas na posadzce jak i na ścianach gres. Rozwiązanie na pewno droższe od farby ale o wiele praktyczniejsze . Jakikolwiek brud czy zanieczyszczenie - mop i woda z detergentem - chwila moment i ściany czyściutkie aż lśnią :)
Bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i praktycznie wieczne ...

- polecam :lol:

VIP Jacek
28-01-2008, 20:33
Wosto napisał:
Również o tym myślałem, ale moim zdaniem nie jest to najlepszy pomysł z uwagi na trudności z wyczyszczeniem takiej ściany, szczególnie w kotłowni - z kurzu od węgla ...
Pozdrawiam.

ale to co, myślisz, że on jest zbyt porowaty-chropowaty i będzie się brudził?

Słyszałem też, że się go dobrze myje-spłukuje samą wodą.
Także na takiej strukturze nie widać tak bardzo brudu jak np. na glazurze.
Poza tym, żeby płytki dobrze wyglądały, to też trzeba włożyć trochę pracy, a szczególnie jeśli chodzi o fugi.
Także garaż w płytkach, też do mnie nie przemawia.
Przypomina mi trochę masarnię.

Piotrek T
28-01-2008, 22:14
Dekoracyjne tynki mozajkowe są świetną alternatywą dla płytek na cokole jest sporo kombinacji kolorystycznych. Układanie tego tynku wymaga jednak pewnej wprawy

Wosto
29-01-2008, 05:03
ale to co, myślisz, że on jest zbyt porowaty-chropowaty i będzie się brudził?
Dokładnie. Na zewnątrz spłucze się go wodą (lub deszcz to zrobi i po sprawie); natomiast w środku moim zdaniem tylko płytki - sam też będę je kładł na wiosnę.
Pozdrawiam.

pablitoo
29-01-2008, 07:51
Poza tym, żeby płytki dobrze wyglądały, to też trzeba włożyć trochę pracy, a szczególnie jeśli chodzi o fugi.
Także garaż w płytkach, też do mnie nie przemawia.
Przypomina mi trochę masarnię.

Aby cokolwiek dobrze wygladało - zawsze trzeba włożyć w to trochę pracy ...
- także argument przeciw płytkom na ścianach bezsensowny ...

Odnośnie masarni - nie wypowiadam się - nie mam masarni ale mam garaż w płytkach i absolutnie nie czuję sie jak w masarni - wręcz przeciwnie - czysto , ładnie i schludnie - utrzymanie czystosci proste i nieuciążliwe - żadne tynki czy struktury nie bedą tak proste w utrzmaniu czystości - a nakład pracy włożony w ich dobre położenie bedzie porównywalny jak nie wiekszy z nakładem włożonym w położenie płytek ...

marynata
15-08-2012, 09:59
Odświeżam temat.
Jestem przed tynkami i tak zastanawiam się czy od razu(zamiast tynku tradycyjnego) nie zrobić w garażu i pomieszczeniach technicznych na części ścian(coś w rodzaju lamperii) jakiegoś tynku w kolorze,który mógłby być łatwy do czyszczenia.
Możecie podrzucić jakąś sensowaną myśl co to by mogło być?

Pascalt
11-04-2018, 07:53
Osobiście mam wielki garaż 2-stanowiskowy i raczej nie widzę go w płytkach na ścianie choć na podłodze pewnie będą, wraz z cokołem 15cm. Nie chodzi tutaj o trudność w wykonaniu, czy koszty, bo pewnie sam bym kładł, ale jakoś wizualnie by mnie chyba męczył... a tak po 5-7 latach można sobie pomalować, odświeżyć i garaż jak nowy. Poza tym farby lateksowe np. Beckersa, to praktycznie i mopem można myć...

ArekWLKP
13-08-2019, 07:53
również odświeżę temat. Mam budynek w którym mam osobno pomieszczenie na 2 auta oraz jedno do majsterkowania. Myślałem co ze ścianami i tak jak w pomieszczeniu do majsterkowania płytka to raczej na pewno tak w pomieszczeniu gdzie będą stały auta planuje nakręcić łaty pionowo i do tego położyć, mocując do łat oczywiście panel podłogowy. W szczeliny pomiędzy panelem a ścianą wrzucić styropian lub wełnę. Panel spokojnie można przetrzeć mopem czy szmatką więc w czystości utrzymać bardzo łatwo a i wygląd schludny. będzie się bardzo ładnie prezentować.