PDA

Zobacz pełną wersję : Junkers Cerapur ZSBR 7-28



Kamer
18-12-2005, 21:51
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie do posiadaczy w/w kotła. W trybie ręcznym ustawień ogrzewania informacja na wyświetlaczu nie odpowiada aktualnemu stanowi kotła, tzn. przy ustawieniu ciągłego ogrzewania na wyświetlaczu pojawia się informacja o pracy w trybie ekonomicznym - tryb oszczędzania i odwrotnie - gdy kocioł ustawiamy na ciągłe oszczędzanie informacja na wyświetlaczu brzmi: praca w trybie ciągłego ogrzewania (komfortowa). Czy macie taki sam błąd, może ktoś wyjaśnił ten problem. Pozdrawiam.

Dominik!
20-12-2005, 17:49
Mam cerasmarta, więc Ci nie pomogę, ale zadzwoń na infolinię - tam na pewno Ci pomogą. tel. 0801-600-801

windcracker
03-03-2006, 11:55
U mnie też przy ręcznym sterowaniu jest tak samo, ale myślę, ze gdy piec grzeje to zasobnik jest w funkcji eco (włącza się ładowanie co 12 minut), zaś gdy przełączymy na oszczędzanie ,zasobnik przecodzi na funkcję komfort - podgrzewana jast woda gdy zajdzie taka potrzeba -ostygnie lub ją zuzyjemy.
Mam nadzieję, że nie popełnię gafy, jak podzielę się z forumowiczami drugim problemam Kamera, opisanym w prywatnej wiadomości przesłanej do mnie, gdzie Kamer pisze:" Druga sprawa to duża różnica temperatury na piecu dla trybu ogrzewania i oszczędzania - wpisuję przesunięcie krzywej -15 st., a przy zewn. temp. -2 st. piec dogrzewa wodę do ponad 50 st, a w trybie oszczędzania jest zaledwie 25 - 27 st. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. "
Umnie matematyka jest nieubłagalna: np. 52(ogrzewanie)-25(zadany u mnie spadek podczas oszczędzania) = 27 st podczas oszczędzania.
Ale byc moze tak: przy szybkim ogrzewaniu zadane jast podniesienie temp. wody np. przez godzinę o +20 i wtedy mimo zadanego spadku -25 faktycznie jest 42 st różnicy.
Inna mozliwość: Jezeli u Kamera na ogrzewaniu przesunięcie krzywej grzania będzie +10 (z nachylenia przy -2stC na dworze wychodzi np.40st, to 40+10=50 i to mamy na piecu), potem oszczędzamy 40(z nachylenia krzywej)-15=25stC. I co wy na to?
A może są jeszcze inni uzytkownicy Junkersa CERAPUR. Opiszczie swoje spostrzeżenia. Wspólnie łatwiej będzie nam rozgryzać machinę, coby nam dobrze słuzyła.

dryblasy
18-02-2017, 07:00
A ja z innej beczki.
Czy w Cerapur ZSBR 7-28.jest możliwość wymuszenia obiegu CWU (ciepła woda praktycznie zaraz po odkręceniu kranu, a nie jak teraz po 30-60 sek jak dopłynie z zasobnika), instalacja wodna w domu ma odpowiednie pętle wraz z wpiętą pompą która okazało się że jest nie podłączona do zasilania elektrycznego.
Jeśli podłączę pompę pójdzie w ruchu ciągłym, a zależało by mi by pracowała tylko w godzinach kiedy na kotle mamy włączony tryb grzania CWU.
Czy mój kocioł daje takie możliwości czy po prostu pompę podłączyć pod programator czasowy?

Mareks77
19-02-2017, 14:27
A ja z innej beczki.
Czy w Cerapur ZSBR 7-28.jest możliwość wymuszenia obiegu CWU (ciepła woda praktycznie zaraz po odkręceniu kranu, a nie jak teraz po 30-60 sek jak dopłynie z zasobnika), instalacja wodna w domu ma odpowiednie pętle wraz z wpiętą pompą która okazało się że jest nie podłączona do zasilania elektrycznego.
Jeśli podłączę pompę pójdzie w ruchu ciągłym, a zależało by mi by pracowała tylko w godzinach kiedy na kotle mamy włączony tryb grzania CWU.
Czy mój kocioł daje takie możliwości czy po prostu pompę podłączyć pod programator czasowy?

Jeśli jest mozliwość podłączenia pompy cyrkulacyjnej to sprawdź czy jest możliwość programowania czasowego.
Regulator FW200 umieszczony w kotle posiada możliwość programowania.
Strona 83 instrukcji regulatora
Jeśli nie to na nic Ci się to nie zda bo praca pompy cyrkulacyjnej 24/24 spowoduje wychładzanie wody i zwiększone spalanie.
Lepiej zastosować osobny programator czasowy i tam zadać czasokresy w których korzystacie najczęściej z ciepłej wody.

dryblasy
19-02-2017, 19:30
Jeśli jest mozliwość podłączenia pompy cyrkulacyjnej to sprawdź czy jest możliwość programowania czasowego.
Regulator FW200 umieszczony w kotle posiada możliwość programowania.
Strona 83 instrukcji regulatora
Jeśli nie to na nic Ci się to nie zda bo praca pompy cyrkulacyjnej 24/24 spowoduje wychładzanie wody i zwiększone spalanie.
Lepiej zastosować osobny programator czasowy i tam zadać czasokresy w których korzystacie najczęściej z ciepłej wody.
Musze sprawdzić jaki mam ten regulator, na ten moment mamy pompę podłączoną przez włącznik czasowy z programami właśnie jak pisałeś w godzinach kiedy korzystamy z wody najczęściej.