PDA

Zobacz pełną wersję : Ładny domek za 200 tys.



MZ
16-12-2005, 12:58
U nas lokalnie w Pile mamy firmę która buduje domy pod klucz za 200 tys. PLN.
Co sądzicie o tym? Czy może to być domek wart zainteresowania. Według mnie jest to tanio. Stoi tych domów już kilkanaście.
Taka budowa to zero stresu. Wszystko załatwia firma.
http://www.esc.pila.pl/

Pozdr.

ALF
16-12-2005, 20:35
Na czyim gruncie ma stać ten dom?

MZ
12-01-2006, 20:37
Na czyim gruncie ma stać ten dom?


Oczywiście działkę trzeba mieć swoją. Okolica nieważna dla firmy budującej.
Od momentu podpisania umowy 4 m-ce i odbierasz klucze ?!



http://www.esc.pila.pl/

MZ
12-01-2006, 20:43
Na czyim gruncie ma stać ten dom?


Oczywiście działkę trzeba mieć swoją. Okolica nieważna dla firmy budującej.
Od momentu podpisania umowy 4 m-ce i odbierasz klucze ?!



http://www.esc.pila.pl/


http://www.esc.pila.pl/projekty/typ1_elewacje_02.gif

http://www.esc.pila.pl/projekty/typ1_elewacje_01.gif

jabko
12-01-2006, 21:58
Nie chce mi sie czytać opisów w linku ale sprawdź w tych domach na przykład czy:
blacha na dachu po 15zł/m2
na fundamencie pewnie ani folii ani styro.
budują nawet przy -10 (jak na bielanach Wroc. gdzie deweloper do dzisiaj buduje - widziałem w sobote he he)
o jakości okien PCV nie wspomnę - pewnie po 300zł za sztukę płacą
wełny na poddaszu pewnie 10cm
beton B10
itd
itd


Jak sobie sam nie przypilnujesz to..........loteria

kaltam
13-01-2006, 06:19
Marzenie - chodzi o koszt.

MZ
13-01-2006, 06:59
Marzenie - chodzi o koszt.

Koszt jest zafiksowany. Umowa i nic Cię nie obchodzi.

Wszystkie materiały są w specyfikacji:
np. dachówka cementowa, okna drewniane, kominek, biały montaż Cersanit itd.

rafałek
13-01-2006, 07:35
MZ - nie czekaj tylko podpisuj umowę. Ja osobiście jestem trochę sceptycznie nastawiony. System gospdarczy OK, ale firma... u mnie ciagle mimo zimy budują pewien dom (chyba dla komunalki go stawiają...).

Bikerus
13-01-2006, 08:13
Bardzo fajny dom.
Brakuje tylko jakiegos pomieszczenia gospodarczego.
Trzeba by sie troche pobawic elewacją zeby nabrał lekkości - ale to w sumie detale.
Za 200 tys zł sam bym sie zdecydował...gdybym mieszkał blizej Piły ;)
pzdr

Mały
13-01-2006, 08:32
Wcale nie jest tak tanio - no i - kocioł 1 czy 2 funkcyjny (komfort!),rury miedziane gr. œcianki 0,8 czy 1mm,z czego instalacja wody pitnej?A co z ociepleniem? Mur jest 36cm do tego tynk silikat bolix ,a jakis syropian?

holusio
13-01-2006, 14:56
jezeli firma ma wprawe i nastawia sie ze domy beda schodzily ma warunki zakupu materialow duzo lepsze o smiertelnikow poza tym kazdy wie na budowie co ma robic-dla mnie cena jak najbarzdiej realna. i to jeszcze oczywiscie z zyskiem dla wykonawcy

nie ukrywam ze przygotowuje sie do oposzerzenia dzialalnosci firmy o budowe domow ale takze z projektami narzuconymi -jakies 3-4 rodzaje domow. :P
pozdrowka

darek63
14-01-2006, 08:18
Można "pomędzić" i zarządać do umowy szczegółowej specyfikacji materiałowej (czyli jaka konstrykcja w rozbiciu na warstwy, jaka cegła, jaki beton, okno, wełna, drzwi, armatura, jaki kocioł, grzejniki,sterowanie, pompy, rurki .... + probucent, model, typ, grubość .........
Wtedy wiesz czy dom z "waty" oraz potem możesz rozliczać i dochodzić.
Znam przykład, że deweloper w szeregówkach w części silikaty w komin od kominka wstawił i gościowi komin pęka. Jakby miał na papierze opis komina to by juz dawno reklamację załatwił.

jabko
14-01-2006, 17:12
jezeli firma ma wprawe i nastawia sie ze domy beda schodzily ma warunki zakupu materialow duzo lepsze o smiertelnikow poza tym kazdy wie na budowie co ma robic-dla mnie cena jak najbarzdiej realna. i to jeszcze oczywiscie z zyskiem dla wykonawcy...

Tiaaa

A niedawno był tu post:
"Jaki strop jest bezwzględnie najtańszy i w mierę prosty w budowie?
Doradźcie proszę bo buduje osiedle domków jednorodzinnych ia nie wiem jeszcze jakie są stropy"

A zysk dla wykonawcy jest na pewno.

Pytanie tylko czy w tej cenie nie wybudujemy domu własnymi (gospodarczo) siłami o lepszej jakości.
Ja sądzę że tak

Kumplowi teraz sie buduje mieszkanie na Bielanach Wroc. a jeżdżę tam raz w tygodniu i widze.
Budowa idzie pełną parą ( a jest -18 w nocy)
Dosłownie kilka dni temu weszli na dach (na szczęście) a wcześniej też przy mrozach kończyli ściany i kleili styropian.
Tak buduje deweloper.

andre59
14-01-2006, 18:16
Zgroza!!!

Mały
14-01-2006, 19:30
Zgroza!!!
Norma!

jabko
14-01-2006, 19:34
...Norma!

Norma jeśli rozpatrujemy dewelopera.

Mały fajowe masz motto ostatnio. Podobie mi sie. :lol:

Mały
14-01-2006, 19:48
...Norma!

Norma jeśli rozpatrujemy dewelopera.

Mały fajowe masz motto ostatnio. Podobie mi sie. :lol:
Developerzy k...a- ja chciałem dziś wygonić swoich ludzi z budowy bo było za zimno(montaż pex),ale murorze zaczęli grzać kozą...
A co do motta takie mam od...zawsze?Tylko dopiero teraz sie przyznałem. 8)

holusio
15-01-2006, 18:55
sa wykonawcy i wykonawcy to prawda ja mam taki charakter ze jak nie umiem to nie robie a z tym stropem to mnie zwaliles z FUNDAMENTOW :lol:

jabko
15-01-2006, 19:15
dobre nie...he he

Tu masz ten temat klik Klik (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=982381&highlight=#982381)

MZ
15-01-2006, 21:42
Myslę że tak się kiedyś skończy. Nie będzie się każdy sam męczył, bądą firmy (czy brzmi bardziej nowocześnie deweloperzy) którzy zajmować się będą budową od A-Z. Na razie z budową to jakiś ewenwment, to tak samo jakbyś sobie sam piekł chleb, przecież też nie wiesz co tam w środek ładują, a jest to produkt spożywczy bezpośrednio wpływający na zdrowie. Taki budynek to jedynie chyba posrednio może wpłynąć, np. niszcząc nerwowo.
Wracając do tych domków. Firma załatwia wszystkie papiery A-Z, pomaga załatwić kredyt, ma agencję nieruchomości, która pomaga ci zbyć starą nieruchomość. W okolicach Piły stoi już ok. 40 takich domów. Naprawdę myslę, że za tę cenę sam się niwybuduję. Wiem, wiem domki są budowane w pośpiechu, na sucho, ale ... coś za coś. Martwi mnie jedynie ściana jadnowarstwowowa 36cm. Niech muraz nie dolej w jednym miejscu kleju przy murowaniu, a przez ścianę będzie wiało.

holusio
16-01-2006, 10:23
jak sie bawia to porzadnie na pewnio maja PACE na szerokosc muru i taki gosciu jedzie z zaprawa tylko swiszczy a brugi za nim bloczki kladzie-nie powinno wiac :P

NOTO
09-05-2006, 20:22
Czy firma ESC jeszcze się trzyma ? Mie mogę otworzyć ich strony ... :(

marjucha
10-05-2006, 07:49
Czy firma ESC jeszcze się trzyma ? Mie mogę otworzyć ich strony ...
Trzyma sie nadal, bo mi sie udało otworzyć stronę bez problemu.
W majowym muratorze był artykuł o tej firmie i ich ofercie.
Pozdrawiam