PDA

Zobacz pełną wersję : GDZIE UBEZPIECZYĆ DOM (WYBUDOWANY)



rafałek
16-12-2005, 08:07
Gdzie ubezpieczyliście wybudowany dom? Ile Was to kosztowało? (przy jakiej powierzchni?) Czy kożystaliście już z odszkodowań?

Majka
16-12-2005, 08:17
Ja mam w Ergo Hestii, pakiet 7.
Nie ma jej w Twoim zestawieniu. Z odszkodowań w domu nie korzystałam, ale w biurze, po włamamniu wypłacili.

Fugas
16-12-2005, 08:26
Ja w PZU bo jak sie okazalo bylo to jedyne dobre rozwiazanie na dom w budowie nie odebrany czesciowo wyposazony i zamieszkiwany bez pozwolenia na uzytkowanie. Kosztowalo to czyba ze 300 zl za rok. Dom blizniak wspolwlasnosc wiec objete wszystko ale bez powodzi, kataklizmow. W tym roku z uwagi na ogrod i juz calkowite wykonczenie podnioslem SU chyba do 500000 oraz wypopsazenie chyba do 50000zl (tzw pierwsze ryzyko chyba to sie nazywa - czyli ile zlodzieje moga wyniesc jak juz wejda. Teraz zaplacilem chyba 700zl za rok obejmuje juz wszystko szkody hydrauliczne, powodzie, statki kosmiczne, itp sa chyba jakies drobne wykluczenia typu dzialania wojjenne i chyba terroryzm.
Szkod odpukac jeszcze nie mialem.

Fugas

rafałek
16-12-2005, 08:29
A co podchodzi pod kataklizmy? Czy jeśli będzie huragan który porwie Ci dach to już ubezpieczenie pod to nie podchodzi?

Fugas
16-12-2005, 08:40
teraz obejmuje tylko na etapie budowy z tego rezygnowalem bo chodzilo mi tylko o zabezpieczenie sprzetu wstawionego.
Fugas

PrzemoBDG
16-12-2005, 12:26
Ubezpieczyłem w Compensie, głos dałej na Ergo Hestię bo to ta sama grupa kapitałowa.

Ubezpieczenie w Compensie gdyż:
- ubezpieczyłem wartości odtworzeniowe (nie interesuje mnie iż rok temu płaciłem za coś 100zł, jeżeli dziś jest to 150zł, to o ile mieści się to w sumie ubezpieczenia, chcę przywrócić ten stan pierwotny),
- ubezpieczenie obejmowało budynek w budowie nawet na etapie gdy nie był to stan surowy zamknięty (czyli przed wstawieniem stolarki itd.)
- w przeciwieństwie do konkurencji do ochrony budynku wyposażanego wystarczył fakt trwałego wmontowania i pozostawiania obiektu w stanie zamkniętym (u mnie była dodatkowo ochrona elektroniczna, lecz niektórzy ubezpieczyciele wymagali bardziej fizycznego dozoru, typu stróż lub b.regularne wizyty)

rafałek
16-12-2005, 12:49
PrzemoBDG - to bardzo ciekawe informacje - chyba ich poszukam i sprawdzę dokładniej.

Czekam na dalsze doświadczenia i porady... :D

Pozdrawiam i dzięki za to co już jest

Rafalanx
16-12-2005, 17:10
A dlaczego nie bierzecie pod uwage Samopomocy?Z tego co wiem oferuje takie ubezpieczenia i to na dosc korzystnych warunkach.

Teska
16-12-2005, 17:13
Ubezpieczyłem w Compensie, głos dałej na Ergo Hestię bo to ta sama grupa kapitałowa.

Ubezpieczenie w Compensie gdyż:
- ubezpieczyłem wartości odtworzeniowe (nie interesuje mnie iż rok temu płaciłem za coś 100zł, jeżeli dziś jest to 150zł, to o ile mieści się to w sumie ubezpieczenia, chcę przywrócić ten stan pierwotny),
- ubezpieczenie obejmowało budynek w budowie nawet na etapie gdy nie był to stan surowy zamknięty (czyli przed wstawieniem stolarki itd.)
- w przeciwieństwie do konkurencji do ochrony budynku wyposażanego wystarczył fakt trwałego wmontowania i pozostawiania obiektu w stanie zamkniętym (u mnie była dodatkowo ochrona elektroniczna, lecz niektórzy ubezpieczyciele wymagali bardziej fizycznego dozoru, typu stróż lub b.regularne wizyty)

dokładnie tak jest...ubezpieczam od poczatku budowy w compensie.I teraz jak mieszkam tez...

Inka1
16-12-2005, 17:56
W Warcie od zawsze :wink:
Miałam wypłatę odszkodowania - spaliła mi się część domu :cry: bez specjalnych problemów, choć kwota... ho ho

Tak naprawdę polecam szczegółowe przestudiowanie OWU, ja porobiłam nawet do umowy załaczniki, żeby nie było wątpliwości

KAS01
16-12-2005, 18:05
Od tygodnia mam ubezpieczenie w Compensie (na razie na stan surowy otwarty). I bardzo się ciesze, że już to zrobiłem. Dzisiaj byłem na budowie i przy mnie, pare metrów od domu spadła bardzo duża gałąź od sosny (od rana pada mokry snieg). Budynek mam przy lesie, w ciągu dwóch godzin jakich tam byłem ułamały się gałęzie z trzech drzew, w tym jedna całkowicie zatarasowała drogę przy mojej działce (trzeba było ciąć piłą spalinową).
pozdrawiam
Konrad

rafałek
28-12-2005, 17:41
Dziś znalazłem ciekawą ofertę w GENERALI - co prawda jest połączeniem kilku opcji za to wychodzi cenowo troszkę taniej nic COMPENSA i WARTA. Zawiera nawet ubezpieczenie od przepięć wywołanych wyładowaniami atmosferycznymi. Do tego Można płacić w 2 ratach co mi bardzo odpowiada. Czy jest tu ktoś kto ma podobne ubezpieczenie?
Co do Wartości odtworzeniowej to jak to jest dokłądnie u Was? bo i w warcie i Compensie i Generali powiedzieli mi, że robią do wartości odtworzeniowej tylko mam co roku weryfikować wielkość ubezpieczenia, w Warcie o ile pamiętam mogę nawet w ciągu roku.

NOTO
28-12-2005, 18:15
Ubezpieczam w Warcie (właśnie mi się kończy !!).
Zapłaciłem rok temu ok. 700 zł po strasznych upustach (jakieś talony były czy coś takiego).
A teraz nie wiem. Musze zadzwonić .. tylko jaki jest tam telefon ?

mojave
29-12-2005, 06:44
nie oddalam głosu na żadne, bo ubezpieczam sie w Samopomocy. Mialam tam ubezpieczone mizkanie i jak mi okradli piwnicę, to bez zadnych problemów wyplacili mi fajna sumke, dom więc tez u nich ubezpieczylam, w pakiet wchodzi tez ubezpieczenie garazu (bez samochodu). Zaplacilam cos okolo 400

mimi31
29-12-2005, 07:00
Zdecydowanie odradzam PZU. Miałem z nimi duże problemy przy wypłacie. Choć miałem rozszerzone ubezp. od następstw szkód wodno-kanalizacyjnych, to kiedy w czasie roztopów zalało mi piwnice bo miejska kanalizacja nie nadążyła odbierać, nie wypłacili mi kasy, bo stwierdzili, ze nie jest to w wyniku deszczu nawalnego. Nie pomogły odwołania. Pismo do centrali w W-wie też pozostało bez odpowiedzi. A do sądu z powodu kilku złotych nie poszedłem. Ale zrezygnowałem z ich usług i każdemu to odradzam.