PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit w łazience - co zrobić?



inż. Mamoń
19-12-2005, 07:26
W łązience na poddaszu mam jeszcze nie wykończony sufit i skos z zielonych płyt GK. Płyty są zaszpachlowane cienką warstwą gipsu. Teraz po większej kąpieli pojawiają się ciemne punkty - łebki wkrętów, pewnie dlatego, że są dosyć zimne. Po jakimś czasie wysychają i jest OK (??)
Pytanie - jak teraz wykończyć sufit? Czy tylko gruntować rozcieńczoną emulsją i potem malować czy może dla tak wilgotnego pomieszczenia użyć jakiegoś innego preparatu gruntującego i uszczelniającego?

Maciek-MZM
19-12-2005, 11:29
Ja mam w lazience na dole od 8 lat sufit z plyty g-k zielonej, zagruntowanej i pomalowanej farba Dulux kuchnia i lazienka. Dodatkowo mam w suficie halogeny. W tym roku zrywalem sufit i nad plyta nie bylo grama wilgoci. Welna suchutka. Teraz w tej i drugiej lazience zrobilem tak samo.
Oczywiscie mam sprawna wentylacje - wentylator ktory automatycznie uruchamia sie jesli wilgotnosc wzrosnie powyzej 60%. Jak wyciagnie to sie wylacza.

higgins
19-12-2005, 12:19
A jaką masz wentylacje w łazience?

godul1
19-12-2005, 12:38
Skoro wysycha to chyba dobrą;-) Nie da sie w pomieszczeniu typu łazienka uniknąc w 100% kondensacji.

Sp5es
20-12-2005, 23:24
Zmiana barwy wynika z nasiąkliwości szpachlówki gipsowej.
Wskazane zagruntowanie - najlepiej gruntem rozpuszczalnikowym. Na to farba. DObrz się ndaje farba lateksowa. Ma minimalną nasiąkliwość, po pomaowaniu z gruntowaniem są dobre szanse, że nie będziesz więcej tego widział.