PDA

Zobacz pełną wersję : WC problem w bloku



kawu
15-12-2005, 11:45
Witam,
Mam taki problem:
Jakiś czas temu były wymieniane piony kanalizacyjne w bloku którym mieszkam. Od tamtego czasu regularnie wyciągana jest woda z syfonu z prysznica i czyć specyficzny "kanałowy" zapaszek, co tu dużo mówić - śmierdzi !
Woda jest wyciągana czasem jak ktoś spuści wodę w sedesie u mnie w łazience lub zrobi to któryś z sąsiadów z tego samego pionu.

W czym tkwi problem?

Mały
15-12-2005, 18:07
Prawdopodobnie fachury zatkali wywiewkę. Jest to kawał rurki z dadszkiem na dachu , przez który zostaje wessane powietrza przy spuszczaniu wody(woda spływająca całą średnicą rury działa jak tłok wytwarzając podciśnienie i wysysając wode z wszystkich syfonów po drodze).

Cypek
15-12-2005, 18:32
Zdecydowanie odpowietrzyć kanalizę

invx
15-12-2005, 19:41
tj tak zwany tlok hydrauliczny. Zjawisko normalne :wink: brak odpowietrzenai pionu.

jacekaqua
15-12-2005, 21:53
Witam,
Mam taki problem:
Jakiś czas temu były wymieniane piony kanalizacyjne w bloku którym mieszkam. Od tamtego czasu regularnie wyciągana jest woda z syfonu z prysznica i czyć specyficzny "kanałowy" zapaszek, co tu dużo mówić - śmierdzi !
Woda jest wyciągana czasem jak ktoś spuści wodę w sedesie u mnie w łazience lub zrobi to któryś z sąsiadów z tego samego pionu.

W czym tkwi problem?
wina odpowietrzenia