PDA

Zobacz pełną wersję : Czy przydaje się regulator do kotła?



MartaL
15-12-2005, 12:15
Wiadomo, że każdym kotłem można sterować, ale czy dokupywać dodatkowy regulator. Pozornie wydatek kilkuset złotych się opłaci, gdyż można ustawić kocioł gazowy na niższą temp gdy nie ma domowników, a godzinę przed ich powrotem nastawić go na wyższą temperaturę.
Spotykam się jednak z opinią że to się nie do końca sprawdza. Dom ocieplony powoli się wychładza, a mocno wychłodzony potrzebuje dużo czsu na osiągnięcie optymalnej temp.
Podzielcie się doświadczeniami jak to się sprawdza i na ile wykorzystujecie możliwości takiego regulatora??

Dominik!
26-12-2005, 09:26
Na pewno regulatory pomagają trochę zaoszczędzić.
Jednak temperaturę np. na noc obniża się o 3-4 stopnie, więc dom się nie musi długo nagrzewać. Ma to plusy, również takie, że oprócz niewątpliwych oszczędności, lepiej się śpi, gdy w domu nie jest za gorąco (bynajmniej ja tak lubię).

neuron
26-12-2005, 10:38
U mnie zakup za 400 zł dał ca 20% oszczędności.
1. Pogodówka
2. Kompensacja temp. pomieszczeń
3. Obniżki nocne (temp. pomieszczeń i wody w zasobniku)
4. Funkcja obniżki na czas wyjscia (wklepuję godzinę powrotu do domu)
Wyliczyłem to z uwzględnieniem różnic temperatury (stopniodni) w kolejnych okresach czasu.

26-12-2005, 10:46
jest taki wątek
prosze

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=60334&highlight=

wiaterwiater
26-12-2005, 14:05
Opłaca się. O kosztach zakupu pogodówki szybko się zapomina, a oszczędności i wygoda na długie lata.

jacekaqua
26-12-2005, 15:54
Wiadomo, że każdym kotłem można sterować, ale czy dokupywać dodatkowy regulator. Pozornie wydatek kilkuset złotych się opłaci, gdyż można ustawić kocioł gazowy na niższą temp gdy nie ma domowników, a godzinę przed ich powrotem nastawić go na wyższą temperaturę.
Spotykam się jednak z opinią że to się nie do końca sprawdza. Dom ocieplony powoli się wychładza, a mocno wychłodzony potrzebuje dużo czsu na osiągnięcie optymalnej temp.
Podzielcie się doświadczeniami jak to się sprawdza i na ile wykorzystujecie możliwości takiego regulatora??

regulator w kotle to podstawa oszczędności