PDA

Zobacz pełną wersję : 30 zł za punkt z materiałem...



Kulin
17-12-2005, 17:59
dużo czy nie dużo. A może lepiej kupić materiał i zapłacić 12 zł za punkt. Mowa o instalacji elektrycznej.

Cypek
17-12-2005, 18:14
Standard w mojej okolicy.
Ja jednak sam kupiłem materiał, a montował elektryk, a właściwie łączył w puszkach. Rozłożyć kable na ścianie każdy potrafi.

jasssmine
17-12-2005, 19:01
Ja na przykład nie potrafie :)..u nas robocizna za punkt waha się od 15 nawet do 25 zł. a łączenie w puszkach to podobno elektrycy "starej daty" wykonują :(
J.

invx
17-12-2005, 19:33
a gdzie mozna laczyc jak nie w puszkach :wink:
kwestia tylko czy tych osprzetowych czy lacznikowych :)

ale fakt faktem ze coraz czesciej rezygnuje sie z puszek laczeniowych, i wszelakie laczenia wykonuje sie w poglebianych puszkach pod ospzet

Cypek
17-12-2005, 21:31
Ja na przykład nie potrafie :)
Potrafisz, tylko Ci się nie chciało lub nie miałeś czasu :)

a łączenie w puszkach to podobno elektrycy "starej daty" wykonują :(
No to ja mam wykonaną instalację przez amatora i elektryka starej daty i co ? Działa jak ta lala, a kontaktów mam tyle ile chciałem bo nie musiałem sobie załować.

invx
18-12-2005, 14:43
dzialac bedzie dzialac, bo czego miala by nie :wink:
wyzszoscia instalacji bezpuszkowych nad tradycyjnymi to tylko estetyka ...

higgins
20-12-2005, 18:01
dzialac bedzie dzialac, bo czego miala by nie :wink:
wyzszoscia instalacji bezpuszkowych nad tradycyjnymi to tylko estetyka ...
...amen :lol:

pawelurb
20-12-2005, 21:11
myślę , że cena OK, ja mam instalację bez puszek, w rurkach , elektrycy zaśpiewali 2,5 tyś zł. za cały domek , niezależnie ile punktów sobie wymyślę, wymyśliłem rozsądną ilość, to co potrzebne , do tego instalacja telefoniczna i antenowa , materiały kupowałem sam, jak narazie wydałem na nie 2,2 tyś, bez wyposażenia rozdzielnicy , to kupię w najbliżsszym czasie , myślę że całość instalacji zamknie się w kwocie około 6 tyś zł. razem z robocizną.