PDA

Zobacz pełną wersję : kto ma okna okteam'u ?



a-k-a
15-12-2005, 22:35
witam! czy jesteście zadowoleni? jak się sprawują? czy kupilibyście jeszcze razte okna? pozd. ana

_ZBYCH_
15-12-2005, 23:22
witam! czy jesteście zadowoleni? jak się sprawują? czy kupilibyście jeszcze razte okna? pozd. ana
Ja mam, jedno okno, a właściwie drzwi tarasowe - przesuwne z OK team'u :)

Spisują się doskonale! Nie posiadają żadnych skomplikowanych (awaryjnych) mechanizmów. Przemieszczają się tak, jak okna z drogimi okuciami HS. Do tego mam fabryczną moskitierę w osobno przesuwanej ramie :D. Świetna sprawa!

Jedyne, co mnie zirytowało, to kolor okna. Ono jest białe, ale inaczej :).
Białe są listwy przyszybowe i klamka, a rama, jak się później okazało, jest malowana tylko podkładem w kolorze białym, ale to nie jest czysta biel, tylko taka trochę zielonkawa. Jak się chce mieć ramy białe (takie, jak klamka i listwy przyszybowe) to trzeba dopłacić za lakierowanie w kolorze z palety RAL :evil:.

Jerzysio
16-12-2005, 07:40
..moi sąsiedzi mają w całym domu ( przesuwne, RU, witryny ) w szarym kolorze ( dopłata :( ) i są zadowoleni..

ale !

parę tygodni temu włamali im się ( alarm zadziałał )
wywiercając dziurę w ramie i przy pomocy zapadki otworzyli okno RU
- profile nie mają wzmocnienia, dlatego poszło im bezszelestnie przy wierceniu.
Nie po to coby straszyć, ale warto o tym problemie pomyśleć :-? .

Pozdro
J

_ZBYCH_
16-12-2005, 08:10
..moi sąsiedzi mają w całym domu ( przesuwne, RU, witryny ) w szarym kolorze ( dopłata :( ) i są zadowoleni..

ale !

parę tygodni temu włamali im się ( alarm zadziałał )
wywiercając dziurę w ramie i przy pomocy zapadki otworzyli okno RU
- profile nie mają wzmocnienia, dlatego poszło im bezszelestnie przy wierceniu.
Nie po to coby straszyć, ale warto o tym problemie pomyśleć :-? .

Pozdro
J

Zgadza się, profile nie mają blaszanych wzmocnień, bo konstrukcja okna jest wystarczająco sztywna i nie potrzebuje takiego wzmocnienia.
Oczywiście ułatwia to nawiercenie okna, ale nie ma co przesadzać, drewniane czy PCV też łatwo się nawierca. Przed otwarciem okna w taki sposób zabezpiecza dodatkowy zamek lub klamka z przyciskiem.

Jerzysio
16-12-2005, 08:17
..np.

J

pchelek
16-12-2005, 09:02
wystarczy piłka do metalu [sam brzeszczot] i po ramie - drewnianych nie przetniesz tak latwo czy tych z PVC [maja usztywnienia]
U ramy = 2,6

a-k-a
19-12-2005, 18:25
WITAM ! pracuję w takiej instytucji gdzie "specjaliœci" po zamontowaniu nowych okien PCV otworzyli każde (otwierajš do tej pory ) przez zwykłe stuku puku .pozd ana dziękuję wszystkim za odpowiedzi o oknach Okteam'u .

a-k-a
19-12-2005, 18:42
przepraszam jeszcze jedno pytanko:? kto ma najstarsze takie okna i jak się sprawują? pozd. ana