PDA

Zobacz pełną wersję : Szafa przesuwna z prowadnica gorna - dobre rozwiazanie?



tomek_2
14-12-2005, 20:42
Jest to dosc tania prowadnica kupiona w Castoramie, kolor aluminium. System jezdny znajduje sie u gory, na dole natomiast nie ma szyny, sa tylko plastikowe ograniczniki zapobiegajace kolysaniu sie skrzydla do wewnatrz i na zewnatrz. Nie ma maskownicy na gorze. Czy jest to rozwiazanie estetyczne i czy pewne w dzialaniu?

tomek_2
14-12-2005, 22:16
Moja prowadnica nazywa sie Horus Double Top W30P. Czy ktos z was ma podobny system prowadzenia drzwi od szafy - bez dolnej prowadnicy tylko z tymi ogranicznikami? Czy nie lepiej zastosowac jednak prowadnice zarowno na gorze jak i na dole?

wbrat
15-12-2005, 07:52
U moich rodzicow sa prowadnice dolne i musze powiedziec, ze nie jest to zbyt dobre rozwiazanie - szczegolnie w przedsionku, gdzie duzo piachu sie nanosi. Piach ten wpada w szyne dolna i po jakims czasie naprawde ciezko jest otworzyc szafe. Dodatkowo piach sciera kółka na których jezdzą drzwi - efekt - po 3 latach starły się tak mocno, ze prawie ich juz nie ma. Ale efekt scierania moze byc efektem kiepskiej jakosci szafy (tzn. nie twierdze, ze jest kiepskiej jakosci, ale nie moge tez powiedziec, ze jest dobrej - po prostu nie mam pojecia :) ). Natomiast efekt wpadania piachu w prowadnice mysle ze jest niezalezny od jakosci szafy - dlatego u siebie bede robil na pewno tylko z gorną prowadnicą - mam nadzieje, ze sie sprawdzi (w koncu takie drzwi to spory ciezar...).

pchelek
15-12-2005, 08:05
mam takie rozwiazanie - prowadnica na gorze , drzwi wisza a zeby sie nie kolysaly to w podlodze mam wbite te koleczki a od spodu drzwi nabite sa prowadnice - takie male plastikowe rynienki [wedlug technologii ta rynienka powinna byc na podlodze a koleczki w drzwiach] ja zrobilem odwrotnie i mam czysta podloge - a co do maskownicy to sobie kupisz listwe oslonowa i ja zamocujesz pod sufit - jesli chodzi o same drzwi to kupilem dwie fornirowane plyty wiorowe - w sumie drzwi mnie kosztowaly 300 zl drzwi, 200 zloty prowadnice i kolki razem 500 zl - chodzi bezawaryjnie dwa lata

Wladek
15-12-2005, 08:13
Witam.
A czy można taką prowadnicę przyczepić do sufitu podwieszanego? Czy mi się nie wygnie (około 2 metry szerokości)? Po bokach będzie popodpierana ściankami szafy.

tomek_2
15-12-2005, 22:22
Wracam do tematu. Chyba jednak zrezygnujemy z prowadnicy Heron. A czy mozecie polecic jakis sprawdzony system prowadnic ? Czy lepiej sama gora, sam dol czy gora i dol? Jaka nazwa systemu? Gdzie mozna kupic? Jutro musze juz kupic cos konkretnego i ciagle nie wiem, co bedzie najlepszym rozwiazaniem ze sredniej cenowo polki? Plyta drzwiowa 18 mm, lustro z plyta i klejem tez ok. 18 mm.

pchelek
16-12-2005, 09:08
w OBI mają takie podwieszane prowadnice - nazwy nie pamiętam - ale były produkcji niemieckiej - prowadnica jszt dość sztywna ale trzeba ją pdwiesić w środku - może być wygiętą kotwą do szafy - do sufitu podwieszanego chyba niebardzo - chyba że wzmocnisz w tym miejscu podwieszenie - prowadnica kosztowala ok 200 zł [szyna + rolki + prowadnice dolne + inne akcesoria [wkręty, śrubki]

trobe
16-12-2005, 09:13
Zdecydowanie sama góra. Łatwe do utrzymania w czystości. Popytaj u sprzedawców drzwi przesuwnych - czasem można kupić sam system. Ja mam szafę Komandora z szyną dolną (nie polecam) oraz drzwi przesuwne Porty zawieszone na górze, dół drzwi z frezem, w który wchodzi niewielki prowadnik (3cm długości) przymocowany do podłogi, zapobiegający wychylaniu się na boki. Działa nieźle, mimo obecności w domu destrukcyjnego 12-latka .

Maciek-MZM
16-12-2005, 09:21
Od 6 lat mam szafe komandora z gornym i dolnym prowadzeniem i do dzis sie nic nie dzieje. Mowienie ze sie brudzi itp. przeciez rownie dobrze mozna powiedziec ze powietrze jest do d.. bo sie kurz osadza na meblach i trzeba wycierac wiec lepiej nie miec mebli. Niestety o wszystko trzeba dbac.
Teraz mam druga szafe i tak samo z dwoma prowadzeniami. jest na pewno latwiejsza w przesuwaniu i bardziej stabilna.