PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka grubość styropianu do ocieplenia stropu......



DeeF
18-12-2005, 14:07
Jaka grubość styropianu do ocieplenia stropu/podłogi na poddaszu użytkowym??? Zaznaczam, że styrop to monolit.

bladyy78
18-12-2005, 14:42
Styrpian na strop poddasza bardziej ma za zadanie wygluszenie podlogi niz jej ocieplenie i powino sie zastosowac styropian dzwiekochlonny o gr. 3 cm.

invx
18-12-2005, 14:46
styropian pelni tutaj tylko funkcje wygluszenia. Nalezy zastosowac specjalny styropian. A jeszcze lepsza bedzie welna mineralna :wink:
gr 3-5cm

DeeF
18-12-2005, 14:51
Czy jest on ( ten styropian) jakoś specjalnie oznakowany. Po czym poznać że jest bardziej dźwiekochłonny?

wiaterwiater
18-12-2005, 16:00
Dasz 3 cm zwykłej dwudziestki i też nic się nie stanie. W końcu ćwierć decybela w jedną, czy w drugą stronę ? A poza tym, to nie blokowisko, gdzie sąsiad z góry złośliwie położył płytki na podłogę i urządza tańce co drugi dzień.

invx
18-12-2005, 18:07
asz 3 cm zwykłej dwudziestki i też nic się nie stanie. W końcu ćwierć decybela w jedną, czy w drugą stronę ? A poza tym, to nie blokowisko, gdzie sąsiad z góry złośliwie położył płytki na podłogę i urządza tańce co drugi dzień

nic bardziej blednego zwykly styropian moze wrecz pogorszyc akustyke, anizeli ja poprawic

taki styropian ma swoja nazwe i swoje oznaczenia. Rozni producenci go roznie nazywaja, przewaznie jest to poprostu styropian akustyczny. Np termoorganika oznacza ten styropian jako termo D.

=> http://www.termoorganika.com.pl/

pattaya
18-12-2005, 20:52
Sam użyłem Termoorganiki Termo D 4cm.
Wyszło kilka razy taniej niż przy użyciu wełny.

darek63
18-12-2005, 21:04
Ja napiszę kilka słów od siebie. Nie precyzujesz w jaki sposób to poddasze będzie użytkowane? Jeśli będziesz tam mieszkał i grzał normalnie to wystarczy 3-4 cm styropianu. Jeśli natomiast planujesz tam niższe temperatury, to polecam grubszą izolację, bo strop będzie wychładzał ci kondygnację poniżej.