PDA

Zobacz pełną wersję : koszt budowy garażu wolnostojącego ???



Amor
16-12-2005, 14:37
Ile mniej więcej wynosi koszt budowy garażu na 2 stanowiska + pom. gosp., w sumie ok. 50 m2.

Nie zależy nam na super jakości materiałach, w końcu to tylko garaż. Spotkać można kosztorysy rzędu 30 - 50 tys. PLN. Czy rzeczywiście ten koszt jest aż tak duży? :o

Albo proponuję abyście wpisali ile Was wyniósł garaż.

To dla mnie ważne, ponieważ jesteśmy na etapie wyboru projektu i prowadzę boje ze swoim małżowinkiem czy garaż przy domu czy osobno. :oops:

Serdeczne dzięki !!!!

Amor
16-12-2005, 14:43
Ach, przepraszam, jakaż ja nierozgarnięta :wink:
Na forum jestem świeżynką, choć nie do końca, gdyż śledzę Wasze losy od ponad 0,5 roku.

Mam słabość do projektu Tercja (tu ukłon w kierunku Agnieszki 1). :D
I za wszelką cenę babskimi sposobami próbuję go przepchnąć.
Tylko ten garaż nieszczęsny :-?

Tyle o mnie. No to siup. Czekam na odpowiedzi i wszystkich gorąco pozdrawiam.

Grzes z Krakowa
16-12-2005, 15:29
Napewno garaz przy domu jest zdecydowanie tanszy niz garaz wolnostojacy i to zarowno w budowie jak i w samej pozniejszej ekspolatacji.
Nie powiem ci ile to jest kwotowo ale napewno duzzzzzzzooo mniej niz budowanie odzielnego garazu. Pomysl sama projekty, pozwolenia wytyczanie dodatkwa sciana, wiezba itd.
Wez rowniez pod uwage ze za wolnostojacy garaz bedzisz placic duzo wyzszy podatek w przyszlosci.
Wolnostojacy garaz to rowniez odpowiednio wieksz dzialka
Ja osobiscie mam garaz przy w jednej bryle budynku i takie rozwiazanie sobie bardzo chwale. Juz niejednokrotnie biegalem w kapciach do garazu bo zona wymyslila przykrecenie srubki lub w bicie gwozdzia w najmniej odpowiedniej porzel;-)
A tak to przy obecnej pogodzie to....;-)

Agnieszka1
15-03-2006, 13:17
Ach, przepraszam, jakaż ja nierozgarnięta :wink:
Na forum jestem świeżynką, choć nie do końca, gdyż śledzę Wasze losy od ponad 0,5 roku.

Mam słabość do projektu Tercja (tu ukłon w kierunku Agnieszki 1). :D
I za wszelką cenę babskimi sposobami próbuję go przepchnąć.
Tylko ten garaż nieszczęsny :-?

Tyle o mnie. No to siup. Czekam na odpowiedzi i wszystkich gorąco pozdrawiam.

:D Moja Tercja juz się wykańcza, nigdy nie zamieniłabym jej na inny projekt :D
Mamy garaz wolnostojący na jedno stanowisko samochodowe, z dachem 4-ro spadowym - takim jak tercja.
Stan surowy Tercji podstawowej ( bo jest ich 3) z garazem wolnostojacym wyniosl nas jakies niecale 130 tys ( silka na zaprawe, pokrycie dachowka IBF). Nie potrafie powiedziec ile sam garaz :cry:
Mielismy pomysl na przyklejenie garazu do sciany tercji gdzie sa pokoje. Pokoje te maja po 2 okna , po przyklejeniu garazu mialyby po 1 oknie co starczyloby takze.
Jednak stanelo na garazu wolnostojacym - ale to jak kto woli :wink:
Dzialke mamy 1200mkw, a docelowo 1000 ( po wykupieniu od nas przez gmine 200mkw na droge).
Spokojnie miesci sie i tercja i garaz i jest jeszcze duuuuuzo miejsca wolnego :D
Pozdrawiam cieplo :D