PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylator łazienkowy w bloku.



Munch
13-12-2005, 11:47
Mieszkam w bloku na III piętrze. W łazience mam otwór szybu wentylacyjnego, który jest szybem wspólnym dla mieszkania mojego i tego na I piętrze. Czy zgodnie z prawem budowlanym mogę zamontować wentylator elektryczny w otworze szybu łaziemkowego jeśli w moim mieszkaniu ani w całym bloku nie ma żadnych urządzeń gazowych (np Junkersa) poza kuchenką gazową w kuchni.

jeżyk
13-12-2005, 13:03
znajomy miał podobną sytuacje - kazano mu zdemontować wentylator, nie zrobil tego bo gdzies sie doszukał, że kazde mieszkanie powinno mieć odzielny szyb wentylacyjny. Wentylato w wspólnym przewodzie zamontowany na górnej kondygnacji zakłóca wentylacje tych poniżej.

maro74
15-12-2005, 10:45
Ja mam od 7 zamontowany wentylator na I piętrze w bloku 4p. I nikt jeszcze nie przyszedł że mu kalaruchy wdmuchuje do mieszkania :lol: :wink: . A poza tym to kto ci będzie zaglądal do łazienki czy ty masz kratkę czy wentylator. Wiem że sprawa ma się inaczej jak chcesz podłączyć pochłaniacz w kuchni bo ten to ma o wiele większą wydajność i tu można komuś już nadmuchać co nieco :wink: