PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta OSB pod parkiet



magdawa
15-12-2005, 21:52
Witam,
Potrzebuję rady. Mam problem z położeniem parkietu. Zerwaliśmy stary parkiet i w tej chwili podłoze jet b. nierówne, bo są resztki starego kleju i starej wylewki samopoziomującej.
Parkieciarz doradził nam przyklejenie płyt OSB o grub. 12mm i przyklejenie parkietu na tę płytę.
Tłumaczył, ze takie rozwiązanie będzie tańsze niż skuwanie starej wylewki , wylewanie nowej (65 m2 podłogi, grub 10mm, więc koszt niemały) i przekonywał, ze parkiet będzie się dobrze trzymał.

Mam jednak wątpliwości, co do takiego rozwiązania np co do trwałości związania płyty z parkietem,, czy to się nie będzie uginało?

Czy ktoś z Państwa stosował takie rozwiazanie?. Będę wdzieczna za wszystkie fachowe uwagi.

Pozdrawiam
Magda

oskar0259
15-12-2005, 22:41
Mam parkiet mocowany do płyt OSB, ale tylko miejscowo - tam gdzie był stary kominek i w miejscu, gdzie jadalnia została powiększona o loggię (przesunięcie ściany). Są to więc małe powierzchnie.
Płyta została przymocowana do podłoża przy pomocy kołków szybkiego montażu (oczywiście spasowana wysokością do pozostałej części starej wylewki), a parkiet przyklejony do płyty. Minęły ok. 4 lata i nie ma żadnych różnic między klepką na betonie a nie OSB.
Podkreślam jednak, że OSB została zamontowana w miejscach mniej uczęszczanych (bliżej ścian).
Co do kosztów - moim zdaniem były dużo wyższe niż wylewka. Chodziło jednak o czas - parkieciarze już byli do ułożenia parkietu w dobudowanej części salonu, a w starej części trzeba było uzupełnic braki - w jednym czasie, aby jednocześnie móc wycyklinować i polakierować.
Moim zdaniem to, co radzi Ci majster jest kosztowne. Może jednak ponowić wylewkę samopoziomującą (to tylko kilka milimetrów) i odczekać kilka tygodni na jej wyschnięcie?