PDA

Zobacz pełną wersję : montaż umywalki



T-rex
17-12-2005, 19:54
Kupiłem umywalke Roca, z półpostumentem, podwieszanym do umywalki :o

umywalka swoje waży ... postument też ...
kupiłem do tego zestaw do montażu umywalki, i jest w nim 2 śruby i w kołki fi10. Śruby sa jeeszcza za krótkie, i żeby złapały musza byc niewkręcone do końca ...
mam poważne obawy ze to nie wytrzyma,

więc jak ją zamocować ???

a czy ta ceramika nie popęka pod własnym cięzarem ... :o

niezły
17-12-2005, 21:09
Półpostument możesz powiesić na kołkach do przykręcania kibelka ale umywalkę to już na porządnych kołkach do montażu umywalki ale takich Fi 12 lub 14 i to sporej długości
W sklepach hydraulicznych jest tego spory wybór wybierz najbardziej solidne i z metalowymi podkładkami a nie z plastikowymi Czasami są w komplecie z umywalką ale czasami są do niczego

http://www.benox.com.pl/produkty_4_a.php

T-rex
17-12-2005, 21:47
tylko ze ten półpostument, nie jest osobno przykręcany do ściany, a podwieszany pod umywalkę :o
całość waży dość sporo ...
a niech się jeszcze potem ktoś oprze o umywalkę :o :o

P.S.
a czy pomiędzy umywalkę a plytki dawać podkładkę z jakiejś gąbki? tak jak jest to w podwieszanych kibelkach?

a czy "klejenie" silikonem uszczelki między korkiem, a umywalką to dobry pomysł ? w wannie tak miałem zrobione od nowości.

i czy można gdzieś dostać części do syfonu ? jest to syfon metalowy - chromonikiel, i zgniła fi40 rura łącząca korek, z tym pojemniczkiem, i druga lącząca pojemniczek z odpływem do kanalizacji ? ma ona z jednej strony taki jakgdyby kołnierz.

myciek
18-12-2005, 08:22
U siebie w dwóch miejscach (nawiasem mówiąc również Roca z tym śmiesznym półpostumentem na sprężynach...) wywierciłem dziurę na wylot w ścianie i przykręciłem umywalki na szpilkach budowlanych. Pierwszy raz tak zrobiłem gdy przez trzy kolejne dni kupowałem coraz większe dyble do gazobetonu, w którym za nic nie chciało trzymać (na wyrywanie). Oczywiście w obu przypadkach po drugiej stronie było pomieszczenie gdzie bez problemu można było zaszpachlować dziurę w ścianie...

T-rex
18-12-2005, 13:58
z drugiej strony sciany mam ocieplenie styropianem ... sciana zewnętrzna. Więc odpada.

a jak z resztą wątpliwości z posta wyżej ?

myciek
18-12-2005, 19:05
a jak z resztą wątpliwości z posta wyżej ?
Co do silikonu: montowałem odpływy w ponad tuzinie umywalek w różnych moich domach i nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek był problem szczelności tego połączenia - więc po co kleić? Nawiasem mówiąc czy ta uszczelka na pewno jest pomiędzy korkiem (obsadą korka) a umywalką? U mnie jest pod spodem umywalki.

Co do syfonów: pewnie można to kupić w sklepach instalacyjnych ;-)
Ale u mnie rurki są cieńsze więc może te 40-tki są jakieś nietypowe - nie wiem.

Co do gąbki: pewnie można coś cienkiego - nigdy nie stosowałem.

inż. Mamoń
19-12-2005, 07:34
Też mam problem z zawieszeniem umywalki. Mam ścianę z podwqójnej płyty GK, a na to kafle. Pod spodem zapobiegawczo przymocowałem kawał krokwi o grubości 6 cm. Myślałem, że jak się wkręci coś w tę krokiew to żadna siła nie wyrwie. Ale i tak mam problem. Te dwie płyty i kafle to w sumie 3,5 cm grubości, która nie ma nośności. Komplet montażowy do umywalki mam kołek 12 wkręt 10 x 120. Używam tylko wkręta bez kołka no i ten wkręt jest za krótki. Ciekawe czy w jakimś sklepie kupi się wkręt dwugwintowy 10 x 150 albo i dłuższy ???

robertus
19-12-2005, 15:49
Co do rurek chromowanych to spokojnie dostaniesz w sklepach z artykułami sanitarnymi. Jest to standardowy wymiar do półsyfonów.
Odnośnie pianki między płytki a umywalke to ja takową dałem. A śruby do mocowania umywalki kupiłem największe z możliwych i mimo iż umywalka jest ciężka to nie wygląda na to aby miała sie urwać.