PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie rolet przed uszkodzeniem



mario_pab
14-12-2005, 11:17
Jak/czy zabezpieczyć rolety przed ich uszkodzeniem?

Ostatnio, gdy chciałem opuścić roletę za pomocą wyłącznika dzwonkowego zamontowanego przy oknie, to roleta się zablokowała i nie chciała "zjechac" na dół. Silnik jednak pracował normalnie. Gdybym dłużej przytrzymał przycisk to roleta z calą pewnością uległaby uszkodzeniu. W tym konkretnym przypadku, gdy roletą steruje się za pomocą wyłącznika zamontowanego przy oknie, trudno ją uszkodzić, gdyż widać, czy się opuszcza, czy nie. Gdyby jednak podobna sytuacja zdazyła się, w momencie centralnego lub czasowego(automatycznego) zamykania to roleta byłaby już do wymiany. Czy można jakoś się przed czymś takim uchronić? Czy u Was często zdażają się awarie rolet?

Sonika
14-12-2005, 11:37
Mnie chyba już ze trzy razy roleta spadła z hukiem na dół i to ta największa, tarasowa..

Raz folia, którą były zabezpieczone okna przy tynkowaniu, została wwinięta do puszki przez tynkarzy :evil: .

Potem był problem z kontraktonami, które blokowały przewijanie, silnik ciągnął, a kontraktony się zahaczyły o siebie i nie chciały popuścić.

Teraz muszę na odmianę pilnować aby nie zjechała za bardzo w dół, bo nie mamy płytek na tarasie i wysokości się nie zgadzają.

W sumie, to jestem już bardzo uczulona i pilnuję tej rolety jak oka w głowie :wink: , bo by mnie już chyba montażyści przeknęli mocnym głosem.

Mam nadzieję, że po płytkach wszystko będzie hulać bez zarzutu :wink: :) , bo sama nie wiem jak można upilnować rolety.

Rezi
14-12-2005, 18:06
Jak/czy zabezpieczyć rolety przed ich uszkodzeniem?

..............................

mozesz napisac co było powodem zatrzymania sie rolety ?
jezeli jest dobrze wyregulowana nic nie powinno się dziać ..wg mnie
czasami winą jest niedokładny montaz lub tak jak u Soniki dodtkowy osprzęt ( kontraktony)

ma u siebie 12 rolet z centralnym sterowanie i nic się nie dziej , wszystko chodzi ok

holusio
19-12-2005, 13:42
jezeli cos sie dzieje to jest wina montazysty -W KAZDYM PRZYPADKU CZY JEST PODLOGA CZY NIE jesli sie zblokowala to albo slizgacz albo zly kat prowadnic albo rozszczepienie pancerz ROLETA NA SILNIK MA DLUZSZA ZYWOTNOSC OD RECZNIE STEROWANEJ POZDRAWIAM- LAIK W TEJ DZIEDZINIE.....