PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe a grzejniki...



kubolotek
14-12-2005, 10:49
sledzac forum, doczytałam sie, ze niektorzy z was zamiast grzejnikow maja tylko ogrzewanie podłogowe, mam pytanie czy to wystarczy? czy taka podłogowka wystarczajaco ogrzeje pomieszczenia i nie trzeba zakładac grzejnikow? do tej pory byłam przekonana ze trzeba to i to, a teraz juz niewiem, prosze o opinie i porady

KonAn
14-12-2005, 11:16
Jeśli masz ciepły dom to sama podłogówka wystaczy jak najbardziej.Można ewentualnie dać grzejnik(jeszcze lepiej suszarkę) w łazience.Jeśli masz poddasze to tam trzeba dać grzejniki, ponieważ w sypialniach podłogóka jest niewskazana ze względu na niewłaściwy rozkład temperatur.

Grzesiek13
14-12-2005, 11:31
KonAn - a jaki jest właściwy rozkład temperatur w sypialniach?!

Mały
14-12-2005, 15:00
Pewnie ,że sama podłogówka wystarczy. Pamiętaj o bezwładności podłogówki w okresie jesiennym.Ale kominek ten kłopot rozwiąże.

kubolotek
14-12-2005, 19:37
dzieki za pierwsze opinie, mam nadzieje ze beda kolejne, i tak
KonAn
co masz na mysli ciepły dom tzn. jaki?
na poddaszu zamierzam ogrzewanie podłogowe dac tylko do łazienki chodzi mi raczej o dół planowałam dać w przedpokoju, łazience i kuchni, zastanawiam sie nad salonem , i w sumie własnie niewiem czy jest sens dawac do łazienki kuchni i przedpokoju grzejnik gdyz kuchnia np ma 3,5m / 2,5m jest malutka, łazienka tez mała choc w łazience zawsze musi byc ciepło takze nad tym musze jeszcze pomyslec...

jacekaqua
14-12-2005, 20:52
sledzac forum, doczytałam sie, ze niektorzy z was zamiast grzejnikow maja tylko ogrzewanie podłogowe, mam pytanie czy to wystarczy? czy taka podłogowka wystarczajaco ogrzeje pomieszczenia i nie trzeba zakładac grzejnikow? do tej pory byłam przekonana ze trzeba to i to, a teraz juz niewiem, prosze o opinie i porady
oczywiście ze sama podłogówka prawidlowo wykonana wystarcza,a ponadto można utrzymywać w domu niższą temp. otoczenia niż przy grzejnikach,odczucie ciepła od dołu

ppp.j
14-12-2005, 21:36
Należy tylko zaznaczyć że stosując ogrzewanie podłogowe niestety trzeba się pożegnać z parkietem drewnianym, :( ale teraz są kafelki imitujące drewno. :D

kubolotek
15-12-2005, 10:37
no właśnie a powiedzcie mi pod co nie dawać ogrzewania podłogowego? jak sie ma do tego : parkiet, panele, gres, płytki... ?, niewiem co tam jeszcze jest

1950
15-12-2005, 18:17
z tego co piszesz, to podłogówka u Ciebie będzie tylko "robiła" efekt ciepłej podłogi, przy małych powierzchniach musi być wspomagana przez grzejnik,
po prostu nie wydoli

kubolotek
16-12-2005, 09:51
nie rozumiem juz tego myslalam ze im mniejsze pomieszczenie tym bardziej wystarczy sama podłogowka,bo ogrzeje pomieszczenie, a 1950 piszesz np ze tym bardziej trzeba grzeniki, to wkoncu jak to?

iga9
16-12-2005, 14:48
No wlasnie 1950. Ja tez planuje w korutarzu, salonie, jadalni i kuchni podlogowke. Calosc otwartej perzystrzeni to ok. 40 m2. Niegdy nie spotkalam sie z informacja, ze aby podlogowka byla wydajna i ogrzala pomieszczenia musi miec jakas minimalna powierzchnie. odam ze jestem bardzo cieplolubna. Na dole bedzie jeszcze kominek zamknioety dajacy na gore ogrzewanie w systemie grawitacujnym. W 1 pok na dole grzejniki. Na gorze w lazienkach grzejnki rurkowe + podlogowka, a w pokojach same grzejniki. Co o tym myslicie?

kubolotek
16-12-2005, 19:32
iga9
to ja tak samo jak ty chyba, góra tylko łazienka podłogowka+jakies rurkowe grzejniki, reszta pokoi grzejniki, na dole pokoj grzejnik a reszta chyba podłogowka +łazienka dodatkowy grzejnik i mozliwe ze do salonu wlepie gdzies grzejnik zeby nie bylo za zimno, a kominek tez bedzie ale jaki jeszcze nie mam zielonego pojecia