PDA

Zobacz pełną wersję : Technologia kanadyjska - prosba o rade



rgb
17-01-2003, 12:41
Witam!

Mam pytanko do znawacow technologii szkieletowej. Znalazlem ciekawa oferte firmy kanadyjskiej INDRA budujacej segmenty pod Warszawa. Mam jednak watpliwosci co do konstrukcji ich segmentow. Oferowane przez INDRe segmenty skladaja sie z dwoch dwupoziomowych apartamentow (jeden nad drugim - 4 kondygnacje)
Na ich stronie znalazlem opis konstrukcji i zastanawiam sie czy proponowane rozwiazania w zakresie scian dzialowych sa wystarczajaco dzwiekoszczelne (2x plyta gipsowa 12,5 mm bez wypelnienia welna) oraz czy podloga pomiedzy poziomami (w ramach jednego apartamentu - sklejka lanczona na wpust (15.9mm), belki prefabrykowane oraz plyta gipsowa 12,5mm ) nie bedzie sie uginac i czy nie jest za cienka.

Bardzo prosze o komentarz - stoje przed zyciowa decyzja.
Strona INDRY: http://www.indra.pl - link Technologia

Pozdrawiam serdecznie
Radoslaw Grabiec

Luna_tyk
17-01-2003, 12:54
Obejrzałem stronę. To jest substandard budownictwa, do zaakceptowania w 2 przypadkach:
- z góry zakładasz, że spędzisz tam góra np. 5 lat
- cena tego oscyluje w granicach ca 60% ceny podobnego budynku w technologiach "masywnych"
Spotykałem się z cenami "kanadyjczyków" i wcale nie odbiegały od cen rozwiązań tradycyjnych. Tym samym -dla mnie- nie było uzasadnienia dla ich stosowania u nas.

Wojciech Nitka
17-01-2003, 19:44
Ścianki działowe nie spełniają wymagań normowych. Szczególnie ścianki pomiędzy sypailniami, pomiędzy sypialniami a łazienką. Te ścianki winne wyglądać następująco:
- podwójna płyta gipsowa grub. 12 mm,
- wełna mineralna o gęstości min. 80 kg/m3,
- podwójna płyta gipsowa grub. 12 mm.
W takim układzie masz pewność, że ściany będą wygłuszone.

Co do stropu to napewno się nie ugnie; na belki stropowe stosują prefabrykowane belki dwuteowe. Gorzej co do izolacyjności akustycznej. Między belki dołożyłbym przynajmniej 10 cm wełny, a od spodu belek zamontowałbym metalowe listwy kapeluszowe do których montowana byłaby płyta g/k.
Więcej o izolacyjności akustycznej przegród w szkielecie - http://szkielet.com.pl/technologia/wlasciwosci_akustyczne.html