PDA

Zobacz pełną wersję : koszt budowy domu Familijnego z pracowni Jota?



anetax
20-12-2005, 15:01
Projekt ten bardzo mi się spodobał (dom familijny B) i wstępnie myślę o jego wyborze. Jest to projekt bardzo popularny (w grupie najciekawszych projektów), zatem myslę że wiele osób mogloby podzielić się ze mną informacjami w zakresie kosztów jego budowy. Interesuje mnie info na różnych etapach jego budowy (zarówno stan surowy jak i pod klucz).
Bardzo proszę o wszelkie sugestie i z gory za nie dziękuję!!!!

niu
09-04-2006, 12:56
Witaj Anetax!!!

No właśnie, jak to jest? Niby ten "nasz" Familijny taki popularny, a jednak jest tak mało ludzi chętnych do podzielenia się uwagami na jego temat, nie uważasz?
Kupiliśmy projekt tego domku. Jednak wprowadziliśmy kilka istotnych zmian zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych (tych mniej). Od soboty dopiero ruszylismy z budową więc jeśli chodzi o doświadczenia jest mi trudno się nimi dzielić. :wink: Liczę jednak,że niebawem to się zmieni.
A jak u Ciebie wyglada sprawa? Może udało się Tobie trafić na inny watek związany z tym domkiem? Na jakim etapie Ty jesteś?
Pozdrawiam ciepło! :D

seba_77
09-04-2006, 20:00
musze sie podzielic z wami ze firma u mnie za postawienie familijnego w stanie surowym tzn sciany suporex 24 scianki dzialowe 12 dach dachowka ceramiczna roben ocieplenie stropodachu orynnowanie 95 tys w tym ich material jesli macie pytania zapraszam gg8990272

niu
10-04-2006, 17:45
musze sie podzielic z wami ze firma u mnie za postawienie familijnego w stanie surowym tzn sciany suporex 24 scianki dzialowe 12 dach dachowka ceramiczna roben ocieplenie stropodachu orynnowanie 95 tys w tym ich material jesli macie pytania zapraszam gg8990272


Cześć Seba! A możesz zdradzić gdzie się budujesz i na jakim etapie jesteś? :wink:
Pozdrawiam!

seba_77
10-04-2006, 20:28
buduje sie w miejscowosci inowroclaw jestem na etapie fundamentow ale taki sam domek juz skonczony stoi obok mojej dzialki tylko familijny a jest super dlatego zdecydowalem sie na ten projekt a wybor byl ciezki

Aga - Żona Facia
10-04-2006, 21:20
Ja też mam projekt domu parterowego (żeby nie latać po schodach), no i dlatego projekt "Familijny" też mi się bardzo podoba, ma wszytsko to co powinien mieć.

niu
11-04-2006, 17:58
buduje sie w miejscowosci inowroclaw jestem na etapie fundamentow ale taki sam domek juz skonczony stoi obok mojej dzialki tylko familijny a jest super dlatego zdecydowalem sie na ten projekt a wybor byl ciezki


To tak jak my! Chłopaki wiążą teraz druciki i w piątek pierwsza wylewka...
Z Inowrocławiem mnie (miło) zaskoczyłeś! Nie dalej jak na jesień ubiegłego roku byliśmy w Inowrocławiu oglądać Familijnego! Niestety, zobaczyliśmy tylko mury bez dachu, ale marzenia przybrały bardziej realny kształt! Może to był Twój sąsiad???
Słuchaj, a sądzisz, że w tym roku zakończysz budowę?
Pisałeś, że stan surowy (otwarty?) zamkniesz w kwocie 95 tys. (mój mąż liczy, że nam też się to uda :) ) Przymierzałeś się kwotowo do dalszego etapu budowy?
Nie wiem czy w tym wątku wspominałam, że nasz Familijny (pierwotnie jako A) jest teraz "modelem" G. A Ty wprowadzałeś jakieś istotne zmiany do tego projektu?

Zgadzam się z Tobą Aga, dom parterowy i żaden inny! Żadnych schodów, żadnego biegania po kondygnacjach. W sumie to zadecydowało (w naszym przypadku) o wyborze tego projektu. No i mam nadzieję, że rzeczywiście bedzie w nim.... familijnie! :wink:

Pozdrawiam ciepło!

seba_77
11-04-2006, 18:55
pewnie ze bardzo chcialbym sie w tym roku wprowadzic i mysle ze to zrealizuje przy dzisiejszej technologi okna mam juz zamowione a co do zmian jak juz pisalem buduje familijny b wiec jest wiekszy od familijnego a a tak wogole to kotlownie robie razem z ta toaleta ale tam bedzie pralnia w salonie bedzie tylko duze okno 2200cm tarasowe tego drugiego okna nie bedzie poniewaz powiekszam troszke salon a za salonem bedzie tylko jeden pokoj a nie dwa tak jak w projekcie zrobilem tez wieksze ciut okno w lazience i powiekszylem ja troche musialabys to zobaczyc mysle ze za poltora miesiaca bedzie juz stal razem z dachem wiec bedzie mozna ogladac zapraszam

niu
12-04-2006, 18:34
A wiesz, że to niezły pomysł z tą kotłownią... A czym będziesz opalał dom? Gaz? Olej? Paliwo stałe? No i mam pytanie co do okien, o których wspomniałeś. Zastanawiam się jaki kolor wybrać? Podobają mi się takie, jakie są w projekcie, choć może nie bardzo chciałabym ciemny brąz. Na stronie Joty jest kilka zdjęć Familijnych z jasno brązowymi oknami. Te nawet mi się podobają. W podobnej tonacji dachówka. To ładnie by wyglądało. Wracając do okien - a myślałeś o roletkach? Aha, mój mąż pyta o strop, tzn. czy zostawiłeś taki jak w oryginale?
Zalałeś już fundamenty?
Pozdrawiam!
PS. Nie dam się dwa razy zapraszać i pewnie kiedyś chętnie skorzystam z Twojej propozycji , pod warunkiem, że nie zmienisz zdania! :wink:

seba_77
12-04-2006, 21:06
dom bedzoe ogrzewany gazem ziemnym a co do koloru okien robie pcv zloty dab oraz rolety zewnetrzne

seba_77
12-04-2006, 21:08
a zapomnialem o stropie bedzie tak jak w oryginale jeszcze dzisiaj na budowie wprowadzilem pewna zmiane zamiast tego slupa z tylu bedzie sciana mysle ze to dobre rozwiazanie

niu
14-04-2006, 15:09
Hmyyy... słupa??? Mówisz pewnie o słupie podtrzymujący strop? :o Chyba widziałam takie coś w Inowrocławiu. Czy to znaczy, że nie planujesz ścian działowych z cegieł? Może źle to rozumiem, w końcu jestem blondynka :wink:
A wracając do wątku zasadniczego ( i okien między innymi), możesz mi powiedzieć jaki koszt będzie całej stolarki okiennej łącznie z roletami? O ile mnie pamięć nie myli, to chyba pisałeś, ze już zamówiłeś? Co prawda w naszym domku stolarka będzie ciut inna (ilościowo) to jednak chodzi mi o przybliżony koszt in plus in minus.
Znowu pozdrawiam :D

seba_77
14-04-2006, 19:29
cala stolarka tzn okna rolety zewnetrzne brama garazowa z automatyka bez drzwi zewnetrznych i wewnetrznych no i zapomnialem w salonie bedzie roleta z automatyka 20500

niu
15-04-2006, 09:36
Rolety białe czy tez w kolorze?

seba_77
15-04-2006, 09:41
rolety w kolorze zloty dab tak samo jak i okna i brama garazowa pozdrawiam

niu
15-04-2006, 09:46
Skończyło się trzepanie dywanów? :wink:

Oczywiście w cenie są parapety i montaż?

Wesołych kurczaczków i rozbieganych zajączków życzę!!!! :D :D :D

seba_77
15-04-2006, 17:56
montaz tak ale parapety nie zdrowych pogodnych swiat smacznego jajeczka i mokrego dyngusu

niu
18-04-2006, 17:43
Cześć Seba, jak po świetach? Brzusio pełny?? :wink:

A okna ilu komorowe? Okazuje się, że to też dość istotne :-? Jakaś renomowana firma czy taka sobie?
No a tak reasumując, to na jakim koszcie chciałbyś zamknąć budowę? Mam na myśli stan taki, że się wprowadzasz i mieszkasz, a więc: ściany, podłogi, glazura, a nawet firanki :wink: ? Przymierzałeś się już do tego? Sądząc po Twoich opisach jesteś bardziej do przodu niż my, a więc czekam na szczegóły.
Pozdrawiam :P

seba_77
18-04-2006, 21:58
profil 5 komorowy trocal okucia siegenia a co ceny mysle ze sam dom wykonczony do tego kostka ogrodzenie bez dzialki pozwolen przylaczy pradu gazu wody mysle ze w granicach 300 tys mam juz wycne wszystkich instalacji wodnej kanalizacji co gazowej i elektryka 45 tys bedzie ogrzewane gazem ziemnym

seba_77
18-04-2006, 22:01
zreszta mysle ze okna w czerwcu beda montowane wiec bedziecie mogli przyjechac obejzec i sami osadzicie ale sa naprawde solidne

AAgnieszk@
19-04-2006, 07:26
podajcie link do projektu

seba_77
19-04-2006, 12:33
http://www.jota.gda.pl/index.cgi?cmd=VDT_EDIT&action=02&idn=15

niu
30-04-2006, 10:08
Mam wrażenie, że pisałam Ci tu wiadomość, a teraz tu jej nie widzę.. :o
Ale mam inne pytanie. Pisałeś, że okna i bramę masz w kolorze złotego dębu. A jaki dasz kolor dachówki? Bo dachówka będzie ceramiczna, prawda?

Pozdrawiam

seba_77
01-05-2006, 17:32
dachowka bedzie w naturalnym kolorze ceglastym chyba tak pasuje sam sie zastanawiam

niu
01-05-2006, 17:50
No właśnie... W przyszłym tygodniu jadę obejrzeć dachówke do hurtowni. Ale ten ceglasty jakoś mnie nie przekonuje. Widziałam ładną dachówkę u kogoś. Jeszcze nie wiem jak się nazywa kolor, ale mam ambicje się dowiedzieć. Na pewno Ci powiem.
Tak w ogóle to dziś byłam na budowie. I wiesz co? Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że ten nasz familijny jest jakiś ... mały! :( Czy to wina tego, że nie ma jeszcze ścian??? :o Czy Ty też odniosłeś takie wrażenie????
Pozdrawiam!

seba_77
02-05-2006, 07:42
to tylko takie wrazenie dopiero mozna cos powiedziec jak bedzie wiezba i dach a juz nie mowiac o scianach

niu
04-05-2006, 17:23
Cześć Seba! Wiem, że Ci głowę truję, ale znowu mam pytanie. Na pewno robiłeś wycenę dachu. Więźba, dachówki, rynny i podbitka. Na ile wyceniłeś tę część budowy? Dachówka ceramiczna - jakiej firmy, jesli zdradzisz?

Pozdrawiam serdecznie :D

niu
04-05-2006, 17:33
Teraz przeczytałam to o czym wcześniej pisaliśmy i już znam odpowiedź na moje powyższe pytanie. :oops:

Sooorki! :wink:

niu
19-05-2006, 19:14
Witam po baaaardzo długim czasie!

Jak rośnie Twój Familijny????


Pozdrawiam! :D