PDA

Zobacz pełną wersję : Odśnieżanie



cinek21
19-12-2005, 13:45
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma i używa taką łopatę do śniegu http://www.prosperplast.pl/artykuly/arcticxl/. Głównie chodzi mi o walory użytkowe, warto czy nie warto kupić.[/url]

Bard13
19-12-2005, 14:02
Daj jeszcze zdjęcie operatora, to będzie łatwiej powiedzieć, czy się opłaca :wink:

A na poważnie, do długich i płaskich (bez dołków) powierzchni się pewnie rewelacyjnie nadaje, ale nie wiem, jak tym odśnieżać schody...

Majka
19-12-2005, 14:03
to szufla dwuosobowa? Samemu, przy wiekszych opadach mokrego sniegu nie dasz rady. Nie mówiąc już przerzuceniu sniegu za drogę 8)

cinek21
19-12-2005, 15:38
Daj jeszcze zdjęcie operatora, to będzie łatwiej powiedzieć, czy się opłaca :wink:


Operatora powiadasz...
Mówisz, masz! http://andrzej_m.w.interia.pl/lopaty/produkty/arctic_xl2.jpg

mimi31
20-12-2005, 09:49
Jak przy zakupie operatora dorzucają gratis to naprawdę warto.

rml2
20-12-2005, 09:55
Jak dorzucą gratis to warto! - operować , operować , operować ..... :wink:
A na poważnie to chyba nie warto - za duża , jak przejedziesz samochodem nawet po sypkim sniegu to juz będziesz miał śnieg przyklepany porządnie do podłoża i juz tym szerokim wynalzakiem go nie ściągniesz , każda nierówność czy przyklejona do podłoża kawałki lodu będą przeszkadzały w szuflowaniu - przeciez nawet mając "normalną" czasami człowieka szlag trafia. Myślę , że to nadaje sie do odśnieżania lodowiska a nie chodników i podjazdów. Ale to moje zdanie .

Tomik_B
20-12-2005, 11:34
Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma i używa taką łopatę do śniegu http://www.prosperplast.pl/artykuly/arcticxl/. Głównie chodzi mi o walory użytkowe, warto czy nie warto kupić.[/url]

Myślę, że nie warto kupować. Będzie mało praktyczna, szczególnie przy jednoosobowej obsłudze. Cena też nie zachęca (na Allegro 150 zł).
W Castoramie, kupiłem łopatę za blisko 20 zł.
Wczoraj testowałem na moim podjeździe. Śmiga, aż miło. :wink:

Dominik!
20-12-2005, 17:44
Łopata działać nie będzie!
Ale z takiej promocji (chodzi o operatora :wink: ) grzech nie skorzystać!! :wink: :wink:

cinek21
21-12-2005, 19:10
Jak przy zakupie operatora dorzucają gratis to naprawdę warto.
Tylko nie wiem, co by powiedziała na to żona. :D

Grzegorz63
21-12-2005, 19:16
Nie kupujcie w Castoramie tych czarnych plastikowych po 8 zł z groszami. Kupiłem dwie, lekko zawadziłem o lód i obie popękały... :-?

Tomik_B
22-12-2005, 06:48
Nie kupujcie w Castoramie tych czarnych plastikowych po 8 zł z groszami. Kupiłem dwie, lekko zawadziłem o lód i obie popękały... :-?

Kupiłem, tą czerwoną, za niecałe 20 zł. Na razie się sprawdza, ale ma mały przebieg. :wink: Śniegu, jak na lekarstwo.

higgins
22-12-2005, 07:01
Reasumując: Najlepszym wyjściem byłby operator ze zdjęcia + łopata czerwona z Castoramy :)...tylko nie wiem czy tak się da. 8) na poważnie, ja osobiści używam też tej za 20 z Cast. i jestem zadowolony.

nita i zig-zag
24-03-2007, 10:51
Witam!
Czy dobrze mi się wydaję , ze Ty masz wybudowany domek ze styropianu?
Szukam na forum kontaktu z użytkownikami domku zbudowanego w tej technologii , by popytać , dowiedzieć się czegoś interesującego? Plusy i minusy bezpośrednio od użytkownika?
Pozdrawiam serdecznie!