PDA

Zobacz pełną wersję : PIEC OLEJOWY VIESSMAN VITOROND 222-potrzbuje opinni



pawel237
15-12-2005, 08:38
Potrzebuje opini na temat tego pieca mam okazję go kupić po atrakcyjnej wydaje mi się cenie, ale nie znam sie na piecach, wiem tylko tyle co można przeczytać.

Mam 150m2, podłogówkę na dole i grzejniki na górze.

Mały
15-12-2005, 18:11
Po pierwsze cóż to za cena (m.więcej) ,po drugie z jakim wyposażeniem/automatyką , no i po trzecie starszy czy już nowszy model?

jacekaqua
15-12-2005, 21:55
Potrzebuje opini na temat tego pieca mam okazję go kupić po atrakcyjnej wydaje mi się cenie, ale nie znam sie na piecach, wiem tylko tyle co można przeczytać.

Mam 150m2, podłogówkę na dole i grzejniki na górze.
zdradż tajemnice jaka to cena ????

pawel237
16-12-2005, 10:59
nie wiem czym się różni nowszy od starszego w necie znalazłem info tylko o jednym

ten ma nie więcej niż rok
sterowanie vitotronic 200 więc z pogodówką

do zapłaty 7000
i jeszcze do tego zbiornik na olej 1500l.

pawel237
17-12-2005, 00:42
No i kupiłem szkoda że się nic od was nie dowiedziałem
"nówka nie śmigana, jeszcze w kartonach i folii"

Grzesiek13
17-12-2005, 06:47
Nie obrażaj ludzisk, bo taki kocioł można kupić za 6000 zł, i co powiesz?
Po drugie nie każdy ma taki kocioł i nie każdy się na tym zna.

DeeF
18-12-2005, 14:04
Nie obrażaj ludzisk, bo taki kocioł można kupić za 6000 zł, i co powiesz?
Po drugie nie każdy ma taki kocioł i nie każdy się na tym zna.
Jestem zainteresowany właśn ie takim kotłem.
Możesz podać namiary gdzie go można kupić za 6 tys. oczywiście PLN.
Może na priva?

pawel237
19-12-2005, 09:44
Nie obrażaj ludzisk, bo taki kocioł można kupić za 6000 zł, i co powiesz?
Po drugie nie każdy ma taki kocioł i nie każdy się na tym zna.
Wiesz co koleś bajki i kawały opowiadają nie w tym poście tylko piętero niżej, za takie pieniądze jak piszesz to piece kupują CI co je sprzedaj z 100% narzutem marży.
W moim poście miałem cel dowiedzieć się (jak najszybciej) kilku informacji technicznych o tym piecu, od osób które posiadają w/w urządzenie, a temat potoczył się w całkiem innym kierunku, a już dzieki tobie zmienił całkowicie swój sens.

OCH DZIĘKI CI NASZ WIELKI GRZEGORZU 13, TY NASZ REPREZENTANCIE ELITY FORUM

jak ktoś potrzebuję pomocy i nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj, ponieważ przynosisz wstyd prawdziwej ELICIE takimi wypowiedziami.

ps. jak ktoś nie ma takiego pieca i się nie zna to czyta i idzie dalej a nie wypisuje publicznie swoich głupich wywodów na temat nie związany z treścią postu.

DeeF
19-12-2005, 19:52
Paweł237 zdradź w jakiej konfiguracji i za ile kupiłeś? Jeśli możesz.

pawel237
20-12-2005, 08:11
Paweł237 zdradź w jakiej konfiguracji i za ile kupiłeś? Jeśli możesz.

moc 18 Kw.
Regulator Vitotronic 200 typ(NIESTETY) KC1 Niskotemperaturowy żeliwny kocioł grzewczy z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u.
Palnik olejowy Vitoflame 100
Znamionowa moc cieplna: 18 do 27 kW
Vitorond 222 jest kompaktową, kompletnie orurowaną kombinacją niskotemperaturowego olejowego żeliwnego kotła grzewczego Vitorond 200 z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 150 litrów z emaliowaniem Ceraprotect. Powierzchnia zajmowana przez ten kocioł nie przekracza 0,6 m2. Wszystkie komponenty usytuowane są pod wspólną obudową: mały rozdzielacz z armaturą bezpieczeństwa, pompa obiegu grzewczego i pompa ładowania podgrzewacza c.w.u., naczynie wyrównawcze i kompletne orurowanie.

Sprawność znormalizowana: 94,5%
Powierzchnia grzewcza Eutectoplex, gwarantująca wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i długą trwałość. Jednorodna struktura specjalnego żeliwa eutektoidalnego zapewnia równomierny przypływ ciepła i zapobiega pęknięciom naprężeniowym
System JetFlow zapewnia równomierny rozkład temperatur na powrocie i zapobiega orosieniu powierzchni grzewczych w reżimie niskotemperaturowym
Poziome usytuowanie ciągów spalin umożliwia ich dokładne oczyszczenie
Obszerny płaszcz wodny zapobiega powstawaniu osadów i szumów wrzenia

tyle z opisu

Jest nowy nieużywany (palnik i sterownik w foliach i kartonach)

zapłaciłem 6950 sam przetransportowałem do tego jeszcze zbiornik 2000l na olej czyściutki nie zalewany i do niego system przyłączeniowy który też z 500 kosztuje

Widzę, że zastanawiasz się poważnie nad tym piecem, tylko że ja go kupiłem od kogoś kto kupił cały dom z tym piecem, ale sam chce mieć gazowy i postanowił za taką cenę sprzedać, żeby wystarczyło na drugi.

orientowałem się za ile taki zestaw byłby mi sprzedany w sklepie ze sportowymi zniżkami itp. itd. wyszło dużo więcej

Grzesiek13
20-12-2005, 08:22
Pawełku - za przeproszeniem nic o cenach nie wiesz, więc nie ubliżaj nikomu.
Zestaw vitorond 222 z vitotronikiem 100 ma w sprzedaży kumpel za 6627 zł brutto, czyli jeszcze ktoś na tym coś zarabia- czyli można jeszcze taniej.

DeeF
20-12-2005, 19:01
Pawełku - za przeproszeniem nic o cenach nie wiesz, więc nie ubliżaj nikomu.
Zestaw vitorond 222 z vitotronikiem 100 ma w sprzedaży kumpel za 6627 zł brutto, czyli jeszcze ktoś na tym coś zarabia- czyli można jeszcze taniej.
Grzesiek!! Nie sądzę żeby zarabiał skoro, jak rozumiem Paweł ma w cenie jeszcze zbiornik i system przyłączeniowy.
Ale i tak cena 6627 jak piszesz jest atrakcyjna.
Daj mi namiary na tego sprzedawcę bo mi oferują sporo drożej.

pawel237
21-12-2005, 10:55
Pawełku - za przeproszeniem nic o cenach nie wiesz, więc nie ubliżaj nikomu.
Zestaw vitorond 222 z vitotronikiem 100 ma w sprzedaży kumpel za 6627 zł brutto, czyli jeszcze ktoś na tym coś zarabia- czyli można jeszcze taniej.

Grzesiu bardzo Cię przepraszam w takim układzie za ostre słowa, ale ja wiem tylko tyle, że nikt mi nie chciał sprzedać takiego pieca za mniej niż 10000 i tylko w sklepie internetowym znalazłem ofertę za 9670 + koszt transportu

Ale ja nie mam znajomośc pocieszam się w takim układzie tylko tym że mam za te pieniążki baniak na 2000l z przyłączem i sterownik 200 który podobno jest z 1000pln droższy od 100

Jednak podtrzymuje swoje zdanie co do tego że temat tego postu był zupełnie inny i nic się nie dowiedziałem na nurtujący mnię problem

pozdro PJ


PS. W takim układzie załatw ten piecyk naszemu kumplowi z forum Deef-owi, ponieważ jasno wynika z jego wypowiedzi że się napalił na niego co nieco.

jurg
21-12-2005, 12:37
Ceny, ceny, ceny. Chyba już nikt nie wie ile powinien kosztować dany kocioł. Jeden mówi 7000 zł, drugi sie smieje i mówi że można kupić za 6000, a jeszcze ktos inny powie że i za 5000 mozna kupić. Ludzie z branży wiedzą najlepiej dlaczego tak jest i wiedzą że zawsze się zarobi - niezależnie od ceny. Ja znalazłem w internecie cenę do negocjacji na ww. kocioł ca 10000 zł i tez amator się pewnie znalazł - http://www.behrendt.com.pl/promocje/kotly_olejowe_i_gazowe.htm
Przypominam sobie jak ja kupowałem swojego De Dietricha GTU 1200 ... Cena katalogowa była 14500, mojemu szwagrowi instalator proponował upust do 11000. Jeszcze inny powiedział zę niżej niż 9500 nikt takiego kotła nie sprzeda. Byłemm swiadkiem tej rozmowy. Szwagier przestraszył się i wycofał się z kupna De Dietricha. Ja natomiast kupiłem ten sam kociołek za 7320 brutto i pewnie też przepłaciłem. Tak to wygląda z tymi cenami.

pawel237
21-12-2005, 14:46
Ceny, ceny, ceny. Chyba już nikt nie wie ile powinien kosztować dany kocioł. Jeden mówi 7000 zł, drugi sie smieje i mówi że można kupić za 6000, a jeszcze ktos inny powie że i za 5000 mozna kupić. Ludzie z branży wiedzą najlepiej dlaczego tak jest i wiedzą że zawsze się zarobi - niezależnie od ceny. Ja znalazłem w internecie cenę do negocjacji na ww. kocioł ca 10000 zł i tez amator się pewnie znalazł - http://www.behrendt.com.pl/promocje/kotly_olejowe_i_gazowe.htm
Przypominam sobie jak ja kupowałem swojego De Dietricha GTU 1200 ... Cena katalogowa była 14500, mojemu szwagrowi instalator proponował upust do 11000. Jeszcze inny powiedział zę niżej niż 9500 nikt takiego kotła nie sprzeda. Byłemm swiadkiem tej rozmowy. Szwagier przestraszył się i wycofał się z kupna De Dietricha. Ja natomiast kupiłem ten sam kociołek za 7320 brutto i pewnie też przepłaciłem. Tak to wygląda z tymi cenami.

Jak to czytam, to czuję sie jakbym był w Egipcie i chciał kupić papirusa.
Kupę kasy wytargujesz a i tak zapłacisz jak za zboże i do tego wcisną ci zwykłego bananowca, który jest nic nie wart, zamiast papirusa , a ty jesteś taki szczęśliwy z siebie że tyle utargowałeś, i nawet nie masz pojęcia że zostałeś oszukany, ponieważ się na tym nie znasz POPROSTU SUPER!!!! :(

Mały
21-12-2005, 15:00
Widzę Paweł że chyba masz złe dni - to Twoje wielkopańskie podejście...
A co do cen po to m.in. jest forum żeby popytać.
Zaraz napiszesz ,że pytałeś ale nikt nie odpowiedział...ale jaśniepanie nikt nie siedzi na tym forum 24/dobę i nie zawsze ma czas żeby odpowiadać. A Ty się od razu obrażasz - sarkastycznie podsumowując starszych stażem forumowiczów nie przymierzając jak jakiś g...niarz. Chciałem odpowiedzieć ale odezwałeś sie chwilkę wcześniej.
Żenada.
Ale zakupu gratuluję.

Grzesiek13
22-12-2005, 06:58
Deef masz wiadomość na skrzynce.
Co do zakupów podam, że sam kocioł nie to kotłownia i ważna jest oferta całościowa, ale trzeba szukać wśród instalatorów, bo mają swoje dojścia.
A teraz koniec sporów bo atmosfera Świąteczna.
Pozdrawiam pomarańczowo.

pawel237
22-12-2005, 07:29
Widzę Paweł że chyba masz złe dni - to Twoje wielkopańskie podejście...
A co do cen po to m.in. jest forum żeby popytać.
Zaraz napiszesz ,że pytałeś ale nikt nie odpowiedział...ale jaśniepanie nikt nie siedzi na tym forum 24/dobę i nie zawsze ma czas żeby odpowiadać. A Ty się od razu obrażasz - sarkastycznie podsumowując starszych stażem forumowiczów nie przymierzając jak jakiś g...niarz. Chciałem odpowiedzieć ale odezwałeś sie chwilkę wcześniej.
Żenada.
Ale zakupu gratuluję.


Hej MAŁY wyluzuj, pewnie masz rację z tym wszystkim, mam w domu miesięczną dzidzie, do tego ciężkie czasy i okres przedświąteczny i jeszcze tak nagły, niezaplanowany wydatek rujnujący topniejący w oczach budżet , szkoda że na okazje zakupu trzeba się decydować szybko, wielkopańskie podejście na pewno nie, tylko miałem mało czasu na decyzję :lol: gdzie te czasy beztroski i bezstresowego podejścia do życia :cry: :roll: piwko disco kumple, już zapomniałem jak wyglądają
ŻYCIE JEST PIĘKNE
WESOŁYCH ŚWIĄT

Mały
22-12-2005, 08:57
Gratuluje brzdąca. Moje oba odchowane (w miarę).
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.
Pozdrawiam

pawel237
22-12-2005, 09:16
Gratuluje brzdąca. Moje oba odchowane (w miarę).
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.
Pozdrawiam
Również pozdrów swoje dzieciaczki i żonkę HEJ
jaka pogoda nad morzem?

pawel237
22-12-2005, 10:41
Niestety teraz mam następny problem (ale nie pilny)
mam Regulator Vitotronic 200 typ KC1, znaczy to że może pogodowo sterować tylko jednym obiegiem, czyli grzejnikami na górze, ale pozostaje podłogówka, słyszałem "plotki", że jak jest nowy nierozpakowany regulator to można go wymienić (za odpłatą) u przedstawicieli vissmana, a wtedy miałbym problem z głowy, tylko że prawdopodobnie KC1 już wyszedł z produkcji i pewnie nikt go nie będzie chciał wymienić na KC2, więc będe musiał mieć podłogówkę stałotemperaturową, przez mieszacz albo RTLa

ale to chyba też nie jest złą opcją, biorąc pod uwagę dużą bezwładność cieplną podłogówki.

ale pewnie macie jakieś inne rozwiązania

wg
22-12-2005, 11:25
Grzejniki możesz spokojnie sterować sobie zaworami termostatycznymi, to właśnie podłogówkę podłącz do sterowania pogodowego.

pawel237
22-12-2005, 12:18
Grzejniki możesz spokojnie sterować sobie zaworami termostatycznymi, to właśnie podłogówkę podłącz do sterowania pogodowego.
ale przecież temperatura na zewnątrz jest punktem odniesienia i jeżeli chodzi o grzejniki to mamy do czynienia z szybką reakcją tego źróła ciepła, a podłogówka i tak ma długą reakcje na zmianę temperatury więc jej wymagania co do zmiany temperatury w obiegu nie wiele nam chyba wnoszą
nie wiem jak ten system mieszający wpływa na temp. podłogówki ale jeżeli przez grzejniki płynie woda o niższej temp. to potem również w obieg podłogówki wchodzi woda o niższej temperaturze (tutaj mamy doczynienia z moją niewiedzą na temat mieszania się czynnika wchodzącego w obieg podłogówki)

wg
22-12-2005, 13:00
Zawory termostatyczne w grzejnikach reagują na temperaturę otoczenia, nie na temp. wody w obiegu, więc nie ma ona aż takiego znaczenia.
Regulacja pogodowa ma za zadanie regulować z wyprzedzeniem temperaturę wody w obiegu, zanim spadnie temp. w pomieszczeniach. Podłogówka ze względu na bezwładność powinna być regulowana pogodowo, grzejniki w domu jednorodzinnym - taka regulacja nie ma sensu.
Podłogówka i grzejniki są niezależne, nie jest tak jak piszesz o temperaturze obiegu.

pawel237
22-12-2005, 13:59
Zawory termostatyczne w grzejnikach reagują na temperaturę otoczenia, nie na temp. wody w obiegu, więc nie ma ona aż takiego znaczenia.
Regulacja pogodowa ma za zadanie regulować z wyprzedzeniem temperaturę wody w obiegu, zanim spadnie temp. w pomieszczeniach. Podłogówka ze względu na bezwładność powinna być regulowana pogodowo, grzejniki w domu jednorodzinnym - taka regulacja nie ma sensu.
Podłogówka i grzejniki są niezależne, nie jest tak jak piszesz o temperaturze obiegu.
czyli podłogówkę regulować pogodowo a grzejniki termostatami w pokojach, ponieważ i tak w każdym pokoju potrzebna inna temperatura (sypialnia pokój
nie używany tymczasowo itp. ) to miało by sens w gruncie rzeczy.

Mały
22-12-2005, 15:34
Dzięki za pozdrowienia - nad morzem brudno,szaro i ponuro.Pada deszcz.
Co do sterownika KW2 to najprościej zapytaj w samym viessmannie (Komorniki k.Poznania lub Wrocław (centrala) - ze strony www.viessmann.pl.
Rozumiem że ów sterownik to jeszcze "szuflada"?
Myślę że jeśli mieliby na magazynie nie byłoby problemów.
Ale czy nie lepiej grzejniki wysterować z vitotronika a podłogówkę za pomocą termostatu pokojowego oraz pompy? Oczywiście ujest to rozwiązanie najprostsze choć nie bez wad...

Mały
22-12-2005, 19:02
Aha i przy pierwszym uruchomieniu/ustawieniu porozmawiaj z serwisantem o 3 stopniowej,fabrycznej zwłoce temperatury oraz ustawieniu temperatury p-zamarzaniowej (lepiej obniż bo przy zerowych temp. kociołek może sie za często włączać i zapierniczać do 46 st).

jacekaqua
22-12-2005, 19:56
Aha i przy pierwszym uruchomieniu/ustawieniu porozmawiaj z serwisantem o 3 stopniowej,fabrycznej zwłoce temperatury oraz ustawieniu temperatury p-zamarzaniowej (lepiej obniż bo przy zerowych temp. kociołek może sie za często włączać i zapierniczać do 46 st).
temp.-przeciwzamr. to problem jak się okazuje też innych producentów

DeeF
22-12-2005, 20:49
[quote="Grzesiek13"]Deef masz wiadomość na skrzynce.

Sorki,
ale nie mam żadnej wiadomości.......:(

Grzesiek13
23-12-2005, 07:28
wysłałem streszczenie na skrzynkę - nie wpisałem wtedy tematu i wiadomość nie wyszła :cry:

pawel237
23-12-2005, 07:37
Dzięki za pozdrowienia - nad morzem brudno,szaro i ponuro.Pada deszcz.
Co do sterownika KW2 to najprościej zapytaj w samym viessmannie (Komorniki k.Poznania lub Wrocław (centrala) - ze strony www.viessmann.pl.
Rozumiem że ów sterownik to jeszcze "szuflada"?
Myślę że jeśli mieliby na magazynie nie byłoby problemów.
Ale czy nie lepiej grzejniki wysterować z vitotronika a podłogówkę za pomocą termostatu pokojowego oraz pompy? Oczywiście ujest to rozwiązanie najprostsze choć nie bez wad...

Sterownik jest jeszcze nie rozpakowany, tylko mam obawy że nie będą chcieli go wymienić, ponieważ podobno wyszedł z produkcji, ale podzwonie po świętach, gdyż teraz z nikim się nie można dogadać.

Rozmawiałem ze specem co to oglądał ten piec dla pewności przed moim zakupem (skroił 70pln. za 20 min konsultacji) i powiedział że on ma
swój patent na to i za 2000 zrobi mi to "jak ta lala", dla mnie to mógł nawet i 7000 powiedzieć, czub jeden przecież jakbym dołożył te 2000 to bym miał nowy sterownik z gwarancją, albo inny piec z odpowiednim sterownikaiem.

Moja żona kocha morze bez względu na warunki, ja zresztą też.
pozdrawiam

Mały
23-12-2005, 08:23
Powodzenia ze sterownikiem.
Co do morza -najlepsze jest w czasie sztormu...właśnie na to czekam.

pawel237
23-12-2005, 08:57
Powodzenia ze sterownikiem.
Co do morza -najlepsze jest w czasie sztormu...właśnie na to czekam.
podobno na bursztynach można niezłą kaske zarobić :D :D :D

pawel237
01-01-2006, 19:12
:o

pawel237
10-02-2006, 08:08
podciągam może ktoś coś ciekawego napisze o tym piecyku

pawel237
10-02-2006, 08:09
.. :roll:

mobby
11-07-2006, 13:30
Pawel237
Napisz coś o zuzycie i kosztach oraz o samym piecu jak się spisał w zimie.
Nabyłem teraz ten piec i jestem mocno zainteresowany wszelkimi informacjami o tym piecu.

Pozdrawiam

Mobby

pawel237
18-08-2006, 20:43
Niestety jeszcze nic nie mogę powiedzeć, jeszcze nie hula :D