PDA

Zobacz pełną wersję : DAŁ NAM 3 DNI



sylwia i rafał
13-12-2005, 22:49
Byliśmy dzisiaj w PSB po kosztorys na domek który zaczynamy na wiosnę,facet dając ten kosztorys powiedział że wycenił dach z "dużą promocją" i jeśli kupimy materiały już w tym roku to dużo zaoszczędzimy bo już takiej okazji nie będzie,gotówkę mam mogłabym kupić,ale ruszyło mnie to że dał nam tylko 3 dni na zastanowienie się nad tą "super"ofertą.
Są to dachówki ceramiczne firmy CREATON rodzaj Kera-Pfanne

Co o tym sądzicie?
Czy ktoś z was się spotkał z takim chwytem sprzedawcy?

KrzysiekSw
14-12-2005, 06:00
Nie napisałaś ( :D -łeś), jaką cenę zaproponował, to osoby, co są akurat w temacie, niewiele podpowiedzą (akurat ja w sprawie dachówki to niewiele się orientuję - od 2 lat mam blachę).
Takie praktyki, ekstra cena, chwilka do namysłu zdarzają się dość często, są dwie metody, albo na szybko konfrontować ofertę z konkurencją, albo chyba raczej odpuścić - konkurencja jest naprawdę duża, do końca roku jeszcze jest ulga remontowa - sam miałem kupować glazurę i gres, ale ceny tak sie trzymają, że poczekam chyba do stycznia.

Tomek_J
14-12-2005, 06:20
powiedział że wycenił dach z "dużą promocją" i jeśli kupimy materiały już w tym roku to dużo zaoszczędzimy bo już takiej okazji nie będzie,gotówkę mam mogłabym kupić,ale ruszyło mnie to że dał nam tylko 3 dni na zastanowienie się nad tą "super"ofertą.

"Pic na wodę, fotomontaż". Co on, kurde, łaskę Wam robi, czy jak ?... IMHO zwykły chwyt, żeby wydusić kase z klienta.

Miałem do czynienia z PSB w 2003 roku, jak zaczynałem budowę. Nie wiem, skąd się o mnie dowiedzieli (kłania się ustawa o ochronie danych osobowych), nie byli w stanie dac kompleksowej oferty na wszystkie wóczas potrzebne mi materiały, w pewnym momencie "olali" mnie bez słowa na 4 miesiące po to, by przypomnieć sobie o mnie, jak ściany już stały. A cena ? 10-15 % droższa niż w hurtowniach.

tomjot
14-12-2005, 07:28
Każda tak sformułowana okazja powoduje ostudzenie mojego zapału; w ten sposób gość w banku, w którym negocjowałem oprocentowanie i prowizje swojego kredytu budowlanego usiłował mnie nakłonić do zgody na ich warunki - miałem niby kilka godzin na przemyślenie ich propozycji. Ostatecznie decyzję podjąłem w tym samym banku, ale na dużo lepszych warunkach i trochę później. Przychylam się do zdania przedmówców - na rynku jest ogromna konkurencja i tego typu warunki stawiane inwestorowi to po prostu śmiech!

Jerzysio
14-12-2005, 07:39
..osobiście w PSB pytałem o parę rzeczy, ale cenowo to wypadało słabiutko, oj słabiutko ....

J

wbrat
14-12-2005, 07:47
Tez bym odradzal. Sam na wiosne mialem podobny dylemat - i tez z dachem. Ostatecznie sie nie zdecydowalem i bardzo dobrze - oferta nie byla wcale taka atrakcyjna jak by sie wydawalo. I pamietaj, ze w przypadku wielu materialow budowlanych znizki o 10-20 proc. to normalka i czesto nawet sie nie musisz upominac, zeby takie dostac. Tak wiec nie wiem jaka znizke musial on zaproponowac, zeby to bylo faktycznie nie do przebicia...

Dominik!
14-12-2005, 07:53
Weź również pod uwagę, że niedługo ceny spadną, bo skończy się boom związany z ulgą remontową. Ja na przykład wydałem dużo więcej niż powiniennem, tylko dlatego żeby z niej skorzystać. Podejrzewam, że wraz ze spadkiem popytu, spadną ceny. A takie chwyty marketingowe to niech dobie w d... wsadzi!

mario_pab
14-12-2005, 09:48
Weź również pod uwagę, że niedługo ceny spadną, bo skończy się boom związany z ulgą remontową. Ja na przykład wydałem dużo więcej niż powiniennem, tylko dlatego żeby z niej skorzystać. Podejrzewam, że wraz ze spadkiem popytu, spadną ceny. A takie chwyty marketingowe to niech dobie w d... wsadzi!

Prawdopodobnie (prawdopodobnie zaznaczam) popyt na dachówki jest słabo związany z ulgą remontową. Ulga remontowa wykorzystywana jest przede wszystkim do tego, aby wyremontować łazienkę, pokój, przedpokój, kuchnię. To głównie płytki, panele, parkiety kupuje się teraz na potęgę, a nie dachówkę. Nie sądzę więc, żeby popyt, a co za nim idzie cena dachówek jakoś drastycznie spadła po pierwszym stycznia.

Pozdrawiam

KonAn
14-12-2005, 10:02
Pośpiech jest złym doradcą.Zadaliście sobie przynajmniej trud sprawdzenia innych cen?Przy mniejszych zakupach można sobie darować, ale przy dachówce?...Ileż to razy słyszałem 'taniej pan nie znajdzie".I co się okazywało? Taniej, czasami bardzo taniej.

Cypek
14-12-2005, 10:05
Pogoń gościa. Wg mnie chce Cię naci ągnąć. Porównaj ofery z innych firm.

Ula i Sławek
14-12-2005, 10:13
Dachówka Creaton jest bardzo dobrą dachówką. Nasz dekarz właśnie nią będzie krył dach swojego domu. Niestety jest droga i jeśli jest w promocji to oznacza, że ceną zeszła najpewniej do poziomu ceny każdej innej dachówki. My na swoim dachu mamy RuppCeramikę i tę samą dachówkę ma właściciel sklepu, w którym ją kupowaliśmy. Wszystkie dachówki są podobnie dobre z wyjątkiem czeskich, które są fatalne pod każdym względem. Różnica jest w dokładności wykonania mająca swoje odzwierciedlenie w nierówności dachu. Wygląda to tak, że wydaje się, że dach jest źle położony, a to wina właśnie dachówki. Dachówki Creatona są najperfekcyjniejsze, a najsłabsze są dachówki czeskie, potem podobno jest Roben. Pozostałe są na tym samym poziomie (Koramik, Rupp, von Miller). tyle dowiedzieliśmy się od dekarza. A od sprzedawcy, że Jungmaier jest dobrą dachówką, porównywalną z Creatonem, a Imerys przeciętną, tyle tylko, że stara się być dla elit, dlatego winduje ceny. Radzę porównać ceny dachówek na Twój dach pozostałych producentów, ale nie mert kw. podstawowej dachówki, ale wszystkie elementy np. gąsiory, bo bywa, że jedna firma ma drogi metr podstawowej, a tanie inne elementy, a drugi producent odwrotnie. Trzeba więc poznać koszt materiałów całego dachu. Nasz Rupp latem był w takiej promocji, że wystarczyło dopłacić 1500zł i zamiast betonowego braasa mamy dachówkę ceramiczną.

Klaus
14-12-2005, 10:13
Ile ma kosztować ta okazyjna dachówka? Ja np dostałem na nią bez łaski cenę 2,57zł netto. A jak u ciebie?

Klaus
14-12-2005, 10:19
Dachówka Creaton jest bardzo dobrą dachówką. Nasz dekarz właśnie nią będzie krył dach swojego domu. Niestety jest droga i jeśli jest w promocji to oznacza, ....

Z jednym się zgodzę. Trzeba porównywać cenę kompletnego dachu.
Pozostałe twoje stwierdzenia to uogólnienia i obiegowe stereotypy, wygłaszane przez sprzedawców/dekarzy/inwestorów i które nie koniecznie muszą się potwierdzić w praktyce.

rafałek
14-12-2005, 10:20
Ja myślę, że to jest baaaardzo dobra okazja.... dla tego gościa . :lol:

Ula i Sławek
14-12-2005, 10:26
Moja praktyka potwierdza te stwierdzenia. Widziałam położonego von Millera i swojego Ruppa. Dokładnie ten sam wzór i różnicy między nimi nie ma. Dachówki mają takie same odchyły. Creatona też widziałam i piałam z zachwytu. Koramika widziałam tylko z daleka, więc się nie wypowiadam, a pozostałych nie umiem odróżnić. Może masz rację, ale o ile sprzedawcy ufam na aby aby, to dekarza cenię i szanuję jego ogromną wiedzę i doświadczenie.

gg
14-12-2005, 14:04
Byliśmy dzisiaj w PSB po kosztorys na domek który zaczynamy na wiosnę,facet dając ten kosztorys powiedział że wycenił dach z "dużą promocją" i jeśli kupimy materiały już w tym roku to dużo zaoszczędzimy bo już takiej okazji nie będzie,gotówkę mam mogłabym kupić,ale ruszyło mnie to że dał nam tylko 3 dni na zastanowienie się nad tą "super"ofertą.
Są to dachówki ceramiczne firmy CREATON rodzaj Kera-Pfanne

Co o tym sądzicie?
Czy ktoś z was się spotkał z takim chwytem sprzedawcy?

My też się właśnie przymierzamy do zakupu Creatona w promocji, ale nam wszyscy sprzedawcy powiedzieli, że mam czas do końca roku. Nie daj się nabrać na te 3 dni. :wink:

GrzesioO
14-12-2005, 14:09
Byliśmy dzisiaj w PSB po kosztorys na domek który zaczynamy na wiosnę,facet dając ten kosztorys powiedział że wycenił dach z "dużą promocją" i jeśli kupimy materiały już w tym roku to dużo zaoszczędzimy bo już takiej okazji nie będzie,gotówkę mam mogłabym kupić,ale ruszyło mnie to że dał nam tylko 3 dni na zastanowienie się nad tą "super"ofertą.
Są to dachówki ceramiczne firmy CREATON rodzaj Kera-Pfanne

Co o tym sądzicie?
Czy ktoś z was się spotkał z takim chwytem sprzedawcy?

Zagraj z gościem w tą samę grę.
Powiedz mu, że jak da Ci rabat w wysokości 25% od tej ceny, co Ci podał, to kupisz od niego to wszystko jeszcze dzisiaj, a jutro dokupisz jeszcze orynnowanie.
Piszę POWAŻNIE.

A zanim to zrobisz, sprawdź ceny w conajmniej 3 innych miejscach - chociażby telefonicznie.

henryk_baszkowka
14-12-2005, 14:19
Typowa manipulacja klientem :)

Polecam psychozabawe na ten temat:
http://psphome.dhtml.pl/psychozabawy_podatnosc_na_manipulacje.html

Zbigniew Rudnicki
14-12-2005, 14:54
Dając Wam 3 dni sprzedawca miał na celu ograniczenie szukania innych ofert w innych składach.
Niektóre sprytne firmy ustawiły sobie ceny : b. niskie na dachówki podstawowe, ale b. wysokie na dachówki systemowe (połówki, gąsiory i.t.p.), których nie sposób uniknąć.

Maciek Kra
14-12-2005, 16:10
Najgorzej jak ktoś zacznie temat a potem sie nie odzywa... :-?

KAS01
14-12-2005, 16:32
:D To i tak masz dużo czasu, bo aż 3 dni. Ja miałem na podjecie decyzji ok. pół godziny. Też chodziło o dach. Byłem w hurtowni zapłacić za jakieś materiały i zobaczyłem, ze jest ostatni dzień promocji na wszystkie dachówki Robena. Wcześniej byłem zdecydowany na dachówke betonową, ale ponieważ różnica w cenie wyszła mi tylko ok. 2tyś, więc zdecydowałem wziąść ceramiczną. Dostałem rabat 26% od nowej (obniżonej) ceny katalogowej na dachówke czarno-brązową. Sprzedawca poszedł mi na reke i zgodził się abym zapłacił za nią w poniedziałek rano (zamówienie składałem w sobote przed samym zamknięciem hurtowni, bo musiało pójść tego dnia). Tak że czasami zdarzają się takie okazje, jednak co do PSB to byłbym ostrozny. Gdy robiłem przed budową rekonesans po hurtwoniach, to tą wykluczyłem od razu. Sprzedawcy są bardzo niekompetentni (nie mieli pojecia co to jest polistyren ekstrudowany zwany też styrodurem), mały wybór towaru, wysokie ceny i mała elastycznośc przy negocjacjach (pisze o hurtowni w Stargardzie).
pozdrawiam
Konrad

pokar
14-12-2005, 17:44
Pamiętajcie, że PSB to grupa ponad 300 składów ( www.psb.com.pl ) i każdy z nich ma swoją politykę sprzedaży i każdy jest w zasadzie niezależny od centrali Grupy. Czytają to ludzie w całej Polsce i ich skład PSB może być zupełnie inny niż ten Wasz po sąsiedzku.

Po drugie: czasem zdarza się tak, że kończy się okres promocji, zapas produktu kupiony po okazyjnej cenie przez skład, dodatkowy rabat itp.
Warto rozeznać sytuację na rynku okolicznym i wtedy podjąć decyzję.

Rupp Ceramika i Ceraton to wysoka półka jakościowa i jednocześnie cenowa. Przestrzegam jednak przed Robenem, z którym mieliśmy sporo kłopotów. Oczywiście TRZEBA porównywać ceny kompletnych dachów ( z kształtkami i dodadkami typu kosze, spinki, uszczelki, klamry, itp.)
Wtedy dopiero można ocenić atrakcyjność ofert.

pozdrawiam!
pokar

Rezi
14-12-2005, 17:59
w budowlance promocję sa zawsze ... jak nie jedni to drudzy gonia plany
konkurencja coraz ostrzejsza ... czasami markowe produkty kupisz taniej niż te ze średniej półki
a jak jest większa promocja ... to zazwyczaj kosztem jakości produktu, jego terminu wazności etc
podejrzewam że w lutym marcu ceny spadna na "pysk" :oops:
zwłaszcza produktów wykończeniówki ( mnie kazali się wstrzymac z pewnymi zakupami bo co niektórzy w końcówce roku usztywnili polityke sprzedaży dając mniejsze rabaty

pokar
14-12-2005, 18:05
Często też pod koniec roku ponosi się nieco ceny, żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:
- więcej się nachapać na końcówce ( ostatnie odpisy )
- mieć z czego spuścić w trakcie martwego okresu styczeń - marzec.
pokar

wiaterwiater
14-12-2005, 19:06
Trzy dni dla niezorientowanego klienta, to akurat tyle, że nie będzie miał czasu zapoznać się z innymi ofertami. A przecież dzisiaj, to klient dyktuje warunki. W pewnych granicach oczywiście.

Dominik!
14-12-2005, 19:16
Weź również pod uwagę, że niedługo ceny spadną, bo skończy się boom związany z ulgą remontową. Ja na przykład wydałem dużo więcej niż powiniennem, tylko dlatego żeby z niej skorzystać. Podejrzewam, że wraz ze spadkiem popytu, spadną ceny. A takie chwyty marketingowe to niech dobie w d... wsadzi!

Prawdopodobnie (prawdopodobnie zaznaczam) popyt na dachówki jest słabo związany z ulgą remontową. Ulga remontowa wykorzystywana jest przede wszystkim do tego, aby wyremontować łazienkę, pokój, przedpokój, kuchnię. To głównie płytki, panele, parkiety kupuje się teraz na potęgę, a nie dachówkę. Nie sądzę więc, żeby popyt, a co za nim idzie cena dachówek jakoś drastycznie spadła po pierwszym stycznia.

Pozdrawiam
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Każdy kto korzysta z ulgi remontowej jeśli akurat chce kupić dachówkę to ją kupi, a następnie odliczy.
Ulga nie dotyczy jedynie materiałów do wnętrz, więc nie ma problemu w ujęciu dachówki w ramach ulgi, a ponieważ jest to zakup dość drogi, więc zdrowy rozsądek nakazuje ją również odliczać!
Nie da się zaprzeczyć, że obecnie hurtownie mat. budowlanych przeżywają swoiste oblężenie, a w zimę będzie okres "posuchy", co dla nas klientów oznacza.... - większe rabaty!

Klaus
14-12-2005, 19:47
Proponuję, skończmy te domysły i przejdźmy do meritum. Niech sylwia i rafał powiedzą nam jaka jest ta oferta i będziemy mogli się do niej rzeczowo odnieść.

sylwia i rafał
14-12-2005, 23:00
DZIĘKUJĘ wam bardzo za opinie,sory że tak późno ale w pracy nie mam komputera a muszę duużo pracować żeby na niego zarobić :wink:

Pośpiech jest złym doradcą.Zadaliście sobie przynajmniej trud sprawdzenia innych cen?Przy mniejszych zakupach można sobie darować, ale przy dachówce?...Ileż to razy słyszałem 'taniej pan nie znajdzie".I co się okazywało? Taniej, czasami bardzo taniej.
oczywiście że ten temat już drązymy od dłuższego czasu i wydajr nam sie ta cena dosyć atrakcyjna dlatego zgłupieliśmy,KLAUS napisał że jego kosztuje 2,57 netto nasza2,93 brutto,ale trzeba pamiętać o tym że diabeł tkwi w szczegółacgh czyli dachówkach systemowych
a teraz konkrety;to jet dach dwuspadowy bardzo prosty bez pierdół i okien bo to parterówka,powierzchnia 174m
PSB zaoferowało
-dach.połaciowa 2,93x2016=5906,88zł
-dach.wentylacyjna 24,86x12=298,32
-dach.szczytowe 20,18x96=1937,28
-zaslepki gąsiora 25,15x3=75,45
-kominek wentylacyjny fi100 263,13
-gąsior+klamry 19,42x41=796,22
-spinka dachówki 270zł
-kosz 370,94zł
-klin uszcz.do kosza 57zł
-membrama dach. 665zł
-taśma pod gąsior 391zł
-grzebień wietrzenia okapu 52,80zł
-pas narynnowy 337zł
-podpórka ławy kalenicowe 57,80zł
-ława kominiarska 170zł
-wyłaz 300zł
I takim sposobem wyszło ok. 12000 BRUTTO ALE 22% VAT


inny tutejszy ponoć dobry
-dachówka podstawowa 5280zł
-dach.krawędziowa L i P 1900zł
-dach.wentylacyjna 334,92zł
-gąsior+zakończenie 728,34zł
-łaty i kontr. 1725zł
-folia 900zł
-uchwyty 381zł
-taśma kalenicowa 408zł
-blacha 464zł
-wyłaz+ława 485zł
I takim sposobem wyszło ponad 12500 BRUTTO ALE 7% VAT bo tam chcą nam to wykonać położenie dachu za 7500 bez więźby
CZEKAM NA KOMENTARZE I PORÓWNANIA
pozdrowienia

mario_pab
15-12-2005, 07:30
Weź również pod uwagę, że niedługo ceny spadną, bo skończy się boom związany z ulgą remontową. Ja na przykład wydałem dużo więcej niż powiniennem, tylko dlatego żeby z niej skorzystać. Podejrzewam, że wraz ze spadkiem popytu, spadną ceny. A takie chwyty marketingowe to niech dobie w d... wsadzi!

Prawdopodobnie (prawdopodobnie zaznaczam) popyt na dachówki jest słabo związany z ulgą remontową. Ulga remontowa wykorzystywana jest przede wszystkim do tego, aby wyremontować łazienkę, pokój, przedpokój, kuchnię. To głównie płytki, panele, parkiety kupuje się teraz na potęgę, a nie dachówkę. Nie sądzę więc, żeby popyt, a co za nim idzie cena dachówek jakoś drastycznie spadła po pierwszym stycznia.

Pozdrawiam
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Każdy kto korzysta z ulgi remontowej jeśli akurat chce kupić dachówkę to ją kupi, a następnie odliczy.
Ulga nie dotyczy jedynie materiałów do wnętrz, więc nie ma problemu w ujęciu dachówki w ramach ulgi, a ponieważ jest to zakup dość drogi, więc zdrowy rozsądek nakazuje ją również odliczać!
Nie da się zaprzeczyć, że obecnie hurtownie mat. budowlanych przeżywają swoiste oblężenie, a w zimę będzie okres "posuchy", co dla nas klientów oznacza.... - większe rabaty!

A ile jest osób remontujących dom i kupujących dachówki? Wg mnie bardzo niewiele. W Polsce starsze domy to domy kostki. W takich domach bez gruntownej przeróbki dachu dachówki się nie założy. Są oczywiście starsze domy z dachem dwu- czterospadowym, ale jaki procent właścicieli takich domów stać na założenie dachówki?

Marek30022
15-12-2005, 08:47
Ja korzystałem ze składu PSB ale tylko w zakresie szeroko pojętych murów i stropów. Dachówkę kupowałem w specjalistycznej hurtowni ponieważ tam był większy rabat niż w hurtowni z sieci PSB.

TadekL
15-12-2005, 14:06
Ja korzystałem ze składu PSB ale tylko w zakresie szeroko pojętych murów i stropów. Dachówkę kupowałem w specjalistycznej hurtowni ponieważ tam był większy rabat niż w hurtowni z sieci PSB.

Kochani - jak najdalej od konsultantów programu PSB. To banda złodziei i naciągaczy. Preferencyjne traktowanie, upusty 15 - 20% a i tak ich cena netto była ceną brutto u innych dystrybutorów. A dachówkę też sami kupowaliśmy.
Pozdrawiam
TadekL

Dominik!
15-12-2005, 17:20
A ile jest osób remontujących dom i kupujących dachówki? Wg mnie bardzo niewiele. W Polsce starsze domy to domy kostki. W takich domach bez gruntownej przeróbki dachu dachówki się nie założy. Są oczywiście starsze domy z dachem dwu- czterospadowym, ale jaki procent właścicieli takich domów stać na założenie dachówki?
Nie powiem, masz sporo racji, jednak zapominasz, że Polak potrafi!
Przykłady: mieszkający w domu rodzicow czy wujków (albo nawet tylko tam zameldowani) budujący dom kupują dachówkę, dachówkę kupują budujący dom na sąsiada który z racji, że zarabia 1200zł. o remoncie może tylko pomarzyć... i tak dalej.
A popyt rośnie. Poza tym mówiłem róznież o ruchu w hurtowniach jaki obecnie panuje. Gdy popyt spadnie drastycznie również sprzedawcy będzie bardziej opłacało się zjechać ze swojej marży, żeby tylko sprzedać. Teraz on nie ma nawet czasu na negocjacje z kupującym dachówkę, bo czeka już 10 klientów nerwowo drepczących w miejscu, nie targujących się specjalnie, bo zależy im tylko na tym, żeby zdążyć przed 31 grudnia.

trobe
15-12-2005, 20:51
Jestem po zakupie dachówek Creatona (Kera Pfanne) przed ponad 2 tygodniami.
Cena tej dachówki zależna jest od koloru - najtańsza jest czerwona, w średniej cenie miedziana i brązowa angobowana a najdroższe: antracytowa, w kolorze łupka, brązowa i mangan matowe oraz brązowa glazurowana typu Finesse. Rozmawiałam wielokrotnie z przedstawicielem Creatona, który "pilotował" mój zakup. Spodziewałam się, że jak inni producenci, Creaton będzie obniżał ceny w martwym sezonie, jednak poinformowano mnie, że polityka cenowa tej firmy jest inna. W listopadzie kończy się popyt na dachówkę w Niemczech (główny rynek zbytu) i fabryki produkują tylko "na plac", nastawiając się na sprzedaż i promocje od nowego sezonu. Poza tym ważne jest, że firma raz lub dwa razy do roku ustala sztywny przelicznik Euro, niezależny od wahań kursu w danym kraju i to również może zmieniac atrakcyjnośc cenową dachówki. Podam Ci oficjalny cennik Creatona obowiązujący w listopadzie. Uwzględniono w nim 30% rabat producenta (akurat na tę dachówkę rabat miał obowiązywac do końca listopada ale może coś się zmieniło). Podaję kolejno ceny dla koloru czerwonego i najdroższych (niektóre tylko dla dachówek najdroższych).
podstawowa: 2,8 - 3,248
wentylacyjna: 23,80 - 28,00
zaślepka gąsiora: 24,08 - 28,56
kominek wentylacyjny fi 100: (wartośc tylko dla droższej) 305,20
kominek went. fi 125: (dla droższej) 366,80
gąsior początkowy: 56,56 - 64,68
gąsior podstawowy: 17,64 - 21,56
kalenicowa wentylacyjna: 8,40 - 8,96
kalenicowa wentylacyjna boczna: 26,60 - 29,12
boczna: 19,32 - 20,44
trójnik uniwersalny: (wartośc dla najdroższej) 302,40
antenowa: (wartośc dla najdroższej) 240,80
przelotowa do kominów gazowych fi 110: (j.w.) 316,40
- " - fi 125" : (j.w.) 358,40.
To są ceny producenta, od których trzeba targowac rabat ze sprzedawcą. Najlepiej zadzwoń do przedstawiciela Creatona na swoim terenie i poproś o polecenie miejsca zakupu. Ja skorzystałam z takiej pomocy i oceniam, że była rzetelna i sensowna.

sylwia i rafał
20-12-2005, 22:18
dzięki bardzo skonfrontowałam sobie te ceny z moimi na lekką moją niekorzyść,ale to dobry pomysł żeby zadzwonić do przedstawiciela i na pewno skorzystam,po tym telefonie mam nadzieję że nikt już mnie nie naciągnie na "super okazje"
DZIĘKUJE BARDZO za porady to właśnie dzięki wam forumowiczom mamy szansę uniknąć różnych pułapek głównie tych finansowych.