PDA

Zobacz pełną wersję : Ile gazu poszło Wam juz w tym sezonie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

wg39070
08-01-2019, 12:25
panie to super ciepły domek w takim razie,jak w mrozy tak reaguje to super,nie ma co szukac dziury w calym jest ok.

jest w porzadku.

Podczas dużych mrozów wiadomo, że praca będzie dłuższa a przerwy mniejsze, to przecież normalne. Napisałem jak jest w okolicach obecnych temperatur rzędu 0-(-3) stopnia.

blue_power
08-01-2019, 12:42
Witam, szukam osób które podzielą się swoim zużyciem gazu na ogrzewanie domu lecz mające tylko kaloryfery. Interesuje mnie temp.zasilania na grzejnik np.do temp. 0'C oraz -10'C, jaki masz pokój w m2, jaki masz konkretnie grzejnik zamontowany do danego pokoju oraz grubość / rodzaj ściany zewnętrznej. W tym roku (październik/listopad) zamierzam przejść na ogrzewanie gazowe. Mój dom ma 20 lat , ok170m2 powierzchni mieszkalnej + ok80m2 garaż/kotłownia (nad gruntem). Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło 80 w/m2. Po krótce pokój nr 1 ok.18,50 m2 z "podwójnym grzejnikiem" purmo o wymiarach 600x1800, pokój nr 2 takie same wymiary z takim samym grzejnikiem. Dziękuję.
Zapomnialem dopisac ze jestem ze slaska i temp w domu ok 22-23 st

fotohobby
08-01-2019, 12:55
w jaki sposób sterujecie tymi 2-3-4 startami kotła? w sztywny sposób niezależny od temp. wew.?
ustawiacie temp komfortu wyższą niż oczekiwaną tylko po to żeby kocioł pogrzał tylko wylewkę w zadanych przedziałach czasowych?

Podbicie temperatury komfortowej w stosunku do ekonomicznej (roznica 0.4C)
Mam zalozone trzy okna komfortowej: 4-8 (aby ogrzewał, gdy wstajemy), 14-17, 19-23 (zeby dogrzal podloge w łazience, pod prysznicem)

Oczywiscie nie zawsze kociol wykorzystuje całe okno.

Dejson
08-01-2019, 12:59
Jaką masz temperaturę komfortową ustawioną w tych okienkach czasowych ? Wykorzystujesz w ogóle czujnik temp. wew. czy tylko bazujesz na temp zasilania?
Temperaturę komfortową mam według krzywej grzewczej, ciągle mam 23 stopnie przez 24h. No to jest oczywiste że mam pogodowkę (czujnik zewnętrzny) bez pogodynki grzać to jest głupota numer jeden ! Przecież nie Masz idealnie przez 24h równej temp na zewnątrz... tylko jest zmienna... tak że czujnik zewnętrzny mam jak najbardziej na ścianie oczywiście północnej 2.5 metra od gruntu.
Pytałeś o temp komfortowa w tych oknach już Ci odpowiadam. Według krzywej grzewczej teraz u mnie przy średniej +2 automatyka sobie wyliczyła na wyjściu na zasilanie jakieś 27 stopni. Im wiadomo chłodniej tym temp zasilania wzrasta sobie leciutko po mału ;)

dual66
08-01-2019, 13:19
Temperaturę komfortową mam według krzywej grzewczej, ciągle mam 23 stopnie przez 24h. No to jest oczywiste że mam pogodowkę (czujnik zewnętrzny) bez pogodynki grzać to jest głupota numer jeden ! Przecież nie Masz idealnie przez 24h równej temp na zewnątrz... tylko jest zmienna... tak że czujnik zewnętrzny mam jak najbardziej na ścianie oczywiście północnej 2.5 metra od gruntu.
Pytałeś o temp komfortowa w tych oknach już Ci odpowiadam. Według krzywej grzewczej teraz u mnie przy średniej +2 automatyka sobie wyliczyła na wyjściu na zasilanie jakieś 27 stopni. Im wiadomo chłodniej tym temp zasilania wzrasta sobie leciutko po mału ;)

Jak masz ustawiana temperaturę stalo .? Nie masz obniżania w nocy ? Czy w trybie manualnym

Dejson
08-01-2019, 13:27
Jak masz ustawiana temperaturę stalo .? Nie masz obniżania w nocy ? Czy w trybie manualnym

Obizoną stosuje tzw tryb oszczędności
Mam ustawioną na 1.0 czyli o 2 stopnie mniej na zasilaniu jest poza oknami czasowymi ( czyli komfortowa).ale ja na izolację nie żałowałem kasy więc nie mam dyskomfortu i nie bawię się w jakieś głupie tryby nocne że w dzień +23 a noc +19,20 to jest głupota i nie ekonomiczne nie komfortowe.

przemo1
08-01-2019, 14:48
czesc blizniaka. parter 50m2+pietro48m2. na dole okna 2 szyb gora 3 szyb.stary mur-cegla-przerwa-cegla+5cm styro(22 lata temu tylko taki sie udalo zalatwic).podpiwniczony na calosci/fundament ocieplony. da stropie troche welny+ trociny starym stylem. Grzejniki w calym domu 8 szt + 2 x lazienka drabinka. Od pazdziernika grzanie +cwu tylko gaz(wczesniej stary weglowy na c.o, c.w.u gaz). pazdziernik listopad grudzien 400m3 gazu. dzien 20,5 noc 19 stopni. jak na razie na pomorzu zima nas oszczedza :) Kociol 2f die dietrich mcr3plus + regulator isense( na kazdym grzejniku zawor termostatyczny-ustawione miedzy3/4) posiadam takze czujnik af 60 ale nie podlaczylem go jeszcze i zastanawiam czy sie nie majac podłogówki warto to robić. Temperatura zadana kotła to na chwile obecna 50st. czy jest mozliwe zejsc nizej ze spalaniem?moze powinienem inaczej ustawic temperature kotla i zawory na grzejnikach?

Jeśli te 400m3 gazu to łączne zużycie za 3 miesiące (ok 130m3/m-c) które podałeś, to jest optymalnie przy takich rozwiązaniach w ociepleniu. Jeśli 400m3/m-c to jedynym ratunkiem jest poprawa ocieplenia gdzie się da. Nie szukaj wielkich oszczędności w ustawieniach kotła.

przemo1
08-01-2019, 14:59
mi tez sie nie chcialo wierzyc ale nie bede podwazal wpisu uzytkownika.

natomiast wiem ze w mrozy nawet postoj kotla pomimo iz temp sie utrzymuje a nie jest dostarczane cieplo daje efekt chlodu

Moim zdaniem nic w tym niesamowitego - w nowo budowanym domu (a już tym bardziej jeśli jest rekuperacja), nawet ze średnim stopniem ocieplenia spadek temp na takim poziomie jest normalny. I nie ma żadnego dyskomfortu podczas postoju kotła - takie zjawisko może dotyczyć starych budynków lub szkieletowych bez akumulacji. Może dotyczyć też odczucia ciepłej podłogi przy OP - natomiast temp odczuwalna pomieszczenia nie zmienia się zaraz po zatrzymaniu kotła. Oczywiście "odczuwanie" temp jest sprawą indywidualną, więc może być że ktoś tak czuje, natomiast nie jest to reguła.

Slak
08-01-2019, 18:30
Witam, szukam osób które podzielą się swoim zużyciem gazu na ogrzewanie domu lecz mające tylko kaloryfery. Interesuje mnie temp.zasilania na grzejnik np.do temp. 0'C oraz -10'C, jaki masz pokój w m2, jaki masz konkretnie grzejnik zamontowany do danego pokoju oraz grubość / rodzaj ściany zewnętrznej. W tym roku (październik/listopad) zamierzam przejść na ogrzewanie gazowe. Mój dom ma 20 lat , ok170m2 powierzchni mieszkalnej + ok80m2 garaż/kotłownia (nad gruntem). Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło 80 w/m2. Po krótce pokój nr 1 ok.18,50 m2 z "podwójnym grzejnikiem" purmo o wymiarach 600x1800, pokój nr 2 takie same wymiary z takim samym grzejnikiem. Dziękuję.

Rodzina 6os., CO+1/2 CWU 19-22st
Wrzesień 27 m3
Październik 91 m3
Listopad 221 m3
Grudzień 366 m3
Piętrówka z piwnicą i strychem, pow. grzania 200 m2, 100% grzejniki żeliwne i blaszaki starego typu z lat '70.
Podłoga nad piwnicą nie ogrzewana, bez ocieplenia.
Ściany 2W pustak zwykły + krylamex 5 cm + pustak gazobeton + styropian 10 cm
podłoga strychu żelbeton + styropian 15 cm, strych dach bez ocieplenia
Wentylacja grawitacyjna
Kocioł Buderus Logamax GB072 20 kW.
Brak sterownika pogodowego jak i pokojowego.
Temperatura wody na grzejniki 40-44°C, temp. w pokojach 20-22°C.
CWU gazowe dla 2 osób (wanna+kuchnia), kuchnia gazowa.

Adam626
08-01-2019, 19:21
[QUOTE=Dejson;7766924] bez pogodynki grzać to jest głupota numer jeden ! Przecież nie Masz idealnie przez 24h równej temp na zewnątrz... tylko jest zmienna/QUOTE]

Wbrew pozorom te zmiany temperatury na zewnatrz aż tak bardzo nie pocigaja za soba potrzeby zmiany ilości ciepła produkowanego przez kocioł. Tak powiedzmy różnice w miesicach styczeń/luty/marzec to moga być poziomie 30%

czyli jesli w listopadzie ogrzewanie chodziło na 1 to teraz w najwieksze mrozy co były około 1,3x wiecej

Dejson
08-01-2019, 19:31
[QUOTE=Dejson;7766924] bez pogodynki grzać to jest głupota numer jeden ! Przecież nie Masz idealnie przez 24h równej temp na zewnątrz... tylko jest zmienna/QUOTE]

Wbrew pozorom te zmiany temperatury na zewnatrz aż tak bardzo nie pocigaja za soba potrzeby zmiany ilości ciepła produkowanego przez kocioł. Tak powiedzmy różnice w miesicach styczeń/luty/marzec to moga być poziomie 30%

czyli jesli w listopadzie ogrzewanie chodziło na 1 to teraz w najwieksze mrozy co były około 1,3x wiecej

Jak sobie OGRZEWASZ bez pogodynki to sobie grzej. Ja nie mam nie pokoleji w głowie żeby latać co chwile do pieca i zmieniać temp zasilania ręcznie jak mamy +5 czy -10 ... nie po to płaciłem za zestaw bm na ścianę z pogodynka. Automatyka ma to robić i myśleć za mnie ile ma dostarczyć tego ciepła a nie ja sam ... sam to ja sobie mogę jedynie Krzywa grzewczą obniżyć lub podwyższyć a automatyka resztę zrobi za mnie ...

iotr
08-01-2019, 19:44
Rodzina 6os., CO+1/2 CWU 19-22st
Wrzesień 27 m3
Październik 91 m3
Listopad 221 m3
Grudzień 366 m3
Piętrówka z piwnicą i strychem, pow. grzania 200 m2, 100% grzejniki żeliwne i blaszaki starego typu z lat '70.
Podłoga nad piwnicą nie ogrzewana, bez ocieplenia.
Ściany 2W pustak zwykły + krylamex 5 cm + pustak gazobeton + styropian 10 cm
podłoga strychu żelbeton + styropian 15 cm, strych dach bez ociepleni............

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Jaki masz rachunek w PLN za cały okres rozliczeniowy/ kalendarzowy ?

wg39070
08-01-2019, 19:51
[QUOTE=Adam626;7767109]

Jak sobie OGRZEWASZ bez pogodynki to sobie grzej. Ja nie mam nie pokoleji w głowie żeby latać co chwile do pieca i zmieniać temp zasilania ręcznie jak mamy +5 czy -10 ... nie po to płaciłem za zestaw bm na ścianę z pogodynka. Automatyka ma to robić i myśleć za mnie ile ma dostarczyć tego ciepła a nie ja sam ... sam to ja sobie mogę jedynie Krzywa grzewczą obniżyć lub podwyższyć a automatyka resztę zrobi za mnie ...

Długo myślaleś nad tym wywodem? Nie mam sondy zewnętrznej i nie chodzę do kotła co dzień. Ustawiam na początku zimy 38 stopni i ...koniec. Chyba, że spadnie do minus, powiedzmy 16, wtedy przedstawiam na 40. Sam potrafię myslec, nie musi robić tego za mnie maszyna. Na koniec - nie obrażaj innych użytkowników forum!

iotr
08-01-2019, 19:52
Dom ok 180/200m2 mieszkalnej, ma ok 35/40 lat. Zbudowany z szarego pustaka. Docieplony 20 cm styro grafitowego, fundamemty 10 cm styro, dach do docieplony granulatem. Caly dom to grzejniki z termostatami. Kociol kondensacyjny junkers cerapur smart + czujnik pogodowy.
Kociol sluzy do CO, CWU oraz gotowanie. Listopad ok 8m3/doba
Grudzien ok 9m3/doba
W styczniu wychodzi narazie ok 10m3/doba ale to raptem pare dni, ale dosc konkretnie na minusie byly temp jak robilem odczyt:p

Dziekuje Tobie także za odpowiedz. Czy mógłbyś podać przykład jednego lub też dwóch pokoi tj. m2 pokoju a rodzaj grzejnika jaki jest zamontowany. Dla temperatury 0'C jaką podajesz wodę na grzejnik. Twój piec pracuje cały czas czy odpalasz go w oknach czasowych?. No i najważniejsze ile wychodzi Tobie w PLN za cały rok kalendarzowy czy też okres rozliczeniowy. Dzięki !

Dejson
08-01-2019, 20:29
[QUOTE=Dejson;7767116]

Długo myślaleś nad tym wywodem? Nie mam sondy zewnętrznej i nie chodzę do kotła co dzień. Ustawiam na początku zimy 38 stopni i ...koniec. Chyba, że spadnie do minus, powiedzmy 16, wtedy przedstawiam na 40. Sam potrafię myslec, nie musi robić tego za mnie maszyna. Na koniec - nie obrażaj innych użytkowników forum!

Czyli ja kogoś tu obraziłem co ty masz za fanabelie? Jeżeli Lubisz przy np +5 temp podłogi 38 stopni i saunę w domu to sobie miej mi to zwisa i powiewa głęboko

fotohobby
08-01-2019, 20:36
Czyli ja kogoś tu obraziłem co ty masz za fanabelie? Jeżeli Lubisz przy np +5 temp podłogi 38 stopni i saunę w domu to sobie miej mi to zwisa i powiewa głęboko

Jakie Ty bzdury piszesz... Zastanów się, jak chcesz uzyskać temp podłogi 38C przy zasilaniu wodą o temp 38 C ??
Jaka sauna, skoro wg 39070 pisał już, że sterownik utrzymuje w jego domu zadaną temperaturę z histerezą 0,2C ?

blue_power
08-01-2019, 20:39
Dziekuje Tobie także za odpowiedz. Czy mógłbyś podać przykład jednego lub też dwóch pokoi tj. m2 pokoju a rodzaj grzejnika jaki jest zamontowany. Dla temperatury 0'C jaką podajesz wodę na grzejnik. Twój piec pracuje cały czas czy odpalasz go w oknach czasowych?. No i najważniejsze ile wychodzi Tobie w PLN za cały rok kalendarzowy czy też okres rozliczeniowy. Dzięki !

Pokoj ok 20m2. Grzejniki dwuplytowe zamontowane w calym domu. Z tego co teściu mówi to są od poczatku wybudowania domu. W tym roku zamontowane termostaty w calym domu.
Ja mam podlaczona czujke pogodowa co ustala jaka temp na piecu ma byc. Ogladajac teraz piec a jest u mnie w granicach ok 0st to na piecu mam pokazane 48st. Za caly rok nie podam bo od maja mam zamontowany piec gazowy ale tak:
Listopad 394,93zl -195m3
Grudzie 566,01zl -279m3

Od paru dni mam zmienione ustawienia pogodowki i ok 0st pokazuje mi 45 st na piecu.

Piec wlaczony mam caly czas. Palnik sam sie wlacza/wylacza w zaleznosci od potrzeb. Sam sobie to reguluje
W domu temp ok 22st. My z zona w sypialni mamy ok 19st oraz na noc/na czas kiedy nas nie ma domu obnizamy o jakies 2-3st temp . A tescie trzymaja caly czas ok 22st czasem 23st.

wg39070
08-01-2019, 20:46
[QUOTE=wg39070;7767135]

Czyli ja kogoś tu obraziłem co ty masz za fanabelie? Jeżeli Lubisz przy np +5 temp podłogi 38 stopni i saunę w domu to sobie miej mi to zwisa i powiewa głęboko

Ciekawe spostrzeżenie. Jak temp podłogi ma wynosić 38 skoro tyle wychodzi z kotła a przez mieszacz do podłogówki trafia co najwyżej 27-28? Zaznajom nas z nowymi prawami fizyki.

winogronek
08-01-2019, 20:47
[QUOTE=wg39070;7767135]

Czyli ja kogoś tu obraziłem co ty masz za fanabelie? Jeżeli Lubisz przy np +5 temp podłogi 38 stopni i saunę w domu to sobie miej mi to zwisa i powiewa głęboko

dobrze prawisz,kiepska izolacja = duży czynnik;)

wg39070
08-01-2019, 20:48
Jakie Ty bzdury piszesz... Zastanów się, jak chcesz uzyskać temp podłogi 38C przy zasilaniu wodą o temp 38 C ??
Jaka sauna, skoro wg 39070 pisał już, że sterownik utrzymuje w jego domu zadaną temperaturę z histerezą 0,2C ?

Widzisz fotohobby, niektórym ciężko pomyśleć logicznie.

woan
08-01-2019, 20:49
Nie wiem czy takie obniżanie temperatury jest uzasadnione ekonomicznie. Obniży się temperaturę w domu o 3 stopnie to piec późnej x czasu musi chodzić więcej aby dogrzać dom do żądanej temperatury. W pierwszym sezonie też tak miałem ustawione bo każdy tak mówił,że będzie taniej. Od dwóch sezonów mam cały czas jednakowo i w rachunkach nie widzę jakiś mega zwyżek. I jak patrzę na zużycia innych to w/g mnie u co nie których wychodzi ,,kosmos"

wg39070
08-01-2019, 20:50
[QUOTE=Dejson;7767183]

dobrze prawisz,kiepska izolacja = duży czynnik;)

Następny sprawny inaczej. Co masz na myśli pisząc o kiepskiej izolacji? Chyba nie 20 cm eps100 od gruntu?

Dejson
08-01-2019, 20:55
[QUOTE=Dejson;7767183]

Ciekawe spostrzeżenie. Jak temp podłogi ma wynosić 38 skoro tyle wychodzi z kotła a przez mieszacz do podłogówki trafia co najwyżej 27-28? Zaznajom nas z nowymi prawami fizyki.

Widziałeś że napisał dosłownie i wyraźnie że jemu tyle z pieca wychodzi? Nie, więc po co się czepiasz

przemo1
08-01-2019, 20:57
Czyli ja kogoś tu obraziłem co ty masz za fanabelie? Jeżeli Lubisz przy np +5 temp podłogi 38 stopni i saunę w domu to sobie miej mi to zwisa i powiewa głęboko

Nie możesz krytykować jednego parametru instalacji nie znając pozostałych (długość pętli, przepływy, grubość posadzki, rodzaj izolacji, itp itd). O różnicy pomiędzy Tz a T podłogi fotohobby już napisał.
Sterowanie pogodowe podłączone do kotła to tylko jedna z możliwości sterowania ogrzewaniem - w jednym przypadku dobry w innym mniej potrzebny, nie można uogólniać i przekonywać, że zawsze się sprawdzi dając oszczędności.
Mniej emocji i więcej dystansu - a z pewnością Twoje wypowiedzi będą korzystne dla wątku.

PS
Nie wiem, czy to błąd forum czy użytkownika, ale od kilku postów pomieszane są cytaty, odnośniki sugerują innego forumowicza niż autor cytowanej wypowiedzi - może cytujący będą wstanie to poprawić, dla czytelności i jednoznaczności? ( np wg39070 post 12017, Dejson - post 12015, 12919 ).
Chyba, że tylko u mnie takie pomieszanie?

wg39070
08-01-2019, 21:00
Dlaczego powyżej jest cytat "napisał Dejson" skoro ja to napisałem. Co tu się chrzani z tym cytowaniem?

fotohobby
08-01-2019, 21:01
Bo trzeba poprawić cytowanie, wysyłając wiadomość

wg39070
08-01-2019, 21:02
Nie możesz krytykować jednego parametru instalacji nie znając pozostałych (długość pętli, przepływy, grubość posadzki, rodzaj izolacji, itp itd). O różnicy pomiędzy Tz a T podłogi fotohobby już napisał.
Sterowanie pogodowe podłączone do kotła to tylko jedna z możliwości sterowania ogrzewaniem - w jednym przypadku dobry w innym mniej potrzebny, nie można uogólniać i przekonywać, że zawsze się sprawdzi dając oszczędności.
Mniej emocji i więcej dystansu - a z pewnością Twoje wypowiedzi będą korzystne dla wątku.

PS
Nie wiem, czy to błąd forum czy użytkownika, ale od kilku postów pomieszane są cytaty, odnośniki sugerują innego forumowicza niż autor cytowanej wypowiedzi - może cytujący będą wstanie to poprawić, dla czytelności i jednoznaczności? ( np wg39070 post 12017, Dejson - post 12015, 12919 ).
Chyba, że tylko u mnie takie pomieszanie?

Słusznie zauważyłeś z tym pomieszaniem. U mnie to samo.

winogronek
08-01-2019, 21:50
Słusznie zauważyłeś z tym pomieszaniem. U mnie to samo.

ja też kilkukrotnie odpisując cytowalo i kierowalo odpowiedz do innego uzytkownika i gromy się sypały:))))

Wiesz 20cm od gruntu o niczym nie swiadczy.

A co ponizej/ile w dół?
Ile w podłodze?


A takze samo wykonanie jest wazne i jego starannosc.

Dobrze pamietam masz wiekszosc podlogowki tak? To po co tak wysoko grzejesz a potem obnizasz zaworem trojdrogowym?

matiix
08-01-2019, 21:52
A jak kontrolowac i sprawdzac ilosc odpalen piea w ciagu dnia.
Saunier Dival thelia 18Kw.

woan
08-01-2019, 21:57
A ja z innej beczki. Ile płacicie za m3 gazu? Mi z faktury wychodzi 2,6zł. Taryfa w2-12t

winogronek
08-01-2019, 22:10
Rachunek dzielony na m3 =2.056 zł/m3 grudzień.

2.11 zł/m3 listopad.

Lato VI. VII. VIII. od 4.8 zł/m3 do 6.3 zł /m3

winogronek
08-01-2019, 22:15
A jak kontrolowac i sprawdzac ilosc odpalen piea w ciagu dnia.
Saunier Dival thelia 18Kw.

nie to że się czepiam ale po co tym sobie głowe zaprzatasz to tylko urzadzenie i do tego jest stworzone.

Ale skoro chcesz to w zaleznosci od kotła w ustawieniach serwisowych jest ilosc zalaczen x10
Oraz ilosc godzin C.O. x10

Albo siedziec w kotłowni i liczyć

blue_power
09-01-2019, 06:55
Nie wiem czy takie obniżanie temperatury jest uzasadnione ekonomicznie. Obniży się temperaturę w domu o 3 stopnie to piec późnej x czasu musi chodzić więcej aby dogrzać dom do żądanej temperatury. W pierwszym sezonie też tak miałem ustawione bo każdy tak mówił,że będzie taniej. Od dwóch sezonów mam cały czas jednakowo i w rachunkach nie widzę jakiś mega zwyżek. I jak patrzę na zużycia innych to w/g mnie u co nie których wychodzi ,,kosmos"

Czemu uwazasz ze duze spalanie? Nie mozesz porownywac nowego budownictwa ze starym.
Jakie masz Ty spalanie oraz parametry domu?

wg39070
09-01-2019, 07:06
ja też kilkukrotnie odpisując cytowalo i kierowalo odpowiedz do innego uzytkownika i gromy się sypały:))))

Wiesz 20cm od gruntu o niczym nie swiadczy.

A co ponizej/ile w dół?
Ile w podłodze?


A takze samo wykonanie jest wazne i jego starannosc.

Dobrze pamietam masz wiekszosc podlogowki tak? To po co tak wysoko grzejesz a potem obnizasz zaworem trojdrogowym?

No właśnie w podłodze czyli pod posadzką jest 20 cm. Mieszacz jest potrzebny bo w układ zamknięty wpięty jest kominek z płaszczem.

wg39070
09-01-2019, 07:07
A podłogówka u mnie to nie większość tylko 100 procent.

iotr
09-01-2019, 07:19
Pokoj ok 20m2. Grzejniki dwuplytowe zamontowane w calym domu. Z tego co teściu mówi to są od poczatku wybudowania domu. W tym roku zamontowane termostaty w calym domu.
Ja mam podlaczona czujke pogodowa co ustala jaka temp na piecu ma byc. Ogladajac teraz piec a jest u mnie w granicach ok 0st to na piecu mam pokazane 48st. Za caly rok nie podam bo od maja mam zamontowany piec gazowy ale tak:
Listopad 394,93zl -195m3
Grudzie 566,01zl -279m3
Od paru dni mam zmienione ustawienia pogodowki i ok 0st pokazuje mi 45 st na piecu.
Piec wlaczony mam caly czas. Palnik sam sie wlacza/wylacza w zaleznosci od potrzeb. Sam sobie to reguluje
W domu temp ok 22st. My z zona w sypialni mamy ok 19st oraz na noc/na czas kiedy nas nie ma domu obnizamy o jakies 2-3st temp . A tescie trzymaja caly czas ok 22st czasem 23st.

Dzięki za info. Przy moim przewymiarowaniu grzejników na 6 pokoi + podłogówka na korytarzu i kuchni i łazience (szkoda ze jest na jednym obiegu) oraz docieplonym poddaszu (dwie warstwy wełny) widzę że 4000tys nie przekroczę (ogrzewanie bez kuchenki gazowej) . Zakładając: Październik 300zł +Listopad 400zł+ Grudzień-Luty 600zł x3 + Marzec 400zł Kwiecień 300zł + woda w dniach deszczowych bo na lato mam kolektory słoneczne które "wymiatają" + syf jaki mam w kotłowni bo palę miałem stwierdzam że trzeba zakładać gaz :) Dom nie traci ciepła tak szybko a na Pomorzu zima trwa (myśle o mrozie) ok 3-4 tygodni na przełomie stycznia/lutego. Jeszcze raz dzięki za Twoje info.

blue_power
09-01-2019, 07:41
A wygoda oraz konfort przy gazie bezcenna :D

blue_power
09-01-2019, 07:42
A wygoda oraz komfort przy gazie bezcenna :D.

Dejson
09-01-2019, 07:46
Czemu uwazasz ze duze spalanie? Nie mozesz porownywac nowego budownictwa ze starym.
Jakie masz Ty spalanie oraz parametry domu?

Potwierdzam i to jest prawda rok temu tak tak samo miałem. Te obniżenia trybu o 2-3 stopnie są w ogóle bez sensu i co z tego że produneci czołowi kotłów to zalecają...? Producenci waszych kotłów mieszkają u was w domu ... ? Tryb obniżenia się stosuje może i tak ale lekko, a nie o jakies 2-3 stopnie w nocy ... ja tego nie stosuje w ogóle mam 23 stopnie ciągle w domu grzeje oknami czasowymi i jest super komfortowo ekonomicznie i tyle w temacie 120 metrów użytkowej i spalanie za grudzień 116 metrów przed 30 dni daje 3.9 na dobę i to jest tak dużo ludzie? Przestańcie wierzyć w te tryby oszczędności... bo naprawdę tego się czytaćnie chce . Ja nie po to mam gaz kondensacjie żeby mieć w domu +19 i siedziEC w swetrze w domu... na izolację tak samo nie żałowałem kasy i są teraz tego efekty jest ciepło przytulnie i komfortowo oczywiście zgodzę się z wami wszędzie ( u mnie też) są tzw mostki termiczne. Nie mam domu pasywnego ale na spalanie nie narzekam! Powtórzę na koniec tryb obniżenia o 2-3 stopnie to jest bujda i głupota...

LDP05
09-01-2019, 08:01
tryb obniżenia o 2-3 stopnie to jest bujda i głupota...

Jeżeli to traktować jako funkcja, która ma obniżyć rachunki to się zgodzę. Obniżona temperatura w nocy, później musi zostać nadrobiona, poprzez intensywne grzanie, by wrócić do zadanej temp. Oszczędności brak.
Tryb obniżenia może mieć sens, jak komuś nie chce się przykręcać KALORYFERÓW na noc (przy podłogówce to nie ma sensu) lub czas używania pomieszczeń jest mniejszy od czasu gdy jest puste.

blue_power
09-01-2019, 08:11
Potwierdzam i to jest prawda rok temu tak tak samo miałem. Te obniżenia trybu o 2-3 stopnie są w ogóle bez sensu i co z tego że produneci czołowi kotłów to zalecają...? Producenci waszych kotłów mieszkają u was w domu ... ? Tryb obniżenia się stosuje może i tak ale lekko, a nie o jakies 2-3 stopnie w nocy ... ja tego nie stosuje w ogóle mam 23 stopnie ciągle w domu grzeje oknami czasowymi i jest super komfortowo ekonomicznie i tyle w temacie 120 metrów użytkowej i spalanie za grudzień 116 metrów przed 30 dni daje 3.9 na dobę i to jest tak dużo ludzie? Przestańcie wierzyć w te tryby oszczędności... bo naprawdę tego się czytaćnie chce . Ja nie po to mam gaz kondensacjie żeby mieć w domu +19 i siedziEC w swetrze w domu... na izolację tak samo nie żałowałem kasy i są teraz tego efekty jest ciepło przytulnie i komfortowo oczywiście zgodzę się z wami wszędzie ( u mnie też) są tzw mostki termiczne. Nie mam domu pasywnego ale na spalanie nie narzekam! Powtórzę na koniec tryb obniżenia o 2-3 stopnie to jest bujda i głupota...

Nie mam w domu 19st i nie chodze w swetrze. Tylko w sypialni mam ok 19 st bo nam sie lepiej spi. W domu utrzymuje ok 22st.
A propo obnizania temp. Gdzies widzialem wyliczenia, ktore sugeruja ze daje to lekkie oszczednosci. Jak znajde to wrzuce na forum.

blue_power
09-01-2019, 08:14
Przy grzejnikach plytowych uwazam ze przynosi to oszczednosc, przy podlogowce raczej nie

ig0r-
09-01-2019, 08:30
Potwierdzam i to jest prawda rok temu tak tak samo miałem. Te obniżenia trybu o 2-3 stopnie są w ogóle bez sensu i co z tego że produneci czołowi kotłów to zalecają...? Producenci waszych kotłów mieszkają u was w domu ... ? Tryb obniżenia się stosuje może i tak ale lekko, a nie o jakies 2-3 stopnie w nocy ... ja tego nie stosuje w ogóle mam 23 stopnie ciągle w domu grzeje oknami czasowymi i jest super komfortowo ekonomicznie i tyle w temacie 120 metrów użytkowej i spalanie za grudzień 116 metrów przed 30 dni daje 3.9 na dobę i to jest tak dużo ludzie? Przestańcie wierzyć w te tryby oszczędności... bo naprawdę tego się czytaćnie chce . Ja nie po to mam gaz kondensacjie żeby mieć w domu +19 i siedziEC w swetrze w domu... na izolację tak samo nie żałowałem kasy i są teraz tego efekty jest ciepło przytulnie i komfortowo oczywiście zgodzę się z wami wszędzie ( u mnie też) są tzw mostki termiczne. Nie mam domu pasywnego ale na spalanie nie narzekam! Powtórzę na koniec tryb obniżenia o 2-3 stopnie to jest bujda i głupota...
Ciężko za tobą nadążyć, bo kilka wypowiedzi wyżej pisałeś, że ogrzewasz dom za 12-20 zł dziennie z gotowaniem co by odpowiadało dziennemu zużyciu ok 6-10 m3, w wątku o kotle pisałeś, że przy temp -2 stopnie kocioł pali 5,8 m3 dziennie, a nagle za cały grudzień spaliłeś 116 m3. Jakoś się to wszystko kupy nie trzyma.

winogronek
09-01-2019, 08:33
Ciężko za tobą nadążyć, bo kilka wypowiedzi wyżej pisałeś, że ogrzewasz dom za 12-20 zł dziennie z gotowaniem co by odpowiadało dziennemu zużyciu ok 6-10 m3, w wątku o kotle pisałeś, że przy temp -2 stopnie kocioł pali 5,8 m3 dziennie, a nagle za cały grudzień spaliłeś 116 m3. Jakoś się to wszystko kupy nie trzyma.

opowieści z Narni i nic więcej:) i tak mu pali 6-10

winogronek
09-01-2019, 08:38
dlatego pisałem kilka stron wczesniej.

screen z apki PGE rozwiewa watpliwosci bo podawanie pali mi tyle nie wierzycie jest bez sensu.
albo screen rachunku zuzycie z czasookresem.

bo jak pisalem niektorzy pisza za listopad albo grudzien a jak dopytasz to okres miesieczny mają od 27 do 28mego naprzykład

ja rozumiem okres za grudzień to spisuje ostatniego dnia listopada rano albo wieczorem a potem ostatniego dnia grudnia rano lub wieczorem.
i to jest wtedy wiarygodne zuzycie za dany miesiac grzewczy w okresie zimowym.

luty np jest niemiarodajny wzgledem grudnia gdyz jest krotszy o 3dni a to moze dawac wynik od 15m3 do strzelam 30m3 rozny od grudnia

blue_power
09-01-2019, 08:55
Nie wiem komus daje zanizanie zuzycia? Ego rosnie? Bo oszczednosci z tego nie bedzie :D

wg39070
09-01-2019, 09:07
Nie chciałbym budzić się w sypialni przy 19 stopniach. Jeśli ktoś pisze, że tyle ma w sypialni (sypialniach) to najwyraźniej oszczędza bo taka temperatura nie ma nic wspólnego z komfortem śpiących.

dave88
09-01-2019, 09:08
[QUOTE=Adam626;7767109]

Jak sobie OGRZEWASZ bez pogodynki to sobie grzej. Ja nie mam nie pokoleji w głowie żeby latać co chwile do pieca i zmieniać temp zasilania ręcznie jak mamy +5 czy -10 ... nie po to płaciłem za zestaw bm na ścianę z pogodynka. Automatyka ma to robić i myśleć za mnie ile ma dostarczyć tego ciepła a nie ja sam ... sam to ja sobie mogę jedynie Krzywa grzewczą obniżyć lub podwyższyć a automatyka resztę zrobi za mnie ...

ja też nie mam pogodynki i jakoś nie czuję dyskomfortu, nie chodzę wcale do kotła, a jak coś potrzebuję to zmieniam na sterowniku ale raczej tego nie robię bo nie ma potrzeby, mam ustawione 38 ale na podłogę idzie mi max 30, po to żeby grzejniki w łazience były cieplejsze...po co się tak spinasz ?

dave88
09-01-2019, 09:11
Nie chciałbym budzić się w sypialni przy 19 stopniach. Jeśli ktoś pisze, że tyle ma w sypialni (sypialniach) to najwyraźniej oszczędza bo taka temperatura nie ma nic wspólnego z komfortem śpiących.

a skąd Ty możesz wiedzieć jaką temperaturę w sypialni inni uznają za komfortową ? śpisz z nimi ? znam osoby, które nie oszczędzają a lubią taką temperaturę w sypialni...ja mam ok 20,5-21 i czasem jest mi za ciepło..może masz problemy z krążeniem ? :P

fotohobby
09-01-2019, 09:17
Nie chciałbym budzić się w sypialni przy 19 stopniach. Jeśli ktoś pisze, że tyle ma w sypialni (sypialniach) to najwyraźniej oszczędza bo taka temperatura nie ma nic wspólnego z komfortem śpiących.

Co Ty chlopie gadasz... odkad pamietam, moi rodzice zawsze taka mieli w sypialni - nawat jak grzalo sie taniutkim flotem, a w reszcie domu bylo 22-23C.
I nie spali dobrze w czasie noclegu np u rodziny, gdzie bylo 21C

wg39070
09-01-2019, 09:42
Co Ty chlopie gadasz... odkad pamietam, moi rodzice zawsze taka mieli w sypialni - nawat jak grzalo sie taniutkim flotem, a w reszcie domu bylo 22-23C.
I nie spali dobrze w czasie noclegu np u rodziny, gdzie bylo 21C

Moją prababcia była na frontach obydwu wojen i spała przy ujemnych temperaturach. I co z tego. Wracając do tematu, jestem przekonany, że dla większości ludzi 19 stopni to za niska temperatura, nawet do spania. Ale w sumie jak kto lubi.

fotohobby
09-01-2019, 09:47
Jaki sens na zestawianie babci, ktora byla na froncie, z osobami, ktore, choc mogly miec 22C w sypialni, wolalą ustawic w niej 19 ?
Ja tez preferuje w sypialni 20C.

dave88
09-01-2019, 09:48
Moją prababcia była na frontach obydwu wojen i spała przy ujemnych temperaturach. I co z tego. Wracając do tematu, jestem przekonany, że dla większości ludzi 19 stopni to za niska temperatura, nawet do spania. Ale w sumie jak kto lubi.

a w Afryce śpią przy +28

blue_power
09-01-2019, 09:49
Nie chciałbym budzić się w sypialni przy 19 stopniach. Jeśli ktoś pisze, że tyle ma w sypialni (sypialniach) to najwyraźniej oszczędza bo taka temperatura nie ma nic wspólnego z komfortem śpiących.

Bzdura, mi jest tak wygodnie spac przy 19st. Jak jest mi optymalnie. Nie oszczedzam tam. Nie bedziesz mi mowil jak mam spac ;)

winogronek
09-01-2019, 10:00
Bzdura, mi jest tak wygodnie spac przy 19st. Jak jest mi optymalnie. Nie oszczedzam tam. Nie bedziesz mi mowil jak mam spac ;)

ok,a jak utrzymujesz w tym pomieszczeniu te 19stopni?

zamykasz drzwi aby od innych pomieszczen nie lecialo cieplo?
zakrecasz podlogowke?

winogronek
09-01-2019, 10:07
ok,a jak utrzymujesz w tym pomieszczeniu te 19stopni?

zamykasz drzwi aby od innych pomieszczen nie lecialo cieplo?
zakrecasz podlogowke?

tak pytam bo w ub roku mialem na poddaszu 20.5-21,5 i nie wygrzane sciany pierwszy sezon grzewczy i wciagalo sie nosem zimne powietrze przy tych temp posciel chlodna i jakos tak nie przytulnie,wchodzac z inmych pomieszczen dolnych po prostu odczuwalo sie chlod na poddaszu,
takze w tym roku 1-1.5 stopnia wiecej i jako taki komfort wzgledem parteru gdzie blisko 23 na wysokosci 1-15metra a przy podlodze 25st

blue_power
09-01-2019, 10:08
ok,a jak utrzymujesz w tym pomieszczeniu te 19stopni?

zamykasz drzwi aby od innych pomieszczen nie lecialo cieplo?
zakrecasz podlogowke?

Jak bys czytal wszystkie posty to bys wiedzial ze nie mam podlogowki. Mam termostaty na grzejnikach w calym domu. Tak, wiekszosci czasu mam zamknieta sypialnie. A nawet jak sie ogrzeje z innych pomieszczen to nie przykrywam sie tak bardzo kolderka :). Sypialnia to nie salon zeby przeznia przechodzic w jedna i druga strone.

blue_power
09-01-2019, 10:10
Czasem zona podniesie temp do 20-20,5 st ale na sama noc jak spi przykrecamy do 19st na termostacie

winogronek
09-01-2019, 10:21
Czasem zona podniesie temp do 20-20,5 st ale na sama noc jak spi przykrecamy do 19st na termostacie
przypomnialo mi sie ,bedac w markecie budowlanym ,stoisko z termometrami.
sami sprawdzcie kiedys.
wskazania od niespełna 20st do blisko 22.5st

nie wazne kto glosuje wazne kto liczy glosy;)

podobnie ze wskazaniami kilkudziesieciu termometrow

ps.

w razie potrzeby po jaki byscie siegneli,na jakim odczytujecie wskazania w domu i na jakiej wysokosci:)
milego dnia

kuusamo
09-01-2019, 10:31
podobnie ze wskazaniami kilkudziesieciu termometrow
w razie potrzeby po jaki byscie siegneli,na jakim odczytujecie wskazania w domu i na jakiej wysokosci:)
milego dnia

Termometr drewniany FACKELMANN - do kupienia w Kauflandzie - najdokładniejsza marketówka jaką kiedykolwiek kupiłem, sprawdzałem z termometrem laboratoryjnym i wskazania są zbieżne dla dwóch różnych sztuk kupionych w odstępie roku. Wiszą na wys 1.5m

winogronek
09-01-2019, 10:37
Termometr drewniany FACKELMANN - do kupienia w Kauflandzie - najdokładniejsza marketówka jaką kiedykolwiek kupiłem, sprawdzałem z termometrem laboratoryjnym i wskazania są zbieżne dla dwóch różnych sztuk kupionych w odstępie roku. Wiszą na wys 1.5m

mam fackelmana ale plastikowy i wskazuje zawsze 24,czyli najwyzszą z pozostałych,po prostu on akurat zawyza,
najdokladniejszy okazał sie stary zewn rurkowy .

a zreszta grunt ze cieplo i nie ma efektu gesiej skorki jak sie siedzi w tshert:)

noc
09-01-2019, 11:25
Otrzymaliśmy rozliczenie za rok ubiegły 13.01.2018-12.12.2018, czyli 11 m-cy roku ubiegłego (po wymianie gazomierza na nowy), łącznie 1255m3, potrzeby CO+CWU, z tego około 300m3 poszło na CWU, pozostałe około 950m3 na CO. Dom 147m2 p.u., a de facto ok. 170m2 ze względu na dwukondygnacyjny salon. Podłoga 15cm, ściany 15 cm, fundamenty 10cm styro, dach 30cm wełny mineralnej, podłogówka 100% (żadnego grzejnika), WM z reku Brink, temp od 22oC w sypialni, 23oC w części dziennej do 26oC w dużej łazience.
W zużyciu nie ma niczego dziwnego, ale... współczynnik konwersji to 8,862 kWh/m3! Czy ktoś z Was dostaje tak niskokaloryczny gaz? Kocioł od 6 lat pracuje bez awarii, więc pewnie nie szkodzi mu takie paliwo, tylko dziwna ta konwersja.
A do tego jeszcze dziwniejsza, niska cena. Za te 1255m3 gazownia policzyła nam 1817,75zł, czyli wychodzi 1,45zł/m3!!! Czy ktoś jeszcze ma taką cenę za gaz? Bardzo niecodzienne to rozliczenie, przecież to praktycznie cały (prawie) ubiegły rok, więc cena jest wyliczona dość precyzyjnie. W cenie, jeśli ktoś ma wątpliwości, dodam, są wszelkie składowe, abonamentowa, dystrybucyjne, za samo paliwo.

kuusamo
09-01-2019, 12:14
mam fackelmana ale plastikowy i wskazuje zawsze 24,czyli najwyzszą z pozostałych,po prostu on akurat zawyza,
najdokladniejszy okazał sie stary zewn rurkowy .
a zreszta grunt ze cieplo i nie ma efektu gesiej skorki jak sie siedzi w tshert:)

Tak, te plastikowe to dno. Te drewniane są drogie ale z mojego doświadczenia - dokładne.

Dejson
09-01-2019, 13:12
Ciężko za tobą nadążyć, bo kilka wypowiedzi wyżej pisałeś, że ogrzewasz dom za 12-20 zł dziennie z gotowaniem co by odpowiadało dziennemu zużyciu ok 6-10 m3, w wątku o kotle pisałeś, że przy temp -2 stopnie kocioł pali 5,8 m3 dziennie, a nagle za cały grudzień spaliłeś 116 m3. Jakoś się to wszystko kupy nie trzyma.

Jak nie rozumiesz do końca to nie mój problem ... ( napisałem wcześniej że przy -2 spalił 5.8 ) ale to był odczyt od godziny 18 do godz 18 następnego dnia ... czego ty nie rozumiesz ? Matematyka i liczby nie kłamią ... 116 podziel sobie przez 30 dni ( Podkreślam kalendarzowych tak dla twojej jasności ) i zobacz ile wyjdzie średnie spalanie przez 30 dni jak podzielisz przez 116 no ile ? = dokładnie 3,86 metra na dobę
A PRZEZ 30 dni miałem równą temperaturę -3 w nocy i w dzień np około zera ? NO NIE więc jak nie wiesz to się też nie potrzebnie nie udzielaj jak nie wiesz do końca o co chodzi jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już nie mój problem:D

Ps. Ja należę do tego grona osób którzy w sypialni mają 19-20 stopni do spania i się tego nie wstydzę i to nie jest żadna oszczedność, jeżeli ktoś lubi budzić się co chwile w Nocy bo jest za duszno lub z zapchanym nosem od ( ciepłego suchego powietrza to proszę bardzo ) mnie dobrze ogrzewa moja ciepła kołderka i kochana żona tyle w temacie ...

Dejson
09-01-2019, 13:15
Przy grzejnikach plytowych uwazam ze przynosi to oszczednosc, przy podlogowce raczej nie

W KOŃCU KTOŚ to rzetelnie napisał Brawo dla tego pana : ) :yes:

ig0r-
09-01-2019, 13:33
Jak nie rozumiesz do końca to nie mój problem ... ( napisałem wcześniej że przy -2 spalił 5.8 ) ale to był odczyt od godziny 18 do godz 18 następnego dnia ... czego ty nie rozumiesz ? Matematyka i liczby nie kłamią ... 116 podziel sobie przez 30 dni ( Podkreślam kalendarzowych tak dla twojej jasności ) i zobacz ile wyjdzie średnie spalanie przez 30 dni jak podzielisz przez 116 no ile ? = dokładnie 3,86 metra na dobę
A PRZEZ 30 dni miałem równą temperaturę -3 w nocy i w dzień np około zera ? NO NIE więc jak nie wiesz to się też nie potrzebnie nie udzielaj jak nie wiesz do końca o co chodzi jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już nie mój problem:D
Jeżeli jednego dnia spaliłeś 5,8 to drugie musisz spalić 1,92 żeby mieć swoją średnią 3,86, w grudniu było kilka dni chłodniejszych, ale może i masz spalanie w granicach 2 m3 dziennie. Zreszta sam pisałeś o dziennych kosztach miedzy 12 a 20 zł, to już są napisane przez Ciebie wartości. Licząc m3 średnio koło 2 zł, wychodzi między 6 a 10 m3. Kwoty sam napisałeś kilka postów wcześniej, stąd moje wątpliwości co do twoich podawanych zapisków. Może podaj jakie masz teraz zużycie lub jakie miałeś ostatnio jak było poniżej -10 stopni. Albo napisz ile palisz w kominku.

Dejson
09-01-2019, 13:38
Jeżeli jednego dnia spaliłeś 5,8 to drugie musisz spalić 1,92 żeby mieć swoją średnią 3,86, w grudniu było kilka dni chłodniejszych, ale może i masz spalanie w granicach 2 m3 dziennie. Zreszta sam pisałeś o dziennych kosztach miedzy 12 a 20 zł, to już są napisane przez Ciebie wartości. Licząc m3 średnio koło 2 zł, wychodzi między 6 a 10 m3. Kwoty sam napisałeś kilka postów wcześniej, stąd moje wątpliwości co do twoich podawanych zapisków. Może podaj jakie masz teraz zużycie lub jakie miałeś ostatnio jak było poniżej -10 stopni. Albo napisz ile palisz w kominku.

nie było jeszcze u mnie -10 stopni na Kujawach ...
następny wyskakuje mi tu z kominkiem ahahahahaha palę w kominku wiesz ile ? 2 razy w miesiacu w weekend jak chcemy sobie z żoną romantycznie wypić winko przy kominku , co jeszcze byś chciał usłyszeć ?

winogronek
09-01-2019, 13:49
nie było jeszcze u mnie -10 stopni na Kujawach ...
następny wyskakuje mi tu z kominkiem ahahahahaha palę w kominku wiesz ile ? 2 razy w miesiacu w weekend jak chcemy sobie z żoną romantycznie wypić winko przy kominku , co jeszcze byś chciał usłyszeć ?


tak ja chce:) jaką temperature ma wino;)


screeny panowie screeny a nie przechwałki.
jak kolega wyzej z jednego dnia 5.6m3 nke wyjdzie srednia 3.6 ze 116m3 gdyz 5.6 to bardzo duzo na takie temp rzędu 0 -3st ,a 5.6m3 to kocioł pokazał że lubi pociągnąć.


zresztą we wpisach jak walczył kolega z rzekomo żle ustawionymi krzywymi było ewidentnie to widać.
czy teraz krzywe wrociły do optymalnych poziomów nie wiem,może poznamy odpowiedz.

ale 3.6 może może choc z drugiej strony przepalenie kominkiem utrzyma dzien/dwa cieplo razy dwa dni i juz troche mniej sie licznik gaziu kręci.
tak to widze.

dejson tylko bez nerwów,po prostu duzó osób nie wierzy,czesto piszesz rozbiezne posty i stąd może nasze gdybania:)

ig0r-
09-01-2019, 13:59
nie było jeszcze u mnie -10 stopni na Kujawach ...
następny wyskakuje mi tu z kominkiem ahahahahaha palę w kominku wiesz ile ? 2 razy w miesiacu w weekend jak chcemy sobie z żoną romantycznie wypić winko przy kominku , co jeszcze byś chciał usłyszeć ?
Wszystko już napisałeś, każdy sobie może myśleć co chce, danych w poście z kosmosu nie brałem tylko z twoich wypowiedzi.
U mnie od 31 grudnia do dnia dzisiejszego średnia dzienna wynosi 5,7 spalone 51m3 gazu i wklejam zakres temperatur jaki u mnie w tym okresie występował, mniej więcej się z tym pokrywał co miałem na termometrze w samochodzie i w domu, w poniedziałek w nocy było -18.
https://images90.fotosik.pl/102/e1a5f282c0234930med.png

Dejson
09-01-2019, 14:22
tak ja chce:) jaką temperature ma wino;)


screeny panowie screeny a nie przechwałki.
jak kolega wyzej z jednego dnia 5.6m3 nke wyjdzie srednia 3.6 ze 116m3 gdyz 5.6 to bardzo duzo na takie temp rzędu 0 -3st ,a 5.6m3 to kocioł pokazał że lubi pociągnąć.


zresztą we wpisach jak walczył kolega z rzekomo żle ustawionymi krzywymi było ewidentnie to widać.
czy teraz krzywe wrociły do optymalnych poziomów nie wiem,może poznamy odpowiedz.

ale 3.6 może może choc z drugiej strony przepalenie kominkiem utrzyma dzien/dwa cieplo razy dwa dni i juz troche mniej sie licznik gaziu kręci.
tak to widze.

dejson tylko bez nerwów,po prostu duzó osób nie wierzy,czesto piszesz rozbiezne posty i stąd może nasze gdybania:)

ja się nie obrażam bo nie mam o co daj spokój po co miałbym kłamać ? tak szczerze żaniżać spalanie co miałbym mieć z tego ? żeby ktoś mnie klepał po plecach?Po prostu się cieszę że nie ma ,że się nie da :) jak się chcę to można i tyle

noc
09-01-2019, 14:37
w poniedziałek w nocy było -18.
]

Gdzie było -18oC? U mnie to tylko w zamrażarce jest tyle. Już dawno nie było u mnie na dworze poniżej 0oC, gdzieś indziej rozumiem, mogło spaść do kilku stopni poniżej 0, ale aż tyle to wątpię, tym bardziej k. Częstochowy.

hektor80
09-01-2019, 14:43
Gdzie było -18oC? U mnie to tylko w zamrażarce jest tyle. Już dawno nie było u mnie na dworze poniżej 0oC, gdzieś indziej rozumiem, mogło spaść do kilku stopni poniżej 0, ale aż tyle to wątpię, tym bardziej k. Częstochowy.

-15 okolice Rzeszowa kilka dni temu

ig0r-
09-01-2019, 14:45
Gdzie było -18oC? U mnie to tylko w zamrażarce jest tyle. Już dawno nie było u mnie na dworze poniżej 0oC, gdzieś indziej rozumiem, mogło spaść do kilku stopni poniżej 0, ale aż tyle to wątpię, tym bardziej k. Częstochowy.
No u mnie tyle było 7 rano jak wyjezdzalem do pracy. Pracuje w Czestochowie jakieś 12 km od miejsca zamieszkania, jak podjezdzalem pod biuro było -15.

blue_power
09-01-2019, 15:04
Gdzie było -18oC? U mnie to tylko w zamrażarce jest tyle. Już dawno nie było u mnie na dworze poniżej 0oC, gdzieś indziej rozumiem, mogło spaść do kilku stopni poniżej 0, ale aż tyle to wątpię, tym bardziej k. Częstochowy.

Okolice Rybnika, Śląsk -15 pare dni temu

hektor80
09-01-2019, 16:49
Jak nie rozumiesz do końca to nie mój problem ... ( napisałem wcześniej że przy -2 spalił 5.8 ) ale to był odczyt od godziny 18 do godz 18 następnego dnia ... czego ty nie rozumiesz ? Matematyka i liczby nie kłamią ... 116 podziel sobie przez 30 dni ( Podkreślam kalendarzowych tak dla twojej jasności ) i zobacz ile wyjdzie średnie spalanie przez 30 dni jak podzielisz przez 116 no ile ? = dokładnie 3,86 metra na dobę
A PRZEZ 30 dni miałem równą temperaturę -3 w nocy i w dzień np około zera ? NO NIE więc jak nie wiesz to się też nie potrzebnie nie udzielaj jak nie wiesz do końca o co chodzi jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już nie mój problem:D

Ps. Ja należę do tego grona osób którzy w sypialni mają 19-20 stopni do spania i się tego nie wstydzę i to nie jest żadna oszczedność, jeżeli ktoś lubi budzić się co chwile w Nocy bo jest za duszno lub z zapchanym nosem od ( ciepłego suchego powietrza to proszę bardzo ) mnie dobrze ogrzewa moja ciepła kołderka i kochana żona tyle w temacie ...

Jeszcze kilka postów temu pisałeś że masz wszędzie 23 stopnie a teraz okazuje się w sypialniach utrzymujesz 19-20.
Sporo nieścisłości w tym co piszesz więc nie dziw się że ludzi to irytuje...

Pytajnick
09-01-2019, 16:58
Otrzymaliśmy rozliczenie za rok ubiegły 13.01.2018-12.12.2018, czyli 11 m-cy roku ubiegłego (po wymianie gazomierza na nowy), łącznie 1255m3, potrzeby CO+CWU, z tego około 300m3 poszło na CWU, pozostałe około 950m3 na CO. Dom 147m2 p.u., a de facto ok. 170m2 ze względu na dwukondygnacyjny salon. Podłoga 15cm, ściany 15 cm, fundamenty 10cm styro, dach 30cm wełny mineralnej, podłogówka 100% (żadnego grzejnika), WM z reku Brink, temp od 22oC w sypialni, 23oC w części dziennej do 26oC w dużej łazience.
W zużyciu nie ma niczego dziwnego, ale... współczynnik konwersji to 8,862 kWh/m3! Czy ktoś z Was dostaje tak niskokaloryczny gaz? Kocioł od 6 lat pracuje bez awarii, więc pewnie nie szkodzi mu takie paliwo, tylko dziwna ta konwersja.
A do tego jeszcze dziwniejsza, niska cena. Za te 1255m3 gazownia policzyła nam 1817,75zł, czyli wychodzi 1,45zł/m3!!! Czy ktoś jeszcze ma taką cenę za gaz? Bardzo niecodzienne to rozliczenie, przecież to praktycznie cały (prawie) ubiegły rok, więc cena jest wyliczona dość precyzyjnie. W cenie, jeśli ktoś ma wątpliwości, dodam, są wszelkie składowe, abonamentowa, dystrybucyjne, za samo paliwo.

Przecież to żadna sensacja.... chyba że ktoś pierwszy raz popatrzył na rachunek :D
Taki urok lubuskiego i to od wielu wielu lat.

fotohobby
09-01-2019, 17:24
W zużyciu nie ma niczego dziwnego, ale... współczynnik konwersji to 8,862 kWh/m3! Czy ktoś z Was dostaje tak niskokaloryczny gaz? Kocioł od 6 lat pracuje bez awarii, więc pewnie nie szkodzi mu takie paliwo, tylko dziwna ta konwersja.
A do tego jeszcze dziwniejsza, niska cena. Za te 1255m3 gazownia policzyła nam 1817,75zł, czyli wychodzi 1,45zł/m3!!! Czy ktoś jeszcze ma taką cenę za gaz? .

Jeśli ktoś ma gaz zaazotowany, to ma gaz niskokaloryczny.
Jeśli ktoś ma gaz niskokaloryczny, to ma gaz tańszy (za 1m3)

Ustawienia kotła dla gazu GZ35, GZ41 i GZ50 są o ile wiem różne, ale po to właśnie uruchomienia dokonuje autoryzowany serwisant, aby je odpowiednio dobrać.

winogronek
09-01-2019, 17:34
ja się nie obrażam bo nie mam o co daj spokój po co miałbym kłamać ? tak szczerze żaniżać spalanie co miałbym mieć z tego ? żeby ktoś mnie klepał po plecach?Po prostu się cieszę że nie ma ,że się nie da :) jak się chcę to można i tyle


dawaj screena:))))))

Dejson
09-01-2019, 17:36
Jeszcze kilka postów temu pisałeś że masz wszędzie 23 stopnie a teraz okazuje się w sypialniach utrzymujesz 19-20.
Sporo nieścisłości w tym co piszesz więc nie dziw się że ludzi to irytuje...

Człowieku zejdź na ziemie ! SYPIALNIA to nie reszta domu jak SALON kuchnia jadalnia pokoje gościnne itp ... w sypialni kładę się spać wieczorem,wstaje rano ubieram się wychodzę do pracy i dopiero znowu wchodzę wieczorem i tak w kółko więc nie wiem co ty się czepiasz ?:mad:

Dejson
09-01-2019, 17:38
dawaj screena:))))))

jak dostanę rachunek to wrzóce screen specjalnie dla ciebie i reszty nie dowiarków z forum :cool:

noc
09-01-2019, 18:32
Przecież to żadna sensacja.... chyba że ktoś pierwszy raz popatrzył na rachunek :D
Taki urok lubuskiego i to od wielu wielu lat.
Szczerze mówiąc, to jakoś specjalnie nie pilnowałem tych cen i zużycia. Rachunki były akceptowalne, adekwatne do wielkości domu, izolacji, temperatur, więc nie zawracałem sobie głowy jakąś konwersją. Teraz, gdy otrzymałem roczne rozliczenie, zwróciłem uwagę na ten współczynnik i cenę za m3.

Jeśli ktoś ma gaz zaazotowany, to ma gaz niskokaloryczny.
Jeśli ktoś ma gaz niskokaloryczny, to ma gaz tańszy (za 1m3)

Ustawienia kotła dla gazu GZ35, GZ41 i GZ50 są o ile wiem różne, ale po to właśnie uruchomienia dokonuje autoryzowany serwisant, aby je odpowiednio dobrać.
Mam nadzieję, że serwisant zna się na tym co zrobił:D, był 3 razy w ciągu 6lat, kocioł pracuje bez zarzutu (Junkers 14-3).
Odnośnie zużycia gazu, to sama wielkość zużycia niewiele daje, różny gaz jest w rurkach. Bardziej adekwatny byłby miesięczny/roczny koszt ogrzewania. U mnie cena za m3 to 1,45zł, u innych z tego co pamiętam, nawet 2,2 za m3, diametralna różnica. Roczny (prawie) koszt CO +CWU nieco ponad 1800zł, to myślę bardzo dobry wynik, z tego na ogrzewanie będzie ok. 1400zł/sezon, to bardzo dobry wynik... a w m3 nie wygląda tak różowo.

winogronek
09-01-2019, 18:45
jak dostanę rachunek to wrzóce screen specjalnie dla ciebie i reszty nie dowiarków z forum :cool:




nie to żebym ci nie ufał:)

a ja gupi wiatrołap,pom gosp,kotłownie,sypialnie i reszte domu trzymam na tym samym czynniku z podłogówki.

aż się boję skręcać rotamery obniżając w nich temperature.

kontrola z PGNiG mi nie potrzebna:)

Dejson
09-01-2019, 19:01
nie to żebym ci nie ufał:)

a ja gupi wiatrołap,pom gosp,kotłownie,sypialnie i reszte domu trzymam na tym samym czynniku z podłogówki.

aż się boję skręcać rotamery obniżając w nich temperature.

kontrola z PGNiG mi nie potrzebna:)

no wiatrołap zawsze będzie częścią chłodniejsza, przecież codziennie wchodzisz po pracy do pracy reszta twoich domowników z i do domu to zawsze trochę tego ziąbu z nadworza wleci :) no ja w Spiżarni która znajduję się oczywiście w bryle zaraz obok kuchni no tam nie mam żadnego ogrzewania :) a i tak tam jest ciągle koło 18 stopni :) hehe

Dejson
09-01-2019, 19:46
https://m.fotosik.pl/zdjecie/96ca9ac3c1308cf5
Zużycie za październik
Były dwa odczyty, dlaczego? Bo u nas jeżdżą z PGNiG i kontrolują spalanie ...
tarywa 2.12T czyli ostatni raz w tej taryfie bo od listopada wrzócili mnie do W3...

Dejson
09-01-2019, 19:53
https://m.fotosik.pl/zdjecie/484ced76a801c41f
Zużycie listopad proszę bardzo taryfa już w3

tak że listopad 99 metrów dzieląc przed 30 dni wychodzi 3,3 metra z CWU i garami
w 2 osoby mieszkamy
Okna czasowe
Poniedziałek - Piątek
5-8 rano
13-16 południe
19-21 wieczór

Sobota - Niedziela
chodzi ogrzewanie od 7 rano do 22 wieczór.

Współczynnik oszczędności ustawiony na 1,0 czyli spada po za oknami czasowymi o 2 stopnie na zasilaniu na wyjściu z pieca w Domu przez 24 h temp 23 stopnie około godziny jak teraz mamy 21 dochodzi w salonie do 24 stopni ...
w sypialni mam do spania ciągle 20 stopni jak wspominałem wyżej...
Kominek odpalam 2 razy w miesiącu w weekend dla klimatu tez pisałem o tym wyżej tak,że
ja tutaj nic nie KOLORYZUJE i nie zaniżam ani zawyżam proszę czysty dowód żebyście w końcu uwierzyli proszę państwa

tkaczor123
09-01-2019, 20:08
nie to żebym ci nie ufał:)

a ja gupi wiatrołap,pom gosp,kotłownie,sypialnie i reszte domu trzymam na tym samym czynniku z podłogówki.

aż się boję skręcać rotamery obniżając w nich temperature.

kontrola z PGNiG mi nie potrzebna:)

Może Ty się podzielisz , chyba że dalej nie umiesz dodawać załączników<lol>
Nie żebyś my nie wierzyli no co Ty:)

woan
09-01-2019, 20:46
Rachunek dzielony na m3 =2.056 zł/m3 grudzień.

2.11 zł/m3 listopad.

Lato VI. VII. VIII. od 4.8 zł/m3 do 6.3 zł /m3

To czyli ile im brakuje to doliczają tak aby im się zgadzało

woan
09-01-2019, 21:05
Czemu uwazasz ze duze spalanie? Nie mozesz porownywac nowego budownictwa ze starym.
Jakie masz Ty spalanie oraz parametry domu?

Spalanie podałem wcześniej uwzględniając moją kozę. Dom 120m ,silka + ocieplenie 15 ,okna 3 szyby, duże przeszklenia tak więc nie ma szału,ale porównując go ze starym budownictwem to jest luksus.Góra wełna 25cm, na przedpokoju 40cm,kaloryfery w całym budynku. Obniżając o 2-3 stopnie wcześniej zauważyłem , że po tym czasie piec chodził dłużej aby dogrzać do żądanej temperatury i z niby oszczędności robiły się ,,nici" a w nocy 19 stopni w sypialni jak dla nas za zimno. Minimum 22 musi być jak dla nas a najlepiej 24:yes:. W nie wykorzystanych pokojach nie zakręcam grzejników,wszędzie grzeje jednakowo.

fotohobby
09-01-2019, 21:07
To czyli ile im brakuje to doliczają tak aby im się zgadzało

Taaa, jasne - i jeszcze łysych biją...

Po prostu latem, kiedy zużywa się mniej gazu, coraz większy wpływ na cenę 1m3 ma abonament, który jest stały.
Zimą, kiedy zużywa się 100-200m3 niewiele wpływa on na 1m3 cenę gazu, ale latem, jak zużywa się 10-30m3 to już tak...

woan
09-01-2019, 21:13
To ile ten abonament kosztuje?

fotohobby
09-01-2019, 21:41
To ile ten abonament kosztuje?

A to Ty faktur nie płacisz ?
Abonament i opłata przesyłowa stała w taryfie W2 to 20zł/mies.

ig0r-
09-01-2019, 21:44
To ile ten abonament kosztuje?
W W2.12 abonament+dystrybucyjna stała - 20,82 u Dejsona w W3 z tego co widzę 51,67, ale ewentualnie niech potwierdzi lub poprawi jeżeli omyłkowo podałem.

winogronek
09-01-2019, 21:53
Może Ty się podzielisz , chyba że dalej nie umiesz dodawać załączników<lol>
Nie żebyś my nie wierzyli no co Ty:)

gawel
09-01-2019, 21:54
W W2.12 abonament+dystrybucyjna stała - 20,82 u Dejsona w W3 z tego co widzę 51,67, ale ewentualnie niech potwierdzi lub poprawi jeżeli omyłkowo podałem.

20 zł można jakoś przeboleć za prąd płace 14 (15 kw) ale 52 to przegięcie , tyle płacę za 2 telefony i internet

winogronek
09-01-2019, 21:55
haha widze ze sledzisz posty,
to ze zalacznikow nie umiem to jedno,chcialem odpowiedziec tobie wklejajac linka fotosika i linka nie wrzuca:))))

matiix
09-01-2019, 21:55
Potwierdzam i to jest prawda rok temu tak tak samo miałem. Te obniżenia trybu o 2-3 stopnie są w ogóle bez sensu i co z tego że produneci czołowi kotłów to zalecają...? Producenci waszych kotłów mieszkają u was w domu ... ? Tryb obniżenia się stosuje może i tak ale lekko, a nie o jakies 2-3 stopnie w nocy ... ja tego nie stosuje w ogóle mam 23 stopnie ciągle w domu grzeje oknami czasowymi i jest super komfortowo ekonomicznie i tyle w temacie 120 metrów użytkowej i spalanie za grudzień 116 metrów przed 30 dni daje 3.9 na dobę i to jest tak dużo ludzie? Przestańcie wierzyć w te tryby oszczędności...

No to tylko pozazdroscic wyniku bo jest super. Ja mam 150m2 podlog grzanych sama podlogowka. w domu 21,4-21,8stp. spalanie za 14 listopad a 16 grudzien zuzycie 220m3. Wiec 6,8m3 na 24h. 14zl dzienne ogrzewanie domu.
Na noc wczesniej piec obnia mi temperature o 0,4stp dla lepszego komfortu spania oraz przez 5h w ciagu dnia kieny nas dlugo nie ma, ale ten tryb wlancza sie 3h wczesniej zawsze by podlogowka sie wychlodzila i zagrzala.

winogronek
09-01-2019, 21:57
https://m.fotosik.pl/zdjecie/2f5296ba2a91b6b9

meczesiu
09-01-2019, 21:57
Taaa, jasne - i jeszcze łysych biją...

Po prostu latem, kiedy zużywa się mniej gazu, coraz większy wpływ na cenę 1m3 ma abonament, który jest stały.
Zimą, kiedy zużywa się 100-200m3 niewiele wpływa on na 1m3 cenę gazu, ale latem, jak zużywa się 10-30m3 to już tak...

Za grudzień średnia za gaz z faktury (113m3) wyszła mi 2,11 zł, a za sierpień, gdzie zużyłem 17m3 średnia wyszła 3,17 zł, koszt abonamentu w mojej taryfie (w.2.1) to około 21 złotych

winogronek
09-01-2019, 22:02
https://m.fotosik.pl/zdjecie/368fe5d4b9ec5d63

winogronek
09-01-2019, 22:03
dejsonku dawaj grudzień;)

winogronek
09-01-2019, 22:07
Za grudzień średnia za gaz z faktury (113m3) wyszła mi 2,11 zł, a za sierpień, gdzie zużyłem 17m3 średnia wyszła 3,17 zł, koszt abonamentu w mojej taryfie (w.2.1) to około 21 złotych

to mamy niemal identycznie zuzycia
dom105m2 parter plus poddasze

2017 699m3 01.01.2017-31.12.2017

2018

660m3 31.12.2017-31.12.2017

winogronek
09-01-2019, 22:11
Może Ty się podzielisz , chyba że dalej nie umiesz dodawać załączników<lol>
Nie żebyś my nie wierzyli no co Ty:)

spoko tosz to zadna tajemnica :) podalem X i XI
grudzien 116m3, wierzysz mi na słowo?������

dawaj screeny������

tkaczor123
10-01-2019, 05:59
To ile ten abonament kosztuje?

424598
Za lezy jaka taryfa dla W2.12T masz u góry, dla W1 jest niższa.
Też się zdziwiłem bo nigdy na faktury nie patrzyłem.

Dejson
10-01-2019, 06:35
No to tylko pozazdroscic wyniku bo jest super. Ja mam 150m2 podlog grzanych sama podlogowka. w domu 21,4-21,8stp. spalanie za 14 listopad a 16 grudzien zuzycie 220m3. Wiec 6,8m3 na 24h. 14zl dzienne ogrzewanie domu.
Na noc wczesniej piec obnia mi temperature o 0,4stp dla lepszego komfortu spania oraz przez 5h w ciagu dnia kieny nas dlugo nie ma, ale ten tryb wlancza sie 3h wczesniej zawsze by podlogowka sie wychlodzila i zagrzala.

Tutaj kolego serdeczny nie chodzi o to żeby zazdrościć tylko kosztowało mnie to dużo nerwów czasu i ustawiania różnych wariantów ale było warto teraz są tego efekty bo nie stety mój serwisant poległ na całej linii... trochę dużo u ciebie wyszło 220 metrów... ale widzę że nie masz słabej izolacji po opisie no i po metrażu 180 metrów użytkowej to masz co ogrzewać. Ale hmm może jakieś inne mostki termiczne u ciebie ? Że tyle spala? Rejon gdzie mieszkasz;)

Dejson
10-01-2019, 06:37
dejsonku dawaj grudzień;)

Za grudzień mam spalanie jak pamiętam 118 metrów miałem. Spokojnie dostanę fakturkę pokaże tobie ;) oszukiwać nie będę;) . Podzielę się również ta Informacja z wami ;)

winogronek
10-01-2019, 07:12
Za grudzień mam spalanie jak pamiętam 118 metrów miałem. Spokojnie dostanę fakturkę pokaże tobie ;) oszukiwać nie będę;) . Podzielę się również ta Informacja z wami ;)



no to super masz zuzycie bo ja mam dom 20% mniejszy a zuzycie podobne i takze druga zima:(

ale bidy nie ma poki dany rok oscyluje pomiedzy 1700 zl pierwszy a 1500 zl drugi rok.
a miesieczne rachunki zimowe rzędu 230-270zł poprawiają humor w te mrozy:)

ig0r-
10-01-2019, 07:31
Tutaj kolego serdeczny nie chodzi o to żeby zazdrościć tylko kosztowało mnie to dużo nerwów czasu i ustawiania różnych wariantów ale było warto teraz są tego efekty bo nie stety mój serwisant poległ na całej linii... trochę dużo u ciebie wyszło 220 metrów... ale widzę że nie masz słabej izolacji po opisie no i po metrażu 180 metrów użytkowej to masz co ogrzewać. Ale hmm może jakieś inne mostki termiczne u ciebie ? Że tyle spala? Rejon gdzie mieszkasz;)
Rozumiem, że masz ustawiony kocioł tak, że działa on ciągle i do tego stosujesz obniżanie temperatury zasilania podłogówki. Jesteś w stanie napisać jaką masz temp zasilania np przy temp 0 stopni na dworze? Rozumiem, że masz takie chwile gdzie palnik nie działa. Masz jakiś licznik ile średnio działa palnik podczas jednego dnia? Czy masz może jakiś czujnik wewnętrzny, który pilnuje Ci zadanej temperatury w domu i po jej osiągnięciu stopuje kocioł?

Dejson
10-01-2019, 08:24
Rozumiem, że masz ustawiony kocioł tak, że działa on ciągle i do tego stosujesz obniżanie temperatury zasilania podłogówki. Jesteś w stanie napisać jaką masz temp zasilania np przy temp 0 stopni na dworze? Rozumiem, że masz takie chwile gdzie palnik nie działa. Masz jakiś licznik ile średnio działa palnik podczas jednego dnia? Czy masz może jakiś czujnik wewnętrzny, który pilnuje Ci zadanej temperatury w domu i po jej osiągnięciu stopuje kocioł?

Blokada taktu palnika 28 minut jest ustawiona .
Piec włącza się co 28 minut i pracuje sobie np od 16 min do godziny doxhodzac

Dejson
10-01-2019, 08:30
Dochodząc do temp na kotle 47 stopni po czym odcina palnik tzn gaśnie i jest blokada taktu palnika czyli piec odpoczywa sobie 28 minut. Temp na BM zasilania według pogodynki przy temp zewnętrznej 0 jest na wyjściu w podłogę 29.5 stopnia w okienkach czasowych. Po za oknami czasowymi spada o 2 stopnie z 29.5 na 27.5.
Nie mam temp żądanej. Dlaczego? Od tego jest krzywą grzewcza wedlUG której automatyka ma nagrzac do danej temp w tej chwili według krzywej mam 23 czasem 24 dochodzi na wieczór i nic więcej nie ruszam. Gdy spada poniżej zera i jest np -5 automatyka sama sobie podnosi Krzywa Grzewczą jeżeli jest na plusie obniża ja sobie również tak to u mnie wszystko działa.

brasica
10-01-2019, 10:18
https://m.fotosik.pl/zdjecie/96ca9ac3c1308cf5
Zużycie za październik
Były dwa odczyty, dlaczego? Bo u nas jeżdżą z PGNiG i kontrolują spalanie ...
tarywa 2.12T czyli ostatni raz w tej taryfie bo od listopada wrzócili mnie do W3...

Dejson,ja mam pytanie. Ponieważ mam spalanie niewiele większe od Twojego zostałam właśnie przerzucona z taryfy W3 do W2, Dlaczego Ciebie wrzucono do W3? Przecież W2 obejmuje odbiorców, którzy zużywają mniej niż 1200m .sz, a Ty przecież zużywasz mniej? Czy ja może czegoś nie rozumiem? Sprawdzałeś to? Pozdrawiam.

winogronek
10-01-2019, 10:44
Dejson,ja mam pytanie. Ponieważ mam spalanie niewiele większe od Twojego zostałam właśnie przerzucona z taryfy W3 do W2, Dlaczego Ciebie wrzucono do W3? Przecież W2 obejmuje odbiorców, którzy zużywają mniej niż 1200m .sz, a Ty przecież zużywasz mniej? Czy ja może czegoś nie rozumiem? Sprawdzałeś to? Pozdrawiam.
tez jestem tego faktu ciekaw.

moze nie zachaczyl pelnego roku w ub.roku z wpisow wynika ze odpalil w sierpniu kocioł cwu plus caly 2018 a nie przekroczył 1200m3 lub sam wybral.
ja np mialem odpalenie kotła 01.01.2017 i chodzi od tamtej pory do dzis zuzył 1399m3 za 24mce i 10dni,zadowolony jestem z tej taryfy poniewaz w zimie m3 gazu wychodzi brutto od 2.05 do 2.10 za m3
latem wiadomo drozej ale abo miesieczny cos ok 22zl brutto miesiecznie czyli 260zl za rok a niektorzy majac 50zl miesiecznie 600zl rocznie wychodzi,to u mnie rok palenia wyszedl z abo niespełna 1500zł dlatego ta taryfa jest jak najbardziej ok.
ale wiadomo na wiekszym domu moglbym o tym zapomnieć

winogronek
10-01-2019, 10:46
a teraz za 2018 mogl przekroczyc 1200m3 i z automatu inna taryfa jest

brasica
10-01-2019, 11:13
a teraz za 2018 mogl przekroczyc 1200m3 i z automatu inna taryfa jest

Acha, doczytalam już, zrozumialam,że to przez złe ustawienia krzywej grzewczej.

jacku6
10-01-2019, 11:58
tez jestem tego faktu ciekaw.

moze nie zachaczyl pelnego roku w ub.roku z wpisow wynika ze odpalil w sierpniu kocioł cwu plus caly 2018 a nie przekroczył 1200m3 lub sam wybral.
ja np mialem odpalenie kotła 01.01.2017 i chodzi od tamtej pory do dzis zuzył 1399m3 za 24mce i 10dni,zadowolony jestem z tej taryfy poniewaz w zimie m3 gazu wychodzi brutto od 2.05 do 2.10 za m3
latem wiadomo drozej ale abo miesieczny cos ok 22zl brutto miesiecznie czyli 260zl za rok a niektorzy majac 50zl miesiecznie 600zl rocznie wychodzi,to u mnie rok palenia wyszedl z abo niespełna 1500zł dlatego ta taryfa jest jak najbardziej ok.
ale wiadomo na wiekszym domu moglbym o tym zapomnieć

Juz to pisalem, miedzy taryfa w2 a w3 jest rocznie ok 220-230zl roznicy, w zaleznosci od zuzycia, im wieksze tym mniejsza różnica czyli żaden kataklizm, abonament jest wiekszy w w3 ale mniejsza jest oplata dystrybucyjna zmienna

brasica
10-01-2019, 12:16
Zgadzam się w zupelności, choć przypisanie do danej taryfy nie zależy przecież od widzimisię użytkownika,a od potrzeb domu.

noc
10-01-2019, 13:15
Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.
U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.

Dejson
10-01-2019, 13:29
Acha, doczytalam już, zrozumialam,że to przez złe ustawienia krzywej grzewczej.

Dokładnie kolego tak miałem od 3 sierpnia do stycznia prawie tak wysokie krzywe grzewcze ustawione:/ i parę innych parametrów w automatyce pieca ( czytaj ustawienia serwisowe)...
Gdyby nie te spalanie duże na początku po 250 metrów za wrzesień. Październik. Listopad . Grudzień to masz odpowiedź zmieścił bym się w taryfie w2 do 1200 metrów. A wrzucili mnie właśnie od listopada do w3 ...nie stety ale za rok mogą mnie sami z automatu wrzucić do w2

Greengaz
10-01-2019, 13:31
Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.
U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.

1,45 zł/m3??? Gaz zaazotowany?

W zasadzie powinno się liczyć dostarczone kWh, a nie metry sześcienne.
Gaz ziemny wysokometanowy różni się ciepłem spalania w czasie i zależności od regionu. Różnice dochodzą do 10%.
Na otrzymywanej fakturze wyraźnie widać, iż płacimy za kWh, a nie dostarczone m3.

Dejson
10-01-2019, 13:32
Od 3 sierpnnią 2017 rok wtedy jak się wprowadziłem tego dnia przyjechali puścili mi gaz do budynku
Do 1 sierpnia 2018 rok spalilem dokładnie 1602 metry. Fotkę zrobiłem dokładnie 28 lipca przez wyjazdem na 2 tyg wczasy...

Dejson
10-01-2019, 13:38
Proszę odczyt po roku
https://m.fotosik.pl/zdjecie/58bd83cf8855bf5d

winogronek
10-01-2019, 13:43
Od 3 sierpnnią 2017 rok wtedy jak się wprowadziłem tego dnia przyjechali puścili mi gaz do budynku
Do 1 sierpnia 2018 rok spalilem dokładnie 1602 metry. Fotkę zrobiłem dokładnie 28 lipca przez wyjazdem na 2 tyg wczasy...

o bożenko to ładnie te krzywe narobiły tobie w zuzyciu rocznym......1600m3 to mysle ze na swoim zobacze takie cyfry koncem lutego
szybkiego powrotu na niższą taryfe

winogronek
10-01-2019, 13:47
Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.
U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.

no cos w tym jest bo o ile widełki z grzewczego mam 2.05 -2.10 m3
to okres letni 3-4 pln to srednia z roku wyszla mi 2.24brutto m3

Dejson
10-01-2019, 13:54
o bożenko to ładnie te krzywe narobiły tobie w zuzyciu rocznym......1600m3 to mysle ze na swoim zobacze takie cyfry koncem lutego
szybkiego powrotu na niższą taryfe

Tak że spokojnie myślę żebym się zmieścił. Wszystko sobie zapisuje spalania co i jak tak że na bieżąco mam z poprzedniego roku 2018/2017 no i teraz też wszytko notuje. Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?

winogronek
10-01-2019, 14:13
Tak że spokojnie myślę żebym się zmieścił. Wszystko sobie zapisuje spalania co i jak tak że na bieżąco mam z poprzedniego roku 2018/2017 no i teraz też wszytko notuje. Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?

dla nowej pary butów

winogronek
10-01-2019, 14:13
warto;)

winogronek
10-01-2019, 14:16
dla nowej pary butów

moge sie mylic ale okres maj-sierpien nie wyjdzie cos kolo tej kwoty przypadkiem??? albo i mniej?

masz na caly okres letni na CWU z abo

Jochimm
10-01-2019, 15:06
Grzane od 21.12 dom w całości 120m2 tylko podłogówka.
50m3 gazu przy temperaturze wewnętrznej 18'c

noc
10-01-2019, 16:05
1,45 zł/m3??? Gaz zaazotowany?

W zasadzie powinno się liczyć dostarczone kWh, a nie metry sześcienne.
Gaz ziemny wysokometanowy różni się ciepłem spalania w czasie i zależności od regionu. Różnice dochodzą do 10%.
Na otrzymywanej fakturze wyraźnie widać, iż płacimy za kWh, a nie dostarczone m3.

Dokładnie to miałem na myśli. Prawie wszyscy podają wyłącznie zużyte m3 gazu, czasami jeszcze cenę za m3 w danym miesiącu, a to za mało. Wiarygodne i łatwe do porównania i oceny, są zużyte kWh, albo zużyte m3 i cena średnia/rok za m3, to obojętne-łatwo policzyć.
Gdybym podawał swoje zużyte m3, to wydaje się dużo, ale jeśli doda się cenę (średnią roczną) za m3, to już dobry wynik. A gdybym jeszcze manipulował ceną za m3 w danym miesiącu, to już w ogóle kłamliwy kosmos wychodzi.
Tak że prośba, podawajcie zużyte kWh, albo zużyte m3+cena średnia/na rok.

winogronek
10-01-2019, 16:41
Dokładnie to miałem na myśli. Prawie wszyscy podają wyłącznie zużyte m3 gazu, czasami jeszcze cenę za m3 w danym miesiącu, a to za mało. Wiarygodne i łatwe do porównania i oceny, są zużyte kWh, albo zużyte m3 i cena średnia/rok za m3, to obojętne-łatwo policzyć.
Gdybym podawał swoje zużyte m3, to wydaje się dużo, ale jeśli doda się cenę (średnią roczną) za m3, to już dobry wynik. A gdybym jeszcze manipulował ceną za m3 w danym miesiącu, to już w ogóle kłamliwy kosmos wychodzi.
Tak że prośba, podawajcie zużyte kWh, albo zużyte m3+cena średnia/na rok.
wg rachunków
I rok
01.01.2017-31.12.2017 7880 kWh 699m3 1544pln
II rok
31.12.2017-31.12.2018 7423 kWh 660m3 1480pln

podpowiedz mi co te kWh teraz oznaczają dla mnie nigdy nie wchodziłem głebiej w kwestie kWh


jeszcze gdzies kiedys spotkalem sie z opinią że błedne jest mowienie ,przykład mój dom 100m2 zużył 100m3 gazu,ponoć dlatego ze nie grzeje się m2 a KUBATURE w budynku.

troche w tym logiki jest ale przyjelo sie podawanie dla powierzchni grzanej w m2

Adam626
10-01-2019, 18:38
Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?

W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.
Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

Adam626
10-01-2019, 18:44
A 1500m3 gazu na rok to jest 3150PLN czyli 262zł/miesiac a to jest taniej niz w bloku "czynsz" za 40m2. Wiadomo tu jeszcze trzeba zaplacic za wodę i śmieci a jak to zsumujemy to ciagle mniej niz 40m2 w bloku. Wiec nie dajmy sie zwariowac z tymi kosztami ogrzewania nie po to chyba budowalismy domy by siedzieć jak kutwy i marznac w 19 czy 20C. Podsumowujac czy przejmuje się tym ile gazu mi pójdzie? Odpowiedz tu: https://www.youtube.com/watch?v=Au3QsRJuK4A

wg39070
10-01-2019, 19:10
W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.
Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

...skąpy... analfabeto;

Dejson
10-01-2019, 19:20
Proszę bardzo dla was specjalnie chce być do końca uczciwy i szczery. To są moje odczyty które zapisuje od sierpnia 2017 roku jak się wprowadziłem.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/d53e885402162571

Dejson
10-01-2019, 19:29
A tutaj mam dla was dowód mam odczyt który odnalazłem w starych fotkach jakie miałem spalanie i wszystko pokrywa się z moimi odczytami z moimi zapisami.

Nie mam 1 odczyty wprowadziłem się 3 sierpnia więc gazownik kazała mi podać dopiero mój pierwszy odczyt w nowym domu we wrzesniu dowwolnego dnia więc Podałem 18 września. na infolini. Następny proszę podałem dopiero na koniec października 362m .

https://m.fotosik.pl/zdjecie/f04658bec6e94dca

Więc macie czarno na białym dowód że nie kłamie was nikogo z odczytami. Ze tak miałem ustawiony piec przez serwis. Ze przekroczyłem taryfe i że ile gazu spalilem od 4 sierpnia 2017 do 2018 do 28 lipca dokładnie.
Macie wszystko jasno i wyraźnie. Może w k0ncu mi uwierzycie w moje posty i spalanie realne rzeczywiste !!!! Ani zawyzane ani zaniżane!!

Dejson
10-01-2019, 19:34
Jestem teraz ciekaw czy w końcu mi uwierzcie teraz i czy każdy z WAS był by tak szczery do bólu jak JA i tak wam wszystko pokazał wyjaśnił i nie kłamał! Teraz kto będzie NASTĘPNY tak odważny i szczery !? PANOWIE dżentelmeni słucham;)

blue_power
10-01-2019, 19:36
W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.
Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

Czlowieku we sie lepiej nie wypowiadaj. Przy 24st w domu bym sie przekrecil...

ig0r-
10-01-2019, 19:40
A tutaj mam dla was dowód mam odczyt który odnalazłem w starych fotkach jakie miałem spalanie i wszystko pokrywa się z moimi odczytami z moimi zapisami.

Nie mam 1 odczyty wprowadziłem się 3 sierpnia więc gazownik kazała mi podać dopiero mój pierwszy odczyt w nowym domu we wrzesniu dowwolnego dnia więc Podałem 18 września. na infolini. Następny proszę podałem dopiero na koniec października 362m .

https://m.fotosik.pl/zdjecie/f04658bec6e94dca


Więc macie czarno na białym dowód że nie kłamie was nikogo z odczytami. Ze tak miałem ustawiony piec przez serwis. Ze przekroczyłem taryfe i że ile gazu spalilem od 4 sierpnia 2017 do 2018 do 28 lipca dokładnie.
Macie wszystko jasno i wyraźnie. Może w k0ncu mi uwierzycie w moje posty i spalanie realne rzeczywiste !!!! Ani zawyzane ani zaniżane!!

Widzę, że praktycznie mieszkasz tak samo jak ja. Ja wprowadziłem się we wrześniu 2017, od 15 września miałem odpalone ogrzewanie, tydzień później się wprowadzaliśmy z miesięcznym dzieckiem. Do 15 grudnia mieszkaliśmy bez ocieplonego domu. I jak porównam okres od września do końca grudnia 2017 i taki sam okres w roku 2018 to spaliłem mniej ponad 330 m3 gazu. Wspominałeś, że ociepliłeś strop w styczniu, napewno to też się przyczyniło do tak dużego spalania, a miałeś wcześniej wygrzewane wylewki? Jeżeli nie to pewnie też się przyczyniło do takiego spalania. Generalnie teraz masz naprawdę fajne wyniki.

blue_power
10-01-2019, 19:48
Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

W nowym domu z podlogowka sie nie oplaca obnizac temp. Przy starszym domku z grzejnikami daje to oszczednosci. A po drugie kazdy lubi inna temp do spania. Jeden lubi saune tak jak Ty a drugi woli chlodniej.

Adam626
10-01-2019, 19:53
Proszę bardzo dla was specjalnie chce być do końca uczciwy i szczery. To są moje odczyty które zapisuje od sierpnia 2017 roku jak się wprowadziłem.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/d53e885402162571

Dlaczego mamy nie wierzyć. Zużyłeś 1600m2. Nie wiemy jaki masz dom. Zużyłeś dużo. Ja tez zużywam dużo -duży dom i w domu mam ciepło. Myślę ze przy dobrym projekcie domu i bezbłędnym wykonaniu można zużywać rocznie 800m3 majac ciepło.A wiadomo - tarasy, okna narozne i inne tego typu wynalazki nie pomagaja w malym zuzyciu.

Adam626
10-01-2019, 19:57
5734m3 od stycznia 2015 czyli 1433,5m3/rok ¯\\\_(" ,,")\_/¯

Adam626
10-01-2019, 20:02
W nowym domu z podlogowka sie nie oplaca obnizac temp. Przy starszym domku z grzejnikami daje to oszczednosci. A po drugie kazdy lubi inna temp do spania. Jeden lubi saune tak jak Ty a drugi woli chlodniej.

Oszczednosc polega na tym ze jak masz dom jak durszlak w którym bez grzania temperatura spada np o 3 stopnie w 12 godzin to jesli w dzień masz temp 22 a w nocy 18 i obydwie pory trwaja po 12 godzin to srednia dobowa wynosi 20C. Opału idzie tak jakbys utrzymywał 20C przez cała dobe a w sumie w dzien masz cieplej. A jeslibys grzał bez obnizenia na 22C non stop to opalu by szło wiecej niz na 20C.

Dejson
10-01-2019, 20:06
Widzę, że praktycznie mieszkasz tak samo jak ja. Ja wprowadziłem się we wrześniu 2017, od 15 września miałem odpalone ogrzewanie, tydzień później się wprowadzaliśmy z miesięcznym dzieckiem. Do 15 grudnia mieszkaliśmy bez ocieplonego domu. I jak porównam okres od września do końca grudnia 2017 i taki sam okres w roku 2018 to spaliłem mniej ponad 330 m3 gazu. Wspominałeś, że ociepliłeś strop w styczniu, napewno to też się przyczyniło do tak dużego spalania, a miałeś wcześniej wygrzewane wylewki? Jeżeli nie to pewnie też się przyczyniło do takiego spalania. Generalnie teraz masz naprawdę fajne wyniki.
Dalej szczerze do bólu odpowiem tobie.
Tak miałem nie docieplony strop. Ociepliłem go początek stycznia 2018 rok przed atakiem mrozów, ale druga strona medalu była taka że słuchaj nie bylo aż tak zimno w domu non stop miałem 22 stopnie zgodzę się z tobą. Przez strop ucieka jak najwięcej ale nie czułem dyskomfortu że mi jest zimno lub coś było przyjemnie i mieszkaliśmy normalnie jak ludzie. Dopiero wiesz kiedy zacząłem widzieć problem? Jak rachunek za gaz za grudzień gdzie dopiero zaczynało się robić chłodno na dworzu dostalem bodajże 540zl a moja druga lepsza połowa powiedziała że zaczynają jej nogi puchnoc i podłoga jest za ciepła bo przy temp 0 na dworzu według krzywej grzewczej podłoga na wyjściu na zasilaniu miała 37 stopni ! To wyobraź sobie jakie to było odczucie...? No nie fajne prawda. Po ociepleniu stropu zjechalem z krzywa grzewczą o połowę w dół! I dopiero zaczęły się moje oszczędności i normalne rachunki za gaz. Widzisz według zapiski jakie są różnice w spalaniu? Odczyt ze stycznia końca i lutego ? Dobrze pamiętam 120 metrów? A wtedy rok 2018 były mrozy na Kujawach po -10 stopni.
Okna czasowe były ogrzewania 8-22 od poniedziałku do niedzieli. Przyznaję się że jak były silne mrozy to styczeń-marzec odpalalem kominek w weekendy sobie dla wygrzania się piątek/ sobota nawet niedziela do obiadku ale to tylko zaznaczam po to żeby było przyjemnie;) w silne mrozy nie żeby podnieść temp w domu bo mnie na gaz nie stać nie nie panowie nie tedy droga ;)
Odp na twoje ost pytanie.
Tak wylewki wygrzewala mi firma przez 3 tygodnie przed plytkażem piecem elektrycznym normalnie z obiegiem wody przez 24 godziny na dobę z lekką temperatura jak pamiętam był to czerwiec;)

noc
10-01-2019, 20:09
wg rachunków
I rok
01.01.2017-31.12.2017 7880 kWh 699m3 1544pln
II rok
31.12.2017-31.12.2018 7423 kWh 660m3 1480pln
podpowiedz mi co te kWh teraz oznaczają dla mnie nigdy nie wchodziłem głebiej w kwestie kWh
jeszcze gdzies kiedys spotkalem sie z opinią że błedne jest mowienie ,przykład mój dom 100m2 zużył 100m3 gazu,ponoć dlatego ze nie grzeje się m2 a KUBATURE w budynku.
troche w tym logiki jest ale przyjelo sie podawanie dla powierzchni grzanej w m2
Po prostu płacisz za energię którą możesz uzyskać z paliwa, a nie za same m3. Np. "Twoje" 699m3 gazu kosztowało 1544pln, czyli 2,20zł za m3. Natomiast "moje" około 1200m3 kosztowało około 1800zł, czyli 1,45zł za m3. Czyli u mnie zużycie gazu jest prawie 2x większe, ale już koszt gazu jest niewiele wyższy. Mamy zupełnie inną kaloryczność dostarczanego gazu, stąd lepiej właśnie pisać o zużytych kWh, lub podawać zużyte m3 z ceną średnią gazu/rok.
Podawanie kubatury także jest bardziej wymierne. Np. ,mam dwukondygnacyjny salon, a w tej sytuacji "powinienem" do mojej p.u. domu dodać 25m2, gdyby nad salonem był pokój, o tyle właśnie zwiększyłaby się powierzchnia domu.

Czlowieku we sie lepiej nie wypowiadaj. Przy 24st w domu bym sie przekrecil...
Może i przekręciłbyś się, Eskimos dobrze się czuje w okolicach 0oC, Buszmen w 35oC.
Nie oceniaj wg. siebie wszystkich, Ty możesz czuć się najlepiej w 19oC, on w 24. Kiedyś pasowało mi 20-21oC, teraz-przy żonie przyzwyczaiłem się do 22,5-23oC, a nawet 26oC w jednym pomieszczeniu:D, cóż każdy może lubić inaczej, mnie nie dziwi i 26oC u kogoś w sypialni. Jeśli lubi... .

ig0r-
10-01-2019, 20:10
Dalej szczerze do bólu odpowiem tobie.
Tak miałem nie docieplony strop. Ociepliłem go początek stycznia 2018 rok przed atakiem mrozów, ale druga strona medalu była taka że słuchaj nie bylo aż tak zimno w domu non stop miałem 22 stopnie zgodzę się z tobą. Przez strop ucieka jak najwięcej ale nie czułem dyskomfortu że mi jest zimno lub coś było przyjemnie i mieszkaliśmy normalnie jak ludzie. Dopiero wiesz kiedy zacząłem widzieć problem? Jak rachunek za gaz za grudzień gdzie dopiero zaczynało się robić chłodno na dworzu dostalem bodajże 540zl a moja druga lepsza połowa powiedziała że zaczynają jej nogi puchnoc i podłoga jest za ciepła bo przy temp 0 na dworzu według krzywej grzewczej podłoga na wyjściu na zasilaniu miała 37 stopni ! To wyobraź sobie jakie to było odczucie...? No nie fajne prawda. Po ociepleniu stropu zjechalem z krzywa grzewczą o połowę w dół! I dopiero zaczęły się moje oszczędności i normalne rachunki za gaz. Widzisz według zapiski jakie są różnice w spalaniu? Odczyt ze stycznia końca i lutego ? Dobrze pamiętam 120 metrów? A wtedy rok 2018 były mrozy na Kujawach po -10 stopni.
Okna czasowe były ogrzewania 8-22 od poniedziałku do niedzieli. Przyznaję się że jak były silne mrozy to styczeń-marzec odpalalem kominek w weekendy sobie dla wygrzania się piątek/ sobota nawet niedziela do obiadku ale to tylko zaznaczam po to żeby było przyjemnie;) w silne mrozy nie żeby podnieść temp w domu bo mnie na gaz nie stać nie nie panowie nie tedy droga ;)
Odp na twoje ost pytanie.
Tak wylewki wygrzewala mi firma przez 3 tygodnie przed plytkażem piecem elektrycznym normalnie z obiegiem wody przez 24 godziny na dobę z lekką temperatura jak pamiętam był to czerwiec;)
Dlatego napisałem, że to była jedna z przyczyn tego spalania. Sam widzisz jaka jest różnica u mnie kiedy budynek nie był ocieplony a kiedy był. A ustawienia swoją drogą. Grunt, że ogarnięte.

winogronek
10-01-2019, 20:23
Dlatego napisałem, że to była jedna z przyczyn tego spalania. Sam widzisz jaka jest różnica u mnie kiedy budynek nie był ocieplony a kiedy był. A ustawienia swoją drogą. Grunt, że ogarnięte.

W stopce masz + ROLETY

Jak się sprawdza? Używasz w zimie na noc na przykład?

Jest to jakaś ochrona zapewne przed mrozem i wypromieniowaniem ciepła z budynku

ig0r-
10-01-2019, 20:28
W stopce masz + ROLETY

Jak się sprawdza? Używasz w zimie na noc na przykład?

Jest to jakaś ochrona zapewne przed mrozem i wypromieniowaniem ciepła z budynku

Uważam, że to jeden z lepszych wyborów, w zasadzie automatycznie zamykają się na każdą noc, ale dużo pomagają przy słonecznej pogodzie, W otwartej części tj. kuchnia i salon mam z 17m2 okien, a orientacja południe i zachód, więc w lato chronią przed słońcem, w zimie znowu słońce fajnie dogrzewa część dzienną.

Dejson
10-01-2019, 20:32
Dlatego napisałem, że to była jedna z przyczyn tego spalania. Sam widzisz jaka jest różnica u mnie kiedy budynek nie był ocieplony a kiedy był. A ustawienia swoją drogą. Grunt, że ogarnięte.

Byłem i jestem szczery do bólu;)
Ciekawe kto będzie następny tak szczery do bólu jak JA i wszystko pokaże. Czarno na białym

winogronek
10-01-2019, 20:39
Byłem i jestem szczery do bólu;)
Ciekawe kto będzie następny tak szczery do bólu jak JA i wszystko pokaże. Czarno na białym

nie ma takich;)

Dejson
10-01-2019, 21:06
nie ma takich;)
Szkoda... ale może ktoś się ujawni

winogronek
10-01-2019, 21:33
Szkoda... ale może ktoś się ujawni

Wszyscy stojom przy skrzynkach podziwiajom licznik;-)

blue_power
10-01-2019, 21:40
Oszczednosc polega na tym ze jak masz dom jak durszlak w którym bez grzania temperatura spada np o 3 stopnie w 12 godzin to jesli w dzień masz temp 22 a w nocy 18 i obydwie pory trwaja po 12 godzin to srednia dobowa wynosi 20C. Opału idzie tak jakbys utrzymywał 20C przez cała dobe a w sumie w dzien masz cieplej. A jeslibys grzał bez obnizenia na 22C non stop to opalu by szło wiecej niz na 20C.

Domu jak durszlak nie mam;) sprawdzalem kamerka termo. T

blue_power
10-01-2019, 21:43
Po prostu płacisz za energię którą możesz uzyskać z paliwa, a nie za same m3. Np. "Twoje" 699m3 gazu kosztowało 1544pln, czyli 2,20zł za m3. Natomiast "moje" około 1200m3 kosztowało około 1800zł, czyli 1,45zł za m3. Czyli u mnie zużycie gazu jest prawie 2x większe, ale już koszt gazu jest niewiele wyższy. Mamy zupełnie inną kaloryczność dostarczanego gazu, stąd lepiej właśnie pisać o zużytych kWh, lub podawać zużyte m3 z ceną średnią gazu/rok.
Podawanie kubatury także jest bardziej wymierne. Np. ,mam dwukondygnacyjny salon, a w tej sytuacji "powinienem" do mojej p.u. domu dodać 25m2, gdyby nad salonem był pokój, o tyle właśnie zwiększyłaby się powierzchnia domu.

Może i przekręciłbyś się, Eskimos dobrze się czuje w okolicach 0oC, Buszmen w 35oC.
Nie oceniaj wg. siebie wszystkich, Ty możesz czuć się najlepiej w 19oC, on w 24. Kiedyś pasowało mi 20-21oC, teraz-przy żonie przyzwyczaiłem się do 22,5-23oC, a nawet 26oC w jednym pomieszczeniu:D, cóż każdy może lubić inaczej, mnie nie dziwi i 26oC u kogoś w sypialni. Jeśli lubi... .
Nie ja zaczalem oceniac i pisac ze spanie przy 19st jest dla psa tylko adam626.

Dejson
11-01-2019, 07:12
Dlaczego mamy nie wierzyć. Zużyłeś 1600m2. Nie wiemy jaki masz dom. Zużyłeś dużo. Ja tez zużywam dużo -duży dom i w domu mam ciepło. Myślę ze przy dobrym projekcie domu i bezbłędnym wykonaniu można zużywać rocznie 800m3 majac ciepło.A wiadomo - tarasy, okna narozne i inne tego typu wynalazki nie pomagaja w malym zuzyciu.
Ale zrozum to, że gdybym tak miał ustawione wzystko od początku jak teraz to by nie było problemu i został bym w tej taryfie w2,na pewno rachunki były by niższe ,miał bym mniej nerwów, zero latania i ustawiania na lewo / prawo. Ale spokojnie proszę państwa olac już tą taryfe z tego tytułu nie będę dramatyzowac...

Tak na marginesie większość ustawień serwisowych ( które są zabronione w dotyku przez domownika) lub w ogóle jest tam całkowity zakaz grzebania w nastawach serwisowych, których serwis ustawił tak od początku beznadziejnie, bo grzebanie samemu może skończyć się utratą natychmiastową w WOLF, to wziąłem instrukcje do ręki i od deski do deski zacząłem sam ją analizować co każdy sterownik znaczy tzw parametr HG ...
Gdyz już moja cierpliwość została wystawiona na próbę... przez mój nie udolny serwis z Bydgoszczy. Postanowilem wsiąść sprawę w swoje ręce. Znalazłem na stronie wolfa numer telefonu do serwisanta technicznego ogólnopolskiego ,który jednocześnie jest szkoleniowcem w firmie dla instalatorów postanowiłem do niego zadzwonić żeby mi pomógł i fakt faktem nie zostawił mnie z ręką w nocniku... to co nie rozumiałem wytłumaczył mi na spokojnie, co mogę zmienić żeby bylo lepiej itp itd czy nie stracę gwarancji ustawiajac taki i owaki parametr HG i tak mi facet przez telefon w 3 dni pomógł że ta moja cała automatyka zaczęła narescie chodzić jak trzeba mega byłem zadowolony od razu widziałem różnice jak się piec zachowuje itp a mój serwisant z Bydgoszczy nie stety ale połowę rzeczy które gość z Warszawy mi kazał pozmieniać inaczej to u mnie były ustawienia tzw fabryczne... o których mój serwis nie miał zielonego pojęcia... fajnie co? Sam sobie nawet wyregulowałem porządnie wybieg pompy , ile ma tloczyc na godzinę itp ... powtarzam do wszystkiego doszedłem sam na lewo / prawo olewajac mój nie udolny serwis tak to wygląda...

winogronek
11-01-2019, 07:48
Ale zrozum to, że gdybym tak miał ustawione wzystko od początku jak teraz to by nie było problemu i został bym w tej taryfie w2,na pewno rachunki były by niższe ,miał bym mniej nerwów, zero latania i ustawiania na lewo / prawo. Ale spokojnie proszę państwa olac już tą taryfe z tego tytułu nie będę dramatyzowac...

Tak na marginesie większość ustawień serwisowych ( które są zabronione w dotyku przez domownika) lub w ogóle jest tam całkowity zakaz grzebania w nastawach serwisowych, których serwis ustawił tak od początku beznadziejnie, bo grzebanie samemu może skończyć się utratą natychmiastową w WOLF, to wziąłem instrukcje do ręki i od deski do deski zacząłem sam ją analizować co każdy sterownik znaczy tzw parametr HG ...
Gdyz już moja cierpliwość została wystawiona na próbę... przez mój nie udolny serwis z Bydgoszczy. Postanowilem wsiąść sprawę w swoje ręce. Znalazłem na stronie wolfa numer telefonu do serwisanta technicznego ogólnopolskiego ,który jednocześnie jest szkoleniowcem w firmie dla instalatorów postanowiłem do niego zadzwonić żeby mi pomógł i fakt faktem nie zostawił mnie z ręką w nocniku... to co nie rozumiałem wytłumaczył mi na spokojnie, co mogę zmienić żeby bylo lepiej itp itd czy nie stracę gwarancji ustawiajac taki i owaki parametr HG i tak mi facet przez telefon w 3 dni pomógł że ta moja cała automatyka zaczęła narescie chodzić jak trzeba mega byłem zadowolony od razu widziałem różnice jak się piec zachowuje itp a mój serwisant z Bydgoszczy nie stety ale połowę rzeczy które gość z Warszawy mi kazał pozmieniać inaczej to u mnie były ustawienia tzw fabryczne... o których mój serwis nie miał zielonego pojęcia... fajnie co? Sam sobie nawet wyregulowałem porządnie wybieg pompy , ile ma tloczyc na godzinę itp ... powtarzam do wszystkiego doszedłem sam na lewo / prawo olewajac mój nie udolny serwis tak to wygląda...


Oj Dejsonku tak nie pisz bo kiedyś coś za szwankuje czego nie życzę w kotle zadzwonisz na serwis a oni Ci powiedzą dejsonku to my nieudolny serwis szukaj gdzie indziej albo sam se ustaw;)
wiesz nie wiadomo kto czyta fora:)

dave88
11-01-2019, 09:50
Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

zawsze mnie śmieszą tego typu idiotyczne komentarze...ja mam 21 w sypialni i nie jestem skąpy i często jest mi za ciepło...jak dla Ciebie 24 jest bardziej komfortowej niż 21 to zastanów się czy czasem nie powinieneś zgłosić się do lekarza ;-) no chyba że śpisz pod oknem i Ci wieje po głowie...po co te durne dyskusje o komfortowej temperaturze ? każdy ma własny poziom komfortu i tyle a Ty od razu wyzywasz ludzi od skąpców bo Ty musisz więcej gazu zużyć żeby mieć komfortowo a inni mniej bo lubią 21 stopni ?

P.S. mój pies podczas mrozów często śpi na zewnątrz ;-) i to z własnego wyboru ;-)

winogronek
11-01-2019, 09:59
zawsze mnie śmieszą tego typu idiotyczne komentarze...ja mam 21 w sypialni i nie jestem skąpy i często jest mi za ciepło...jak dla Ciebie 24 jest bardziej komfortowej niż 21 to zastanów się czy czasem nie powinieneś zgłosić się do lekarza ;-) no chyba że śpisz pod oknem i Ci wieje po głowie...po co te durne dyskusje o komfortowej temperaturze ? każdy ma własny poziom komfortu i tyle a Ty od razu wyzywasz ludzi od skąpców bo Ty musisz więcej gazu zużyć żeby mieć komfortowo a inni mniej bo lubią 21 stopni ?

P.S. mój pies podczas mrozów często śpi na zewnątrz ;-) i to z własnego wyboru ;-)

i każdy umie liczyć plny

utrzymać 21 a rozpedzic instalacje aby w budynku bylo 24 to kilkaset m3 gazu i niech mi nikt nie mowi ze jest inaczej.

sam wiem ze palnik ledwo syczy chcac miec 21 w domu ale trzymac w okolicach 23 juz kosztuje tymbardziej w czasie mrozu

Dejson
11-01-2019, 10:05
i każdy umie liczyć plny

utrzymać 21 a rozpedzic instalacje aby w budynku bylo 24 to kilkaset m3 gazu i niech mi nikt nie mowi ze jest inaczej.

sam wiem ze palnik ledwo syczy chcac miec 21 w domu ale trzymac w okolicach 23 juz kosztuje tymbardziej w czasie mrozu

A moim zdaniem fajniejsza jest oszczędność mając 20 stopni w domu bo mozna placic mniej za gaz ale za to siedzieć w swetze i wełnianych grubych skarpetach:d

dolby
11-01-2019, 10:38
Kiedy czyta się większość wpisów na temat regulowania, ustawiania itp. nachodzi refleksja, że wielu wybudowało sobie nie dom w którym można zwyczajnie mieszkać, a zakałę zabierającą większość czasu, by zamiast porozmawiać z rodziną, pobawić się z dziećmi, sterczeć z notesem przy sterowniku notując temperatury, metry, czasy, okresy, by ostatecznie ucieszyć się, że regulowany przez rok czasu zaworek, dał wreszcie oczekiwaną oszczędność i utrzymał zadaną temperaturę. Co oczywiście jest wielkim powodem by się tym przed światem pochwalić.
Po wuja taki dom...?
Kiedyś napaliło się w piecu i było i ciepło i radośnie, a teraz...schiza goni schizę.

fotohobby
11-01-2019, 10:44
i każdy umie liczyć plny

utrzymać 21 a rozpedzic instalacje aby w budynku bylo 24 to kilkaset m3 gazu i niech mi nikt nie mowi ze jest inaczej.

sam wiem ze palnik ledwo syczy chcac miec 21 w domu ale trzymac w okolicach 23 juz kosztuje tymbardziej w czasie mrozu

Kazdy stopień w górę to dodatkowe ok 6-7% dostarczonej energii. Czyli 3C wiecej w domu, to rachunki wyzsze o 18-21%

winogronek
11-01-2019, 10:50
Kiedy czyta się większość wpisów na temat regulowania, ustawiania itp. nachodzi refleksja, że wielu wybudowało sobie nie dom w którym można zwyczajnie mieszkać, a zakałę zabierającą większość czasu, by zamiast porozmawiać z rodziną, pobawić się z dziećmi, sterczeć z notesem przy sterowniku notując temperatury, metry, czasy, okresy, by ostatecznie ucieszyć się, że regulowany przez rok czasu zaworek, dał wreszcie oczekiwaną oszczędność i utrzymał zadaną temperaturę. Co oczywiście jest wielkim powodem by się tym przed światem pochwalić.
Po wuja taki dom...?
Kiedyś napaliło się w piecu i było i ciepło i radośnie, a teraz...schiza goni schizę.

gadasz jak potluczony.
jakbys mial dom nie mieszkanie zrozumialbys.

patrz przyklad dejsona.

pierwszy rok zle krzywe 1600m3 rok

po ustawieniach zycia z notesem jak to ujales
zejdzie pewnie na 700-800 m3 rok

Greengaz
11-01-2019, 10:58
Tego typu porównania nic nie wnoszą, poza 'samozadowoleniem' jednych i 'zazdrością' innych.
Takie same domy postawione przez dewelopera obok siebie będą miały różne zużycia gazu.
Jeden nie ma dzieci, inny ma trójkę, jeden kapie się raz dziennie pod prysznicem, drugi dwa razy w wannie.
Jeden preferuje w domu 18 st., inny dobrze się czuje w 23 st., itd., itp.
Co dopiero w różnych strefach Polski, różnych domach, różnym cieple spalania gazu.

Greengaz
11-01-2019, 11:09
gadasz jak potluczony.
jakbys mial dom nie mieszkanie zrozumialbys.

patrz przyklad dejsona.

pierwszy rok zle krzywe 1600m3 rok

po ustawieniach zycia z notesem jak to ujales
zejdzie pewnie na 700-800 m3 rok
W pierwszym roku zamieszkiwania zwiększone zapotrzebowanie może dochodzić do 30%. Nie można też porównywać kolejnych lat. Cokolwiek by nie mówić zimy i czas trwania sezonu grzewczego różnią się między sobą.

jacku6
11-01-2019, 11:11
gadasz jak potluczony.
jakbys mial dom nie mieszkanie zrozumialbys.

patrz przyklad dejsona.

pierwszy rok zle krzywe 1600m3 rok

po ustawieniach zycia z notesem jak to ujales
zejdzie pewnie na 700-800 m3 rok
odpowiedz mi na takie pytanie: czy majac "zła " krzywa powiedzmy 1,4 i w domu utrzymuje sie temperaturę 23 stopnie a majac " dobra krzywa powiedzmy 0,8 i tez temperatura caly czas w domu 23 stopnie to jaki tego mogł byc powód? nic nie pisał żeby mu przegrzewało dom... no bo chyba przez rok zamiast jego ulubionych 23 nie miał 26 stopni? To że on miał takie spalanie głowna przyczyna to nie wygrzany dom i wilgoć pobudowlana ściany musiały sie wygrzać, wylewki itd dlatego żarło mu tyle gazu jesień , zima i to jest normalne w pierwszym sezonie, po roku sie zorientował ze ma za cieplo i zaczal kombinować i doktoryzować sie co do krzywych co jest podstawa obslugi i musial schodzic z krzywmi w dól, pierwszy sezon moze byc nieraz o 50% wieksze zużycie... a ty jak mantre powtarzasz te "złe krzywe i złe krzywe", napewno coś tam doregulował może przepływy, może wybieg pomp ale to nie mialo zasadniczego wpływu na spalanie...

winogronek
11-01-2019, 11:12
Tego typu porównania nic nie wnoszą, poza 'samozadowoleniem' jednych i 'zazdrością' innych.
Takie same domy postawione przez dewelopera obok siebie będą miały różne zużycia gazu.
Jeden nie ma dzieci, inny ma trójkę, jeden kapie się raz dziennie pod prysznicem, drugi dwa razy w wannie.
Jeden preferuje w domu 18 st., inny dobrze się czuje w 23 st., itd., itp.
Co dopiero w różnych strefach Polski, różnych domach, różnym cieple spalania gazu.

twój post także.

forum o zuzyciu jest od 2005 i nie jedną cenną informacje ma zapisaną w postach.
oczywiscie ze domy są rózne.


ale w ostatnich latach boomu budowane podobnie jakies porownanie jednak widac skoro dom 100m2 jednemu idzie na rok 3000 drugiemu 1500 to po to jest forum aby wymienic sie informacjami jak ten drugi to robi ze ma tak mało.

jacku6
11-01-2019, 11:13
W pierwszym roku zamieszkiwania zwiększone zapotrzebowanie może dochodzić do 30%. Nie można też porównywać kolejnych lat. Cokolwiek by nie mówić zimy i czas trwania sezonu grzewczego różnią się między sobą.

oooo napisałes ten post w czasie gdy ja pisałem swój... tu jest cała tajemnica

fotohobby
11-01-2019, 11:16
.. a ty jak mantre powtarzasz te "złe krzywe i złe krzywe", napewno coś tam doregulował może przepływy, może wybieg pomp ale to nie mialo zasadniczego wpływu na spalanie...


Dokładnie tak - krzywymi, regulacjami, to mozna 5-10% urwać, ale drugi sezon, a pierwszy to spora przepaść.
Jeszcze, o ile pamietam zima dwa lata temu byla chlodniejsza, niz ubiegłoroczna (anomalia 0.05K w stosunku do 0.97K ubiegłego roku)

jacku6
11-01-2019, 11:16
twój post także.

forum o zuzyciu jest od 2005 i nie jedną cenną informacje ma zapisaną w postach.
oczywiscie ze domy są rózne.


ale w ostatnich latach boomu budowane podobnie jakies porownanie jednak widac skoro dom 100m2 jednemu idzie na rok 3000 drugiemu 1500 to po to jest forum aby wymienic sie informacjami jak ten drugi to robi ze ma tak mało.

a jak ty mieszkasz w Szczecinie a ja w Murzasihlu?

Greengaz
11-01-2019, 11:20
twój post także.

forum o zuzyciu jest od 2005 i nie jedną cenną informacje ma zapisaną w postach.
oczywiscie ze domy są rózne....

Co mój post?
Różne domy, różne zapotrzebowani. ot i wszystko.
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem koledzy i ja w ostatnich postach.Uzupełnij wiedzę nt. roli krzywych grzewczych w kotłach centralnego ogrzewania

Dejson
11-01-2019, 11:20
Kiedy czyta się większość wpisów na temat regulowania, ustawiania itp. nachodzi refleksja, że wielu wybudowało sobie nie dom w którym można zwyczajnie mieszkać, a zakałę zabierającą większość czasu, by zamiast porozmawiać z rodziną, pobawić się z dziećmi, sterczeć z notesem przy sterowniku notując temperatury, metry, czasy, okresy, by ostatecznie ucieszyć się, że regulowany przez rok czasu zaworek, dał wreszcie oczekiwaną oszczędność i utrzymał zadaną temperaturę. Co oczywiście jest wielkim powodem by się tym przed światem pochwalić.
Po wuja taki dom...?
Kiedyś napaliło się w piecu i było i ciepło i radośnie, a teraz...schiza goni schizę.

Widać że masz eko groszek w domu albo smieciucha i zatruwasz powietrze sobie i swoim dzieciom... paląc czym popadnie taki jesteś rodziny a tak nie ekologiczny ?

Sztuka jest miec gaz kondensacjie i instalacje za 35 tys w domu, izolacje droga ( styropian,okna wełna, rekupacja itp) i nie wykorzystać tego potencjału że Można mieć dwie rzeczy
Wygodę i oszczędność...?
Można mieć samochód audi rs6 560 koni i nie wykorzystać jego potencjału? To odpowiedz mi po co mi samochód za 300 tys skoro nie wykorzystam jego potencjału? Dla szpanu przed rodzina, znajomymi?dla swojego podniesienia EGO ?
Ja mam gaz i wykorzystuje 80% potencjału swojej wygody na którą pozwala mi moja droga izolacja .. i mogę się cieszyć wygodą, ciepłem, komfortem i niskimi rachunkami za ogrzewanie swojego własnego gniazdka...

winogronek
11-01-2019, 11:35
odpowiedz mi na takie pytanie: czy majac "zła " krzywa powiedzmy 1,4 i w domu utrzymuje sie temperaturę 23 stopnie a majac " dobra krzywa powiedzmy 0,8 i tez temperatura caly czas w domu 23 stopnie to jaki tego mogł byc powód? nic nie pisał żeby mu przegrzewało dom... no bo chyba przez rok zamiast jego ulubionych 23 nie miał 26 stopni? To że on miał takie spalanie głowna przyczyna to nie wygrzany dom i wilgoć pobudowlana ściany musiały sie wygrzać, wylewki itd dlatego żarło mu tyle gazu jesień , zima i to jest normalne w pierwszym sezonie, po roku sie zorientował ze ma za cieplo i zaczal kombinować i doktoryzować sie co do krzywych co jest podstawa obslugi i musial schodzic z krzywmi w dól, pierwszy sezon moze byc nieraz o 50% wieksze zużycie... a ty jak mantre powtarzasz te "złe krzywe i złe krzywe", napewno coś tam doregulował może przepływy, może wybieg pomp ale to nie mialo zasadniczego wpływu na spalanie...

a cholira wie krzywa 1.4 odpalal mu z duzej mocy na wysokim czynniku i duzym zuzyciu gazu i pewno taktowal.

niska krzywa mniejsza moc nizszy czynnik nizsze zuzycie gazu

dolby
11-01-2019, 11:36
Widać że masz eko groszek w domu albo smieciucha i zatruwasz powietrze sobie i swoim dzieciom... paląc czym popadnie taki jesteś rodziny a tak nie ekologiczny ?

Sztuka jest miec gaz kondensacjie i instalacje za 35 tys w domu, izolacje droga ( styropian,okna wełna, rekupacja itp) i nie wykorzystać tego potencjału że Można mieć dwie rzeczy
Wygodę i oszczędność...?
Można mieć samochód audi rs6 560 koni i nie wykorzystać jego potencjału? To odpowiedz mi po co mi samochód za 300 tys skoro nie wykorzystam jego potencjału? Dla szpanu przed rodzina, znajomymi?dla swojego podniesienia EGO ?
Ja mam gaz i wykorzystuje 80% potencjału swojej wygody na którą pozwala mi moja droga izolacja .. i mogę się cieszyć wygodą, ciepłem, komfortem i niskimi rachunkami za ogrzewanie swojego własnego gniazdka...

Samochód, żona, dom, te sprawy dobiera się indywidualnie. Nie wiesz o tym, ale to nie powód by się ten, no...że coś widać :)
Gaz mam, kondensat mam, ocieplenie mam, kominek mam i coś jeszcze też mam, mam też wygodę i oszczędność. Nie mam samochodu za 300tys, bo mój tyle nie kosztował :)
Reszta jest zgodna z oczekiwaniem.
Czy można chcieć więcej ?

aha, w pierwszą zimę gazu poszło dużo.

winogronek
11-01-2019, 11:37
Co mój post?
Różne domy, różne zapotrzebowani. ot i wszystko.
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem koledzy i ja w ostatnich postach.Uzupełnij wiedzę nt. roli krzywych grzewczych w kotłach centralnego ogrzewania

czlowieku to twoj post odnisolem sie do twojego zdania.

ze twoj post takze nic nie wnosi


ja o krzywych wiem i nie mam z tym problemu

winogronek
11-01-2019, 11:39
a jak ty mieszkasz w Szczecinie a ja w Murzasihlu?

to po jest forum aby po paru postach sie tego dowiedziec i szukac drugiego forumowicza z tego samego regionu.
ja pitole

jacku6
11-01-2019, 11:43
[QUOTE=winogronek;7768775]a cholira wie krzywa 1.4 odpalal mu z duzej mocy na wysokim czynniku i duzym zuzyciu gazu i pewno taktowal.

nie cholera wie, tylko ci już odpisano co było tego powodem i to ludzie którzy już mają troche wiecej doświadczenia na temat kotłow, grzania gazem i jak zachowuje sie budynek w kolejnych latach...

jacku6
11-01-2019, 11:46
to po jest forum aby po paru postach sie tego dowiedziec i szukac drugiego forumowicza z tego samego regionu.
ja pitole

no i nic nie zrozumiałeś

winogronek
11-01-2019, 11:48
no i nic nie zrozumiałeś

to pokiego grzyba ciagniecie to forum o zuzyciu od lat 13tu?

dalej nic nie wszyscy nie zrozumieli.?

skoro podawanie wynikow jest niemiarodajne to po co te wpisy od lat?

f.5
11-01-2019, 15:58
Witam Panowie.
Udało mi się rok do roku uwiecznić parametry kotła z którymi miałem problemy - godzin pracy kotła i ilość startów.
Wiem że to nie ten dział lecz może ktoś skomentuje i odniesie się czy coś jest niepokojącego (głównie chodzi o taktowanie bo z tym miałem problem - oczywiście za często)
5 styczeń 2018
https://images92.fotosik.pl/101/896b77ac87cd2b32.jpg
5 styczeń 2019
https://images90.fotosik.pl/101/1e9955485161fe7f.jpg

z grubsza licząc piec w ciągu roku pracował 104 dni (2511 godzin)
ilość taktów na dobę to 6,7

Pozdrawiam.

jacku6
11-01-2019, 17:46
Witam Panowie.
Udało mi się rok do roku uwiecznić parametry kotła z którymi miałem problemy - godzin pracy kotła i ilość startów.
Wiem że to nie ten dział lecz może ktoś skomentuje i odniesie się czy coś jest niepokojącego (głównie chodzi o taktowanie bo z tym miałem problem - oczywiście za często)
5 styczeń 2018
https://images92.fotosik.pl/101/896b77ac87cd2b32.jpg
5 styczeń 2019
https://images90.fotosik.pl/101/1e9955485161fe7f.jpg

z grubsza licząc piec w ciągu roku pracował 104 dni (2511 godzin)
ilość taktów na dobę to 6,7

Pozdrawiam.

Jak policzyles to taktowanie? Bo wg mnie to z grubsza kociol startowal 1 raz na godzinę...

woan
12-01-2019, 21:04
A to Ty faktur nie płacisz ?
Abonament i opłata przesyłowa stała w taryfie W2 to 20zł/mies.

Coś ostatnio zamieszali z systemem i w sumie ile przyjdzie tyle się płaci.Faktura przyszła za okres od 3.11.2018 - 08.01.2019 naliczyli 1797Kw to coś koło 160m3? Czyli metr wychodzi 2,17zł/m3 . To chyba mam ok.

Amka8837
13-01-2019, 11:15
Witam. U mnie sprawa wygląda następująco. Dom nowy, pow. Użytkowa 130 M2, pierwszy sezon, w domu jeszcze nie mieszkamy, przed nami prace wykończeniowe. Nie ma jeszcze położonych podłóg, tzn. płytki/panele. Piec włączony od 18 grudnia w celu przegrzewania domu. Temperatura wewnątrz ustawiona na poczatku16 stopni, po trzech dniach kiedy okazało się, że piec spalił prawie 70 M3 przestaliwilsmy temp. na 10 stopni. Mimo tego piec i tak ciągnął średnio 5-6 M3 dobowo, a teraz w styczniu przy mrozach nawet 9-10 M3 gazu dobowo (przy temp. wewnątrz 10 stopni). Przyznam, że trochę jestem zaskoczona tak wysokim zużyciem gazu, bo mnóstwo moich znajomych ma ogrzewanie gazowe i na zużycie dużo mniejsze przy normalnej temperaturze wewnątrz tzn. 22 stopnie, oraz gotując i używając ciepłą wodę. A u nas za 10 dni grudnia zużyte 100 M3 gazu przy temperaturze wewnątrz budynku 10 stopni i na zewnątrz w okolicach 0. Na gruncie styropian 22 cm, na stropie 15 cm, na ścianach 15 cm grafitowego. Jedyny szkopul to fakt, że 1,5 ściany mamy nieocieplone, gdyż nie wyrobiliśmy się. I tu pytanie czy z tego powodu mogą być aż takie straty??? Piec mam dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania Buderus 24 kw, gaz u nas jest dobry, niezaazotowany. Czy w pierwszym sezonie grzania ktoś miał tak duże zużycie? Czy normalne jest że piec na start zezarl 70 M3 gazu w 3 doby? Czy niedokończona elewacja może aż tak zawyżyć zużycie gazu ?

Zelardinho10
13-01-2019, 11:22
Witam,
Dom powierzchnia podłóg 135m2 grzane od 15.11.2018 roku pierwszy sezon
dom ocieplony 20 styropian, dach 35cm wełny.
Ogrzewanie dół podłogówka + 1 grzejnik w pokoju.
Góra grzejniki. Od 10.01.2019 r zakupiłem sterownik z czujnikiem bezprzewodowym bo się wystraszyłem po Grudniu...
Zużycie od 15.11.2018 do 13.01.2019 610m3 Wydaję mi się że trochę duże spalanie :(
Temp
noc 20
dzień 22

Gaz używamy do ciepłej wody i kuchenkę też mamy na gaz.

borys88rr
13-01-2019, 11:48
Amka8837

Normalne spalanie u mnie rok temu przy pierwszym uruchomieniu piec zjadł 40m3 przez 2 dni temperatura w domu 12 stopni. Później dobowe spalanie okolo 5-6m3.

noc
13-01-2019, 12:07
Początki ogrzewania zawsze są energożerne, bardzo i to w takim-zimowym okresie. Rozpoczęcie ogrzewania w listopadzie, to zły okres na początek. Wiele ton betonu domowego i ziemi pod domem, wymaga wielu kWh do ogrzania o każdy stopień. A jeszcze nieocieplona jakaś ściana, to nienasycony pożeracz energii. Gdy od lata utrzymuje się w domu równą, bytową temp., to spalanie gazu nie jest tak dokuczliwe. Pozostaje po protu grzać, aż betony z +2 wygrzeją się do +20oC, a to potrwa i będzie kosztować, słono.

tkaczor123
13-01-2019, 12:35
Witam. U mnie sprawa wygląda następująco. Dom nowy, pow. Użytkowa 130 M2, pierwszy sezon, w domu jeszcze nie mieszkamy, przed nami prace wykończeniowe. Nie ma jeszcze położonych podłóg, tzn. płytki/panele. Piec włączony od 18 grudnia w celu przegrzewania domu. Temperatura wewnątrz ustawiona na poczatku16 stopni, po trzech dniach kiedy okazało się, że piec spalił prawie 70 M3 przestaliwilsmy temp. na 10 stopni. Mimo tego piec i tak ciągnął średnio 5-6 M3 dobowo, a teraz w styczniu przy mrozach nawet 9-10 M3 gazu dobowo (przy temp. wewnątrz 10 stopni). Przyznam, że trochę jestem zaskoczona tak wysokim zużyciem gazu, bo mnóstwo moich znajomych ma ogrzewanie gazowe i na zużycie dużo mniejsze przy normalnej temperaturze wewnątrz tzn. 22 stopnie, oraz gotując i używając ciepłą wodę. A u nas za 10 dni grudnia zużyte 100 M3 gazu przy temperaturze wewnątrz budynku 10 stopni i na zewnątrz w okolicach 0. Na gruncie styropian 22 cm, na stropie 15 cm, na ścianach 15 cm grafitowego. Jedyny szkopul to fakt, że 1,5 ściany mamy nieocieplone, gdyż nie wyrobiliśmy się. I tu pytanie czy z tego powodu mogą być aż takie straty??? Piec mam dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania Buderus 24 kw, gaz u nas jest dobry, niezaazotowany. Czy w pierwszym sezonie grzania ktoś miał tak duże zużycie? Czy normalne jest że piec na start zezarl 70 M3 gazu w 3 doby? Czy niedokończona elewacja może aż tak zawyżyć zużycie gazu ?
To jest normalne u mnie na start czyli z 16st na 21,5 za 3 dni grzania zjadł z 30m3. Zapytaj się tych co np wygrzewali wylewki jak im się licznik kręcił;)

hektor80
13-01-2019, 12:49
To jest normalne u mnie na start czyli z 16st na 21,5 za 3 dni grzania zjadł z 30m3. Zapytaj się tych co np wygrzewali wylewki jak im się licznik kręcił;)

Hmm. Różnie z tym jest. Ja zacząłem wygrzewać wylewki w styczniu 2017 przy -20.

hektor80
13-01-2019, 12:55
Hmm. Różnie z tym jest. Ja zacząłem wygrzewać wylewki w styczniu 2017 przy -20.

Ucielo mi wiadomość...

Tak więc... Wewnątrz temp. była ok +3 stopni.
Przez 14 dni poszło ok. 110m3.
Tyle że ja dobiłem do 27 stopni w środku.
Tak więc majątku nie straciłem. Sam się czasem zastanawiam dlaczego tak mało wtedy spaliłem ..

Amka8837
13-01-2019, 14:09
No tak, ja rozumiem, że na sam start kocioł dużo ciągnie i że pierwszy sezon jest "najdroższy", ale śledziłam to forum i jak piszecie o większym zużyciu w pierwszym sezonie, to mimo wszystko nikt nie miał tak dużego jak ja. Najbardziej mnie martwi, że takie zużycie mam przy 10 stopniach, a teraz od kilku dni nawet 5 stopniach wewnątrz. Nie przerażałoby mnie to az tak bardzo gdybym zużywała podczas mrozów 10 M3 gazu, ale miała w domu 22 stopnie i korzystała z wody, jak większość tu piszących. A u nas takie zużycie tylko przy CO i temp. W środku 10 stopni. Dziwne to trochę. Zastanawiam się czy może być wina kotka, tzn. jego mocy 24 kw. Spotkałam się z opinią, że piec może byc przewymiarowany. Czy ktoś ma taki sam piec i może się wypowiedzieć? Buderus logamax GB 172 nic 24 kw.

Amka8837
13-01-2019, 14:11
Literówka, miało być moc 24 kw, acha i jeszcze zakres modulacji to 6,6 - 24 kw

noc
13-01-2019, 14:33
Literówka, miało być moc 24 kw, acha i jeszcze zakres modulacji to 6,6 - 24 kw

Kocioł 2x za duży, albo inaczej, na dom 2-3x większy. Jednak zbyt duży kocioł nie będzie generował 50%strat, kilka procent raczej, może 10 w porywach? Po prostu dom pożera energię ze spalonego gazu i to jest podstawa. A co może być przyczyną, to dojdziesz dopiero jak ukończysz izolację i dom dobije do docelowej bytowej temp. Wtedy zużycie tygodniowe/miesięczne, porównywane do innych podobnych domów, da odpowiedź. Teraz trudno cokolwiek wyrokować o przyczynach, na pewno nie ukończona izolacja i podbijanie temp.

Pytajnick
13-01-2019, 14:47
Najlepiej to wejść sobie na jaki kalkulator i policzyć koszty ogrzewania z ociepleniem i bez ocieplenia. Będzie jakaś skala porównawcza.
U mnie wychodzi 1600 z i 2600 bez ocieplenia ścian.

Amka8837
13-01-2019, 15:43
Ma Pan jakiś link do takiego kalkulatora?

Pytajnick
13-01-2019, 15:49
Proszę - http://cieplowlasciwie.pl/
http://eko.org.pl/energia/heatmaster/heatmaster.php

ag2a
13-01-2019, 18:15
29.12 do dziś 52 M3. Temperatury w środku +15. Dom 106m2 ocieplenie 17, 20,35 ( nieskończone). Nie mieszkamy tylko wykańczamy. Pierwsza doba 8m3

Amka8837
14-01-2019, 08:15
Nie dokończenia elewacja, nie ocieplony strop, chociaż nie napisałaś jaki masz... wilgoć w ścianach,mokre nie wyschniete...
Rozumiesz w ogóle co piszesz?bo inny mają 22 stopnie w domu a ty masz 10, nie masz skonczonego domu i nie mieszkasz...
Zapytaj twoich znajomych ile oni spalili gazu włączając 1 raz piec i ile dom wygrzewali,jakie mieli mostki termiczne., o tym już tobie nie wspomnieli?
Nie jestem pierwsza osobą, ani ostatnia która przez to przechodziła...
Wygrzej najpierw porządnie dom. Zrób porządnie izolacje, potem wróć i zacznij pisać prawdę,bo na razie to daleka Droga jeszcze przed tobą bocianku ;)

Strop mam ocieplony czego chyba nie doczytales, opinie od znajomych również zebrane. Jako że odbiegają one od mojego zużycia zwróciłam się z pytaniem tutaj.
A Tobie proponuje czytać dokładnie i że zrozumieniem, bo na podstawie Twojej odpowiedzi oraz wcześniejszych postów stwierdzam, że tylko czekasz aby "błysnąć" swoimi mądrościami. Pozdrawiam bociankiem :)

fotohobby
14-01-2019, 08:29
Przyznam, że trochę jestem zaskoczona tak wysokim zużyciem gazu, bo mnóstwo moich znajomych ma ogrzewanie gazowe i na zużycie dużo mniejsze przy normalnej temperaturze wewnątrz tzn. 22 stopnie, oraz gotując i używając ciepłą wodę. A u nas za 10 dni grudnia zużyte 100 M3 gazu przy temperaturze wewnątrz budynku 10 stopni i na zewnątrz w okolicach 0. Na gruncie styropian 22 cm, na stropie 15 cm, na ścianach 15 cm grafitowego.

Ogrzewanie wilgotnych scian, posadzek zawsze bierze dużo większośc ilośc energii.
Szczegolnie, kiedy czesc nie jest ocieplona.
Mnie jednak zainteresował strop - te 15 cm to docelowa grubość izolacji ?

Amka8837
14-01-2019, 08:41
Ogrzewanie wilgotnych scian, posadzek zawsze bierze dużo większośc ilośc energii.
Szczegolnie, kiedy czesc nie jest ocieplona.
Mnie jednak zainteresował strop - te 15 cm to docelowa grubość izolacji ?

Tak, docelowa, jest już wylewka. Teraz wiemy, że to mało, mądry Polak po szkodzie :)
Chociaz właściwie znajomi tez mają 15 cm i na koszty ogrzewania nie narzekaja. Co prawda palą węglem, ale w tym sezonie spalili pół tony i trochę drewna. Przed ociepleniem stropu w pierwszym sezonie spalili 4 tony w sezonie, więc różnica diametralna.

Dejson
14-01-2019, 08:48
Tak, docelowa, jest już wylewka. Teraz wiemy, że to mało, mądry Polak po szkodzie :)
Chociaz właściwie znajomi tez mają 15 cm i na koszty ogrzewania nie narzekaja. Co prawda palą węglem, ale w tym sezonie spalili pół tony i trochę drewna. Przed ociepleniem stropu w pierwszym sezonie spalili 4 tony w sezonie, więc różnica diametralna.

Ahahahahaha palą węglem... boże 3 maj cie mnie ludzie , ty w ogóle gubisz się sama w tym co piszesz!! Najpierw piszesz ze znajomymi mają gaz i mają mniejsze spalanie gazu mają +22 itp. A ty Teraz wyjeżdżasz że mają Mniejsza izolację na stropie a w dodatku pala węglem boże... to ty właśnie zastanów się co piszesz i w którym kościele dzwoni, jak ty porównujesz węgiel do gazu ... i takie coś piszesz bo znajomi najpierw wydają mniej na gaz niż ty a za chwilę piszesz ze maja jednak węgiel to ja nie mam więcej pytań i przemilcze to ...

fotohobby
14-01-2019, 09:02
Tak, docelowa, jest już wylewka. Teraz wiemy, że to mało, mądry Polak po szkodzie :)
Chociaz właściwie znajomi tez mają 15 cm i na koszty ogrzewania nie narzekaja. Co prawda palą węglem, ale w tym sezonie spalili pół tony i trochę drewna. Przed ociepleniem stropu w pierwszym sezonie spalili 4 tony w sezonie, więc różnica diametralna.

Rachunki, rachunkami, to tylko tochę PLN więcej, ale liczy sie też komfort latem - a te 15cm to kiepska ochrona przed upałem.Moze da sie na ta wylewkę polożyć jescze 10-15cm i plyty OSB, jeśli chcecie tam wchodzić/coś przechowywać iyp.

EDIT: dejsonowi nie odpowiadaj, jego posty zglosilem do moderacji, zaraz i tak znikną...

przemo1
14-01-2019, 09:09
Tak, docelowa, jest już wylewka. Teraz wiemy, że to mało, mądry Polak po szkodzie :)
Chociaz właściwie znajomi tez mają 15 cm i na koszty ogrzewania nie narzekaja. Co prawda palą węglem, ale w tym sezonie spalili pół tony i trochę drewna. Przed ociepleniem stropu w pierwszym sezonie spalili 4 tony w sezonie, więc różnica diametralna.

Tak czy siak, aktualnym zużyciem się nie stresuj, większość energii idzie na wygrzanie i odparowanie wilgoci technologicznej - tak, jak napisał fotohobby. Pomierz wilgotność powietrza w budynku i obserwuj jak się będzie zmieniać. Jak chcesz trochę mniej gazu spalić, to możesz pomyśleć o tymczasowym wstawieniu kozy i przepalaniu w niej do czasu ustabilizowania wilgotności.

hektor80
14-01-2019, 09:11
EDIT: dejsonowi nie odpowiadaj, jego posty zglosilem do moderacji, zaraz i tak znikną...

Zrobiłem przed chwilą to samo.... Rozwalił wątek

przemo1
14-01-2019, 09:12
Zrobiłem przed chwilą to samo.... Rozwalił wątek

Ja też zgłosiłem. Ile można.

Amka8837
14-01-2019, 09:28
[QUOTE=fotohobby;7770518]Rachunki, rachunkami, to tylko tochę PLN więcej, ale liczy sie też komfort latem - a te 15cm to kiepska ochrona przed upałem.Moze da sie na ta wylewkę polożyć jescze 10-15cm i plyty OSB, jeśli chcecie tam wchodzić/coś przechowywać iyp.

Dzięki za odpowiedzi i dobre rady:)
Myślimy o dodatkowym położeniu wełny, szkoda tylko że już jest wylewka zrobiona, ale trudno. Jak to mówią, pierwszy dom buduje się dla wroga...
Ale drążąc dalej mój problem zapytam czy to normalne wg Was że spała mi 10 M3 gazu przy temp. wewnątrz 10 stopni? Większość tu piszących pisała o wyższym spalaniu podczas wygrzewania budynku, ale miała wtedy normalna temperaturę wewnątrz. Czy ktoś też miał tak jak ja przy temperaturze w środku 10 stopni? Drążę temat bo zastanawiam się czy przyczyną może być sam kocioł lub instalacja?

kulibob
14-01-2019, 09:35
Ahahahahaha palą węglem... boże 3 maj cie mnie ludzie , ty w ogóle gubisz się sama w tym co piszesz!! Najpierw piszesz ze znajomymi mają gaz i mają mniejsze spalanie gazu mają +22 itp. A ty Teraz wyjeżdżasz że mają Mniejsza izolację na stropie a w dodatku pala węglem boże... to ty właśnie zastanów się co piszesz i w którym kościele dzwoni, jak ty porównujesz węgiel do gazu ... i takie coś piszesz bo znajomi najpierw wydają mniej na gaz niż ty a za chwilę piszesz ze maja jednak węgiel to ja nie mam więcej pytań i przemilcze to ...

Masz coś z deklem?

fotohobby
14-01-2019, 09:40
Rachunki, rachunkami, to tylko tochę PLN więcej, ale liczy sie też komfort latem - a te 15cm to kiepska ochrona przed upałem.Moze da sie na ta wylewkę polożyć jescze 10-15cm i plyty OSB, jeśli chcecie tam wchodzić/coś przechowywać iyp.

Dzięki za odpowiedzi i dobre rady:)
Myślimy o dodatkowym położeniu wełny, szkoda tylko że już jest wylewka zrobiona, ale trudno. Jak to mówią, pierwszy dom buduje się dla wroga...
Ale drążąc dalej mój problem zapytam czy to normalne wg Was że spała mi 10 M3 gazu przy temp. wewnątrz 10 stopni? Większość tu piszących pisała o wyższym spalaniu podczas wygrzewania budynku, ale miała wtedy normalna temperaturę wewnątrz. Czy ktoś też miał tak jak ja przy temperaturze w środku 10 stopni? Drążę temat bo zastanawiam się czy przyczyną może być sam kocioł lub instalacja?

Póki nie skończysz elewacji, nie podniesiesz temp do 21C nie zamieszkasz , to się, niestety ije dowiesz. A i tak, odpowiedź da ci drugi sezon grzewczy.
Dopiero wtedy bedziesz mogła porównać się do zużycia kogoś z domem o podobnej wielkości i ociepleniu.

Po zatym piszesz o m3, a nawet nie wiadomo jaki masz gaz. Jaki przelicznik m3/kWh ?

Amka8837
14-01-2019, 09:52
Póki nie skończysz elewacji, nie podniesiesz temp do 21C nie zamieszkasz , to się, niestety ije dowiesz. A i tak, odpowiedź da ci drugi sezon grzewczy.
Dopiero wtedy bedziesz mogła porównać się do zużycia kogoś z domem o podobnej wielkości i ociepleniu.

Po zatym piszesz o m3, a nawet nie wiadomo jaki masz gaz. Jaki przelicznik m3/kWh ?

Pisałam o gazie w pierwszym poście, gaz niezaazotowany GZ50.

fotohobby
14-01-2019, 10:03
W takim razie czekaj, az wszystkie prace zostana zakończone, w przyszlym seonie bedziesz mogla zwoje zużycie porównywać

Amka8837
14-01-2019, 10:11
Ahahahahaha palą węglem... boże 3 maj cie mnie ludzie , ty w ogóle gubisz się sama w tym co piszesz!! Najpierw piszesz ze znajomymi mają gaz i mają mniejsze spalanie gazu mają +22 itp. A ty Teraz wyjeżdżasz że mają Mniejsza izolację na stropie a w dodatku pala węglem boże... to ty właśnie zastanów się co piszesz i w którym kościele dzwoni, jak ty porównujesz węgiel do gazu ... i takie coś piszesz bo znajomi najpierw wydają mniej na gaz niż ty a za chwilę piszesz ze maja jednak węgiel to ja nie mam więcej pytań i przemilcze to ...

A kto Ci napisał, że chodzi o tych samych znajomych? Mam znajomych zarówno palących gazem jak i węglem. Tutaj powołuję się na tych palących węglem w kontekście tej samej grubości ocieplenia stropu.
Poza tym moja odpowiedź nie była skierowana do ciebie i więcej nie mam zamiaru odnosić się do Twoich irytujących wpisów, które nic nie wnoszą i nikomu nie pomagają - szkoda czasu i energii...

[usunięty wpis dotyczący zbanowanego użytkownika - moderacja]

Elfir
14-01-2019, 11:52
Amka - dejson to troll, został zbanowany za brak kultury wypowiedzi. Szkoda na takiego marnować klawiaturę.

vr5
14-01-2019, 15:58
Najbardziej mnie martwi, że takie zużycie mam przy 10 stopniach, a teraz od kilku dni nawet 5 stopniach wewnątrz. Nie przerażałoby mnie to az tak bardzo gdybym zużywała podczas mrozów 10 M3 gazu, ale miała w domu 22 stopnie i korzystała z wody, jak większość tu piszących. A u nas takie zużycie tylko przy CO i temp. W środku 10 stopni. Dziwne to trochę. Zastanawiam się czy może być wina kotka, tzn. jego mocy 24 kw. Spotkałam się z opinią, że piec może byc przewymiarowany. Czy ktoś ma taki sam piec i może się wypowiedzieć? Buderus logamax GB 172 nic 24 kw.

Jeśli masz, tak jak piszesz 1,5 ściany nieocieplonej, to może tłumaczyć wszystko.
Do tego może wartość opałowa gazu nie jest taka jak powinna, w zimie często bywa mniejsza od deklarowanej. Powtórzę - zdarza się to zwłaszcza w zimie.
Policzmy "tak na szybko": Jeśli piec pracuje z mocą 7 kW, to w ciągu doby mamy 168 kWh. Przy "byle jakim gazie" na liczniku może przybyć nawet 20 m3.

Elfir
19-01-2019, 17:56
1.12.2017 - 31.12.2018 (13 miesięcy)

1321,02 zł (584 m3)

Ale w Wielkopolsce nie ma zim (średnia temperatura zimą jest powyżej zera także w nocy), w domu 20 stopni C, dwie dorosłe osoby.

klaudiusz_x
19-01-2019, 21:25
1.12.2017 - 31.12.2018 (13 miesięcy)

1321,02 zł (584 m3)

Ale w Wielkopolsce nie ma zim (średnia temperatura zimą jest powyżej zera także w nocy), w domu 20 stopni C, dwie dorosłe osoby.

20*C, zimno...
Gaz masz tylko do CO?
Masz indukcję?
CWU, czym grzejesz?

Wiem.
Kiedyś pisałaś, że powtórnie nie byłoby gazu.

Elfir
19-01-2019, 23:05
CWU grzeję gazem.
Mam indukcję.

20 stopni wystarcza na chodzenie w lekkiej bluzeczce z długim rękawkiem. Jak jest 20 stopni wiosną to też uważasz, że to zimno? :D
Nie widzę potrzeby chodzenia zimą w krótkim rękawku w domu. Zbyt duża różnica temperatur dom-zewnątrz tylko sprzyja przeziębianiu się.
Jakbym miała małe dziecko to co innego.

noc
20-01-2019, 11:05
CWU grzeję gazem.
Mam indukcję.

20 stopni wystarcza na chodzenie w lekkiej bluzeczce z długim rękawkiem. Jak jest 20 stopni wiosną to też uważasz, że to zimno? :D
Nie widzę potrzeby chodzenia zimą w krótkim rękawku w domu. Zbyt duża różnica temperatur dom-zewnątrz tylko sprzyja przeziębianiu się.
Jakbym miała małe dziecko to co innego.

Widać, jesteś młodą i gorącą kobietą:yes:, gdyby u nas było 20oC, to żona by mi spokoju nie dała. Tak już się przyzwyczaiłem do "jej" wymagań, że gdy jest poniżej 22oC to już czuję chłód, a kiedyś 20oC już było dla mnie bardzo ciepło. Przyzwyczajenie. Temp. 22oC mamy w sypialniach-najniżej, w części dziennej 22,5-23oC, w łazience "kąpielowej" ok 26oC.
Ale rozumiem tych, którzy mają nawet poniżej 20oC, sam tak kiedyś lubiłem.
A zużycie roczne na CO+CWU to 1250m3 i koszt ponad 1800zł.

Elfir
20-01-2019, 11:18
Mam dziś 21 stopnia, bo słońce nagrzało - w nocy odkrywaliśmy się z kołder bo było za gorąco. :)

U teściów jest coś koło 24 stopni i po prostu chce mi się u nich spać.

fotohobby
20-01-2019, 11:36
Tobie, Elfir, jeszcze komputery sporo grzeją :)

Elfir
20-01-2019, 11:42
pewnie tak. I piekarnik ;)

autorus
20-01-2019, 11:43
Czy to normalne aby gazownia bez wiedzy właściciela zmieniała sposób rozliczania poboru z rzeczywistego na prognozowany?

Elfir
20-01-2019, 12:07
ja mam taryfę, w której muszę co miesiąc sama podawać odczyt.
Jak zapomnę podać to szacują.

wg39070
20-01-2019, 14:15
1.12.2017 - 31.12.2018 (13 miesięcy)

1321,02 zł (584 m3)

Ale w Wielkopolsce nie ma zim (średnia temperatura zimą jest powyżej zera także w nocy), w domu 20 stopni C, dwie dorosłe osoby.

Szkoci w porównaniu z Pyrami są rozrzutni. Sam mieszkam w Pyrlandii ale jestem nabytkiem i nigdy nie zrozumiem ich skąpstwa.

fotohobby
20-01-2019, 14:20
Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że każdy indywidualnie określa temperature, w ktorej czuje sie komfortowo ?
I jesli spotkają się dwie "chłodnolubne" to utrzymują 20C ze względu na swój komfort, a nie skąpstwo ?
I ze 22C pogorszyloby jakość ich życia ?

Ileż razy można tłumaczyć...

wg39070
20-01-2019, 14:38
Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że każdy indywidualnie określa temperature, w ktorej czuje sie komfortowo ?
I jesli spotkają się dwie "chłodnolubne" to utrzymują 20C ze względu na swój komfort, a nie skąpstwo ?
I ze 22C pogorszyloby jakość ich życia ?

Ileż razy można tłumaczyć...

Dobra, dobra. Uwierzysz, że mam znajomego, który twierdzi, że przy 17 stopniach jest komfortowo?

Beskidziak
20-01-2019, 16:28
Czy to normalne aby gazownia bez wiedzy właściciela zmieniała sposób rozliczania poboru z rzeczywistego na prognozowany?
Miałem taką sytuację, skończyła się umowa PGNiG na odczyty ....chyba z Pocztą Polską, dodatkowo zmiany organizacyjne, przejęcie regionu przez inny oddział....
Zorientowałem się coś po czterech miesiącach od otrzymania fv.......szybka korekta po moim odczycie i telefonie.

fotohobby
20-01-2019, 17:14
Dobra, dobra. Uwierzysz, że mam znajomego, który twierdzi, że przy 17 stopniach jest komfortowo?

Tylko 17 to juz ponizej tego, co zalecają lekarze, aś 20C dobrze się w te zalecania wpasowywuja.
Sam mam 20.5-21 w sypialniach, ok 22 w salonie/kuchni, 24 w łazience. Ale jakby bylo 1C też bym nie narzekał


Optymalna temperatura zależy od wielu czynników – pory roku, wieku, stylu życia. Przykładowo latem lepiej znosimy wyższe temperatury a zimą za optymalną temperaturę w mieszkaniu uważa się 18-21 st. C. Temperatury w wyższych zakresach bardziej opowiadają kobietom, dzieciom i osobom starszym. Z kolei osoby aktywne – uprawiające sport, pracujące fizycznie, lepiej czują się w chłodniejszych pomieszczeniach. Temperatura powinna być dostosowana do indywidualnego stylu życia, a także do charakteru pomieszczenia – przykładowo w pokojach dziennych nie powinna przekraczać 21 st. C, w kuchni 
– gdzie temperatura podnosi się podczas gotowania, 19-20 st. C. Sen w zbyt ciepłym pomieszczeniu nie daje odpoczynku, dlatego w sypialni najlepiej ustawiać termostat na 17-19 st. C. W łazience powinno być najcieplej – nawet 25 st. C
– mówi lek. med. Katarzyna Bukol-Krawczyk, specjalista medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego Enel-Med.

autorus
20-01-2019, 17:19
Miałem taką sytuację, skończyła się umowa PGNiG na odczyty ....chyba z Pocztą Polską, dodatkowo zmiany organizacyjne, przejęcie regionu przez inny oddział....
Zorientowałem się coś po czterech miesiącach od otrzymania fv.......szybka korekta po moim odczycie i telefonie.

Dzięki za info w taki razie jutro dzwonię.

dave88
20-01-2019, 20:40
Dobra, dobra. Uwierzysz, że mam znajomego, który twierdzi, że przy 17 stopniach jest komfortowo?

a kogo to obchodzi ? miej sobie u siebie nawet 30 i nie krytykuj innych a przede wszystkim nie wyzywaj od skąpców...jak nie masz nic wartościowego do dodania w temacie to się nie odzywaj i zajmij się termometrem w domu czy aby temperaturka za bardzo nie spadła

e_gregor
21-01-2019, 08:18
Ja mam 22-23 stopnie bo moja żona to zmarzluch i k**** spać nie mogę bo mi duszno i gorąco. 19-20 byłoby mi na noc optymalnie.

katka
21-01-2019, 08:45
Żeby te wasze dane miały jakiś sens i były innym przydatne powinny być przeliczane na m2 powieszchni grzanej. Co komu z tego, ze ktoś napisze, że wydał xx zł czy xx m3 gazu zyżył jak nie wiemy czy ma dom 100m2 czy 300m2? Oczywiście podanie temeratury wnętrz też ma znaczenie, bo jeden lubi 20 a drugi 23 stopnie a to ma znaczenie dla czytającego żeby móc porównać ze swoimi wynikami.

fotohobby
21-01-2019, 08:52
Z reguły podajemy.
A zamiast m2, lepiej byłoby podać m3 (kubaturę wewnętrzną), to to ją grzejemy

katka
21-01-2019, 09:38
A zamiast m2, lepiej byłoby podać m3 (kubaturę wewnętrzną), to to ją grzejemy
Racja, tu też występują znaczne różnice.

przemo1
21-01-2019, 10:59
Żeby te wasze dane miały jakiś sens i były innym przydatne powinny być przeliczane na m2 powieszchni grzanej. Co komu z tego, ze ktoś napisze, że wydał xx zł czy xx m3 gazu zyżył jak nie wiemy czy ma dom 100m2 czy 300m2? Oczywiście podanie temeratury wnętrz też ma znaczenie, bo jeden lubi 20 a drugi 23 stopnie a to ma znaczenie dla czytającego żeby móc porównać ze swoimi wynikami.

Dlatego najlepiej uzupełnić stopkę o dane budynku - mamy wtedy i m2 i m3 i nie trzeba się rozpisywać w poście.

vr5
21-01-2019, 12:13
Czy Ty kiedyś zrozumiesz, że każdy indywidualnie określa temperature, w ktorej czuje sie komfortowo ?
I jesli spotkają się dwie "chłodnolubne" to utrzymują 20C ze względu na swój komfort, a nie skąpstwo ?
I ze 22C pogorszyloby jakość ich życia ?

Ileż razy można tłumaczyć...

Najlepiej, jak każdy ma swojego pilota - klima... Moja żona zmienia w zakresie 21 - 25 st.C jeśli nie grzejemy gazem. Mnie wystarczy 22 st.C.

Gazu używałem w tym miesiącu przez około 30 godzin. Temperatura "na polu wtedy spadła do -16 st.C. Na liczniku przybyło 7 m3.

dual66
21-01-2019, 13:21
Tylko 17 to juz ponizej tego, co zalecają lekarze, aś 20C dobrze się w te zalecania wpasowywuja.
Sam mam 20.5-21 w sypialniach, ok 22 w salonie/kuchni, 24 w łazience. Ale jakby bylo 1C też bym nie narzekał

fotohobby jak uzyskujesz 24 stopnie w łazience ?? Masz osobne sterowanie ?? podloga czy grzejniki , ja mam podlogówke i czy ustawie na rotametrach 1l czy 3l temper jest taka sama

fotohobby
21-01-2019, 13:27
Mam tam zagęszczenie rur co 10 cm (w pozostałej części domu co 20, czasem 15cm), przepływ otworzony na maxa

lotpaj
21-01-2019, 18:51
Napiszę tak:
Czy wy jesteście normalni???
O czym jest ta dyskusja? Że ktoś 259m3 mniej gazu spalił w skali roku??
Naprawdę?
I że trzeba to przeliczyć na kWh, bo metry sześcienne są niemiarodajne w porównaniu z litrami? I jeszcze kubatura ma znaczenie, żeby było ciekawiej :eek:
Ja pier_ dolę, ale hucpa, panie i panowie!
Ktoś tam dobrze wcześniej napisał - zajmijcie się dziećmi/rodziną, zamiast uskuteczniać tutaj takie licytacje, bo jak się to czyta, to śmiech człowieka ogarnia :lol2:
Jedno głupie drugiemu chce udowodnić, że mu piec mniej gazu pali, a drugie głupie odpisuje, że jednak to pierwsze głupie nie ma racji, BO to tamto i sramto.
Mi, w domu 150 metrów kwadratowych, piec spalił 1367 m3 przez cały rok, włącznie z CWU i gotowaniem na gazie. Dzisiaj własnie faktura przyszła.
I co? I gówno.
Nie oszczędzam na temperaturze w pomieszczeniach, ale też nie podkręcam do 24*C, dzieci się często w wannie kąpią - TAK MA KUWA BYĆ!
A jak ma być?
- Adasiu, dzisiaj nie będzie kąpieli w wannie, bo tata poszedł do licznika i wyliczył, że w tym tygodniu mrozy były i tyle gazu zeżarło, że mama cię tylko pryśnicem opłuka...
- Tata, ale ciemu?
- Bo przejdziemy na taryfę W-3 i nic pod choinkę nie dostaniesz...

CafeDelTom27
21-01-2019, 19:20
le Cabaret.Formidable!!!!

Elfir
21-01-2019, 19:49
Żeby te wasze dane miały jakiś sens i były innym przydatne powinny być przeliczane na m2 powieszchni grzanej. Co komu z tego, ze ktoś napisze, że wydał xx zł czy xx m3 gazu zyżył jak nie wiemy czy ma dom 100m2 czy 300m2? Oczywiście podanie temeratury wnętrz też ma znaczenie, bo jeden lubi 20 a drugi 23 stopnie a to ma znaczenie dla czytającego żeby móc porównać ze swoimi wynikami.

Mój dom opisany jest w dzienniku. Co roku zamieszam dane w tym wątku. Pierwszy raz, było z pełną specyfikacją.
***

lotpaj - a jaki w takim razie jest sens tego wątku?

przemo1
21-01-2019, 19:58
Napiszę tak:
Czy wy jesteście normalni???
O czym jest ta dyskusja? Że ktoś 259m3 mniej gazu spalił w skali roku??
Naprawdę?
I że trzeba to przeliczyć na kWh, bo metry sześcienne są niemiarodajne w porównaniu z litrami? I jeszcze kubatura ma znaczenie, żeby było ciekawiej :eek:
Ja pier_ dolę, ale hucpa, panie i panowie!
Ktoś tam dobrze wcześniej napisał - zajmijcie się dziećmi/rodziną, zamiast uskuteczniać tutaj takie licytacje, bo jak się to czyta, to śmiech człowieka ogarnia :lol2:
Jedno głupie drugiemu chce udowodnić, że mu piec mniej gazu pali, a drugie głupie odpisuje, że jednak to pierwsze głupie nie ma racji, BO to tamto i sramto.
Mi, w domu 150 metrów kwadratowych, piec spalił 1367 m3 przez cały rok, włącznie z CWU i gotowaniem na gazie. Dzisiaj własnie faktura przyszła.
I co? I gówno.
Nie oszczędzam na temperaturze w pomieszczeniach, ale też nie podkręcam do 24*C, dzieci się często w wannie kąpią - TAK MA KUWA BYĆ!
A jak ma być?
- Adasiu, dzisiaj nie będzie kąpieli w wannie, bo tata poszedł do licznika i wyliczył, że w tym tygodniu mrozy były i tyle gazu zeżarło, że mama cię tylko pryśnicem opłuka...
- Tata, ale ciemu?
- Bo przejdziemy na taryfę W-3 i nic pod choinkę nie dostaniesz...

Wątek jest informacyjny. Kto chce, zamieszcza swoje spalanie i dane budynku. Kto chce, to z nich korzysta lub dopytuje jak ma wątpliwości. Z tego, co mi wiadomo to kto nie jest zainteresowany to nie musi czytać ani pisać. Po co się tak ekscytować?

vr5
21-01-2019, 22:53
@lotpaj
Wyluzuj! Wszystko jest, jak w temacie.
Nikt Cię nie zmusza do niczego. Jak Cię irytują cyfry to weź głęboki oddech i chop do innego wątku.

Elfir
22-01-2019, 12:26
Ogólnie to chciałam pokazać niedowiarkom, że dom super energooszczędny i pasywny to nie rozważania teoretyczne i daje radę w praktyce.
I w takich domach nie ma kominków...
A faktury - mogę porobić zdjęcia :)

Dejson
22-01-2019, 15:08
Ogólnie to chciałam pokazać niedowiarkom, że dom super energooszczędny i pasywny to nie rozważania teoretyczne i daje radę w praktyce.
I w takich domach nie ma kominków...
A faktury - mogę porobić zdjęcia :)

Czekam na dowód.

meczesiu
22-01-2019, 16:08
Mam tam zagęszczenie rur co 10 cm (w pozostałej części domu co 20, czasem 15cm), przepływ otworzony na maxa

U mnie mimo zagęszczzenia do 10 cm i otwarciu na maxa w łaziencie jest temperatura taka sama jak w salonie.

noc
22-01-2019, 16:29
U mnie mimo zagęszczzenia do 10 cm i otwarciu na maxa w łaziencie jest temperatura taka sama jak w salonie.

Pewnie masz małą łazienkę, do tego regulacja pewnie nie "preferuje" łazienki. W dużej łazience utrzymuję temp 25-26oC bez problemu:D, ale już w małej na parterze, przy otwarciu na full, ledwo dobija 23oC, choć akurat wyżej tam nie potrzebuję. Oczywiście obydwie wyłącznie na OP, bez żadnego grzejnika.

meczesiu
22-01-2019, 17:08
Pewnie masz małą łazienkę, do tego regulacja pewnie nie "preferuje" łazienki. W dużej łazience utrzymuję temp 25-26oC bez problemu:D, ale już w małej na parterze, przy otwarciu na full, ledwo dobija 23oC, choć akurat wyżej tam nie potrzebuję. Oczywiście obydwie wyłącznie na OP, bez żadnego grzejnika.

Tak jest, jest mała łazienka, do tego pod wanną i w miejscu odpływu liniowego nie ma OP.

weride
22-01-2019, 17:10
Witam

weride
22-01-2019, 17:21
Witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem na forum. Z gory wszystkich przepraszam, jesli bede zadawal idiotyczne pytania, ale zaczalem swoj pierwszy sezon grzewczy i mam kilka pytan do Was.

Mieszkanie na parterze w 4pietrowym bloku, 45m2, okna plastikowe. Kociol termet ecocondens silver i sterownik bezprzewodowy salus, grzejniki przewymiarowane. Ok, przechodze do tematu.

Tak jak wspominalem, zaczalem swoj pierwszy sezon grzewczy. Pytanie do ludzi, ktorzy ogrzewaja rowniez mieszkania. Jak u Was ze spalaniem? U mnie wyglada to tak, ze na dzien dzisiejszy ogrzewam bez sterownika pokojowego. Piec chodzi caly czas, temp na kotle 42stopnie i w mieszkaniu 21stopni. Zuzycie gazu ok 4.5m3. Ogrzewanie chodzi tylko na grzejniki w pokojach, w lazience mam zakrecony bo nie ma zimno a gdy juz mialem wlaczony to zuzycie gazu na dobe o 1.5m3 wiecej. Przy uzyciu sterownika spalanie praktycznie identyczne a czasem nieznacznie wieksze (mowa o obecnej temp czyli w dzien -4 a w nocy -8) temp ustawiona na 21stopni, temp na kotle gdy uzywam sterownika ustawiam na 45, histereza 0.5. W zwiazku z tym, ze zuzycie takie same postanowilem nie uzywac sterownika, bo czuje lepszy komfort gdy grzejniki sa cieple caly czas. I tu pytanie. Powiedzcie mi, czy te zuzycie gazu nie jest ciut za duze przy takim mieszkanku? Czytalem rozne fora to ludzie maja takie albo i mniejsze zuzycie gazu przy wiekszych pokojach i przy aktywnych 3 albo i 4 grzejnikach. Prosze o jakies rady, moze z Wami uda mi sie cos zdzialac. Pozdrawiam

pandzik
22-01-2019, 17:27
Tak jest, jest mała łazienka, do tego pod wanną i w miejscu odpływu liniowego nie ma OP.

No jak łazienka ma 5m2 a gośc nie zrobi OP pod wanną i brodzikiem to jak to ma grzać?

fotohobby
22-01-2019, 17:44
Tak jest, jest mała łazienka, do tego pod wanną i w miejscu odpływu liniowego nie ma OP.

A ja wanny nie mam, podłogówka na 100% podłogi, w miejscu odpływu, oczywiście nie ale jest już 10cm obok

Elfir
22-01-2019, 17:51
Dejson - pół roku (jak nadal nie wierzysz, to sfotografuję drugie pół, chociaż to upierdliwa robota, bo trzeba wycinać dane)
https://images90.fotosik.pl/110/3772c8bdf67367ef.jpg
https://images92.fotosik.pl/110/37e2d10ce107708cgen.jpg
https://images90.fotosik.pl/110/2d859efe7bc8e58agen.jpg
https://images89.fotosik.pl/110/7fe97df5d7c2440agen.jpg
https://images90.fotosik.pl/110/5e0e9da5f61006bcgen.jpg
https://images90.fotosik.pl/110/9a88225c6e5d2481gen.jpg

meczesiu
22-01-2019, 20:04
No jak łazienka ma 5m2 a gośc nie zrobi OP pod wanną i brodzikiem to jak to ma grzać?

Łazienka ma 8 M2, a w niej mam ok 70mb pexa

Dejson
22-01-2019, 20:11
Dejson - pół roku (jak nadal nie wierzysz, to sfotografuję drugie pół, chociaż to upierdliwa robota, bo trzeba wycinać dane)
https://images90.fotosik.pl/110/3772c8bdf67367ef.jpg
https://images92.fotosik.pl/110/37e2d10ce107708cgen.jpg
https://images90.fotosik.pl/110/2d859efe7bc8e58agen.jpg
https://images89.fotosik.pl/110/7fe97df5d7c2440agen.jpg
https://images90.fotosik.pl/110/5e0e9da5f61006bcgen.jpg
https://images90.fotosik.pl/110/9a88225c6e5d2481gen.jpg

Szacunek się należy za okazanie faktur. Widzę masz jaja i nie owijasz w bawełnę tak że dziękuję;) teraz wierzę. Ale hmm tam na przełomie 2017/2018 przestrzeliłes odczyt w sumie za 2 mc masz 171 metrów ale spalanie masz eleganckie. Mam kilka pytań;
Ile masz metrów do ogrzania op, z grzejnikami?
Oprócz gazu czym dogrzewasz? Kominek jakiejś bajery ? Rekupacja?
Rozumiem że masz ciągle w domu 20stopni ? ( więc stąd te oszczędności mam rozumieć).