PDA

Zobacz pełną wersję : Czym gruntować sciany: pędzlem czy wałkiem



brzoza70
19-12-2005, 08:19
Jak w temacie. Ściany z płyt g-k i gipsowe z gładzią. Grunt Śnieżka, potem przyjdzie biały Dyrup (sufity) i kolorowa Tikuttila (ściany). Czym gruntować : pędzlem czy wałkiem. jak będzie lepiej do poźniejszego malowania.

mariusz waligóra
19-12-2005, 08:52
Pędzlem - więcej chlapania i machania. Ja z doświadczenia polecam wałek. Stosowałem na ścianę uni-grunt i farbę z rodziny dekoral. Trzyma się dobrze.
Pozdrawiam

Sp5es
20-12-2005, 23:34
Najmniej chlapie wałkiem z gąbki 12-15 cm. Grunty są rzadkie. Stąd gąbkowe wałki o mniejszej średnicy są lepsze od sznurkowych czy pędzla.

Aby najmniej chlapać po zanurzeniu takiego wałka, dobrze jest go nie dociskać za mocno do ściany i prowadzić z dołu do góry. Mniej cieknie.

rafałek
21-12-2005, 08:29
A ja wdam się w polemikę. Próbowałęm i jednym i drugim i szybciej i czyściej wychodził mi pędzel. Gruntowałem rozcieńczonym dekoralem. Przy wałku zały byłem w takich drobnych kropelkach (no może nie cały tylko ręce i trochę głowa). Przy pędzlu tylko kilka plamek. Wałkiem trzeba było niekiedy kilka razy przejechać - pędzel to 2 pociągnięcia. Dużo zalezy od umiejętności.

invx
21-12-2005, 18:27
w zasadzie mozna i jednym i drugim ...
jednak lepiej walkiem, grunt nanosimy rownomiernie, nie ma zaciekow, no i szybciej ...
Przy malowanie pedzlem, duzo niedokladnosci, w jednych miejsach az grunt scieka, w innych sucho. Co potem bedzie skutkowalo na kolejne warstwy farby.

wiaterwiater
21-12-2005, 20:56
Gruntować to najlepiej jakimś preparatem do gruntowania. A na ścianę, to najlepiej jak kto potrafi.

ddoommiinniikk
21-12-2005, 22:25
Salomonowe rozwiązanie: natryskowo gruntować.

poltomy
21-12-2005, 23:15
Walkiem latwiej ale musisz miec dobrze odpylone podloze, bo moze odchodzic farba przy nanoszeniu. Przy malowaniu pedzlem lepiej wetrzesz grunt w podloze.

Poltomy.
--------------------
Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

Rafalanx
21-12-2005, 23:17
uwazajcie zeby nie porobic zaciekow bo potem nawet po pomalowniu sie beda odznaczlay :evil:

Dominik!
22-12-2005, 16:13
A ja wyczytałem na jakimś gruncie, że nie należy go nanosić wałkiem. Powiem szczerze, że mam wrażenie, że mimo wszystko pędzlem będzie dokładniej, choć dużo zależy od umiejętności manualnych i staranności.

invx
22-12-2005, 18:08
przy podlozach "trudnych", gdzie nanosi sie wiecej niz jedna warstwe gruntu, maluje sie pedzlem.