PDA

Zobacz pełną wersję : Montaz drzwi



dabek83gumis
14-12-2005, 13:58
Czesc fachowcy. Kupilem drzwi i oscieznice z "Classenu", oscieznica nie ma progu a chce to zamontowac w lazienke. macie jakis pomysl na zrobienie progu? Cala futryne nie moge za bardzo podniesc do gory bo zaraz mam nadproze.
Mial ktos stycznosc z firma classen? niektore rzeczy wydaja mi sie tam niedopracowane- montazowa listwa progowa jest dluzsza niz powinna byc, kat belki glownej i oscieznicy nie jest dopasowany a niby kat pomiedzy belkami jest katem 90 stopni. no ale koniec juz z tym bo to w sumie nie jest wiekszym problem;) czekam na propozycje. dzieki

PrzemoBDG
20-12-2005, 08:47
Czesc fachowcy. Kupilem drzwi i oscieznice z "Classenu", oscieznica nie ma progu a chce to zamontowac w lazienke. macie jakis pomysl na zrobienie progu? Cala futryne nie moge za bardzo podniesc do gory bo zaraz mam nadproze.
Mial ktos stycznosc z firma classen? niektore rzeczy wydaja mi sie tam niedopracowane- montazowa listwa progowa jest dluzsza niz powinna byc, kat belki glownej i oscieznicy nie jest dopasowany a niby kat pomiedzy belkami jest katem 90 stopni. no ale koniec juz z tym bo to w sumie nie jest wiekszym problem;) czekam na propozycje. dzieki

Czy koniecznie musi to być próg? Jeżeli w łazience jest terakota a w hallu inne wykończenie podłogi, to oznacza iż i tak będziesz pewno montował specjalne listwy maskujące połączenia. Istnieją ich szersze warianty i może taki zastosuj. Oczywiście są one dość płaskie i nie spełnią takich funkcji co próg, ale jakie są cele i konsekwencje instalowania progu:
1) Przed zalaniem przy ew. awarii wodociągowej i tak nie zabezpieczy, a zwykłe zachlapania nie przejdą poza łazienkę przez proponowaną zaporę,
2) Próg oznacza szczelniejsze pomieszczenie, co może skutkować zmniejszeniem efektywności wentylacji grawitacyjnej w łazience, pomieszczeniu gdzie jest ona niezywkle istotna - usuwanie nadmiaru wilgoci z domu,

lajkonikk
20-12-2005, 09:42
2) Próg oznacza szczelniejsze pomieszczenie, co może skutkować zmniejszeniem efektywności wentylacji grawitacyjnej w łazience, pomieszczeniu gdzie jest ona niezywkle istotna - usuwanie nadmiaru wilgoci z domu
A co ,drzwi do łazienki nie mają otworów wentylacyjnych??
dziwne....
chyba ,że nasz pytający kupil typowe drzwi i montuje je w lazience :(((

JackD
20-12-2005, 11:46
2) Próg oznacza szczelniejsze pomieszczenie, co może skutkować zmniejszeniem efektywności wentylacji grawitacyjnej w łazience, pomieszczeniu gdzie jest ona niezywkle istotna - usuwanie nadmiaru wilgoci z domu
A co ,drzwi do łazienki nie mają otworów wentylacyjnych??
dziwne....
chyba ,że nasz pytający kupil typowe drzwi i montuje je w lazience :(((

przecież otwory wentylacujne w drzwiach... /dziury , kratki/ to porzezytek i szpetota.... a szpara pomiędzy terakota a drzwiami... to czasem od 40 do 80 cm2 szczelina....??. nie wystarczy??

Jankes
20-12-2005, 12:19
Nie wystarczy, bo wedle przepisow otwory wentylacyjne w drzwiach lazienki powinny miec razem 200 cm kwadratowych.
Pozdrawiam
Jankes