PDA

Zobacz pełną wersję : URE zatwierdził podwyżkę cen gazu dla PGNiG



JackD
15-12-2005, 14:00
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zakładające 12-proc. podwyżkę cen gazu wysokometanowego - poinformował PGNiG w komunikacie.

nurni
15-12-2005, 16:46
Jak mawiają kaczki i pisze Whisper:
K...wa

Dominik!
15-12-2005, 18:09
Jak mawiają kaczki i pisze Whisper:
K...wa
Taaa... Tylko to ciśnie się na usta :evil:

Cypek
15-12-2005, 18:13
K...wa, prąd w górę, gaz w górę, olej w górę.
Nie cierpię nowego roku.
Zawsze zaczyna się podwyżkami :(

inwestor
15-12-2005, 19:24
JackD
O jakim komunikacie piszesz ???? gdzie te 12% podwyzki.
Weź no podaj jakiego linka.
Ja znalazłem cos takiego ale nie ma mowy o 12%
"...Wzrost cen paliw gazowych sprzedawanych przez dystrybucyjne spółki gazownicze grupy kapitałowej PGNiG S.A. jest następstwem wzrostu cen tych paliw nabywanych od PGNiG S.A. Wzrost średniej ceny dostawy gazu dla odbiorców spółek dystrybucyjnych będzie niższy niż dla odbiorców PGNiG S.A. i średnio wynosić będzie 4,3% (w zależności od grupy taryfowej ispółki dystrybucyjnej wahać się będzie od 2,8% do 5,5%). Najmniejszy wzrost dotyczyć będzie grup taryfowych, wktórych rozliczani są odbiorcy komunalno – bytowi. ..."
http://www.ure.gov.pl/index.php?dzial=15&id=1394

Pozdrawiam[/i]

jabko
15-12-2005, 19:36
K...wa, prąd w górę, gaz w górę, olej w górę.
Nie cierpię nowego roku.
Zawsze zaczyna się podwyżkami :(

Pensja w górę ?? ;)

bobo30
15-12-2005, 20:17
niestety pensja w dół :cry:

bzado
15-12-2005, 20:45
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zakładające 12-proc. podwyżkę cen gazu wysokometanowego - poinformował PGNiG w komunikacie.

chyba jednak nie tak. poczytajcie:
http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=696537

inwestor
15-12-2005, 21:27
Przeliczyłem na szybko wzrost rachunku i wyszło mi w taryfie W-3 wzrost o 4,3%. czyli z 0.935 zł do 0.975 zl netto za m3
Bardzo niepokojaca jest na Interi wzmianka o wzroście opłat za prąd o 11% http://biznes.interia.pl/news?inf=696397 to juz nie sa zarty przy tak wysokiej cenie pradu jest to znacznie wieksza (licząc nominalnie)
podwyżka niz w przypadku gazu.
Pozdrawiam

koziołek
15-12-2005, 23:05
Bardzo niepokojaca jest na Interi wzmianka o wzroście opłat za prąd o 11%
Pozdrawiam
Stary, co Ty za bzdury powielasz?
1 MWh kosztuje 380-400zł jeśli akcyza wzrośnie o 2 zł i 20 groszy to gdzie tutaj jest 11% podwyżki za prąd? Ja tu widzę podwyżkę o maksymalnie jakieś 0,6%. - wartość niezauważalną.

inwestor
16-12-2005, 07:28
Bardzo niepokojaca jest na Interi wzmianka o wzroście opłat za prąd o 11%
Pozdrawiam
Stary, co Ty za bzdury powielasz?
1 MWh kosztuje 380-400zł jeśli akcyza wzrośnie o 2 zł i 20 groszy to gdzie tutaj jest 11% podwyżki za prąd? Ja tu widzę podwyżkę o maksymalnie jakieś 0,6%. - wartość niezauważalną.

Koziołek spokojnie nie denerwuj sie tak :wink: .
Specjalnie po to podałem link do tej wzmianki aby kazdy mógł sobie spokojnie przeczytać i ocnienić samemu.
W serwisie jak wół jest o tym mowa co napisałem.
Ministerstwo Finansów chce podnieść akcyzę na prąd o 11 proc. O tyle może też wzrosnąć cena prądu w naszych gniazdkach.
Więc nie pisz że powielam bzdury. Dopiero jak się sprawa wyjaśni bedzie wiadomo co i jak. Jak na razie nie zanosi się na spadek cen prądu :-? . Wzrost cen energii elektrycznej jest już długofalową regułą w naszym kraju więc jak najbardziej istnieje mozliwość że obecnie też się tak stanie. Jaka będzie faktyczna podwyżka dowiemy sie jak URE wyda komunikat w tej sprawie. I tak właśnie jest napisane w tej notatce.
Poza tym, przekonuje resort, cenniki w zakładach energetycznych zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki, który łatwo może zablokować podwyżki.
Niepokojące jest to że pojawiaja się takie informacje o tak dużej podwyzce. Bo własnie tak jest że w przypadku prądu cena energii jest bardzo wysoka. A jak cos jest bardzo drogie to nawet niewielkie podwyzki przekładaja sie na duże kwoty - liczac nominalnie.
Pozdrawiam

Jerzysio
16-12-2005, 07:34
..spokojnie, trzeba zawsze brać poprawkę na dziennikarzy, którzy są niedouczeni, niestety ...... i piszą bzdury......

"11% od akcyzy"

..sam byłem kiedyś na otwarciu firmy i w co drugiej pisano o innym profilu działalności niż podana na wstępie...
...ale za to jaki tam był BUFET !!! :roll: :wink:

Pozro
J

...co nie zmienia faktu, że cena w górę :evil: :evil: :evil:

kroyena
16-12-2005, 07:56
No własnie podwyżki mają na początek być w granicach od 6 do 12%...


... co nie zmienia faktu że na początek (oczywiście :roll: ). Oczywiście :evil: .

Jerzysio
16-12-2005, 08:02
..a potem jak zabraknie np. górnikom, co zrobią wycieczkę do Wwy,
to znowu podniesiemy akcyzkę .....

J

kroyena
16-12-2005, 08:31
No bo jak się podniesie akcyzę na gaz to będzie można podnieść ceny węgla (bez zwiększania akcyzy na węgiel) i pozostanie on nadal atrakcyjny cenowo, a zysk zostanie w Spółkach Węglowych. 8)

Cypek
16-12-2005, 09:03
Dobrze, ze chociaż na chwilkę skoczyły akcje na giełdzie.
Swoją drogą jak drożeje gaz w rurze to czy to pociągnie za sobą podwyżkę PB do butli ?

kroyena
16-12-2005, 09:18
PB jest ubocznym produktem rafinerii z tego co pamiętam. Resztę dopowiedz sobie sam. :roll: :-?

koziołek
16-12-2005, 12:21
"Ministerstwo Finansów chce podnieść akcyzę na prąd o 11 proc. O tyle może też wzrosnąć cena prądu w naszych gniazdkach. "
Więc nie pisz że powielam bzdury.

Dlatego pisałem o powielaniu, a nie o fabrykowaniu.