PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyt na wszystko. Jak to zorganizować



pawlem
16-12-2005, 13:03
Witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym podzielić sie swoimi planami na budowe skromnego domu w okolicach Poznania. Problem jaki mam to fundusze. A włąsciwie chwilowy ich brak. Budowę chciałbym rozpoczać w przyszłym roku w okolicach póznej wiosny. Teraz póki co to nie posiadam działki(rozgladam sie za nia). W okolicach wiosny bede miał gotówki jakies 125 tys. zł. Całosc inwestycji chce skredytować. Instytucje doradcze takie jak np open finance radzą mi abym pomimo tych srodków(125 tys) skredytował wszystko łącznie z zakupem działki (ok.300 tys) a te srodki posiadane emów w czasie realizacji budowy. Chciałem zpytać czy wsród szanownych gości tego forum sa osoby które kredytowały całosć budowy łacznie z kupnem działki. Jeśli tak to jak to wygląda w praktyce. A wogóle to czy warto zaufać open finance lub expanderowi i to im zlecic załatwianie wszystkich formalnosci? Pozdrawiam

Cypek
16-12-2005, 13:12
Obawiam się, że im mniejszy wkład własny tym gorsze warunki kredytu.
W tym przypadku (brak jakiegokolwiek wkładu własnego) może skutkować wręcz niemożliwością uzyskania tekiego kredytu.

pontypendy
16-12-2005, 17:05
Moim zdaniem wszystko zależy od zdolności kredytowej.
Przy takiej kwocie i odpowiednio dużej (wysokiej ?) zdolności kredytowej będziesz mogł negocjować wysokość marży banku. Najlepiej złoż papiery do co najmniej dwóch banków, by mieć możliwość porównania oferty i podstawę do negocjacji.
W moim przypadku łatwiej (czytaj szybciej) było uzyskać kredyt na całą budowę niż tylko na stan surowy (tak jak chciałam). A działkę też mam skredytowaną tylko w innym banku.
Czyli nic nie jest moje :(

damiang
19-12-2005, 10:11
A nie masz mieszkania, które sprzedasz po budowie? Niektóre banki pozwalają potraktować je jako wkład własny.

ashanti
29-12-2005, 13:19
witam!
ja rowniez bede mieszkac "pod" Poznaniem. Kredyt na 100% inwestycji-dom lacznie z dzialka. Poczatkowo chcialam skorzystac z uslug Expandera, ale okazalo sie ze bezposrednio w banku zaproponowano nam lepsze warunki. Najwazniejsze zeby byla zdolnosc kredytowa a wtedy to juz z gorki;-) pozdrawiam

lajkonikk
29-12-2005, 13:22
przejdź do PKOBP
wg mojego rozeznania tam daja najlepsza ofertę

mariozdr
05-01-2006, 07:09
Ja dostałem w BPH bez wkładu własnego - na działkę i budowę domu - jeden kredyt. Mam mieszkanie ale nie pokazywałem go jako wkład własny - jak zechcę sprzedam , jak nie wynajmę - ode mnie zależy ,czy i w jakim stopniu pokryje kredyt środkami ze sprzedaży mieszkania a ile przeznaczę na wykończenie domu. ( kwota kredytu 386 tys zł w CHF)

Paulka
05-01-2006, 09:52
A moge zapytać jaka macie zdolność kredytową?? Intersuje mnie jaki trzeba mieć dochód na osobę (czy jakkolwiek oni to liczą), zeby dostać taki wysowi kredyt.
I jeszcze jedno: na ile lat i jaka wychodzi rata miesięczna.
Dzięki,

gregory28
05-01-2006, 09:56
ja byłem w PKO BP i wymagają wkład własny nawet jeżeli mam dużą zdolność kredytową ok.5000 złmiesiecznie i trzy osoby do utrzymania

mariozdr
05-01-2006, 10:03
zarobki 6000 zł netto na 3 osobową rodzinę. Na 30 lat , rata po wykorzystaniu wszystkich transzy 1700 zł, ale część pieniędzy uzyskanej sprzedaży mieszkania przeznaczamy na wczesniejszą spłatę - chcemy zatrzymać się na racie ok 1200 zł / m-c .
Oczywistym jest , że bez wkładu własnego warunki kredytu są mniej korzystne (wyższe oprocentowanie), ale z drugiej strony jeżli pokażemy mieszkanie jako wkład własny to później niestety będziemy musieli ten wkład wnieść.

Paulka
05-01-2006, 10:12
Dzieki!!! Co prawda mam dwa razy mniejsze dochody ( :evil: ) ale też chcemy wziąść o wiele mniejszy kredyt ("maksymalne maksimum" to 150 tysięcy). Mam nadzieję, że nie będzie problemów:)