PDA

Zobacz pełną wersję : TELE 2 Kto ma rację?



marekcmarecki
14-12-2005, 21:13
Posłuchajcie: kiedyś podpisałem umowę z Tele 2. Tele 2 informowało, że rachunki nie będą przychodziły systematycznie, tylko będą wysyłane po osiągnięciu określonej wartości lub po upływie 6-miesięcy.Przeszło rok temu zmieniłem abonament w TP.SA na „socjalny” i pan z TP S.A. poinformował mnie, że przejście na ten abonament oznacza tzw.twardą preselekcję, czyli wyklucza łączenie przez innego operatora (to tak dla niewtajemniczonych :) ). W połowie ubiegłego miesiąca otrzymałem (przypadkiem, bo były w skrzynce sąsiadki :o ) 2 rachunki. W 1 rachunku są naliczone opłaty za rozmowy telefoniczne w kwocie14,35zł. W 2 rachunku opłata windykacyjna w wysokości 2,15 + opłata za wysyłane ponaglenia w kwocie 10zł. O ile do rachunku pierwszego nie mam zastrzeżeń, o tyle z tym drugim nie zgadzam się i uważam to za naciąganie. Dzwoniłem do Tele 2 i powiedziano mi że wszystko jest O.K. i moja reklamacja nie będzie uznana, bo rachunek nie został zapłacony w terminie, a ponaglenia były wysyłane. Ja natomiast uważam, że nie mogłem opłacić rachunku w terminie, ponieważ nigdy takiego rachunku nie dostałem, nie otrzymałem również żadnego ponaglenia! Uważam poza tym, że jeżeli dłużnik nie płaci (może na przykład po prostu się od zapłaty wykręca :D ) to takie ponaglenie, kopię faktury czy coś w tym rodzaju powinno mu się wysłać listem poleconym (bo po to moim zdaniem są listy polecone). Poza tym, jak powiedziałem pani z Tele 2, że zamierzam rozwiązać z nimi umowę, zostałem uprzejmie poinformowany o tym, że rezygnację moją mam przesłać na piśmie …listem poleconym :D . Ten pierwszy rachunek zapłaciłem, z tego drugiego tylko 2,15 , (przez pomyłkę). Kwota jest wprawdzie niewielka - 10zł (w każdej chwili mogę zapłacić), ale tu chodzi mi bardziej o zasadę. Aż strach pomyśleć, co stałoby się, gdybym nie dowiedział się o moim zadłużeniu wobec Tele 2, jeszcze przez kilka lat, a Tele 2 za ponaglenie nie liczyłoby sobie 5zł tyko np. 50 albo 500. I co wy na to?. Napiszcie czy byście na moim miejscu zapłacili, czy tez jednak mam rację i mogę się upierać?

Rezi
14-12-2005, 22:00
jezeli zapłaciłeś 2,15 z drugiej faktury ..oznacza to ze uznałeś jej zasadność i teraz mogą ją winykowac do końca

płacenie za koszty dodatkowe jest nie zasadne i nie musiałbyś tego robić do czasu udowodnienia tobie iż otrzymałeś takie ponaglenia i istnieje podstawa umowna do jej zapłaty.

Xena z Xsary
15-12-2005, 07:37
koszty dodatkowe musialby byc dokladnie przedstawione w umowie.
pozatym zobacz czy masz w umowie "skuteczne' zawiadomienie o windykacji.
ps. ja z kolei wczroaj widzialam list windykacyjny z zeskanowanym podpisem. dostarczony normalna poczta.