PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M10 SPEŁNIONE MARZENIE



grer
17-12-2005, 00:17
Witam!
Czy ktoś z Państwa interesował się głębiej tym projektem?
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=342&action=showProject Jak na potrzeby rodziny (2+2 ewentualnie w przyszłości 2+3) wydaje mi się wystarczający przy ograniczonych funduszach na budowę i utrzymanie. Chciałbym wygospodarować na parterze dodatkowy pokoik i myślę, że pomieszczenie gospodarcze mógłbym zamienić na pokój - co prawda mały metraż (7, m2) i na dodatek ścięta jedna ściana przez schody, ale chyba łóżko i szafka sie zmieszczą.... Tylko co wtedy zrobić z piecem i zasobnikiem (ogrzewanie gazowe) - czy ma ktoś z Państwa taki piec w kuchni? - czy jego praca nie jest zbyt głośna? A może powiększyc łazienkę kosztem połowy garderoby i do niej wstawić piec z zasobnikiem? - czy wilgotnośc w łazience nie szkodzi trwałości pieca? Albo wstawić go do garderoby w wiatrołapie a spaliny odprowadzić przez dach (niestety nie da się przesunać komina w stronę frontu domu, bo uniemożliwiałoby to wejście do pokoju)?
Domek w projekcie ma trochę "przesłodzoną" elewację, ale gdyby tak zrobić front np. z płytek kamiennych to wyglądałby dużo solidniej :P
Czekam na wszelkie uwagi

Artur Konik
02-01-2006, 10:28
Wstępnie wybrałem ten projekt M10 z mieszkalnym poddaszem, ale nie mogę nigdzie znaleść jakie są to koszty rzędu, jak ktoś wie to proszę o ospowiedź. :P

acca5
02-01-2006, 15:01
A gdzie ten projekt mozna zobaczyć?

calk
02-01-2006, 20:50
Szacunkowy koszt budowy stanu surowego zamkniętego 165 tyś. zł
( netto)

07-01-2006, 19:31
calk napisal

Szacunkowy koszt budowy stanu surowego zamkniętego 165 tyś. zł
( netto)
_________________
KOSZTORYSANT BUDOWLANY


A ja własnie dzisiaj znalazlam w biezacym numerze muratora, że M10 kosztuje 108,3 tys zl
(koszt stanu surowego zamkniętego)
60 tys. zł to chyba duża różnica, prawda?
Czy wyceny pracowni archit. zawsze są zawyżone?

grer
06-02-2006, 11:46
Wycena tego domu przez Muratora to jakaś chryja! :evil: Zapewniają, że średni koszt stanu surowego otwartego to ok. 80000 + 7% VAT jeśli zleca się prace pod klucz jednej firmie, a można je znaczne obniżyć przy budowie systemem pół-gospodarczym.
Dałem więc projekt do wyceny firmom budowlanym, które kiedyś zresztą budowały "domy dostępne" dla Muratora (Warszawa i okolice). Liczyłem się oczywiście z większymi nawet o 20 tys. kosztami, bo to przecież okolice W-wy... I oto wyniki:
- stan surowy otwarty (z Porothermu, dachówka ceramiczna-może być angoba, pełna obsługa inwestycji, bez okien połaciowych) - 146 tys. z VAT-em :o
- stan surowy otwarty (z betonu komórkowego, dachówka ceramiczna podstawowa+pięć okien połaciowych, jeszcze nie rozmawiałem o kosztach dodatkowych) - 133 tys z VAT-em :o
- stan surowy otwarty (z betonu komórkowego, dachówka ceramiczna podstawowa+pięć okien połaciowych+wyłaz dachowy, ale bez kierownika budowy, bez kosztu gzymsu, schodów, geodety, kontenera odpadowego) - 143 tys. z VAT-em :o

Jakim więc cudem ten dom wybudowany w średnim standardzie pod klucz przez firmę może kosztować tylko 190 tys+ VAT? Wpuszczanie klienta w maliny... :evil:

Mam zamiar zaproponować Muratorowi, że dopłacę np. 30 tys do podawanego kosztorysu i niech mi zbuduje M10 za tę kasę...

A projekt jest rzeczywiście fajny! :)

mariuszQ
26-11-2006, 19:04
Poszukuję opinii o projekcie muratora M10, czy ktoś ma jakieś doświadczenia...

kris_kow
30-12-2006, 11:02
Witam ja właśnie zacząłem budowę tego domu jestem na etapie stanu zero. kontakt ze mna [email protected] GG 9391598 skype kris_kow.
W projekcie zmienione zostały ostatnio schody trzeba się samemu upomnieć żeby dostać poprawki do projektu.

EwkaP
12-04-2007, 20:02
Witam :)

Spełnione marzenie... piękna nazwa dla projektu domku.

Choć każdy projekt, który zadowoli nasze gusta i potrzeby może być takim ,,spełnionym marzeniem" to ja właśnie jestem pod urokiem tego M10 !

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=342&IdKolekcji=

Chętnie poznam opinie Państwa na temat owego projektu.

Będę wdzięczna jeśli ktoś kto buduje taki domek podzieli się ze mną uwagami i doświadczeniem.

EwkaP
12-04-2007, 20:20
Jeszcze raz ja...

Chciałabym jeszcze dodać, że ten projekt jest dla mnie do przyjęcia, ale po paru zmianach:
1. Wyjście na taras chciałabym mieć na stronie orgodowej, czyli z tyłu domu.
2. Chcę również skasować oba balkony po bokach i ewentualnie zrobić takie mini balkony jak jest z przodu.

Czy ktoś moze wie, jak sprawdzają się takie imitacjie balkoników? Wygląda on fajnie, ale czy gdybym miała 3 takie byłby korzystne, czy raczej za dużo, bo niezbyt funkcjonalne?

renjul
24-04-2007, 20:59
I co, nikt nie buduje tego domu?

Justyna.p5
10-09-2007, 20:57
Witam,

nie wiem czy ten temat jest dla Pani jeszcze aktualny (temat z kwietnia), ale wkrótce zaczynamy realizację tego projektu, wybraliśmy odbicie lustrzane i wprowadzamy kilka zmian: powiększamy okno tarasowe, rezygnujemy z okien na elewacji ogrodowej (planujemy postawić tam wiatę) oraz z okien w garażu i z balkonu nad garażem, zrobimy taką balustradę jak na elewacji frontowej. powiększamy łazienkę, kosztem części pokoju nr 12, a resztę powierzchni zagospodarujemy na garderobę. na tym etapie to chyba tak zostanie.
jeżeli ktoś buduje taki dom, proszę o zdjęcia i wymianę doświadczeń.

Justyna.p5

nika78
14-04-2009, 20:35
czy ktoś zbudował lub buduje m10 lub m10a spełnione marzenie z muratora?
jestem bardzo ciekawa waszych opini na temat tego domu.
ja własciwie jestem na 99% zdecdowana na ten projekt tzn na m10a, ale nie ukrywam ze milo by bylo spotkac kogos, kto rowniez interesuje sie tym projektem, bo za wiele nas nie ma:)
pozdrawiam
niki

nika78
14-04-2009, 20:58
wersja o wiekszej powierzchni (129):
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=572

wersja o mniejszej powierzchni (100):
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=342

nika78
16-04-2009, 18:41
naprawde nikt nie buduje tego domu?

nika78
24-04-2009, 20:10
widze ze jestem osamotniona w wyborze tego projektu.
No nic narazie bede tu sama, moze ktos kiedys dolaczy:)

tomeksem
03-05-2009, 09:55
Witam. Jestem w trakcie budowy M10L spełnione marzenie chętnie podyskutuje na temat tego projektu kontakt: [email protected]

ULIK999
11-05-2009, 13:12
Zamierzamy budować m10a, uważamże to bardzio fajny projekt, taki miejski, dla nas na razie iidealny, ale mam sporo wątpliwości związnych z gzymsami i ze schodami, nie chciałabym aby to wyszło w trakcie budowy, niestety mało osób pisze o tym projekcie, wiec nie ma sie kogo poradzić...

nika78
17-05-2009, 21:45
witam
to prawda bardzo malo opini jest na temat tego projektu,
co do gzymsow to tez mam mieszane uczucia, ale podobno mozna sie ich latwo pozbyc;)
u mnie schody beda betonowe

gmilik
28-04-2011, 10:40
witam
to prawda bardzo malo opini jest na temat tego projektu,
co do gzymsow to tez mam mieszane uczucia, ale podobno mozna sie ich latwo pozbyc;)
u mnie schody beda betonowe

Mam wybudowany m 10 w stanie surowym z oknami. Gzymsy zrobiłem jak w projekcie, tylko niech mi teraz ktoś powie - jak ocieplić ten gzyms (połączenie ocieplenia dachu z izolacją ścian???? Pod rynną nie wejdzie. Schody mam betonowe - wyszły elegancko. Dołozyłem balkonik na froncie, zlikwidowałem okna połaciowe w pokojach, ale poiększyłem okna balkonowe. Gdybym jeszcze raz budował, to komin pomieszczenia gospodarczego wyprowadziłbym na zewnątrz budynku (ogranicza powierzchnie łazienek). Domek ładny, ale brakuje pomieszczenia na suszarnię (można by przeprojektować strop nad schodami rezygnując z powstałej mini antresoli uzyskując około 3m2 podłogi - no ale teraz musztarda po obiedzie. Jak na razie wydałem 130 tys. zł (ściany porotherm wienrberger, więźba impregnowana ciśnieniowo, dachówka ceramiczna angoba czarna creatona, wodostyr na fundamentach + pożądna izolacja przeciwwilgociowa; ekipie budowlanej zapłaciłem 40 tys. zł, ale trzeba było ich mieć pod stałą kontrolą - robili błędy, a fuszerki też odkryłem). Wentylację będę miał rekuperacyjną - wiem, że mogłem przez to nie budować kominów wentylacyjnych, ale nie byłem na 100% pewny, czy taką wentylację zainstaluję -teraz już wiem, że tak (będzie kosztowała 15 - 16 tys. zł z robocizną).

wioleta2
18-05-2011, 14:32
Witam.mam wybudowany dom z tego projektu,po zmianach wielkość ze 100 na ponad 130.jest jasno we wnętrzu i wystarczajaco
dużo miejsca na jedną rodzinkę.

blania67
19-01-2016, 11:01
Witam.Mieszkałam przez osiem lat w m10.Dwa lata temu udało mi się sprzedać.Dom bardzo nie funkcjonalny.Salon malutki i nie ustawny,na dodatek ze schodami i kominkiem na środku .Dobry na domek letniskowy ale nie do codziennego użytkowania.