PDA

Zobacz pełną wersję : panele na całej długości mieszkania



16-01-2003, 19:41
chcemy z mezem polozyc na podlodze w mieszkaniu panele (pomijajac kuchnie). Poniewaz beda one jednakowe we wszystkich pokojach, chcielismy polozyc je "ciagiem" bez robienia ciec na przejsciach miedzy pokojami. Fachowiec od paneli poradzil nam jednak zebysmy zdecydowali sie na zrobienie ciec i zalozenie progow, poniewac panele jak zlapia wilgoc od podlogi beda sie wybrzuszac. Przyznam szczerze ze nie odpowiada mi ta wizja, wyobrazilam sobie piekna jednolita gladka podloge :smile: Napiszcie jak Wy poradziliscie sobie z ta kwestia.

Misiol
16-01-2003, 19:50
Na jakiej powierzchni chcesz położyc taką podłogę?

KarinaZ
16-01-2003, 19:56
panele to technika podłogi pływającej. Pamiętaj aby w żadnym miejscu panele nie opierałyy się o ścianę lub futrynę. Musi być odstęp na to aby podłoga mogła pracować - przesuwać się, rozszerzać i kurczyć. Jeśli to zrobisz nie widzę przeszkód w położeniu podłogi połączonej na dwa pokoje. Możesz też w miejscu futryny dać zamiast listew aluminiowych ( takich specjalnych do podłóg jako progi ) grubszy korek na sztorc o podobnym kolorze ( grubszy tzn. 1 cm ). Widziałam u teściowej podłogę przez dwa pomieszczenia, "zablokowaną" w futrynie. Po pewnym czasie trzeba było rozebrać i poprawić !

Karina

Maco
16-01-2003, 20:00
Ja mam panele bez cięcia w dwóch pomieszczeniach (salon i sypialnia. całość jakieś 10 metrów długości). Nie ma problemów ale podłoga jest pływająca, czyli nigdzie nie jest przytwierdzona do podłogi czy ściany.

16-01-2003, 20:48
On 2003-01-16 20:50, Misiol wrote:
Na jakiej powierzchni chcesz położyc taką podłogę?



Panele chce polozyc na powierzchni oik 35 m2. Mieszkanie jest niewielkie.

araman
17-01-2003, 07:34
Możesz smiało układać na takiej powierzchni pamietaj tylko o radach danych wyżej tj przerwie między scianami ja położyłem w jednym ciągu ok 70 m2 i nic się nie dzieje.Oczywiście z zachowaniem podstawowych zasad.
Nie wstydź sie pytać -zarejestruj się.

Maco
17-01-2003, 11:44
Spoko !
U mnie jest 58m2 i jest OK.

rammadan
17-01-2003, 13:09
Skoro tak mówicie to u mnie też będzie 70 m2 w jednym kawałku (pływająca), ale jak będą problemy to Was znajdę :cool:

17-01-2003, 16:18
On 2003-01-17 08:34, araman wrote:
Możesz smiało układać na takiej powierzchni pamietaj tylko o radach danych wyżej tj przerwie między scianami ja położyłem w jednym ciągu ok 70 m2 i nic się nie dzieje.Oczywiście z zachowaniem podstawowych zasad.
Nie wstydź sie pytać -zarejestruj się.


zarejestruję się już dziś :smile: