PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenie na budowe - czy nie za duzo wymagają



aveflorek
19-12-2005, 22:21
O to spis załącznikow jakie trzeba zlozyc ubiegajac sie o pozwolenie na budowe w Gliwicach:

ZAŁĄCZNIKI:
1. Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu nr ....z dnia .... ( ksero ) (o ile jest wymagana).
2. Decyzja o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej nr ...
z dnia ....(o ile wynika to z decyzji, o której mowa w pkt. 1).
3. 4 egz. projektu budowlanego waz z projektem zagospodarowania działki, wykonanym na oryginalnym podkładzie mapowym i naniesionymi granicami własności oraz uzgodnieniami, opiniami i pozwoleniami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
4. Warunki techniczne przyłączenia wody, energii , gazu i odprowadzania ścieków wraz z 4 egz. projektów branżowych przyłączy do sieci miejskich, uzgodnione przez dysponentów sieci.
5. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
6. Oświadczenie projektanta, a także sprawdzającego o sporządzeniu projektu budowlanego, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
7. Potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia uprawnień budowlanych projektantów.
8. Potwierdzone za zgodność z oryginałem zaświadczenie o przynależności do Izby Zawodowej.
9. Opinia Zespołu Uzgadniania Dokumentacji – Filia w Gliwicach, nr ........................
z dnia ............................ (o ile jest wymagany decyzją, o której mowa w pkt. 1).
10. Serwis zdjęciowy.
11. Upoważnienie udzielone pełnomocnikowi działającemu w imieniu wnioskodawcy wraz z opłatą skarbową 15 zł.


Czy te dokumenty wyroznione na czerwono sa naprawde niezbedne??

Rom
20-12-2005, 08:55
Witam
Rzeczywiście te dokumenty są potrzebne. Projektant który mi adoptował projekt sam zbierał te wszystkie dokumenty i składał do wszystko w starostwie. Niczym sie nie musiałem martwić, dostarczyłem mu tylko mapki, akt notarialny,warunki przełączenia do siecie energetycznej, gazowej, wodnej i kanalizacji. On sam składał wniosek o pozwolenie na budowę i odbrałem juz od niego pozwolenie. Oczywiście wszystko to było wliczone w cene za adaptację.
Pozdrawiam

robert skitek
21-12-2005, 20:37
tak, jest to rzeczywicie wymagane przez urzędy. ale czy potrzebne i niezbedne to bym się kłócił. Tak czy inaczej mam przecież obowiązek zrobienia projektu zgodnie z przepisami i podpisuję sie pod nim nazwiskiem wraz z numerem uprawnien. Pewnie dzięki takiemu zagraniu, jesli sami nie odnajda jakichś błędów są wyłączeni z jakiejkolwiek odpowiedzialności.
jeszcze rok, i trzeba będzie wszystkie odcinki ZUSów wplacane przez projektanta dołączać, a niedlugo pewnie paragon z kasy fiskalnej :D

pozdrawiam

Janussz
22-12-2005, 01:14
Kiedyś będąc na rybach z emerytowanym biegłym księgowym zadałem mu pytanie: dlaczego nasze przepisy są takie zawiłe, niezrozumiałe.
Odpowiedź była krótka: jeżeli byłyby przejrzyste, należałoby zwolnić 2/3 urzędników, a żaden rząd na to nie pójdzie.

ania
22-12-2005, 15:34
czerwone to nic ale np. pkt. 10 - serwis zdjęciowy - to PRZESADA. Nie ma podstawy prawnej do żądania takiego załącznika.
Zdjęcia można dołączyć do wniosku o wzizt ale zupełnie dobrowolnie. Z resztą i tak urzędnik musi pojechać na wizję lokalną.

Rom
23-12-2005, 07:08
czerwone to nic ale np. pkt. 10 - serwis zdjęciowy - to PRZESADA. Nie ma podstawy prawnej do żądania takiego załącznika.
Zdjęcia można dołączyć do wniosku o wzizt ale zupełnie dobrowolnie. Z resztą i tak urzędnik musi pojechać na wizję lokalną.

Haha nie zauważyłem tego wcześniej:)
Rzeczywiście punkt 10 jest niezły:)