PDA

Zobacz pełną wersję : dymi się!



mysia
15-12-2005, 16:48
może ktoś z was będzie wiedział jak rozwiazać mój problem...

mam kominek z rozprowadzeniem ciepła i problem polega na tym że jak w nim napalimy to wraz z ciepłem do pomieszczeń dostaje się dym. Strsznie to denerwujące jak wszystko potem pachnie dymem i ubrania są jak uwędzone. Co może być tego przyczyną?

Majka
15-12-2005, 16:50
dym wpada kratkami do pokoi?
a skąd pobiera powietrze, które potem jest rozprowadzane?

Cypek
15-12-2005, 18:08
Ty chłopie uważaj, bo się zaczadzisz.
Wraz z dymem wpada do pomieszczeń czad i mało brakuje, abys miał tragedię.
natychmiast przestań palić w kominku i wzywaj kominiarza oraz wykonawcę kominka.

wiaterwiater
15-12-2005, 18:12
NOOOO !!!! To już nie są żarty.

pereł
15-12-2005, 21:27
być może rura łącząca wkład z kominem nie jest szczelna?to może dać taki efekt

nurni
15-12-2005, 21:51
...Strsznie to denerwujące jak wszystko potem pachnie dymem i ubrania są jak uwędzone. Co może być tego przyczyną?
To nie jest denerwujące to MOŻE BYĆ BARDZO NIEBEZPIECZNE !!!!!
Kominiarz i budujący kominkarz muszą znaleźć przyczynę.

Pozdrawiam

jacekaqua
15-12-2005, 21:51
może ktoś z was będzie wiedział jak rozwiazać mój problem...

mam kominek z rozprowadzeniem ciepła i problem polega na tym że jak w nim napalimy to wraz z ciepłem do pomieszczeń dostaje się dym. Strsznie to denerwujące jak wszystko potem pachnie dymem i ubrania są jak uwędzone. Co może być tego przyczyną?
znasz tą melodie witaj królowo????ładny chyba masz tam przękręt

Majka
16-12-2005, 08:23
niekoniecznie.
może być tak, że pobór powietrza do DGP jest umieszczony nad wkładem. Jak dokładają do kominka dym jest zasysany do komory nad wkładem /panuje tam podciśnienie/ i rozprowadzany rurami po domu.

kroyena
16-12-2005, 08:51
A kominek był przepalony na maksa?

Może nie był wtedy zapodaje różnemi świństwami, którymi był natarty przez producenta.

tunia
16-12-2005, 09:51
niekoniecznie.
może być tak, że pobór powietrza do DGP jest umieszczony nad wkładem. Jak dokładają do kominka dym jest zasysany do komory nad wkładem /panuje tam podciśnienie/ i rozprowadzany rurami po domu.

u nas tak właśnie czasem to wygląda... jeżeli nie dokładamy drewna na zupełnie przepalone i żar to zdarza się, że dym przedostaje się na pokój, zostaje zassany przez turbinę i kanałami przedostaje się do innych pomieszczeń. Tak więc sprawdz czy zapach dymu unosi się w powietrzu cały czas czy też tylko po bezpośredniej dokładce drewna.

rafałd
16-12-2005, 21:34
może ktoś z was będzie wiedział jak rozwiazać mój problem...

mam kominek z rozprowadzeniem ciepła i problem polega na tym że jak w nim napalimy to wraz z ciepłem do pomieszczeń dostaje się dym. Strsznie to denerwujące jak wszystko potem pachnie dymem i ubrania są jak uwędzone. Co może być tego przyczyną?

a masz dopływ świerzego powietrza z zewnątrz?

mysia
16-12-2005, 22:31
dziękuję wszystkim za rady...

kominek był przepalony na maksa i żeby było śmieszniej to wcześniej jak tak paliliśmy nic nie smierdziało...
mam też dopływ świeżego powietrza, więc to chyba nie jest przyczyna..

ostatnio robimy tak, że nie zamykamy całkowicie szybra i jest oki - nie dymi się - ale wykonawca zapewniał nas że szyber sam w sobie nie jest szczelny i spokojnie możemy go zamykać do końca - unikniemy dzięki temu strat ciepła... a teraz to już sama nie wiem jak to jest... :o

Janussz
18-12-2005, 22:27
Zamykanie szybra trzeba wyczuć. Faktycznie nie jest szczelny, ale na full zamyka się go jak na dworze jest wichura. Zamykamy go widząc(słysząc), że w palnisku za mocno huczy. Jednak całkowite zamknięcie wykonuje się sporadycznie.
Wykonawca powiedział, że unikniecie strat ciepła?
Tylko trochę miał racji. Przy zbyt zdławionym szybrem odpływie spalin, do kominka wchodzi mniej powietrza, a więc spalanie jest do kitu. Kominek traci na sprawności.