PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy stawiac scianki działowe



bendzamin
20-12-2005, 08:32
Witam!
Kiedy stawiamy scianki działowe czy przy wznoszeniu scian nosnych odrazu wykonujemy działowki?

pawelurb
20-12-2005, 08:41
u mnie kolejność była taka:
1.nośne
2.strop
3. 28 dni przerwy
4. zdjęcie stępli stropu
5. ścianki działowe

kze
20-12-2005, 08:47
Po wymurowaniu ścian działowych i stropu. Działowki muszą być połaczone z sufitem, więc jak nie ma stropu to nie mozna stawiać.
Wydaje mi się, że najlepiej razem z wymurowaniem ścianek kolankowych.

Geno
20-12-2005, 09:02
Po wymurowaniu ścian działowych i stropu. Działowki muszą być połaczone z sufitem, więc jak nie ma stropu to nie mozna stawiać.
Wydaje mi się, że najlepiej razem z wymurowaniem ścianek kolankowych.

Działowe mają być zdylatowane od stropu.

kze
20-12-2005, 09:04
Po wymurowaniu ścian działowych i stropu. Działowki muszą być połaczone z sufitem, więc jak nie ma stropu to nie mozna stawiać.
Wydaje mi się, że najlepiej razem z wymurowaniem ścianek kolankowych.

Działowe mają być zdylatowane od stropu.
Zdylatowane, nie zdylatowane. W każdym wypadku najpierw strop, a później działówki. Byc może pomyliłem okreslenie. :oops:

bendzamin
20-12-2005, 09:57
a czy trzeba zostawiac jakies miejsce aby połączyc działowke z nośną? Dokładnie to jak sie pozniej je łączy?

pawelurb
20-12-2005, 10:03
a czy trzeba zostawiac jakies miejsce aby połączyc działowke z nośną? Dokładnie to jak sie pozniej je łączy?

ja nośne mam z ceramiki , a działowe robiłem z BK 12 cm, połączyłem je co drugą warstwę w taki sposób że wierciłem w ceramice otwór , wbijałem w niego 2 pręty zbrojeniowe fi12 , potem w bloczku BK żłobiłem bruzdę tak żeby wszedł wystający ze ściany pręt , zrobiłem tak bo nic innego nie miałem pod ręką i się trzyma solidnie.

Arco
20-12-2005, 11:05
u mnie kolejność była taka:
1.nośne
2.strop
3. 28 dni przerwy
4. zdjęcie stępli stropu
5. ścianki działowe

Dokładnie tak samo.


ja nośne mam z ceramiki , a działowe robiłem z BK 12 cm, połączyłem je co drugą warstwę w taki sposób że wierciłem w ceramice otwór , wbijałem w niego 2 pręty zbrojeniowe fi12 , potem w bloczku BK żłobiłem bruzdę tak żeby wszedł wystający ze ściany pręt , zrobiłem tak bo nic innego nie miałem pod ręką i się trzyma solidnie

Mam dokładnie tak samo i jest ok.

woprz
20-12-2005, 12:59
ja nośne mam z ceramiki , a działowe robiłem z BK 12 cm, połączyłem je co drugą warstwę w taki sposób że wierciłem w ceramice otwór , wbijałem w niego 2 pręty zbrojeniowe fi12 , potem w bloczku BK żłobiłem bruzdę tak żeby wszedł wystający ze ściany pręt , zrobiłem tak bo nic innego nie miałem pod ręką i się trzyma solidnie

Mam dokładnie tak samo i jest ok.

Miałem dokłądnie tak samo i było do d...


jeśli stosujesz kotwy do bk to:
albo "zalej" je w kleju najlepiej pręt karbowany albo pomiedzy warstwa mi albo w bruzdzie
inaczej przy nprężeniach pret nei będize ptrzymał bo bk się "wyrobi"
najlepiej zamiast oryginalnych kotw np. ytonga użyć takich metalowych elementów do łącznenia profili aluminiowych pod GK dodatowo przykręcić je śrubami do bk i bk lub ceramiki

pawelurb
20-12-2005, 13:12
ja nośne mam z ceramiki , a działowe robiłem z BK 12 cm, połączyłem je co drugą warstwę w taki sposób że wierciłem w ceramice otwór , wbijałem w niego 2 pręty zbrojeniowe fi12 , potem w bloczku BK żłobiłem bruzdę tak żeby wszedł wystający ze ściany pręt , zrobiłem tak bo nic innego nie miałem pod ręką i się trzyma solidnie

Mam dokładnie tak samo i jest ok.

Miałem dokłądnie tak samo i było do d...


jeśli stosujesz kotwy do bk to:
albo "zalej" je w kleju najlepiej pręt karbowany albo pomiedzy warstwa mi albo w bruzdzie
inaczej przy nprężeniach pret nei będize ptrzymał bo bk się "wyrobi"
najlepiej zamiast oryginalnych kotw np. ytonga użyć takich metalowych elementów do łącznenia profili aluminiowych pod GK dodatowo przykręcić je śrubami do bk i bk lub ceramiki

ja dałem pręt żebrowany fi 12 , miedzy warstwami, wyżłobiony został pustak poniżej i powyżej pręta i pręt zatopiony w kleju, pręt o długości około 0,5 m , 20 cm. w ścianie, a 30 cm w bloczku BK , moim zdaniem takie coś będzie wystarczające, a przy okazji na tym etaqpie budowy jakiś pręt żebrowany napewno się znajdzie i nie trzeba będzie kupować specjalnych kotew itp.

Yanek
20-12-2005, 13:44
U mnie:
ściany nośne (z kotwami)
strop
szczyty
podbeton parteru
miesiąc przerwy
ścianki działowe

Yanek
20-12-2005, 13:46
Działowe robiłem z porothermu, tak jak nośne.

kze
20-12-2005, 14:20
Ja też będę miał działówki z pth. Nośne mam już z pth.

dominikams
20-12-2005, 14:40
Kze, a masz już kotwy w ścianach?

kze
20-12-2005, 14:48
Kze, a masz już kotwy w ścianach?
Pod ścianki działowe ma parterze mam. Ekipa dokładnie pytała się w którym miejscu beda działówki i w tym miejscu wystają druty... 8)
Na poddaszu nie mam, bo dopiero mam strop wylany...