PDA

Zobacz pełną wersję : kominek do CO



rgustaw
19-12-2005, 13:11
Hej
szukam informacji jak samemu podjączyć kominek(wodę podgrzaną w kominku) do instalacji CO.
pomysł mam taki:
wykonać wężownicę z rury miedzianej założyć ją na rurę spalinówkę i doprowadzić ją do kotłowni.
wiem że powinna być zainstalowana pompa która wymusi obieg, ale czy mogę bezpośrednio wpiąć sie do instalacji(zamkniętej) za kotłem gazowym (z pompą ) czy muszę zastosować jakąś aparatutę sterującą?
chciałbym żeby było jak najprościej (czytaj najtaniej)
dziękuję za odpowiedzi

Bard13
19-12-2005, 13:23
Technicznie, zrobić można wszystko, więc pomysł jest wykonalny ale jest to metoda dość zgrabna do załatwienia sobie instalacji CO na cacy.

Jak zagotujesz wodę w instalacji zamkniętej (jeszcze nie powiedziałeś, z czego masz, czy plastik czy miedź albo stal) to w najlepszym razie woda wyjdzie ci z instalacji a w najgorszym wyjdzie ci instalacja ze ściany a nawet domu i to dość efektownie (kto widział Cztrerech Pancernych jest w stanie poznać dźwięki wybuchów.

Czytając, że zastanawiasz się czy jakaś Instalacja sterująca jest potrzebna, wnioskuję, że nie masz pojęcia o hydraulice, tym samym odradzam osobiste kombinowanie, zwłaszcza z obiegiem zamkniętym.

Jak już chcesz tak robić, to zrób podobnie jak robią kominki z płaszczem wodnym. Obieg w wężownicy puść przez obieg otwarty i wymiennik ciepła z obiegiem zamkniętym a do tego naczynie wzbiorcze plus uzupełnianie w nim wody

rgustaw
19-12-2005, 14:11
Pion mam wykonany z rur miedzianych do rozdzielaczy od rozdzielaczy do grzejników rura PEX(trójwarstwowa)
zapewne masz rację co do wyjścia instalacji;)
ale mam pytanie jeśli zrobię tak jak proponujesz to będę musiał wstawić jeszcze jedną pompę do obiegu zamkniętego, bo pompa z pieca jeśli piec się wyłączy nie będzie działała(chyba)?

Bard13
19-12-2005, 14:35
Jak piec nie pracuje, to pompa też, więc niestety będzie potrzebna dodatkowa.

A o miedź czy plastik się pytałem, bo plastik nie lubi być gotowany i robi się po tym kruchy