PDA

Zobacz pełną wersję : Za..... ny problem czyli kłopoty w WC



araman
14-12-2005, 16:24
Od pewnego czasu zauważyłem dziwne odpływanie wody z mojego wiszącego WC. Po spuszczeniu wody początkowo miska wypełnia się cala wodą a później powoli odpływa aż wyssa całą wodę Nie ma znaczenia czy jest dodatkowa zawartość czy sama woda. Zdemontowałem miskę wsadziłem ponad 2 m wężą z którego leciała woda wszystko jest OK, taka odległość jest mniej więcej do pionu ,dalej nie dało się go wcisnąć. Do tego samego pionu mam podlączony bidedt i wannę- tam woda odpływa bez problemu. Myślałem o odpowietrzeniu pionu -zdemontowałem taki grzybek na strych i było czuć wyziewy z kanalizy ale to nic nie dało. Zastanawiam się czy czegoś tam nie wlać ale wydaje się mało prawdopodobne aby mogło się to zapchać. Nie mam sprężyny ale skoro bez problemu dotarlem wężem do pionu to chyba rura jest drożna ale jeszcze spróbuje jutro. Dzisiaj wlałem kreta do miski może to coś pomoże. W 2 innych toaletach jest OK. czy macie jakieś rady.
Jedna pocieszająca wiadomość w tym zas... nym problemie to to że dzisiaj podłączyli mnie do kanalizy miejskiej, skończy się ten problem z pompowaniem szamba. Ale to tak na marginesie- nie ma to związku z problemem opisanym wyżej

araman
15-12-2005, 07:37
Podniosę temat wyżej bo wiem że fachowcy czytają forum głównie w ciągu dnia . Kret nie pomógł.

Wladek
15-12-2005, 07:56
Wygląda mi to na kłopoty z odpowietrzeniem instalacji. Sprawdź czy jak spuszczasz w wc wodę to jest jakiś ruch powietrza na odpowietrzeniu (wywiewce). Nie wiem czy przy długości 2m od pionu nie powinien być zainstalowany zawór napowietrzający w okolicach wc.

araman
15-12-2005, 08:23
Odpowietrzenie odchodzi ok 0.5 metra od miski. nie wiem jak sprawdzić czy jest ruch powietrza ale coś wymyśle.

Wladek
15-12-2005, 08:55
Woda działa jak tlok (masz rure fi 110 od wc?) Jak spuścisz wodę to ona musi gdzieś wypchnąć to powietrze z rury i jak nie może to schodzi wolno (wody przybiera w misce i zwiększa się siła parcia tak aż pokona opór powietrza), a jak już przepchnie i zacznie płynąć to ciągnie wodę tak jak się zlewa na przykład wino z gąsiora, do puki ciśnienia się nie wyruwnają (atmosferyczne i wewnątrz instalacji).

Z twojego opisu wynika, że ma duży opór przy wypychaniu powietrza. Możesz sprawdzić jakąś nitką przytrzymując przy wylocie lub jakimś pyłem i oświetlić. Raczej nie używaj otwartego ognia jak przy wentylacji (np zapalniczka) bo z tego co wiem to produktem ubocznym "codziennej egzystencji" jest metan. :wink:

Metal
15-12-2005, 12:04
Od pewnego czasu zauważyłem dziwne odpływanie wody z mojego wiszącego WC. Po spuszczeniu wody początkowo miska wypełnia się cala wodą a później powoli odpływa aż wyssa całą wodę Nie ma znaczenia czy jest dodatkowa zawartość czy sama woda. ...

Cześć.
Miałem podobne przygody i okazało się, że zatkana była rura tuż przy wejściu do zbiornika oczyszczalni. Czyli po mojemu: gdzieś Ci się przytkało.
Gówniana robota, ale przetkać trzeba.

araman
15-12-2005, 14:57
Idę na strych sprawdzić jeszcze raz to odpowietrzenie . Napiszę po powrocie.

araman
15-12-2005, 21:32
Wsadziłem sprężyne w odpowietrzenie na strychu weszła cała bez większych problemów- ale wyciągniecie to już wiecej roboty ale sie udalo wyjąc . Niestety to nic nie dało. Zdemontowałem miskę ustepową ( na szczęście wisząca) załadowałem całą sprężyne i to dopiero dało efekt. Ciekawe tylko czy to co zapchało popłynie do kanalizy czy utknie w jakimś kolanku -skąd ja wtedy znajde taką długą sprężyne.