PDA

Zobacz pełną wersję : Dostosowanie fundamentów-pilne!



agula1978
15-12-2005, 08:52
Jeśli kupię projekt gotowy to wiadomo że w takim domku fundamenty jak i cały dom trzeba dostosowac do materiałów z jakich sie buduje itd -czy przeszacowanie fundamentów robi architekt adaptujący projket czy kierownik budowy??

Cypek
15-12-2005, 08:55
Adoptujący projekt, przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

agula1978
15-12-2005, 09:01
Dzięki Ci bardzo za szybką odpowiedź dziś idę do architekta- a możesz mi powiedziec jak to się kształtuje cenowo-nam wstępnie powiedział architekt że za zmiany typu zamknięcie kuchni, zmiana ścian na poddaszu itp no i plan zagospodarowania terenu to kwota 1500 zł ( oczywiście oprócz 1500 netto za projekt) -czy w tej cenie można siejeszcze zmieścić ze zmianami fundamentów itp??
Pannamawia nas na projekt indywidualny?? No wiadomo że taki jest droższy ( 5 tyś nam zaproponował) ale jak siepoliczy te miany przygotowym to czy nie na jedno wyjdzie-no może ciut dorżej?? No i Pan architekt powiedział nam ze może nam tak wykonać projekt że budowa stanu surowego wyjdzie nas 90 tyś a nie ponad 100-stąd moje wątpliwość?? Czy mogę prosić o radę co robić

Zbigniew Rudnicki
15-12-2005, 09:24
W przypadku domku jednorodzinnego, fundament należy dopasować nie do jego ciężaru, czy nawet grubości ścian, lecz raczej do rodzaju gruntu.
Projekt typowy przyjmuje przeciętne warunki.
Zwykle szerokości fundamentu pod ściany nośne wewnętrzne są większe, niż pod ściany zewnętrzne.
Zdarza się, że projekt nie przewiduje zbrojenia fundamentu, odnosząc to do warunków lokalnych.
W warunkach przeciętnych wystarczy wówczas 4x fi12 (i strzemiona z fi6).
Ale decyzję trzeba podjąc po konsultacji z konstruktorem budowlanym.

mimi31
15-12-2005, 09:40
1500 za adaptację całego projektu to raczej typowa cena.

Cypek
15-12-2005, 10:50
Na mojej wsi za adaptację i doprowadzenie do pozwolenia na budowę 600 zł

mimi31
19-12-2005, 06:45
Toż to prawie za darmo :lol:

stiff
19-12-2005, 07:40
Trochę chce Was chyba pan naciągnąć na ten projekt - 5 tyś. to wygórowana kwota - ja w tej cenie (dokładnie 5500 zł) to będę miał indywidualny projekt ,kierowniczenie na budowie ,mapka do celów projektowych ,jakiś projekt wjazdu na działkę ,wytyczenie domu na działce ,projekt szamba(którego i tak nie będzie ale projekt musi być),wszystko załatwia sam aż do uzyskania pozwolenia na budowę .A zmiany typu zamknięcie kuchni, zmiana ścian na poddaszu (jeśli będą z
płyty kart. – gips.) to sobie chyba możesz sama zrobić bez jego łaski .pozd.