PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyka Buderus 2107M Skad klucz kodowyserwisowy do menu?



pmg
14-12-2005, 10:16
Witajcie..
mam problem, gdy chce zmienic cos w menu serwisowym: np. ustalenia projektowe czy inne ustawienia musze wpisac klucz kodowy, by dostac sie do menu serwisowego. Strasznie mnie to meczy, ale niechca mi dac kodu, poniewaz strace wtedy (podobno) GW... napewna jest kod standardowy, moze cos z numerem seryjnym.... NIE ZNAM SIE NA TYM WIEC NAPEWNO NIE BEDE PRZESTAWIAL PALNIKA CZY TAM INNYCH WAZNYCH, ale powinien byc u mnie...

CZY KTOS MA POMYSL JAK TO OBEJSC lub JAK DOSTAC KLUCZ ?? czekam na pomoc...

Dlugi
17-12-2005, 09:17
Wciskasz ten schowany przycisk pod PROG i jednoczesnie przycisk na lewo od niego - jestes w menu serwisowym.
ALE UWAZAJ!!!
Lepiej wpierw odpisz sobie wszystkie ustawienia w tym menu i nie krec bez sensu. Powiedz co chcesz przestawic albo lepiej jaki efekt chcesz uzyskac a jak jest teraz.
Nie oczekuj efektow przestawienia od razu i w zwiazku z tym nie zmieniaj ciagle ustawien - automatyka zglupieje, trzeba odczekac ok. 2dni az automatyka sie ustali.

pmg
17-12-2005, 09:43
ok, ale nie trzeba wpisywac zadnego kodu??

chce ustalic inna temperature zabezpieczenia przed zamarzaniem, poniewaz teraz jest -10 co jest chore....
oraz zmienic temperature projektowa.

mam wydrukowane menu z instrukcji serwisowej, wiec poodhaczam wszystkie, dzisiejsze ustawienia...

wiec - czy naprawde nie trzeba zadnego kodu??

_ZBYCH_
17-12-2005, 17:15
http://www.zbychdom0.republika.pl/Rozne/Buderus%20-%20instalacja.JPG

"Kluczem kodowym" nazwano kombinację naciœnięcia przycisków :)

pmg
17-12-2005, 18:05
:o :D :D :D :D :D :D ale jaja.... to sie nazywa zabezpieczenie....
co dziwne, w moich instrukcjach nie ma tego opisu...

nasuwa sie wiec dalsze pytanie:
czy serwisant moze sprawdzic ze bylem w menu (JEZELI NIC NIE PEZESTAWILEM, tylko zwiedzalem - poniewaz mam jeszcze kilka ladnych latek GW!!!)

Cypek
17-12-2005, 18:09
U mnie w Termecie jest powrót do ustawień fabrycznych.

pmg
17-12-2005, 18:18
U mnie w Termecie jest powrót do ustawień fabrycznych.
tu tez jest, ale to nic nie da.... poniewaz serwisant ´juz pozmienial, ale napewno nie pamieta - ale to i tak nie wazne, wazne jest czy moze dojsc ze sobie tam zmienialem, chodzi o GW !!!

Dlugi
20-12-2005, 05:03
:o :D :D :D :D :D :D ale jaja.... to sie nazywa zabezpieczenie....
co dziwne, w moich instrukcjach nie ma tego opisu...


To jest w instrukcji serwisowej



nasuwa sie wiec dalsze pytanie:
czy serwisant moze sprawdzic ze bylem w menu (JEZELI NIC NIE PEZESTAWILEM, tylko zwiedzalem - poniewaz mam jeszcze kilka ladnych latek GW!!!)

Nie ma takiej mozliwosci. Kto Ci ustawil MROZ OD na -10????? Delikatnie ponizej zera moze jeszcze byc ale tyle?
Przy okazji zapodaj ile masz ustawione na TEMP. PROJ. i WPLYW. POM oraz jaki to kociol i co grzeje :-)