PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ogrzewa się garaż



Loxia
16-12-2005, 10:50
garaż, który jest oddzielnym budynkiem? tzn stoi obok domu?
jak się go ogrzewa a może się nie ogrzewa?

Marek30022
16-12-2005, 11:16
Jeśli garaż jest tylko po to aby stał tam samochodu to ja bym nie ogrzewał. Jeśli nie to może prądem.

Cypek
16-12-2005, 12:00
Ogrzewa się bardzo drogo.
Jak tylko auto to po co grzać ?

mariusz waligóra
16-12-2005, 12:06
Zależy to od oczekiwań użytkownika.
Najlepiej wypisać sobie w punktach argumenty „za” i „przeciw” i dopiero zdecydować. Przykładowo: parkowanie samochodu w ogrzewanym garażu powoduje przyspieszenie procesu korozji karoserii (głównie podwozia), ale za to łatwiej „odpalić” silnik

Załóżmy jednak, ze wolisz ciepełko, to masz parę podstawowych sposobów na osiągniecie celu, np.:
1. Indywidualne ogrzewanie prądem (najprościej)
2. Indywidualne ogrzewanie gazem (drogo)
3. Indywidualne ogrzewanie olejem opałowym (też drogo)
4. Ogrzewanie centralne - poprzez rozbudowę instalacji domowej o dodatkowy obwód, pod warunkiem, iż garaż jest sytuowany blisko domu (najprościej i najtaniej). Wymagana jest jednak pompka obiegowa
Ja osobiście zastanawiam się nad zastosowaniem turbiny wiatrowej. Przeglądnij sobie te strony: www.elektrownie.tanio.pl ; www.komel.katowice.pl

Pozdrawiam

Loxia
16-12-2005, 12:08
ja się tylko pytam.
nie znam się na autach. nie zmarźnie?
ile jest stopni w takim nieogrzewanym garażu? pewnie i tak cieplej niz na dworze?

mariusz waligóra
16-12-2005, 12:21
Oczywiście że cieplej - chociażby z tego tytułu, że nie wieje.
Ale gdy jest na zewnątrz temperatura ujemna to woda w takim nie ogrzewanym garażu zamarznie.
Ja na działce mam kontener z blachy z ociepleniem w środku ściany i woda zamarzła pomimo, że w dzień było na dworze zaledwie -5 st. C. (ale przez parę dni).

Loxia
16-12-2005, 12:34
Czyli generalnie lepiej dostawić garaż do domu i ogrzewać minimalnie. I ocieplić ścianę garaż - dom, żeby nie chłodziło domu.
i strop, żeby nie chłodziło ewentualnego pokoju nad garażem.

Cypek
16-12-2005, 12:57
Dokładnie, a najekonomiczniej to chyba garaż w bryle domu

Dominik!
16-12-2005, 14:11
Nie ma potrzeby ogrzewać garażu, jeśli się w nim nic nie robi. W murowanym garażu (nieocieplonym) temperatura spada do -8 stopni. Niższej nigdy nie zauważyłem. Myślę, że jeśli dodatkowo by garaż ocieplić to uzyska się może lepszy efekt.