PDA

Zobacz pełną wersję : Vaillant Turbo + inny komin a kondensat



Emil
14-12-2005, 19:46
Witam,
Pomożcie jesli ktoś ma kocioł vaillanta TURBO i komin NIE-Vaillanta.
Mam kocioł Vaillanta TUrbo (zamknięta kom.sp) - niekondensacyjny.
Do tego aby zaoszczędzić zakupiłem komin Turbo Spiroflexu, system pobiera powietrze szachtem z komina a wyprowadza rurą spalinową. No i pojawił się problem z odprowadzeniem kondensatu. Spiroflex chce mi sprzedać jak sądzę prosty kawałek rury z rurką do odprowadzenia kondensatu do zainstalowania na poziomym odcinku rury, instalator vaillanta twierdzi, że trzeba kupić odpowiedni osprzęt vaillanta z jakimś magicznym syfonem i rurką odpowiedniej długości co zapobiegnie niechcianemu wylotowi spalin i może być zainstalowany tylko pionowo.
Czy rzeczywiście muszę kupić ten vaillantowy system?
Dodam, że komin ma 3m i w zależności od tego z kim się rozmawia na infolinii vaillanta, to róznie mówią, czy odprowadzenie skroplin jest potrzebne czy nie.
Emil

mlk
14-12-2005, 20:09
Witam,
Pomożcie jesli ktoś ma kocioł vaillanta TURBO i komin NIE-Vaillanta.
Mam kocioł Vaillanta TUrbo (zamknięta kom.sp) - niekondensacyjny.
Do tego aby zaoszczędzić zakupiłem komin Turbo Spiroflexu, system pobiera powietrze szachtem z komina a wyprowadza rurą spalinową. No i pojawił się problem z odprowadzeniem kondensatu. Spiroflex chce mi sprzedać jak sądzę prosty kawałek rury z rurką do odprowadzenia kondensatu do zainstalowania na poziomym odcinku rury, instalator vaillanta twierdzi, że trzeba kupić odpowiedni osprzęt vaillanta z jakimś magicznym syfonem i rurką odpowiedniej długości co zapobiegnie niechcianemu wylotowi spalin i może być zainstalowany tylko pionowo.
Czy rzeczywiście muszę kupić ten vaillantowy system?
Dodam, że komin ma 3m i w zależności od tego z kim się rozmawia na infolinii vaillanta, to róznie mówią, czy odprowadzenie skroplin jest potrzebne czy nie.
Emil


jak nie kondensuje (bo tak jest skonstruowany) to nie wytwarza kondesatu - tak na chłopski rozum
jeśli chodzi o fachową odpowiedź to podeślę Ci na priva

Emil
14-12-2005, 20:13
sąsiedzie ;) dzięki z góry za pomoc.
CO do kondensatu, to chodziło mi o skropliny- czytałem głosy, że kondensacyjny "wypala" kondensat w piecu a TURBO ma tych skroplin więcej
emil