PDA

Zobacz pełną wersję : szerokość schodów na poddasze



atuśka
16-12-2005, 08:05
witajcie.mam pytanko, jakie szerokie macie schody prowadzące na poddasze,piętro?
pozdr B.

Cypek
16-12-2005, 08:10
115 cm, barierka zabiera jakieś 10 cm.

atuśka
16-12-2005, 08:17
aha, czyli jest ok :) będziemy mięli 1m schody, ale przeraziłam się trochę bo jak narazie to wydaja mi się bardzo wąskie.....

damiang
16-12-2005, 09:38
Ja mam 130 cm. Jest super.
Schodziarz powiedział że to dość szerokie schody.

zuczek
16-12-2005, 10:13
Mi się wydaje, że 0,9-1 m to taki standard.
Co do ''odczuwalnej'' szerokości to mogę się wypowiedzieć, bo mam porównanie: u jednych rodziców w domu są schody szerokości 90 cm i wcale nie wydają się wąskie, są bardzo wygodne w użytkowaniu i ''kameralne''.
Natomiast u drugich rodziców są schody o szer. 130 cm. Są bardzo reprezentacyjne, bez problemu miną się na nich dwie osoby, ale jednocześnie niosą się przez nie wszystkie hałasy - z dołu do góry, z góry na dół. To może być oczywiście kwestia takiego, a nie innego rozkładu pomieszczeń.
W każdym razie obecnie mieszkam w domu, w którym są te szersze schody. Już się do nich przyzwyczaiłam, ale teraz jak idziemy do drugich rodziców, to tamte z kolei w porównaniu z tymi wydają mi się takie malutkie...
:-?

Pamiętaj też o tym, że wszystko zależy od tego, jak zaprojektowany jest dom: w jakim jego miejscu znajdują się schody, jaką funkcję mają pełnić. Nieraz pasują szerokie, nieraz te węższe. I oczywiście co kto woli. Ja po swoich doświadczeniach mogę dziś powiedzieć, że wolę schody kameralne, ale jednocześnie wygodne.