PDA

Zobacz pełną wersję : Ile gazu poszło Wam juz w tym sezonie?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

brencik
09-09-2019, 08:31
W tym sezonie jeszcze nic, bo jeszcze się sezon nie zaczął :D

kulibob
09-09-2019, 09:35
Jak się nie zaczął "? Za oknem śmierdoli.
Na zewnątrz już kolejny dzień ciemności i w domu robi się chłodniej już spada poniżej 24 a słońca niema aby naładować

brencik
09-09-2019, 09:49
Jak spadnie w domu poniżej 18 to mozna zacząć grzać

kulibob
09-09-2019, 09:51
To chyba w grudniu będzie.:lol2:

brencik
09-09-2019, 10:28
przy twoim ociepleniu budynku to pewnie lada chwila:(

kulibob
09-09-2019, 13:02
A co nie tak z moim ociepleniem? Spełnia minimum WT 2021 a obowiązywało mnie WT2008.
Jak już muszę ubrać długie spodnie to mi nie wygodnie a włączać ogrzewanie przy 18 sobie nie wyobrażam. 23 to takie minimum absolutne.

rustin
09-09-2019, 13:38
kulibob ogrzewasz gazem dom ?

brencik
09-09-2019, 13:51
Nikt normalny nie utrzymuje w domu 23 stopnie. Chyba że latem podczas upałów.

asolt
09-09-2019, 15:01
A co nie tak z moim ociepleniem? Spełnia minimum WT 2021 a obowiązywało mnie WT2008.


Podaj parametry okien, wątpie aby okna z 2008 spelniały WT2021.

kulibob
09-09-2019, 15:20
Okna nie były z 2008 tylko PNB obowiązywąło WT 2008(chyba) to z U dla ściany 0,3. Okna sa z 2014 . Powyżej 0,9 jest jedno ale ono jest w strefie nie ogrzewanej. Doczepić się możesz do drzwi miedzy domem a nieogrzewanym garażem U=1,5

@brencik :lol2::rotfl: jak bym miał 18*C to bym zdechł na hipotermie ale najpierw rodzina by mnie zatłukła

rustin
09-09-2019, 21:32
po co piszesz w tym temacie jak nie masz gazu ?

kulibob
10-09-2019, 05:38
Aby pośmiać się z gaziarzy. Wybierają najgorszą opcje a potem można tu niezłe jaja wyczytać,:.................18*C to już prawdziwy mistrz..

rustin
10-09-2019, 07:52
A mi się wydaje, że żal duuue ci ściska, że masz syf w kotłowni, węgiel drogi, popiół wyrzucać i kocioł czyścić gdzie ja w swoim domu za pierwszy sezon grzania i cały rok cwu zapłaciłem 2600zł przy stałej temp 22'. Dom z poddaszem 10x11m bez reku.
Siedzisz tutaj bo chcesz się dowartościować i podbudować , że dobrze zrobiłeś zakładając kocioł na ekogroch i kotłownie w salonie typu kominek. Niestety czasu są jakie są, dałeś ciała po całości i to że sobie tu popiszesz nic tego nie zmieni.
Ja nie wiem, że mam kocioł oprócz zabójczych rachunków na 12msc 2600zł

grv
10-09-2019, 08:12
Ja kocioł odpalam dopiero, jak temperatura w domu spadnie poniżej 15 stopni. Powyżej grzejemy się kocami i termoforami, a w nocy śpimy pod gruba pierzyną - podobno zdrowo :yes::lol::lol::offtopic:

ig0r-
10-09-2019, 08:19
A mi się wydaje, że żal duuue ci ściska, że masz syf w kotłowni, węgiel drogi, popiół wyrzucać i kocioł czyścić gdzie ja w swoim domu za pierwszy sezon grzania i cały rok cwu zapłaciłem 2600zł przy stałej temp 22'. Dom z poddaszem 10x11m bez reku.
Siedzisz tutaj bo chcesz się dowartościować i podbudować , że dobrze zrobiłeś zakładając kocioł na ekogroch i kotłownie w salonie typu kominek. Niestety czasu są jakie są, dałeś ciała po całości i to że sobie tu popiszesz nic tego nie zmieni.
Ja nie wiem, że mam kocioł oprócz zabójczych rachunków na 12msc 2600zł

Szkoda klawiatury na kogoś kto zabrania spłukiwać toalet żeby zaoszczędzić i wymeldowuje osoby z domu żeby mniej za śmieci płacić. Ile byś nie napisał i tak nic do niego nie trafi. Taki typ.

kulibob
10-09-2019, 08:23
A mi się wydaje, że żal duuue ci ściska, że masz syf w kotłowni, węgiel drogi, popiół wyrzucać i kocioł czyścić gdzie ja w swoim domu za pierwszy sezon grzania i cały rok cwu zapłaciłem 2600zł przy stałej temp 22'. Dom z poddaszem 10x11m bez reku.
Siedzisz tutaj bo chcesz się dowartościować i podbudować , że dobrze zrobiłeś zakładając kocioł na ekogroch i kotłownie w salonie typu kominek. Niestety czasu są jakie są, dałeś ciała po całości i to że sobie tu popiszesz nic tego nie zmieni.
Ja nie wiem, że mam kocioł oprócz zabójczych rachunków na 12msc 2600zł

2600 mam na dwa sezony :) i nawet w sypialniach nie mam takiej lodowni jak 22*C.
Za parę mc wpadnę znowu się pobawić:) może pojawi się koejny rekordzista co trzyma 12*C w domu

rustin
10-09-2019, 08:37
masz 2600zł na dwa sezony, jaj byś sobie nie robił. Ale co człowiek zrobi, żeby się podbudować jak ma syf w domu, kotłownie w salonie i udaje , że pali dla przyjemności a sypanie węgla to siłownia.
Nawet jakbyś miał 500zł na cały rok a ja 3tys to pierdziele się babrać w tym wszystkim

rustin
10-09-2019, 08:38
Szkoda klawiatury na kogoś kto zabrania spłukiwać toalet żeby zaoszczędzić i wymeldowuje osoby z domu żeby mniej za śmieci płacić. Ile byś nie napisał i tak nic do niego nie trafi. Taki typ.

Żartujesz chyba ? tacy ludzie istnieją ? g... drugi raz by zjadł i by się oblizywał.

lolson28
10-09-2019, 08:46
Nikt normalny nie utrzymuje w domu 23 stopnie.

Ile zapłaciłbyś za gaz jeśli utrzymywałbyś temperaturę 23 stopnie przez całą dobę ?
Jakiej wielkości masz dom ?

mistalova
10-09-2019, 08:50
Ale faktem jest, że 18'C w domu to przegięcie. 22-23'C to temperatura idealna, żeby móc posiedzieć wieczorem w krótkich gatkach i T-shircie przed telewizorem. I nie wiem czemu, ale faktycznie ogrzewający gazem wola jakoś niskie temperatury. Sam używam gazu, ale nie wyobrażam sobie, żebym miał na nim oszczędzać.


Ile zapłaciłbyś za gaz jeśli utrzymywałbyś temperaturę 23 stopnie przez całą dobę ?
Jakiej wielkości masz dom ?

No ja tak mam, i rocznie płacę jakieś 2,5kPLN

kulibob
10-09-2019, 09:08
Szkoda klawiatury na kogoś kto zabrania spłukiwać toalet żeby zaoszczędzić i wymeldowuje osoby z domu żeby mniej za śmieci płacić. Ile byś nie napisał i tak nic do niego nie trafi. Taki typ.

Przekręcasz fakty. córce mówię przed wyjściem się wylej żeby w domu nie lać po przyjściu.
A co do śmieci to wyrejestruję żonę i córkę w okresie letnim ponieważ w drugim obiekcie i tak płacę za śmieci nie zależnie od tego czy ktoś wyrzuca czy nie.

kulibob
10-09-2019, 09:13
masz 2600zł na dwa sezony, jaj byś sobie nie robił. Ale co człowiek zrobi, żeby się podbudować jak ma syf w domu, kotłownie w salonie i udaje , że pali dla przyjemności a sypanie węgla to siłownia.
Nawet jakbyś miał 500zł na cały rok a ja 3tys to pierdziele się babrać w tym wszystkim

Masz w sopce statystyki. Zawyżone pierwszym sezonem bez reku i paroma reklamacjami. Trudno 0,5 mp drewna rocznie nazwać czymś więcej niż rekracją i dodatkowym źródłem ciepła. Jeśli ciężko komuś przenieść na rok 2000kg to musi być niezły wafel a witki pewnie cienkie jak u babki.:lol2:

ig0r-
10-09-2019, 09:16
Przekręcasz fakty. córce mówię przed wyjściem się wylej żeby w domu nie lać po przyjściu.
A co do śmieci to wyrejestruję żonę i córkę w okresie letnim ponieważ w drugim obiekcie i tak płacę za śmieci nie zależnie od tego czy ktoś wyrzuca czy nie.
Dzięki za sprostowanie. :lol2:
Życzę Ci udanego sezonu grzewczego.

rustin
10-09-2019, 09:20
Masz w sopce statystyki. Zawyżone pierwszym sezonem bez reku i paroma reklamacjami. Trudno 0,5 mp drewna rocznie nazwać czymś więcej niż rekracją i dodatkowym źródłem ciepła. Jeśli ciężko komuś przenieść na rok 2000kg to musi być niezły wafel a witki pewnie cienkie jak u babki.:lol2:

Proszę podaj numer telefonu, albo zapraszam do mnie na siłownię zobaczymy kto jest waflem. Czekam na jakiś kontakt

kulibob
10-09-2019, 09:47
Proszę podaj numer telefonu, albo zapraszam do mnie na siłownię zobaczymy kto jest waflem. Czekam na jakiś kontakt

Nr telefonu jasne już podaje:lol2:. Ja tu nawet meila ma śmieciowego I napeno przejadę podejrzewam że pół kraju bo wlazłem ci na ambicje.

rustin
10-09-2019, 10:32
Nr telefonu jasne już podaje:lol2:. Ja tu nawet meila ma śmieciowego I napeno przejadę podejrzewam że pół kraju bo wlazłem ci na ambicje.

tak to jest z trolami internetowymi. miałbyś za grosz rozumu to byś nie pisał w temacie o gazie.

mail śmieciowy, ogrzewanie śmieciowe, życie nie lepsze.

Konsultant Viessmann
10-09-2019, 10:59
Witajcie!
Obserwuje ten wątek i bardzo rzadko tutaj pisze, ale dzisiaj nie mogę się powstrzymać! Nadciągam z nowościami!
Zachęcam do zapoznania się z nową linią kotłów gazowych Viessmann! Dokładnie kilka dni temu miała miejsce premiera tych produktów!

Instalatorzy i użytkownicy instalacji grzewczych wskazali, co ulepszyliby w produktach firmy Viessmann. Efekt? Efekt: jeszcze nigdy instalowanie, obsługa i serwisowanie gazowych kotłów kondensacyjnych nie były tak proste, jak są teraz. I są też piękne – nowa generacja systemów grzewczych Viessmann!
Gazowe kotły kondensacyjne Vitodens są liderami sprzedaży wśród urządzeń grzewczych już od wielu lat. Najnowsza generacja tych urządzeń wyróżnia się nie tylko wysoką efektywnością i niską emisją – co jest istotne z uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy. Dodatkowo wyposażono je w nowoczesne, cyfrowe rozwiązania, które dla użytkowników oznaczają jeszcze łatwiejszą obsługę systemu grzewczego.

Duży, 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy stwarza maksymalny komfort obsługi. Usytuowanie wyświetlacza można dopasować indywidualnie do warunków montażu kotła tak aby można było komfortowo uruchomić i obsługiwać instalację. Może on znajdować się w górnej części urządzenia, co zapewnia jego wygodną obsługę bez konieczności pochylania się. Kocioł kondensacyjny Vitodens wyposażony jest również m.in. w zintegrowany interfejs WLAN, który umożliwia bezpośrednią komunikację urządzenia grzewczego z internetem. Dzięki temu jego praca może być kontrolowana poprzez smartfona i wygodną aplikację mobilną ViCare, niezależnie od czasu i miejsca, w którym jej użytkownik aktualnie przebywa.

Szczegóły: TUTAJ (https://czystamoc.pl/)

kulibob
10-09-2019, 11:20
tak to jest z trolami internetowymi. miałbyś za grosz rozumu to byś nie pisał w temacie o gazie.

mail śmieciowy, ogrzewanie śmieciowe, życie nie lepsze.

Co ty wiesz o moim życiu? Życie śmieciowe to tyranie od rana do nocy i kredycik na głowie.

vvvv
10-09-2019, 11:25
Co ty wiesz o moim życiu? Życie śmieciowe to tyranie od rana do nocy i kredycik na głowie.

Daj spokój. Z gaziarzami tak jest. Nie wiem o co chodzi, ale większość tak ma. Napisz coś u nich w temacie to obraza, a niektórzy to łażą wszędzie i na wszystkim się "znajom".
90% ma temp. ok 20C, bo im tak dobrze, a polarki czy kufajki na plecach. Znam z autopsji.

rustin
10-09-2019, 13:39
Co ty wiesz o moim życiu? Życie śmieciowe to tyranie od rana do nocy i kredycik na głowie.

czyli mówisz o sobie. ja kredytu nie mam i pracuje od 7 do 15
a ty w pracy i w domu przy śmieciach aby ciepło było, wody w kiblu nie spuszczasz, śmieci nie wyrzucasz. przykra sprawa

kulibob
10-09-2019, 14:04
czyli mówisz o sobie. ja kredytu nie mam i pracuje od 7 do 15
a ty w pracy i w domu przy śmieciach aby ciepło było, wody w kiblu nie spuszczasz, śmieci nie wyrzucasz. przykra sprawa

Widzisz w zasazie to ja nie pracuję bo już nie muszę. Płacę sobie krus 1600zł rocznie aby mieć darmowy NFZ a może i emerytura kiedyś będzie. A te przerejestrowywanie śmieci, sikanie dzieciaka w szkole itp..To optymalizacja tego w jaki sposób żyje. Pieniądze idzie wyciągać praktycznie ze wszystkiego. Jestem przeciwnikiem nadmiernego konsumpcjonizmu. TO ż epostępuje w taki czy inny sposób nie znaczy że jestem biedny. A im szybciej dzieciak zacznie szanować pieniądze tym lepiej dla niego.Mój dom praktycznie sam sie utrzymuje.

Widzisz to ty jesteś frustratem budowaliśmy miej więcej w tym samym czasie ty tą chatkę męczysz i męczysz. Ja uważam że mam słaby dom a le ty masz totalną spierdolinę jak płacisz 2600 za gaz ja tyle w swoim za prąd do CO i CWU bym nie zapłacił

roberto3011
11-09-2019, 06:05
Panowie, wiem, że jesteśmy coraz bardziej przesiąknięci atmosferą polityczną serwowaną nam w telewizji ale może spróbujmy mieć jako taki swój pogląd na rzeczywistość, starajmy się szanować odmienność innych i również i ich zdanie. To forum kiedyś było zupełnie inne....pozdrawiam wszystkich.

rustin
11-09-2019, 07:49
Widzisz w zasazie to ja nie pracuję bo już nie muszę. Płacę sobie krus 1600zł rocznie aby mieć darmowy NFZ a może i emerytura kiedyś będzie. A te przerejestrowywanie śmieci, sikanie dzieciaka w szkole itp..To optymalizacja tego w jaki sposób żyje. Pieniądze idzie wyciągać praktycznie ze wszystkiego. Jestem przeciwnikiem nadmiernego konsumpcjonizmu. TO ż epostępuje w taki czy inny sposób nie znaczy że jestem biedny. A im szybciej dzieciak zacznie szanować pieniądze tym lepiej dla niego.Mój dom praktycznie sam sie utrzymuje.

Widzisz to ty jesteś frustratem budowaliśmy miej więcej w tym samym czasie ty tą chatkę męczysz i męczysz. Ja uważam że mam słaby dom a le ty masz totalną spierdolinę jak płacisz 2600 za gaz ja tyle w swoim za prąd do CO i CWU bym nie zapłacił

osoba pisząca w temacie z gazem, nie mająca go jest frustratem i debliem.

kulibob
11-09-2019, 08:15
osoba pisząca w temacie z gazem, nie mająca go jest frustratem i debliem.

Przez pewien czas używałem butle z gazem do starej kuchenki:rotfl:. A teraz ta kuchenka i butla stoi w garażu. Więc mam gaz:lol2:

budowlany_laik
11-09-2019, 08:33
Przekręcasz fakty. córce mówię przed wyjściem się wylej żeby w domu nie lać po przyjściu.
A co do śmieci to wyrejestruję żonę i córkę w okresie letnim ponieważ w drugim obiekcie i tak płacę za śmieci nie zależnie od tego czy ktoś wyrzuca czy nie.
To jest żart? Bo emotki 'uśmiechu' nie widzę...
Czy piszesz jak jest naprawdę?

kulibob
11-09-2019, 08:39
To jest żart? Bo emotki 'uśmiechu' nie widzę...
Czy piszesz jak jest naprawdę?

Nie nie żartuje

kulibob
11-09-2019, 08:40
To jest żart? Bo emotki 'uśmiechu' nie widzę...
Czy piszesz jak jest naprawdę?

Nie nie żartuje

budowlany_laik
11-09-2019, 08:53
Nie nie żartuje
Dla Twego dobra - lepiej nie wypowiadaj się w sieci by uniknąć dalszej kompromitacji.

eryk77
11-09-2019, 09:16
Wszedłem poczytać o gazie bo zbliża się sezon w nowym domu a czytam


Przekręcasz fakty. córce mówię przed wyjściem się wylej żeby w domu nie lać po przyjściu.
A co do śmieci to wyrejestruję żonę i córkę w okresie letnim ponieważ w drugim obiekcie i tak płacę za śmieci nie zależnie od tego czy ktoś wyrzuca czy nie.

Ej, gościu, ty jesteś prawdziwy?

kulibob
11-09-2019, 09:17
Dla Twego dobra - lepiej nie wypowiadaj się w sieci by uniknąć dalszej kompromitacji.

Nie widzę w tym kompromitacji porostu za jedne siki zapłąci ktoś inny ja sam przed wyjsiem z urzeczy itp zawzze leje.
Może deszczówką zaczne kible z wiadra spłukiwać co myślicie? i niech wodociągi płaczą:)

kulibob
11-09-2019, 09:18
Wszedłem poczytać o gazie bo zbliża się sezon w nowym domu a czytam



Ej, gościu, ty jesteś prawdziwy?

jak diabli:stirthepot:

fotohobby
11-09-2019, 09:54
jak diabli:stirthepot:

Wiesz, kulibob, daleko mi do wychwalania konsumpcjoniznu, bo jak we wszystkim najważniejszy jest złoty środek.
Ale dla Ciebie najwazniejsze jest, jak widzę, żeby przyoszczedzić, mało tego, żeby przeżyć jak najtaniej.
Kosztem urlopu z rodziną, jakiegoś wspolnego weekendowego wypadu, kupienia jakiegoś zabytku (np ogrodowego jaccuzi), ot tak, dla przyjemności....

W ogóle, bez sensu taka dyskusja w temacie, który służy do porównania ilości gazu, potrzebnego do ogrzania różnych domów.

kulibob
11-09-2019, 10:14
Wiesz, kulibob, daleko mi do wychwalania konsumpcjoniznu, bo jak we wszystkim najważniejszy jest złoty środek.
Ale dla Ciebie najwazniejsze jest, jak widzę, żeby przyoszczedzić, mało tego, żeby przeżyć jak najtaniej.
Kosztem urlopu z rodziną, jakiegoś wspolnego weekendowego wypadu, kupienia jakiegoś zabytku (np ogrodowego jaccuzi), ot tak, dla przyjemności....

W ogóle, bez sensu taka dyskusja w temacie, który służy do porównania ilości gazu, potrzebnego do ogrzania różnych domów.

Jest basen 16m3 w przyszłym roku będzie ogrzewany z nadwyżek z solarów, wymiennik basenowy już wychaczyłem używke w dobrej cenie. Jest altana grilowa ok 25m2. Wypady weekendowe są .W domu jest temperatura nie do pomyślenia dla większości gaziarzy. Fakt jetem przeciwnikiem dłuższych wyjadów

Nie uważam żebym sobie odmawiał poprostu nie lubię płacić

fotohobby
11-09-2019, 16:43
To chociaż dla dzieci to zrób. Pokaż im trochę Polski, świata...
Nawet, jeśli to oznacza wydania paru zł.

Temperaturą się nie pusz - mam domu 21.5-.21.8, bo tak lubię. W 23 czuje się niekomfortowo.
Podniesienie temp o te 1.5C kosztowałoby mnie rocznie jakieś 100zł - żaden wydatek.

kulibob
12-09-2019, 05:09
Jak mam jechać do jakiejś nory i za tydzień zapłacić tyle co kosztuje mnie 3 miesięczne utrzzymane domu. To znaxzzy że chyba coś nie tak z cenami nad "morzem".

tkaczor123
12-09-2019, 06:23
Za sierpień zużycie 18m3 tj 200kWh w poprzednim roku też 18m2 (201kWh) sezon niedługo czas zacząć. cyrkulacja CWU OFF.
Proszę moda o usunięcie wpisów śmieciowych:).

brencik
12-09-2019, 06:23
Nie musisz jechać do żadnej nory. Już takową masz u siebie w domu:lol2:

kulibob
12-09-2019, 06:29
Nie musisz jechać do żadnej nory. Już takową masz u siebie w domu:lol2:

Pozazdrościłbyś

brencik
12-09-2019, 06:35
najbardziej chyba kotłowni

JTKirk
12-09-2019, 06:36
kosztowałoby mnie rocznie jakieś 100zł - żaden wydatek.
Dla Ciebie tak , ale jestem pewny, że kulibob to widzi zgoła odmienne...było już o tym ;)

gawel
12-09-2019, 06:55
Za sierpień zużycie 18m3 tj 200kWh w poprzednim roku też 18m2 (201kWh) sezon niedługo czas zacząć. cyrkulacja CWU OFF.
Proszę moda o usunięcie wpisów śmieciowych:).

Chyba nie na ogrzewanie ?

Jeżeli na samo cuw to też bardzo dużo u mnie przy 1 osobie + 1 nastolatce=2 normalne osoby w zużyciu cuw wychodzi 34 kWh/1 miesiąc

kulibob
12-09-2019, 07:07
Dla Ciebie tak , ale jestem pewny, że kulibob to widzi zgoła odmienne...było już o tym ;)

Ja nie jestem aż takim sknerą bo nie wobrażam sobie życia w pizdziawie dla 100zł.

A tym bardziej w 18* to już skrajne ubustwo.

kulibob
12-09-2019, 07:08
najbardziej chyba kotłowni

lepsza taka jak gazowa:lol2:

kulibob
12-09-2019, 07:13
Chyba nie na ogrzewanie ?

Jeżeli na samo cuw to też bardzo dużo u mnie przy 1 osobie + 1 nastolatce=2 normalne osoby w zużyciu cuw wychodzi 34 kWh/1 miesiąc

jak to robisz?może się czegoś nowego w sztuce dziadowania nuczę.
Ja też mam dużo nabite 150kwh w taniej za 5mc. Teraz dopiero się podprawiło ja samoróby kolektorów wymieniłem na fabryczne.

gawel
12-09-2019, 07:16
jak to robisz?może się czegoś nowego w sztuce dziadowania nuczę.
Ja też mam dużo nabite 150kwh w taniej za 5mc. Teraz dopiero się podprawiło ja samoróby kolektorów wymieniłem na fabryczne.

Po 1 nigdy nie miałem gazu bo mnie nie było stać w 2003 roku jak i obecnie. Mam po prostu PC powietrzną 300l zasobnik do cuw. :yes:

kulibob
12-09-2019, 07:30
Po 1 nigdy nie miałem gazu bo mnie nie było stać w 2003 roku jak i obecnie. Mam po prostu PC powietrzną 300l zasobnik do cuw. :yes:

a do minus ilu grzeje

fotohobby
12-09-2019, 07:32
Jak mam jechać do jakiejś nory i za tydzień zapłacić tyle co kosztuje mnie 3 miesięczne utrzzymane domu. To znaxzzy że chyba coś nie tak z cenami nad "morzem".

No cóż, zawsze można włączyć dzieciom National Geographic...

brusss_2008
12-09-2019, 07:41
No cóż, zawsze można włączyć dzieciom National Geographic...na tv naziemnej nie ma a nie sądzę by kulibob chciał abonament na jakąś telewizje zapłacić

gawel
12-09-2019, 08:40
a do minus ilu grzeje

w instrukcji napisano że do -7 , ale moja PC pobiera powietrze z nieogrzewanego garażu i tam było minimalnie -1 podczas gdy na dworze było -16 przez kilka dni. Więc to nie jest żaden problem. Nawet gdyby było -60 to ilość takich dni jest marginalna i nieistotna gdyż zasobnik posiada awaryjną grzałkę.

vvvv
12-09-2019, 09:01
Po 1 nigdy nie miałem gazu bo mnie nie było stać w 2003 roku jak i obecnie. Mam po prostu PC powietrzną 300l zasobnik do cuw. :yes:

No no gaz to przeżytek. W nowy domu to już zupełna głupota. :P

lolson28
12-09-2019, 09:24
Witam

Uuu widzę że ładne bagienko się tu uprawia, ale ja w innej sprawie.
Jest nitka z gazem koło domu, wreszcie przeciągneli .
Pytanie jest następujące ?
Przeliczy ktoś zużycie 20 mp drewna na zużycie gazu ?

pozdrawiam

ps . tylko tak rozsądnie , bez naciągania

fotohobby
12-09-2019, 09:39
Witam

Uuu widzę że ładne bagienko się tu uprawia, ale ja w innej sprawie.
Jest nitka z gazem koło domu, wreszcie przeciągneli .
Pytanie jest następujące ?
Przeliczy ktoś zużycie 20 mp drewna na zużycie gazu ?

pozdrawiam

ps . tylko tak rozsądnie , bez naciągania

Wg tej tabeli

https://kotly.pl/wp-content/uploads/2018/11/Wartosc_opalowa_drewna.png

Masz 2200kWh z np buku.
Jeśli spalisz 20mp masz 44000kWh, przy sprawności 75% to da 33000kWh

Realnie z m3 gazu otrzymasz 9, moze 10kWh. Czyli musisz spalić 3333- 3666m3 gazu za jakieś +/- 7000zł

kulibob
12-09-2019, 09:49
Witam

Uuu widzę że ładne bagienko się tu uprawia, ale ja w innej sprawie.
Jest nitka z gazem koło domu, wreszcie przeciągneli .
Pytanie jest następujące ?
Przeliczy ktoś zużycie 20 mp drewna na zużycie gazu ?

pozdrawiam

ps . tylko tak rozsądnie , bez naciągania

Nie podłączaj szajsu już lepiej prąd i klima lu PCet. I jakaś fotowoltaika w oddali.

Z tego co pamieta mp to około 1500-2000kWh należy odjąc sprawość. czyli pesymistycznie około 800-1000kWh z mp

20mp odpowiednik w czarnym scenariuszu 1600m3gazu

vvvv
12-09-2019, 09:55
Witam

Uuu widzę że ładne bagienko się tu uprawia, ale ja w innej sprawie.
Jest nitka z gazem koło domu, wreszcie przeciągneli .
Pytanie jest następujące ?
Przeliczy ktoś zużycie 20 mp drewna na zużycie gazu ?

pozdrawiam

ps . tylko tak rozsądnie , bez naciągania

Rozsądnie bez naciągania to gaz to przeżytek. Jak potrzebujesz dużo kWh to najlepiej PC i to gruntówka. Jak nie ma możliwości to powietrzna.

jak_kolwiek
12-09-2019, 10:30
no tak, osoby odradzają gaz, które gazu nie mają.
wypowiadają się w temacie o zużyciu gazu - nie mając gazu.
idziecie robić bagno gdzie indziej.

mistalova
12-09-2019, 10:32
Chyba nie na ogrzewanie ?

Jeżeli na samo cuw to też bardzo dużo u mnie przy 1 osobie + 1 nastolatce=2 normalne osoby w zużyciu cuw wychodzi 34 kWh/1 miesiąc

18m3 metanu miesięcznie na CWU to dużo? u mnie dochodzi do 30m3... Fakt, że zużywam wody 15-20m3 i w domu żona+dorastająca córka uwielbiają gorącą wodę i nie znają umiaru w jej zużywaniu - co w sumie mało mnie obchodzi :)

Niemożliwe, żebyś zużywał 34kWh na miesiąc - to ok. 1m3 gazu!

kulibob
12-09-2019, 10:42
Zapewne 500+ nie bierzesz ? zakłamany typ, gówno jesz drugi raz a takie ścieme walisz.
Ja myślałem , że mówisz o swoim śmieciowym ogrzewaniu, że druszlak bo mam lepiej ocieplony dom niż ty. A to , że w nocy chodzisz pod skład węgla i w wiaderku nosisz co przez siatkę przeleci to mniej węgla przez to nie spalasz

Masz lepiej ocieplony ciekawe ciekawe jak za 2600spalasz. to jakieś 12000kWh na co i CWU przy 22C to kiś kosmos a z tego co pamiętam to metraż podobny do mojego

Oczywiście że biore ale ich nie wydaję to pieniądze dziecka ma swoje subkonto. Byłym debilem jakbym nie brał.

lolson28
12-09-2019, 11:24
Wg tej tabeli

Masz 2200kWh z np buku.
Jeśli spalisz 20mp masz 44000kWh, przy sprawności 75% to da 33000kWh

Realnie z m3 gazu otrzymasz 9, moze 10kWh. Czyli musisz spalić 3333- 3666m3 gazu za jakieś +/- 7000zł

Dziękuję

gawel
12-09-2019, 11:49
no tak, osoby odradzają gaz, które gazu nie mają.
wypowiadają się w temacie o zużyciu gazu - nie mając gazu.
idziecie robić bagno gdzie indziej.

Nie masz racji w moim przypadku. Mam gaz w 1 domu bo był i ogrzewanie elektryczne w 2 domu i dlatego mam skalę porównawczą.

gawel
12-09-2019, 11:51
18m3 metanu miesięcznie na CWU to dużo? u mnie dochodzi do 30m3... Fakt, że zużywam wody 15-20m3 i w domu żona+dorastająca córka uwielbiają gorącą wodę i nie znają umiaru w jej zużywaniu - co w sumie mało mnie obchodzi :)

Niemożliwe, żebyś zużywał 34kWh na miesiąc - to ok. 1m3 gazu!

Gaz to średniowiecze mam pompę ciepła przecież napisałem.

vvvv
12-09-2019, 22:05
No kuźwa. Znów "nasi" tu byli.
Brawo dla moderatorów. Szkoda, że tak w innych wątkach nie jesteście aktywni tak jak to Piotr napisał. :mad:

vvvv
12-09-2019, 22:07
Gaz to średniowiecze mam pompę ciepła przecież napisałem.

Dzięki, dzięki, dzięki. Masz rację.

jak_kolwiek
13-09-2019, 07:44
No kuźwa. Znów "nasi" tu byli.
Brawo dla moderatorów. Szkoda, że tak w innych wątkach nie jesteście aktywni tak jak to Piotr napisał. :mad:

masz rację, brawo dla moderatorów. bardzo dobrze, że usunęli ten wczorajszy syf.

kulibob
13-09-2019, 08:00
masz rację, brawo dla moderatorów. bardzo dobrze, że usunęli ten wczorajszy syf.

Syf był dwudniowy. :lol2:
Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę ktoś z gazem wyskakuje.
Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

vvvv
13-09-2019, 08:10
masz rację, brawo dla moderatorów. bardzo dobrze, że usunęli ten wczorajszy syf.


Pewnie. Tylko szkoda, że tylko tutaj. W innych wątkach się nie kwapią i olewają. Oczywiście wiadomo dlaczego. :P
Wpisy ciekawe, bo pokazują pewne rzeczy. Nie będę pisał jakie, bo wiadomo. Może nie na temat, ale powinny być w inny wątku. Taki HP. Przecież to "Największe w Polsce forum o budowaniu i zyciu". Wpisy były o życiu. :lol2:
Zresztą tyle, bo przyleci zaraz jakiś modek i uzna, że to "atak na moderatora" :o i rzuci bananem. :D

vvvv
13-09-2019, 08:26
Syf był dwudniowy. :lol2:
Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A cochwilę ktoś z gazem wyskakuje.
Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

Bo gaz ziemny to "czyste i ekologiczne paliwo".
Co chwilę widzę takie przekaz w mediach ściekowy. Wyciskają ludziom, że ten gaz taki super, a oni łykają to jak bociek żaby. Do tego budują np. gaz porty i gaz rury za naszą kasę. Amerykanin się do tego nie dołoży oni centa. Widziałem niedaleko mnie jest "centrum dowodzenia". No poszło też sporo kaski na to. Zresztą było to już wielokrotnie, ale jakoś do nich to nie dociera. Niech se wydają kasę na to ruskie czy hamerykańskie czyste paliwo. No i od 2024 ceny gazu dla gosp. dom. zostaną uwolnione. :popcorn:
Dokładnie tylko prąd i OZE. Tez tłumaczyłem. Efekt? :lol2:
No i przecież gaz to odnawialne paliwo tylko tak trochę dłużej(cytat z forum).

No i polecam dokument "Gasland" o amerykańskim gazie łupkowym, który mamy u nas używać.

ig0r-
13-09-2019, 08:46
Syf był dwudniowy. :lol2:
Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę ktoś z gazem wyskakuje.
Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

Masz problem z przyjęciem do wiadomości tego, że nie każdy lubi siedzieć w saunie, ja mam ustawione stale 22 stopnie w zimę i czasami wydaję mi się, że jest to za dużo. Wcześniej, zanim pobudowałem swoje, mieszkaliśmy z teściami, było grzane ekogrochem i też mieliśmy ustawione 22.
Jak ktoś lubi siedzieć w 20 stopniach czy w 21, jego sprawa i dotyczy to każdego źródła ogrzewania, czy grzeje gazem, prądem czy węglem.
Co do wyboru źródła ogrzewania, rozpatruje to indywidualnie, mnie przy rurce z gazem przy płocie nakład inwestycji wyszedł o ponad 50% mniej niż jak miałbym mieć PC. Oczywiście, że wolałbym mieć PC, bez dodatkowego abo za gaz i dodatkowego medium, ale trzeba szerzej spojrzeć na wybór każdego.

ig0r-
13-09-2019, 08:48
No i od 2024 ceny gazu dla gosp. dom. zostaną uwolnione. :popcorn:
Oczywiście ceny prądu będą z roku na rok coraz niższe :)

patrick99
13-09-2019, 08:52
Syf był dwudniowy. :lol2:
Zastanawia mnie dlaczego ciepło z gazu jest inne:) dlaczego gazowe 18*C= mojemu 22,7=23,5 ?

Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę ktoś z gazem wyskakuje.
Umnie na wiosce też cepy tylko gaz zakładają prądu się jak ognia się boją. Albo termomodernizacje 10cm i pewnie zaraz na gaz przejdą i będzie bek

cep to jesteś Ty.
jakie to typowe na tym forum..."ja mam najlepsze, wszyscy inni mają do dupy!"
tylko prąd! bo ja mam prąd!!
śmieszy jesteś.

kulibob
13-09-2019, 08:57
Oczywiście ceny prądu będą z roku na rok coraz niższe :)

Czas pokaże co będzie. Maam gaz rurkę przed domem za 4lata zmieniam ogrzewanie i nawet tyłku mi się nie mieści aby wsadzić gaz rure

kulibob
13-09-2019, 08:57
cep to jesteś Ty.
jakie to typowe na tym forum..."ja mam najlepsze, wszyscy inni mają do dupy!"
tylko prąd! bo ja mam prąd!!
śmieszy jesteś.

Ja mam węgiel

vvvv
13-09-2019, 09:01
Oczywiście ceny prądu będą z roku na rok coraz niższe :)

Pewnie, że nie. Tylko wiesz jaka jest różnica? Ja se prąd "ukręce". Nawet pewnie niedługo zmagazynuje. Zrobisz tak z gazem?
O cieple nie pisze, bo to prościzna. Chociaż dla gaziarzy to mega wyzwanie. :D

patrick99
13-09-2019, 09:22
widzisz, żaden z Was gazu nie ma, a tytuł wątku nic o pellecie czy węglu nie wspomina, więc, co tu robicie skoro tak bardzo "wisi" Wam co robią inni?
nabijajcie sobie posty w wątkach o pellecie czy ekogrochu zamiast się mądrować.

ig0r-
13-09-2019, 09:24
Pewnie, że nie. Tylko wiesz jaka jest różnica? Ja se prąd "ukręce". Nawet pewnie niedługo zmagazynuje. Zrobisz tak z gazem?
O cieple nie pisze, bo to prościzna. Chociaż dla gaziarzy to mega wyzwanie. :D

Pewnie panele na dachu masz za darmo?
Jak byś przeczytał dokładnie to co napisałem do byś głupio nie pisał. Sam piszesz, że masz pellet, pewnie z jakiegoś względu go wybrałeś. Napewno nie powiem, że gaz jest moją pomyłką życiową, bo z wysokości rachunków jestem zadowolony +pomieszczenie gdzie jest kocioł służy też za pralnie. Ani przy eko ani przy pellecie tak by nie było.
Jak będzie drożej w przyszłości, zawsze można wrzucić panele na dach i podłączyć elektryczny piec czy PC i grzać dalej.

kulibob
13-09-2019, 09:29
widzisz, żaden z Was gazu nie ma, a tytuł wątku nic o pellecie czy węglu nie wspomina, więc, co tu robicie skoro tak bardzo "wisi" Wam co robią inni?
nabijajcie sobie posty w wątkach o pellecie czy ekogrochu zamiast się mądrować.

chcesz być taki niezależny, to won od dotacji, radź sobie sam jak to trafnie określiłeś buraku.

Trzeba doić system i jak najmniej dać się wydoić.
Ja miałem butlez gazem do kuchenki taniej prądem. A teraz z wrazi W mam w garażu już się przydała przy zaniku zasilania.
I ojciec ma dom ogrzewany gazem ale jego to już do zmian nienkłaniam bo jest wiekowy

fotohobby
13-09-2019, 10:09
Ejże, zostawcie pelleciarza i węglarza.
Ten wątek powtał w jednym, określonym celu, aby dzielić się, porównywać wyniki spalania i optymalizować je. Węglarz i pelleciarz w tym nie pomogą, zresztą ten drugi oficjalnie przyznał, że na wielu wątkach jest tylko po to, by robić flame.
Poki co robi robote dla moda, a poźniej znów będzie jęczał, że dostał bana.
To jest wątek dla tych, co już wybrali i w znakomitej większości są z tego wyboru zadowoleni

vvvv
13-09-2019, 12:24
widzisz, żaden z Was gazu nie ma, a tytuł wątku nic o pellecie czy węglu nie wspomina, więc, co tu robicie skoro tak bardzo "wisi" Wam co robią inni?
nabijajcie sobie posty w wątkach o pellecie czy ekogrochu zamiast się mądrować.

chcesz być taki niezależny, to won od dotacji, radź sobie sam jak to trafnie określiłeś buraku.

Oj oj. Spokojnie. Są tutaj gaziarze co wszystko wiedzą i się wszędzie wypowiadają. Może czasami warto przeczytać opinii innych, pewnie bardziej obiektywnych.
Dlaczego won od dotacji. Płacę ZUS PIT i inne podatki. Płacę korzystam. Masz inne zdanie?
Tam był cytat. :D To nie moje określenie takie tutaj podało. :lol2: Mi to zwisa mogę być i burak. :P


Pewnie panele na dachu masz za darmo?
Jak byś przeczytał dokładnie to co napisałem do byś głupio nie pisał. Sam piszesz, że masz pellet, pewnie z jakiegoś względu go wybrałeś. Napewno nie powiem, że gaz jest moją pomyłką życiową, bo z wysokości rachunków jestem zadowolony +pomieszczenie gdzie jest kocioł służy też za pralnie. Ani przy eko ani przy pellecie tak by nie było.
Jak będzie drożej w przyszłości, zawsze można wrzucić panele na dach i podłączyć elektryczny piec czy PC i grzać dalej.

No nie za darmo. Zaoszczędziłem na abonamencie gazu. :D
Wiesz jak wybierałem to na tamten czas była to najlepsza i chyba jedyna opcja. No był jeszcze gaz, ale brrr. Dobrze, że tak była decyzja. Pora na zmiany, więc wybieram. Dobre te wasze teksty gaziarzy o PC i PV. Ja wrzucam teraz i zawsze będę o krok do przodu. No ale najważniejsze, że jesteś zadowolony. Ja też. Od przyszłego roku tylko opłaty stałe za prąd no i woda + ścieki.
Pozdrawiam serdecznie.

No i ciekawe że niektórzy gaziarze są wszędzie, bez względu na topki wątku i wszystko wiedzą, a u nich ... .Najzabawniejsze jest to, że sami wybrali gaz a innym doradzali np. bufor z grzałkami no i jeszcze kominek do tego. Sami analizowali jak by to u nich było. Lubię to forum i może zostanę na dłużej, bo niektórzy tu niezły kabaret odstawiają. Super.
Życzę wszystkim dobrych wyborów.

kulibob
13-09-2019, 12:30
:stirthepot:

ig0r-
13-09-2019, 13:17
No nie za darmo. Zaoszczędziłem na abonamencie gazu. :D
Wiesz jak wybierałem to na tamten czas była to najlepsza i chyba jedyna opcja. No był jeszcze gaz, ale brrr. Dobrze, że tak była decyzja. Pora na zmiany, więc wybieram. Dobre te wasze teksty gaziarzy o PC i PV. Ja wrzucam teraz i zawsze będę o krok do przodu. No ale najważniejsze, że jesteś zadowolony. Ja też. Od przyszłego roku tylko opłaty stałe za prąd no i woda + ścieki.
Pozdrawiam serdecznie..
Dlatego, żeby zamknąć temat, który nie jest do końca waszym naturalny środowiskiem, można to podsumować tak, że my z gazem jesteśmy generalnie skończeni i na przegranej pozycji, zapewne umrzemy, a wy wachlując łopatą w kotłowni wygraliście życie:lol2:
Teraz wrzucicie na dach panele i będziecie grzali bezobsługowym źródłem, dalej śmiejąc się z nas, gdzie My od kilku lat grzejemy sobie bezobsługowym źródłem ciepła :lol2:

Pewnie lata ładowania podajników peletami i węglami musiało zostawić po sobie ślad. Życzę wam szczerze udanego sezonu grzewczego i żebyście mieli więcej zrozumienia dla innych.

tkaczor123
13-09-2019, 15:16
Chyba nie na ogrzewanie ?

Jeżeli na samo cuw to też bardzo dużo u mnie przy 1 osobie + 1 nastolatce=2 normalne osoby w zużyciu cuw wychodzi 34 kWh/1 miesiąc
To masz bardzo małe zużycie wręcz nie realne, chyba że lubisz zimną wodę;), albo podgrzewasz ją kolektorami.
Przypominają mi się znajomi co się chwalą ile to ich auto pali gdy przyjdzie co do czego np. wyjazd ponad 1000km to albo auto nie sprawne albo spalił 60% więcej niż podawali hehe.

sheen
13-09-2019, 17:08
Nie za bardzo rozumiem tych przepychanek słownych jak i sensu całej tej dyskusji. Czemu zawsze taki jad jest wylewany w dziale z ogrzewaniem, nie zauważyłem żeby ktoś zmieszał z błotem drugiego za to że ten zużywa o parę m3 wody czy kilkadziesiąt kW prądu więcej. Zawsze będzie możliwość gdzieś przyoszczędzić, ale czemu ktoś kto zużywa więcej energii na ogrzanie swojego domu będzie obrażany bo przecież jak tak można że ja płacę np. 1300 a on 1600. Jeden położy panele za 19,99zł za m2 z marketu a drugi zapłaci 200 za deski no ale przecież mógł kupić za 20 czy 30 zeta to sobie go zjadę bo nie potrzebnie tyle zapłacił. Jeden lubi ryż drugi buraki. Jeden będzie miał kominek drugi w miejsce kominka postawi fotel do czytania i każdy będzie zadowolony. Poza tym jak trzeba być ułomnym żeby wypowiadać się na tematy które mnie nie dotyczą czy o których nie ma się pojęcia. Nie wypowiadam się w dziale np. pomp ciepła bo ktoś tam ma to się wypowiem, coś tam słyszałem jaki to szajs czy odwrotnie. Ja gdybym z doświadczenia miał wybierać czym grzać w nowym domu to gaz byłby na ostatnim miejscu przez ogromne rachunki jakie tam płaciliśmy. Ale nie ważne czym byśmy ogrzewali to wszystko i tak szło by w tysiącach. Duża nieocieplona chata 3 pietra stare okna, nie szło nawet tego dogrzać dwoma junkersami. Zużycie gazu w grudniu na poziomie 1000m3 rachunek ok 2600 dziękuje. Teraz mam dom i za cały rok poszło mi 720m3 za które zapłaciłem 1601 zł. Za kompletna kotłownię z podłączeniem przez gazownie zapłaciłem niecałe 14tyś. Piec 3620, materiały ok 3000 zasobnik 1400 gazownia 2380 na działce robota 1500 robota w kotłowni dwa popołudnia 1200. Czy w porównaniu do groszku, peletu czy pompy ciepła to tak dużo? Czy to jest aż tak kolosalna różnica że trzeba robić taki raban i obrażać siebie nawzajem? Szczególnie że wycenę na pompę miałem w okolicach 25tyś. A o ileż to bym miał mniejsze rachunki gdzie za grudzień zapłaciłem 291zł i to był mój największy rachunek dotychczas. Trzy lata jak budowałem to po robocie siadałem z browarem i czytałem to forum bez którego nie dałbym rady, dzienniki budowy, zdjęcia doświadczenia innych. I za to wszystko naprawdę dziękuję. Ale z przykrością naprawdę coraz gorzej się to wszystko czyta. Pozdrawiam i Życzę miłego popołudnia.

kulibob
13-09-2019, 18:08
Dobrze żepadło hasło kominek.
Jest kilka grup gaziarzy kominkowych
1. Taki mega mikro domku co twierdzi że nie potrzebuje a zapomina dodać że się nie zmieści
2. Taki co ma ale to nie ekologiczne i żałuje że ma ale czasem zapali
3. Taki co pali tylko rekreacyjnie w sobotę do telewizora tylko że sobota jest co drugi dzień i wychodzą 3mp na rok

sheen
13-09-2019, 18:38
W sumie złamię swoja zasadę kulibob i nie mam to się wypowiem. Ale mam sąsiada który pali groszkiem ma 240m2 po podłodze i mówi że rocznie idzie mu niecałe półtorej tony ruskiego groszku po niecałe 600zł za tonę, a ma 26C i chodzi na gaciach więc mówił że strasznie dużo zużywasz tego węgla jak na tak mały domek. A bardzo go lubię więc chyba mówi prawdę. Pozdrawiam.

vvvv
13-09-2019, 19:53
To masz bardzo małe zużycie wręcz nie realne, chyba że lubisz zimną wodę;), albo podgrzewasz ją kolektorami.
Przypominają mi się znajomi co się chwalą ile to ich auto pali gdy przyjdzie co do czego np. wyjazd ponad 1000km to albo auto nie sprawne albo spalił 60% więcej niż podawali hehe.

Tylko chyba @gawel używa PC/CWU. No ale któryś modek wykasował bezmyślnie posty to tak jest.
Nie obraź się, ale właśnie dla osób używających gazu takie dane czasami są dziwne. Oczywiście, że są osoby o których pisał @kulibob i to nie tylko gaziarze jak się okazało (poczytałem sobie co nieco tutaj). Nie będę pisał ile mi kWh poszło na CWU od kwietnia, bo i tak nikt nie uwierzy. Tylko jak to napisała pewna osoba, która jest wszędzie i wszytko niby wie, "to nie sztuka być obstawionym OZE". Sztuka nie sztuka, ale można.
Nie pisze tego do Ciebie z jakąś ironią, bo czytałem co robiłeś u siebie, także szacunek.

klaudiusz_x
13-09-2019, 20:55
Tylko chyba @gawel używa PC/CWU. No ale któryś modek wykasował bezmyślnie posty to tak jest.
.

Miał jakieś dofinansowanie do tego urządzenia. O ile mnie pamięć nie myli.

vvvv
13-09-2019, 21:13
Miał jakieś dofinansowanie do tego urządzenia. O ile mnie pamięć nie myli.

No i fajnie.
Bez dotacji to pewnie za ok 6K można nabyć. Czyli niewiele więcej lub nawet podobnie jak kociołek gazowy, a żywotność pewnie porównywalna. No kurcze nawet COP=1 do CO i coś takiego do CWU jak duże zużycie i jest fajnie. Bez przeglądów, haraczy i zarobku dla instalatorów.

kulibob
14-09-2019, 06:21
Najtańsze Pompki do CWU są po ok 4k

vvvv
14-09-2019, 07:42
Najtańsze Pompki do CWU są po ok 4k
No to tyle chyba co najtańszy kociołek gazowy.


Dobrze żepadło hasło kominek.
Jest kilka grup gaziarzy kominkowych
1. Taki mega mikro domku co twierdzi że nie potrzebuje a zapomina dodać że się nie zmieści
2. Taki co ma ale to nie ekologiczne i żałuje że ma ale czasem zapali
3. Taki co pali tylko rekreacyjnie w sobotę do telewizora tylko że sobota jest co drugi dzień i wychodzą 3mp na rok

No to czytałem jak ktoś coś podobnego pisał o PC i zużyciu. Zresztą z gazem i jego kalorycznością to podobno różnie bywa. U mnie w pracy chyba w tamtym roku, pewna osoba mówiła, że miała problemy z palnikiem w ziemie. Był serwisant z Termetu do wymiany palnika i miał do tego jakiś miernik i jak regulował ten palnik to powiedział , że strasznie kiepski ten gaz leci i że często tak bywa, że raz lepszy raz gorszy. Żeby nie było to nie u mnie tylko powtarzam co opisała osoba, która ogrzewa dom gazem.

tkaczor123
14-09-2019, 08:31
Tylko chyba @gawel używa PC/CWU. No ale któryś modek wykasował bezmyślnie posty to tak jest.
Nie obraź się, ale właśnie dla osób używających gazu takie dane czasami są dziwne. Oczywiście, że są osoby o których pisał @kulibob i to nie tylko gaziarze jak się okazało (poczytałem sobie co nieco tutaj). Nie będę pisał ile mi kWh poszło na CWU od kwietnia, bo i tak nikt nie uwierzy. Tylko jak to napisała pewna osoba, która jest wszędzie i wszytko niby wie, "to nie sztuka być obstawionym OZE". Sztuka nie sztuka, ale można.
Nie pisze tego do Ciebie z jakąś ironią, bo czytałem co robiłeś u siebie, także szacunek.

Jeżeli pompą ciepła to ok ,tylko to było w wątku o spalaniu gazu. Wtedy by się zgadzało 34kWhxCOP3=102kWh przy 2 osobach. Przeliczając na gaz tj 10m3.

34kWhx0,6zł w normalnej taryfie =20zł+abo,a z gazu to ok 35zł z abo. Mi się nie opłaca zmieniać gdyż nigdy mi się to nie zwróci bo i tak abonament płacę 20zł przy zerowym żużyciu gazu. Pozdrawiam

Kaizen
14-09-2019, 09:02
Najtańsze Pompki do CWU są po ok 4k

2,4K zl (https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/ogrzewacze-wody/pojemnosciowe-elektryczne/elektryczny-podgrzewacz-wody-lydos-hybrid-80-1390-w-ariston,p452030,l995.html)

kulibob
14-09-2019, 09:43
2,4K zl (https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/ogrzewacze-wody/pojemnosciowe-elektryczne/elektryczny-podgrzewacz-wody-lydos-hybrid-80-1390-w-ariston,p452030,l995.html)

To nie dlamnie. Jak już coś mieć takiego to kombinować aby móc z tego całorocznie korzystać. A tak pobierać w zimie ciepło z dom to takie trochę...

I COP marn koło2.

Głupi kromler przy -7 ma 1,5 jeśli dobrze pamiętam

tkaczor123
20-09-2019, 18:31
Sezon grzewczy rozpoczęty czujniki odnotowały wzrost PM 18 września przeszlem się po okolicy i dym z kominow., Na razie nie czuć tego co w zimie.

JTKirk
20-09-2019, 19:27
ja jeszcze nie będę grzać przez jakiś czas na pewno, ale na okolicznych czujnikach airly widać pod 400% przekroczęn PM10...ehhhhh

PALACZ49
21-09-2019, 10:25
Trzeba do tego podejsc spokojnie. Zima jest od tego żeby ogrzewac dom. Nic na to nie poradzimy. Taki mamy klimat. Dziwi mnie tylko to ze tak strasznie chcemy na tym ogrzewaniu zaoszczedzic. Jakbysmy musieli sasiada ogrzewać. Haha. Sam zlapalem sie na tym że na glupstwa wydaje wiecej i nie mysle o oszczedzaniu.Dlatego postanowilem sie tym nie przejmowac.
Nie pale papierosow nie pijam piwa. Jak policze caly rok. To mam zaoszczedzone na gaz i na wczasy. Zagraniczne. Haha . Mysle ze czasami kasa ucieka szybciej niz cieplo z naszych mieszkan i domow. A trzeba tylko pomyslec

kulibob
21-09-2019, 11:21
Trzeba do tego podejsc spokojnie. Zima jest od tego żeby ogrzewac dom. Nic na to nie poradzimy. Taki mamy klimat. Dziwi mnie tylko to ze tak strasznie chcemy na tym ogrzewaniu zaoszczedzic. Jakbysmy musieli sasiada ogrzewać. Haha. Sam zlapalem sie na tym że na glupstwa wydaje wiecej i nie mysle o oszczedzaniu.Dlatego postanowilem sie tym nie przejmowac.
Nie pale papierosow nie pijam piwa. Jak policze caly rok. To mam zaoszczedzone na gaz i na wczasy. Zagraniczne. Haha . Mysle ze czasami kasa ucieka szybciej niz cieplo z naszych mieszkan i domow. A trzeba tylko pomyslec

?? Nie pojęta dla mnie logika :bash

klaudiusz_x
21-09-2019, 14:37
ja jeszcze nie będę grzać przez jakiś czas na pewno, ale na okolicznych czujnikach airly widać pod 400% przekroczęn PM10...ehhhhh

W mojej okolicy śmieciuchy lecą od ponad 2 tygodni, bo zimno w domu.

andidi
26-09-2019, 09:48
U mnie za cały rok ogrzewanie + CWU + gotowanie zużycie gazu wyszło 694m3
Zeszły rok było 759m3

Dom w technologii kanadyjskiej ~100m2, w domu 4 osoby (2 dorosłe i 2 dzieci)

w domu ustawione aby było 22 na termometrze

kulibob
28-09-2019, 07:08
:popcorn:

pedet
03-10-2019, 07:04
Drugi rok za mną, zużycie na CO+CWU 535m3 (w pierwszym roku było 724 m3). Czyli ok 1150zł (taryfa W2-1 więc dokładną sumę będę znał po wyrównaniu rocznym).
Dom 132m2 użytkowe z poddaszem. Pod płytą 10cm xps, na płycie 17cm eps. Ściany 24 cm ytong 600 + 20 cm eps 0,032. Skosy i dach 38 cm wełny skalnej 0,035. Żadnego komina, brak kominka. Reku i gwc glikolowy tymi ręcami. Kocioł Immergas 12 X TT 2. Temperatura utrzymywana 22,0+. Rodzina 2+1 (kąpiele wyłącznie wanna).
Wynik akceptowalny. Plan na przyszłość to grzanie CWU pompą ciepła o mocy 2,0 kW, oraz dogrzewanie nią CO. W tym sezonie chodziła w sumie ok 100h jako klimatyzacja podpięta pod WM, teraz przełączona jest na powietrze wywiewane z rekuperatora (układ recylkulacji więc nie ma problemy z różnymi przepływami pompy i rekuperatora).

Elfir
10-10-2019, 22:41
Niewiem co ludzi ciagnie do gazu w dzisiejszych relaliach sensowne sa dwie drogi węgiel i prad cop-1 lub COP+. A przyszłościowo już tylko prąd i OZE. A co chwilę


Mnie koszty pompy, gdy się budowałam.
Dziś oczywiście wybrałabym PC.

Elfir
10-10-2019, 22:43
W mojej okolicy śmieciuchy lecą od ponad 2 tygodni, bo zimno w domu.

U mnie rekordzista już na początku września, pierwszej chłodniejszej nocy. Palił praktycznie do początku czerwca.
:bash:

Dejson
15-10-2019, 09:27
NOWY ROK UMOWNY ( 31.10.2018 - 31.10.2019 ) TARYFA w3 bo przekroczyłem przez nie udolnosc serwisanta w roku 2017-2018 pisałem o tym wcześniej 1624 metry gazu.
W tym roku od 2018 do 2019 spalone 816 metrów gazu.
Tak że Mozna mieć wspaniały wynik. Dom 120 m użytkowej.
Ocieplenie itp pisałem wcześniej tak że super ROK z bardzo dobrym wynikiem

kulibob
15-10-2019, 11:15
fajnie by było te 816m3 ująć w fakturze z opłatami stałymi ,abonamentami............ i do tego obok napisać dodatkowo serwis.

fotohobby
15-10-2019, 11:22
fajnie by było te 816m3 ująć w fakturze z opłatami stałymi ,abonamentami............ i do tego obok napisać dodatkowo serwis.

No przecież było tyle razy.
Ilość m3 pomnóż przez 2.1-2.2, przegląd 200-250.

Z uwagi na W3 może byś jakies 2.2-2.3 zł/m3, za rok trochę mniej

redbox
15-10-2019, 11:22
fajnie by było te 816m3 ująć w fakturze z opłatami stałymi ,abonamentami............ i do tego obok napisać dodatkowo serwis.

to wątek o tym ile poszło gazu a nie ile przyszło serwisantów

Dejson
15-10-2019, 11:24
fajnie by było te 816m3 ująć w fakturze z opłatami stałymi ,abonamentami............ i do tego obok napisać dodatkowo serwis.
816 metrów gazu za cały rok wyszło mi z faktur zebrałem wszystkie i policzyłem z opłatami wszystkimi ( dystrybucja stała,zmiena przesył, opłata abonenta itp ) = 1869zl.

Serwis tak tu nie owijam w bawełnę co roku serwis kotła wolf mam pisałem 230zl więc łącznie 2 100zl na rok ( co,cwu,gotowanie) dwie dorosłe osoby.

Pozdrawiam przy okazji tych parę stron wcześniej , którzy pisali ze Gaz je bebe itp widzę że tu nadal syf panuje w tym dziale ....

brencik
15-10-2019, 11:25
W tym sezonie może 30m3, bo ledwo co się rozpoczął

Dejson
15-10-2019, 11:42
W tym sezonie może 30m3, bo ledwo co się rozpoczął
Ty się dobrze czujesz i nie pomyliłeś działów?zrób stronę wstecz i zobacz jaki jest temat dokładnie przeczytaj ze zrozumieniem

Dejson
15-10-2019, 11:45
Drugi rok za mną, zużycie na CO+CWU 535m3 (w pierwszym roku było 724 m3). Czyli ok 1150zł (taryfa W2-1 więc dokładną sumę będę znał po wyrównaniu rocznym).
Dom 132m2 użytkowe z poddaszem. Pod płytą 10cm xps, na płycie 17cm eps. Ściany 24 cm ytong 600 + 20 cm eps 0,032. Skosy i dach 38 cm wełny skalnej 0,035. Żadnego komina, brak kominka. Reku i gwc glikolowy tymi ręcami. Kocioł Immergas 12 X TT 2. Temperatura utrzymywana 22,0+. Rodzina 2+1 (kąpiele wyłącznie wanna).
Wynik akceptowalny. Plan na przyszłość to grzanie CWU pompą ciepła o mocy 2,0 kW, oraz dogrzewanie nią CO. W tym sezonie chodziła w sumie ok 100h jako klimatyzacja podpięta pod WM, teraz przełączona jest na powietrze wywiewane z rekuperatora (układ recylkulacji więc nie ma problemy z różnymi przepływami pompy i rekuperatora).

Świetny na prawdę wynik ! Inni mogą Ci mega zazdrościc.
Rozumiem że cały dół podłogowka góra grzejniki?

Ja to mam w pokojach 3 grzejniki reszta podłogowka hehe.
Strop widzę masz 38cm docieplony ja mam 30 ;)
Brak jakiej kolwiek reku też u mnie ..ściana 15cm eps 032 genderka hehe

pedet
15-10-2019, 15:37
Świetny na prawdę wynik ! Inni mogą Ci mega zazdrościc.
Rozumiem że cały dół podłogowka góra grzejniki?

Ja to mam w pokojach 3 grzejniki reszta podłogowka hehe.
Strop widzę masz 38cm docieplony ja mam 30 ;)
Brak jakiej kolwiek reku też u mnie ..ściana 15cm eps 032 genderka hehe

Wszędzie tylko podłogówka. Brak jakiegokolwiek grzejnika czy drabinki w łazienkach. Podłogówka podłączona bezpośrednio po kocioł. Bez dodatkowych pomp, sprzęgieł czy mieszaczy.
Wynik można jeszcze sporo obniżyć. Nie mam ocieplonych ścian szczytowych od wewnątrz, dom nie jest zbyt szczelny. Podejrzewam, że jeszcze jest w ścianach trochę wody technologicznej.
Może niedługo uda się zmieścić w taryfie W1-1.

klaudiusz_x
15-10-2019, 18:03
NOWY ROK UMOWNY ( 31.10.2018 - 31.10.2019 ) TARYFA w3 bo przekroczyłem przez nie udolnosc serwisanta w roku 2017-2018 pisałem o tym wcześniej 1624 metry gazu.
W tym roku od 2018 do 2019 spalone 816 metrów gazu.
Tak że Mozna mieć wspaniały wynik. Dom 120 m użytkowej.
Ocieplenie itp pisałem wcześniej tak że super ROK z bardzo dobrym wynikiem

Prąd także nie jest drogi )
Jeszcze :P

Dejson
15-10-2019, 20:08
Wszędzie tylko podłogówka. Brak jakiegokolwiek grzejnika czy drabinki w łazienkach. Podłogówka podłączona bezpośrednio po kocioł. Bez dodatkowych pomp, sprzęgieł czy mieszaczy.
Wynik można jeszcze sporo obniżyć. Nie mam ocieplonych ścian szczytowych od wewnątrz, dom nie jest zbyt szczelny. Podejrzewam, że jeszcze jest w ścianach trochę wody technologicznej.
Może niedługo uda się zmieścić w taryfie W1-1.

Nie przesadzajmy z tym zejściem jeszcze niżej...
Bo za chwilę okaże się że masz dom pasywny, jaką temp w domu do codziennego funkcjonowania?hmm podejrzewam że gdy by nie twojaże rekuperacja nie miał byś takiego niskiego spalania przy takim metrażu ������

Dejson
15-10-2019, 20:09
Prąd także nie jest drogi )
Jeszcze :P

Ty to powiedziałeś, ale możesz dalej rozwinąć swoją myśl???

klaudiusz_x
15-10-2019, 20:32
Ty to powiedziałeś, ale możesz dalej rozwinąć swoją myśl???

Zużycie masz na poziomie 816m3 gazu na rok w cenie 2100zł.
W przeliczeniu wychodzi 2,57zł od m3 gazu.
W przeliczeniu na kWh to pomiędzy 8160-9400 kWh.
Zależy jak liczyć.
Dla wyliczenia, że z 1 m3 gazu masz 11,5kWh, to jednostkowa cena kWh 22,4gr.
Jeśli założyć, że jednak z gazu jest mniej kWh, co audytorzy tu na forum zaznaczają, Twój koszt 1 kWh wynosi 25,7 gr.
Dodając koszta instalacji systemu na gaz, elektryczny jest kilkukrotnie tańszy, co jest istotnym atutem.
Niestety gaz jest tak samo drogi jak prąd, albo i nawet droższy od gniazdka w sieci :P
Dla obecnych cen.
Aktualnie za prąd w taniej płacę 24,5 gr/kWh

brusss_2008
16-10-2019, 05:59
24,5 gr z VAT i opłatą zmienną? U mnie Podkarpacie G11 prąd zmienna i VAT 57 gr

kulibob
16-10-2019, 08:04
24,5 gr z VAT i opłatą zmienną? U mnie Podkarpacie G11 prąd zmienna i VAT 57 gr
Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr


No przecież było tyle razy.
Ilość m3 pomnóż przez 2.1-2.2, przegląd 200-250.

Z uwagi na W3 może byś jakies 2.2-2.3 zł/m3, za rok trochę mniej

Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd

vvvv
16-10-2019, 08:33
Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr



Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd

Według ich wsp. konwersji czyli m3->11kWh to wychodzi ok 0,22zł/kWh, ale przy "rzeczywistym" czyli pewnie m3->9kWh wychodzi 0,28zł/kWh. Widziałem rachunek za gaz i tak wychodzi. Oczywiście nie mój. Uff. :D To bez przeglądu. Tam rodzina 2+2 za gotowanie i CWU we wrześniu zużyła 39m3. No i CO z węgla.

Dejson
16-10-2019, 08:37
Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr



Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd

Chłopie wes na prawdę rozpedz się bardzo mocno i uderz ściana w głowę... gaz jest drogi ? I droższy od prądu? Znajamy ma dom z karamzytu. 108 m użytkowej dwójkę dzieci. Za pompe ciepła powietrzna dał 27 tys za Panasonica. Za cały rok.miał rachunek za prąd 2800zl i to w przeliczeniu do mojego gazu prąd jest tańszy? Boże wes chłopie lepiej już zamilcz

Dejson
16-10-2019, 08:41
Widać po twojej stopce że masz węgiel w domu więc guzik wiesz o gazie ... jeszcze palisz brykietem i drzewem ahahaha to ile twój sezon grzewczy kosztuje 1383 zł z samego węgla.? Takiej bajki wciskaj w innym dziale !!

JTKirk
16-10-2019, 09:27
Kto trochę liczy złotówki przeważnie nie używa g11. u mnie G12W tania 27gr droga 67gr



Pytam ponieważ tak jak w tym przypadku wychodzi drożej.Ma na celu uświadomienie kogoś kto tu zajrzy że gaz jest dość drogi w stosunku do prądu, węgla...... Z naciskiem raczej na prąd

to wszystko prawda , z naciskiem na JESZCZE ;)

kulibob
16-10-2019, 09:29
to wszystko prawda , z naciskiem na JESZCZE ;)

czas pokaże co będzie jutro i pojutrze :)
Jednak w przypadku prądu można to PV zamortyzować.

kulibob
16-10-2019, 09:42
Chłopie wes na prawdę rozpedz się bardzo mocno i uderz ściana w głowę... gaz jest drogi ? I droższy od prądu? Znajamy ma dom z karamzytu. 108 m użytkowej dwójkę dzieci. Za pompe ciepła powietrzna dał 27 tys za Panasonica. Za cały rok.miał rachunek za prąd 2800zl i to w przeliczeniu do mojego gazu prąd jest tańszy? Boże wes chłopie lepiej już zamilcz

Za cały rok miał 2800 a to z bytowymi? i nie starał się grzać taryfowo?

kulibob
16-10-2019, 09:47
Widać po twojej stopce że masz węgiel w domu więc guzik wiesz o gazie ... jeszcze palisz brykietem i drzewem ahahaha to ile twój sezon grzewczy kosztuje 1383 zł z samego węgla.? Takiej bajki wciskaj w innym dziale !!

Ojciec ma gaz i tanio nie jest pietro klocka. Słabe ocieplenieale niższe tempratury i powierzchnia 3 razy mniejsza a koszt ten sam.

Pozatym ta średnia uwzględnia pierwszy sezon który dodatkowo był bez reku.

Ekogroch 17gr/kWh
Gaz 22g-25gr/kwh
prąd 27gr/kWh
Niema czym się podniecać zwłaszcza że przegląd dochodzi i dodatkowo dużo innych wad

Dejson
16-10-2019, 10:03
Ojciec ma gaz i tanio nie jest pietro klocka. Słabe ocieplenieale niższe tempratury i powierzchnia 3 razy mniejsza a koszt ten sam.

Pozatym ta średnia uwzględnia pierwszy sezon który dodatkowo był bez reku.

Ekogroch 17gr/kWh
Gaz 22g-25gr/kwh
prąd 27gr/kWh
Niema czym się podniecać zwłaszcza że przegląd dochodzi i dodatkowo dużo innych wad

Po Pierwsze napisz dokładny koszt rekuperatora?
Po drugie Ja mam gaz i nie wyobrażam sobie w nowym domu ( eko peletu albo jak ty masz eko grochu ahahaha ewentualnie pompa ciepła)
Po trzecie co mnie to interesuje co twój ojciec ma ile spala i jaka izolacje? Co ma piernik do wiatraka w tym momencie?
Niech zrobi raz a porządnie izolacje to będzie piec miał o wiele mniejszy apetyt na ciepło niż do tych czas skoro ma izolacje do DUPY

kulibob
16-10-2019, 10:15
To była odpowiedź na to że gówno wiem ogazie. Sokoro ojciec używagazu a ja w tym domu mieszkłąem ok 20 lat to coś wiem.
A jaką ma mieć izolacje klocek z lat 70 modernizowany 20-25lat temu.

Mówisz jakbyś miął po żadną izolacje a jest raczej kiepsko przeciętna hahahahhah

Ceny rekuperatora nie podam to jest DIY i trudno mi już teraz odtworzyć ceny tego co zakupione a co pozyskane. I co ma cena ekuperatora do tego. Raczej wmiarę nowy dom bez reku to się dupie nie mieści

Niezłe bajki z tą pompą opowiadasz chyba że coś grubo spierdzielone

Zaraz pewnie wyskoczysz z tym że masz 20-21*C w domu i jest komfortowo

lolson28
16-10-2019, 10:22
21 stopni w domu to zdrowo ale nie komfortowo

pedet
16-10-2019, 10:28
Nie przesadzajmy z tym zejściem jeszcze niżej...
Bo za chwilę okaże się że masz dom pasywny, jaką temp w domu do codziennego funkcjonowania?hmm podejrzewam że gdy by nie twojaże rekuperacja nie miał byś takiego niskiego spalania przy takim metrażu ������

Temperatura min 22*C, reku tymi ręcami zrobiony.Koszt poniżej 1000zł, z całą instalacją poniżej 2500zł. Mam od niedawna pompę ciepła powietrze-woda do CWU o mocy 2,0kW (kupiona za grosze głównie z myślą o schładzaniu - podłączona pod wentylację). Poczekam na duże mrozy i zobaczę jak się zachowuje wtedy pompa (podłączona pod powietrze wywiewane z reku), jeżeli się sprawdzi to będzie grzać CWU i wspomagać CO w godzinach taniego prądu.
W takim układzie myślę, że można spokojnie zejść z gazem do W1-1.

Dejson
16-10-2019, 10:59
To była odpowiedź na to że gówno wiem ogazie. Sokoro ojciec używagazu a ja w tym domu mieszkłąem ok 20 lat to coś wiem.
A jaką ma mieć izolacje klocek z lat 70 modernizowany 20-25lat temu.

Mówisz jakbyś miął po żadną izolacje a jest raczej kiepsko przeciętna hahahahhah

Ceny rekuperatora nie podam to jest DIY i trudno mi już teraz odtworzyć ceny tego co zakupione a co pozyskane. I co ma cena ekuperatora do tego. Raczej wmiarę nowy dom bez reku to się dupie nie mieści

Niezłe bajki z tą pompą opowiadasz chyba że coś grubo spierdzielone

Zaraz pewnie wyskoczysz z tym że masz 20-21*C w domu i jest komfortowo
Tak mam gaz w domu ,chodzę, siedzę w swetrach i grubych wełnianch skarpetach po babci zrobionych na drutach i mam temp w domu 19-20 stopni. Bo mnie nie stać żeby mieć cieplej w domu , stąd takie niskie spalanie gazu ( nie stety było mnie stać na zrobienie gazu ( projekt , instalacja, pozwolenia, kocioł, serwis) i dlatego się przeliczyłem i drugi raz w życiu faktycznie bym nie założył gazu tylko ogrzewanie elektryczne bo gaz jest droższy od energii elektrycznej... nie mam rekuperatora bo nie było mnie stać na domek powyżej 120 metrów na koszty koło 10 tys za takie cudo. Może jak kiedyś zbuduje domek następny to tylko zrobię ogrzewanie elektryczne ( pod jednym warunkiem) jeżeli za 10 lat będą takie same stawki prądu jak.na chwilę obecną a wtedy gaz pójdzie do lamusa ...

vvvv
16-10-2019, 11:08
Po drugie Ja mam gaz i nie wyobrażam sobie w nowym domu ( eko peletu albo jak ty masz eko grochu ahahaha ewentualnie pompa ciepła)


Ja sobie nie wyobrażam w nowym domu też gazu. Z tego co piszecie to macie domu co łykają ok 4MWh/rok na CO. czyli 1100 zł . Dolicz do tego koszt przeglądu kociołka gazowego. Grzejąc czystym prądem koszt to w moim przypadku (tani prąd mam po 0,24 gr - Tauron za wszytsko) to 960zł. Przy prądzie koszt inwestycji dużo mniejszy.

vvvv
16-10-2019, 11:11
Tak mam gaz w domu ,chodzę, siedzę w swetrach i grubych wełnianch skarpetach po babci zrobionych na drutach i mam temp w domu 19-20 stopni. Bo mnie nie stać żeby mieć cieplej w domu , stąd takie niskie spalanie gazu ( nie stety było mnie stać na zrobienie gazu ( projekt , instalacja, pozwolenia, kocioł, serwis) i dlatego się przeliczyłem i drugi raz w życiu faktycznie bym nie założył gazu tylko ogrzewanie elektryczne bo gaz jest droższy od energii elektrycznej... nie mam rekuperatora bo nie było mnie stać na domek powyżej 120 metrów na koszty koło 10 tys za takie cudo. Może jak kiedyś zbuduje domek następny to tylko zrobię ogrzewanie elektryczne ( pod jednym warunkiem) jeżeli za 10 lat będą takie same stawki prądu jak.na chwilę obecną a wtedy gaz pójdzie do lamusa ...

Luzik od 2024 będą uwolnione ceny gazu dla gospodarstw domowych.
:popcorn:

kulibob
16-10-2019, 11:27
Tak mam gaz w domu ,chodzę, siedzę w swetrach i grubych wełnianch skarpetach po babci zrobionych na drutach i mam temp w domu 19-20 stopni. Bo mnie nie stać żeby mieć cieplej w domu , stąd takie niskie spalanie gazu ( nie stety było mnie stać na zrobienie gazu ( projekt , instalacja, pozwolenia, kocioł, serwis) i dlatego się przeliczyłem i drugi raz w życiu faktycznie bym nie założył gazu tylko ogrzewanie elektryczne bo gaz jest droższy od energii elektrycznej... nie mam rekuperatora bo nie było mnie stać na domek powyżej 120 metrów na koszty koło 10 tys za takie cudo. Może jak kiedyś zbuduje domek następny to tylko zrobię ogrzewanie elektryczne ( pod jednym warunkiem) jeżeli za 10 lat będą takie same stawki prądu jak.na chwilę obecną a wtedy gaz pójdzie do lamusa ...

Tylko że Ty nie masz niskich rachunków

Dejson
16-10-2019, 11:41
Tylko że Ty nie masz niskich rachunków
Chłopie zejdź na ziemię!! Za cały rok 1900zl z ciepłą wodą, z gotowaniem? Temp w domu 23 stopnie ( kominek odpalany raz w week3nd dla bajery ) nie dogrzewam kominkiem to jest według ciebie drogo ? Twoj rekuperatoror kiedy się zwróci!?kolektor słoneczny kiedy ci się to zwróci? Ja mam wygodę według mnie tanio i mam czyste rączki!! I czas dla rodziny dla siebie a nie siedzę co weekend w kotłowni! Nie wynosze popiołu itp nie przywoze węgla ani brykietu!! A przede wszystkim nie truje ani siebie ani innych!! Może jak by mnie nie było stać to mogłem zostać w bloku w metropolii smierdzacej od smoku!! Na 50 metrach z ogrzewaniem miejskim!? Mam głęboko w powazaniu co ty masz co zrobiłeś czym palisz ja w swoim domu czuje się dobrze komfortowo wygodnie mam cieplo stać mnie gaz i nie powiino to ciebie interesować. Pal sobie dalej tym swoim ekogrochem i nie zabieraj głosu w tym dziale bo jest mi ciebie naprawdę żal i wstyd za takiego CEBULAKU...

Jaro106
16-10-2019, 12:02
u mnie do tej pory 500 kw zużycia gazu tem 23 stopnie centralne załączone niecały miesiąc temu , czyli jakieś 50 m3.
Do ogrzania dwa piętra razem ponad 300 m2.

Dejson
16-10-2019, 12:50
u mnie do tej pory 500 kw zużycia gazu tem 23 stopnie centralne załączone niecały miesiąc temu , czyli jakieś 50 m3.
Do ogrzania dwa piętra razem ponad 300 m2.

Jaro o matko 500 kw ja to bym lepiej na ogrzewanie na prąd się przerzucił ^^ <joke>

fotohobby
16-10-2019, 13:54
Taka prośba - nie dokarmiajcie trolli.
Dla kuliboba wszystko, co droższe od węgla jest za drogie, dla vvvv gaz to pomyłka, woli sypać worki pelletu do kotła.
Co miesiąc ta dwójka budzi się i rozwala wątek komentujàc tu posty innych użytkowników, którzy w większości są zadowoleni z wybranego sposobu ogrzewania.

Takie posty trzeba ignorować po prostu, znacząco kiwiąc głową...

agb
16-10-2019, 14:29
I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.

Dejson
16-10-2019, 14:32
Taka prośba - nie dokarmiajcie trolli.
Dla kuliboba wszystko, co droższe od węgla jest za drogie, dla vvvv gaz to pomyłka, woli sypać worki pelletu do kotła.
Co miesiąc ta dwójka budzi się i rozwala wątek komentujàc tu posty innych użytkowników, którzy w większości są zadowoleni z wybranego sposobu ogrzewania.

Takie posty trzeba ignorować po prostu, znacząco kiwiąc głową...

Fotohobby już nie raz pisaliśmy na ten temat i popieram w 101 % twoja wypowiedź, tylko krew mnie zalewa jak widzę takich właśnie troli piszących i klepiacych bez sensu w tą klawiaturę którzy nie mają zdrowego pojęcia na temat grzania gazem ...

Dejson
16-10-2019, 14:37
I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.
Nie prawda i cicho już prąd jest tańszy od gazu i jest Lepszy !! Lepiej się opłaca grzać na prąd ������ a rekuperatoror, solary na dachu i inne bajery przecież mają z dotacji z UE to mają prawie za darmo takie cuda i bajery, to wtedy stać ich grzać prądem a wtedy gaz to bebe i fuj drogi i nie komfortowy...

klaudiusz_x
16-10-2019, 15:19
I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.
To że Ty nie masz po tyle u siebie oznacza, że nie można napisać, że ktoś inny ma po te 24gr?
Dobre.

Dejson
16-10-2019, 15:50
To że Ty nie masz po tyle u siebie oznacza, że nie można napisać, że ktoś inny ma po te 24gr?
Dobre.
Uwaga uwaga następny anty przeciwko ogrzewania domu gazem... niech żyje tylko energia elektryczna olll jee

kulibob
16-10-2019, 16:09
I nie słuchajcie bajek o prądzie po 24 grosze. Tyle na Tauron, a reszta kraju nawet 10 groszy więcej. Pomijając już fakt, że grzejących z zachowaniem komfortu wyłącznie w taniej strefie można policzyć na palcach jednej ręki.

Ja jestem w enei i w G12W mam 27 w G12 jast chyba o 1-2 grosze taniej

Jaro106
16-10-2019, 16:23
Jaro o matko 500 kw ja to bym lepiej na ogrzewanie na prąd się przerzucił ^^ <joke>

Nie rozumiem kontekstu , czy chodziło ci że jak tak niewiele to można płacić za droższy prąd,
Czy może chodziło o to że jak tak mało to koszty poniesione na kocioł i instalacje gazową się nie zwrócą.

Dejson
16-10-2019, 16:40
Jaro chodziło mi o to chodził,i że jak tak niewiele to można płacić za droższy prąd. To był joke czyli Żart że z wyliczeń kw na metry sześcienne gazu to kurde że taniej prąd jednak wychodzi ^^ ahahahaha

vvvv
16-10-2019, 17:52
NOWY ROK UMOWNY ( 31.10.2018 - 31.10.2019 ) TARYFA w3 bo przekroczyłem przez nie udolnosc serwisanta w roku 2017-2018 pisałem o tym wcześniej 1624 metry gazu.
W tym roku od 2018 do 2019 spalone 816 metrów gazu.
Tak że Mozna mieć wspaniały wynik. Dom 120 m użytkowej.
Ocieplenie itp pisałem wcześniej tak że super ROK z bardzo dobrym wynikiem

Co tam nieudolnie ten serwisant zrobił, że tak spadło zużycie gazu?

Dejson
16-10-2019, 17:59
Co tam nieudolnie ten serwisant zrobił, że tak spadło zużycie gazu?

Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...

vvvv
16-10-2019, 18:18
Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...

Dzięki. Faktycznie można mieć fajny wynik w domu z gazem. Jeszcze kominek. Sam mam, kominek.
Powodzenia.

klaudiusz_x
16-10-2019, 18:22
Uwaga uwaga następny anty przeciwko ogrzewania domu gazem... niech żyje tylko energia elektryczna olll jee

Wiesz, zapomniałeś o czymś.
Że sam mnie o to pytałeś, a teraz siejesz burzę :P

Ty to powiedziałeś, ale możesz dalej rozwinąć swoją myśl???
Odpuść, bo sam jesteś jednym z tych co sieją ferment.
Ja tylko odpowiedziałem na zarzuty, które są z kosmosu.

Jaro106
16-10-2019, 18:22
Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...

Czy prąd jest tańszy od gazu to można by co najmniej polemizować . Co do ekologicznego prądu w Polsce to już można między bajki włożyć , polski prąd to w 90 % węgiel kamienny i brunatny , średnia wydajność bloków energetycznych w naszym kraju to trzydzieści parę procent . Kocioł gazowy to około 100 % więc nawet nie ma co porównywać.
O ekologicznym prądzie będzie można mówić jak co najmniej 50 % produkowanej energii będzie z OZE.

klaudiusz_x
16-10-2019, 18:27
Czy prąd jest tańszy od gazu to można by co najmniej polemizować . Co do ekologicznego prądu w Polsce to już można między bajki włożyć , polski prąd to w 90 % węgiel kamienny i brunatny , średnia wydajność bloków energetycznych w naszym kraju to trzydzieści parę procent . Kocioł gazowy to około 100 % więc nawet nie ma co porównywać.
O ekologicznym prądzie będzie można mówić jak co najmniej 50 % produkowanej energii będzie z OZE.

Niestety gaz także ma swoje minusy. Za niedługo i od niego będzie podatek od CO.
W tej chwili już nawet z Uni jest przykaz, by ograniczać finansowanie elektrowni gazowych przez banki.
Każdy oberwie.
Nie bronię węgla, ale jest lepszy spalany w elektrowni niż w domowych śmieciuchu nawet piątek klasy.

fotohobby
16-10-2019, 18:38
Tyle, ze zeby otrzymwć porównywalną ilość energii,trzeba tego węgla spalić w elektrowni 3xwiecej

klaudiusz_x
16-10-2019, 18:44
Tyle, ze zeby otrzymwć porównywalną ilość energii,trzeba tego węgla spalić w elektrowni 3xwiecej

Nie zgodzę się z tym.
Przykładowy śmieciuch 5 klasy użytkowany przez Kowalskiego ma sprawność średnioroczną pewnie max
65-70%.
Elektrownia może wyciągnąć ponad 50% z ciepłownią.

fotohobby
16-10-2019, 18:45
De węgla 2xw domu faktycznie , do gazu 3x
Sprawnosc elrktrowni w PL 35-41%, plus straty przesylowe

lolson28
16-10-2019, 19:02
Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...

Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ? :)

vvvv
16-10-2019, 19:12
Czy prąd jest tańszy od gazu to można by co najmniej polemizować . Co do ekologicznego prądu w Polsce to już można między bajki włożyć , polski prąd to w 90 % węgiel kamienny i brunatny , średnia wydajność bloków energetycznych w naszym kraju to trzydzieści parę procent . Kocioł gazowy to około 100 % więc nawet nie ma co porównywać.
O ekologicznym prądzie będzie można mówić jak co najmniej 50 % produkowanej energii będzie z OZE.

Pewnie, że prąd nie jest eko w Polsce to wszyscy wiedzą. Chodzi o to, że gaz wszędzie jest promowany jako "czyste błękitne ekologiczne paliwo". No i wszyscy łykają to jak bociek żaby. Do tego to kopalne.
Tylko prąd sam "ukręcę". Robię tak od kilku lat.
Prześledź drogę jaka musi pokonać gaz zanim znajdzie się u Ciebie w gazrurce.

vvvv
16-10-2019, 19:18
Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ? :)

Szacunek za odwagę i szczerość.
Poza nim wszyscy mają 23C i domy "prawie pasywne". Nie wiedziałeś o tym?

Jaro106
16-10-2019, 19:27
Szacunek za odwagę i szczerość.
Poza nim wszyscy mają 23C i domy "prawie pasywne". Nie wiedziałeś o tym?

Nie wiem jak inni mi czasami nawet jak jest 23 stopnie przy podłogówce jest zimno , 19 stopni w domu nie potrafię sobie wyobrazić ale każdy ma swoje preferencje.

klaudiusz_x
16-10-2019, 19:32
A wszyscy psioczący na prąd, korzystają z czystej fuzji jądrowej :P
Także temat be węgla, chyba powinien się zamknąć.
Każdy z obecnych tu na forum, jest palaczem węgla w sposób pośredni lub bezpośredni :P

klaudiusz_x
16-10-2019, 19:39
De węgla 2xw domu faktycznie , do gazu 3x
Sprawnosc elrktrowni w PL 35-41%, plus straty przesylowe

U mnie sąsiad ma starą syrenę.
Podaj sprawność dla nowych elektrowni.
Temat zawiły, można wymieniać się argumentami.
Wszystkich elektrowni nie da się zamknąć od tak.
Temat złożony.

PS.
Rybnicka, to podobno staroć.
Tak słyszałem od znajomego, który był na dniach otwartych.
Sam mam prąd z Rybnika :P
Tak jak pisałem, temat złożony.

Trzeba pisać o problemach i pomysłach na ich rozwiązanie :)

fotohobby
16-10-2019, 19:47
To może Ty podaj sprawność nowoczesnych elektrowni i ile % energii el produkują

P.S. dwa nowe bloki w ER mają być gazowe.
Bo taniej, niż z węgla

https://wysokienapiecie.pl/wp-content/uploads/2019/09/cena_gazu_wegla_polska_2019.png

Dejson
16-10-2019, 19:49
Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ? :)

O matko bez kitu widać że jesteś mało kumaty i masz niższe IQ od kury .... widać , że nie uczestniczyłes uważnie na lekcji języka polskiego tzw,, czytanie ze zrozumieniem " radzę przeanalizować jeszcze raz parę moich postów wstecz, a potem wróć i zabierz głos, zamiast klepac w tym momencie bez sensu w klawiaturę...

kulibob
16-10-2019, 19:58
Szacunek za odwagę i szczerość.
Poza nim wszyscy mają 23C i domy "prawie pasywne". Nie wiedziałeś o tym?

U mnie poniżej 23 to tubylcy się juz buntują

klaudiusz_x
16-10-2019, 20:06
To może Ty podaj sprawność nowoczesnych elektrowni i ile % energii el produkują

P.S. dwa nowe bloki w ER mają być gazowe.
Bo taniej, niż z węgla

https://wysokienapiecie.pl/wp-content/uploads/2019/09/cena_gazu_wegla_polska_2019.png
Dojdzie opłata za CO.
Teraz nie mogę przedstawić linków do sprawności nowoczesnych elektrowni opalanych węglem.

Czytałem, w tv także podawali.
Oczywiście to słaby argument z mojej strony.

Wykresy przedstawiają ceny, nie sprawność.

fotohobby
16-10-2019, 20:16
No przecież wiem, że ceny.
A sprawność i modulacja swoją drogą większa.

Dejson
16-10-2019, 20:23
U mnie poniżej 23 to tubylcy się juz buntują

Urzekła mnie bardzo twoja historia :jawdrop:

vvvv
16-10-2019, 20:23
U mnie poniżej 23 to tubylcy się juz buntują

U mnie to samo. Nauczyło się to w krótkim chodzić, to teraz "żądają".
Trzeba było od początku na 19 "chować" i było by git. Dom by się sam zrobił "pasywny". :stirthepot:

Jaro106
16-10-2019, 20:27
Wszystko się da znaleźć w necie https://www.kierunekenergetyka.pl/bloki-na-horyzoncie-2-zmagania-z-progiem-50-sprawnosci-obiegu-parowego-rankine8217a,5190,art.html
Stare bloki poniżej 30 % te w średnim wieku powyżej 30 % a najnowsze dopiero co oddane około 40 %

lolson28
16-10-2019, 20:33
Może te 19 stopni Ci szkodzi , bo piszesz trochę po mongolsku. Sam przeczytaj co napisałeś . Tak jakbyś dopiero uczył się polskiego :)


Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...

noc
16-10-2019, 20:50
To jest wątek o bieżącym zużyciu gazu, czy drożyźnie śmierdzącego i toksycznego gazu, względem pachnącego i ekologicznego prądu z ruskiego węgla?
Co za śmietnik, co za nachalni manipulanci mieszający swoim węglem i prądem z ruskiego węgla, w wątku o grzaniu gazem. O innych paliwach macie inne wątki, tam chwalić się swoimi plusami dodatnimi innych paliw.
U mnie jeszcze nawet nie zerkałem na zużycie gazu od wiosny, nie czuję potrzeby. Ubiegły rok kalendarzowy 2018, zamknął się kosztem około 2000zł/sezon, za CO+CWU, kuchnia indukcyjna. Kominek istnieje, ale było palone 2 razy, obecnie znowu muszę napalić, nie z zimna, a trzeba wyrzucić w kosmos pajęczyny, by nie zaczopowały komina. Na tyle jest ten kominek potrzebny, kula u nogi, może w święta jeszcze się rozpali, jeśli goście poproszą.
Zużycie w tym 2019 r zależeć będzie od nadchodzących 2 miesięcy, ale aura podobna, to i zuzycie pewnie będzie podobne.
Dom 147m2 (a w zasadzie ok 17om2-antresola), wszędzie OP, temp 22-25oC zależnie od pomieszczenia, kocioł Junkers 14-3 , rekuperator.

Dejson
16-10-2019, 20:54
Może te 19 stopni Ci szkodzi , bo piszesz trochę po mongolsku. Sam przeczytaj co napisałeś . Tak jakbyś dopiero uczył się polskiego :)

A tobie może szkodzi twoje ego że nie masz Gazu w domu? Masz pewnie smieciucha i Palisz czym popadnie? A tutaj próbujesz zabłysnąć jaki ty jesteś super? Chwaląc się jakie ty masz niskie koszty ogrzewania domu ? Zmień dział i tam pisz swoje super wyniki niskich kosztów... a ten dział zostaw już w spokoju chłopie... bo na prawdę żal już tobie odpisywać co kolwiek

klaudiusz_x
16-10-2019, 21:22
Spasuję.
:)
I ten wątek ma swoich zatwardziałych zwolenników.
Jak każdy inny.
I dobrze, bo można podyskutować :P

grzesiek17bn
17-10-2019, 12:22
Dobry ten wątek:)
Nie będę się wypowiadać co jest lepsze a co nie natomiast ja latam prawie codziennie o 7 rano odwożąc dzieci do przedszkola do licznika z gazem i spisuje. Wprowadziłem się do wyremontowanej kostki gierkowej 120mkw gdzie był założony stary kocioł gazowy w związku z czym nie zastanawiałem się nad jakąkolwiek zmianą(może jednak powinienem?) źródła więc postanowiłem zakupić kocioł kondensacyjny z zasobnikiem , do tego parter w OP a góra w grzejnikach z rozdzielacza.
Wcześniej w 3 pokojowym mieszkaniu 57mkw za ogrzewanie rocznie płaciłem ok 2400zł , GAZ na gotowanie ok 300zł a ogrzewanie ciepłej wody(z sieci)ok 600zł co daje łącznie ok 3300zł przy 4 osobach.
Teraz rodzina się powiększyła o jedną osobę i na dzień dzisiejszy od 17 sierpnia(równe 2 miesiące) na CO(było kilka zimnych dni , nawet poniżej 0), CWU i gotowanie(siła doprowadzona ale żona nie jest przekonana do indukcji a że ja w kuchni pije tylko kawę to się nie wpierdzielam) wyszło 92m3(ok 200zł).

Temperatura w dzień 22,5 stopnia , na noc 21,5

Narazie mogę tylko powiedzieć jak wychodzi zużycie gazu na CWU i gotowanie dzienne. Najwięcej wyszło mi 1m3 a średnio jest to 0,7 , 0,8m3 , z CO wypowiem się po zakończeniu sezonu.

Jeśli zamknę się w tej samej kwocie za CO , CWU i gotowanie jak w mieszkaniu a nawet jak dobije do 4k/sezon to będzie to dla mnie to przyjęcia i nie będzie to dla mnie drogo porównując metraże.

Elfir
17-10-2019, 19:33
Dejson - ostrzeżenie. Inwektywy personalne to nie są rzeczowe argumenty.

Pytajnick
17-10-2019, 22:35
Dwa razy nieprawda.

Prąd (przynajmniej u mnie) nawet w G12/G12W nadal jest droższy (0,30pln/kWh brutto) niż metan (brutto 0,23pln/kWh).

A twierdzenie, że metan nie jest ekologiczny a węgiel tak, to czysta głupota.

Przestań może już pisać, bo się ośmieszasz.

Hm... ja akurat obecnie ogrzewam się gazem, ale w temacie tej "głupoty" ...to zależy co kto czyta.
Jak się przeczyta to - https://nickt.pl/spremberg-elektrownia-schwarze-pumpe/ "Jest też pierwszą elektrownią węglową na świecie, w której wszystkie zanieczyszczenia włącznie z dwutlenkiem węgla powstałe w procesie spalania są całkowicie przechwytywane. Dzięki temu do atmosfery trafia tylko para wodna "
oraz - https://www.kontrowersje.net/w_giel_vs_gaz?page=3
dodając do tego artykuły o częstych i kosztownych awariach turbin gazowych (ostatnio we Włocławku) i można mieć zupełnie inny pogląd na te sprawy.
To coś jak z widzami TVN i TVP. Jedni i drudzy żyją w odmiennych stanach świadomości :D

Adam626
17-10-2019, 22:50
prawda jest taka, ze koszt ogrzewania domu to są grosze. W tych pieniadzach mamy tez zazwyczaj ciepłą wodę. W porownaniu do mieszkania w bloku i tak dom tańszy a komfort większy. gaz się oglada na poczatku ile idzie po tem tak jak pisze noc - nawet sie nie chce sprawdzać bo i po co. mieszkanie w domu z gazem jest bardzo podobne do mieszkania w bloku - ciepło jest zawsze i przez cały czas tak samo, nie trzeba się nawet tym interesować

kulibob
18-10-2019, 05:08
prawda jest taka, ze koszt ogrzewania domu to są grosze. W tych pieniadzach mamy tez zazwyczaj ciepłą wodę. W porownaniu do mieszkania w bloku i tak dom tańszy a komfort większy. gaz się oglada na poczatku ile idzie po tem tak jak pisze noc - nawet sie nie chce sprawdzać bo i po co. mieszkanie w domu z gazem jest bardzo podobne do mieszkania w bloku - ciepło jest zawsze i przez cały czas tak samo, nie trzeba się nawet tym interesować

Czy ja wiem CO i CWU proporcjami to jakieś 25% kosztów całkowitego utrzymania domu.(woda, prąd, podatki, śmieci, ochrona, ubezpieczenie,filtry i sól)

grzesiek17bn
18-10-2019, 07:01
Czy ja wiem CO i CWU proporcjami to jakieś 25% kosztów całkowitego utrzymania domu.(woda, prąd, podatki, śmieci, ochrona, ubezpieczenie,filtry i sól)

A to w mieszkaniu woda z kranu leci za darmo?Śmieci wyrzucasz do lasu? Prąd ciągniesz od sąsiada?Podatków unikasz?

pzdr

ig0r-
18-10-2019, 07:18
A to w mieszkaniu woda z kranu leci za darmo?Śmieci wyrzucasz do lasu? Prąd ciągniesz od sąsiada?Podatków unikasz?

pzdr

kulibob po ostatniej podwyżce śmieci, płaci tylko za 2 osoby, dzięki czemu uniknął podwyżki opłat

kulibob
18-10-2019, 08:23
kulibob po ostatniej podwyżce śmieci, płaci tylko za 2 osoby, dzięki czemu uniknął podwyżki opłat

jak już to za jedną w sezonie letnim


A to w mieszkaniu woda z kranu leci za darmo?Śmieci wyrzucasz do lasu? Prąd ciągniesz od sąsiada?Podatków unikasz?

pzdr

miałem na celu zwrócenie uwagi na to że CO i CWU to dość dużo i warto kombinować aby ten procent obniżyć.

Przy okazji w bloku masz mniej za prąd, mniejsze podatki, nie płacisz za ochronę raczej nie masz zmiękczacza i reku to sól i filtry odpadają

Ale wracając do gazu.

Koszt kWh z gazu jest nieco niższy ale jak dożucisz przegląd kotła to mniej więcej się zrówna.
A z przeglądu raczej nikt nie zrezygnuje bo sprawność spada i pozatym raczej to nie rozsądne.
Grzanie całkowicie w T2 z małym buforem nie powinno być problemowo a klimą za 2500 można zbić jeszcze te koszty. Przy buforze zawsze masz wiele opcji DIY kolektor albo używane PV pod grzałkę.
W cenie kotła i przyłącza masz bufor grzałkę i klimę do tego na lizaki zostanie.
Dodatkowo jako opcję zawsze możesz PV podłączyć a do gazu raczej biogazowni nie postawisz.

lolson28
18-10-2019, 09:18
Grzanie całkowicie w T2 z małym buforem nie powinno być problemowo a klimą za 2500 można zbić jeszcze te koszty.

Jaki % domów w Polsce nadaje się do ogrzewania tylko w 2T ? 1% czy może 2 % ?
2T też nie jest jednakowa dla wszystkich.
Gaz nie wymaga 2T.

kulibob
18-10-2019, 09:27
Jaki % domów w Polsce nadaje się do ogrzewania tylko w 2T ? 1% czy może 2 % ?
2T też nie jest jednakowa dla wszystkich.
Gaz nie wymaga 2T.

Kwestia rozmiaru bufora i/lub dobrania klimy.
Ale gaz wymaga przeglądów.
Jednak fakt im bardziej dziurawy dom tym bardziej się gaz opłaca ale i też węgiel. Gaz nie pasuje ani do nowego gdzie prąd wygrywa ani do starego gdzie węgiel góra.
Domy powinny iść w kierunku poważnej termo modernizacji i odejścia od węgla i gazu

brusss_2008
18-10-2019, 14:19
Bufor, grzałki,klimatyzacja, pomieszczenie na bufor kombinowanie z taryfami i godzinami grzania i wychodzą koszty zbliżone do instalacji gazowej do tego u większości pge więc cena 32 gr za kwh czyli w zakupie instalacji podobnie , w użytkowaniu 23 gr vs 32 gr ale gaz jest beee . Sąsiad do domu obok założył właśnie kocioł na ekogroszek. Dom kostka bez ocieplenia koszt kotłowni 13 tys. rura z gazem już w domu ciekawe czy nie byłoby taniej zainstalować kocio łgazowy za 5 tys a resztę władować w ocieplenie.

fotohobby
18-10-2019, 14:22
.
Domy powinny iść w kierunku poważnej termo modernizacji i odejścia od węgla i gazu

To daj wreszcie przykład i odejdź

kulibob
18-10-2019, 16:11
Bufor, grzałki,klimatyzacja, pomieszczenie na bufor kombinowanie z taryfami i godzinami grzania i wychodzą koszty zbliżone do instalacji gazowej do tego u większości pge więc cena 32 gr za kwh czyli w zakupie instalacji podobnie , w użytkowaniu 23 gr vs 32 gr ale gaz jest beee . Sąsiad do domu obok założył właśnie kocioł na ekogroszek. Dom kostka bez ocieplenia koszt kotłowni 13 tys. rura z gazem już w domu ciekawe czy nie byłoby taniej zainstalować kocio łgazowy za 5 tys a resztę władować w ocieplenie.

Nic nie kombinujesz z taryfami jak masz bufor. A wziełeś pod uwagę że klima ci zCOPuje tanią taryfe a poprzez bufor przeniesiesz tanią na drogą i kWh wyjdzie tańsza niż gaz. Ja jestem w enei jest 27 gr

kulibob
18-10-2019, 16:12
To daj wreszcie przykład i odejdź

Odchodz narazie.

klaudiusz_x
19-10-2019, 21:17
http://wgospodarce.pl/informacje/34862-geotermia-na-podhalu-tanie-cieplo-skomplikowana-dystrybucja
Proszę.
Dla będących w zasięgu.

rustin
26-10-2019, 06:48
To ja mam pytanie na temat i do tych co mają gaz a nie do idiotow co mają węgiel i piszą w tym temacie.
Macie taryfę w2.1 czy w2.2?

rustin
26-10-2019, 06:57
Dubel

ig0r-
26-10-2019, 07:42
To ja mam pytanie na temat i do tych co mają gaz a nie do idiotow co mają węgiel i piszą w tym temacie.
Macie taryfę w2.1 czy w2.2?
Ja mam w2.12 co miesiąc podaję zużycie.

pedet
26-10-2019, 07:51
To ja mam pytanie na temat i do tych co mają gaz a nie do idiotow co mają węgiel i piszą w tym temacie.
Macie taryfę w2.1 czy w2.2?

W pierwszym roku miałem W2.12T, teraz W2.1. Zawsze to trochę taniej, a po pierwszy roku wiedziałem czego się spodziewać.

ag2a
26-10-2019, 09:10
W-2.12T u nas czyli miesięczny sposób rozliczeń

tkaczor123
27-10-2019, 07:20
W2.2 ostatnio miałem W2.12t ale odechciało mi sie- ciągle latanie do gazomierza i odczyt. W zimie idzie około 100m3+-10% w lecie 18m3+-10% be cyrkulację i 24-+10@% z załączona.

rustin
27-10-2019, 11:25
Czyli nie warto mieć 2.1 tylko jak już 2.2?

pedet
27-10-2019, 11:30
W2.2 ma droższy abonament 7.72 zł/mc niż W2.1 6.64zł/mc.

rustin
27-10-2019, 11:59
O widzisz cenna informacja. Tego nie wiedziałem. Niby groszowe sprawy

Dejson
28-10-2019, 07:47
O widzisz cenna informacja. Tego nie wiedziałem. Niby groszowe sprawy

Racja groszowe sprawy ale pgnig nic tobie za darmo nie da.
No różnica jest .Teraz czekam sam osobiście że do w2.1 mnie wrzuca z powrotem bo jestem w w3 .. pisałem już o tym wcześniej

Dejson
28-10-2019, 18:34
Rok umowny 31.10.2018 - 31.10.2019 cały rok kalendarzowy za mną. Startowalem ubiegły rok ze stanem Gazomierza 1684, dziś zakończyłem ze stanem 2471. =787 m gazu Od dziś rozpoczęty mój trzeci sezon grzewczy. Rok temu przezucony z taryfy w2 do w3. ( pisałem o tym wcześniej dlaczego ) teraz wracam do taryfy do w2 . Krzywa grzewcza po 2 latach Ogarnięta tak że mogę teraz żyć i spać spokojnie z niskiego zużycia gazu i komfortu w domu i dla portfela... dla przypomnienia dwie dorosłe osoby w domu , jaką izolacja ( wspominałem wcześniej, kominek odpalany raz w miesiącu dla bajery) żadnych bajerów w domu brak typu reku itp. Temp w domu 23 stopnie tak że mieszkam na krótkim rękawku i spodenkach, powierzchnia grzania 117 metrów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Jaro106
28-10-2019, 18:54
Rok umowny 31.10.2018 - 31.10.2019 cały rok kalendarzowy za mną. Startowalem ubiegły rok ze stanem Gazomierza 1684, dziś zakończyłem ze stanem 2471. =787 m gazu Od dziś rozpoczęty mój trzeci sezon grzewczy. Rok temu przezucony z taryfy w2 do w3. ( pisałem o tym wcześniej dlaczego ) teraz wracam do taryfy do w2 . Krzywa grzewcza po 2 latach Ogarnięta tak że mogę teraz żyć i spać spokojnie z niskiego zużycia gazu i komfortu w domu i dla portfela... dla przypomnienia dwie dorosłe osoby w domu , jaką izolacja ( wspominałem wcześniej, kominek odpalany raz w miesiącu dla bajery) żadnych bajerów w domu brak typu reku itp. Temp w domu 23 stopnie tak że mieszkam na krótkim rękawku i spodenkach, powierzchnia grzania 117 metrów. Pozdrawiam serdecznie wszystkich

A jaką masz krzywą grzewczą jak mogę zapytać bo ja na razie z moja eksperymentuje na razie mam ustawioną 0,3 -3

Dejson
28-10-2019, 19:59
A jaką masz krzywą grzewczą jak mogę zapytać bo ja na razie z moja eksperymentuje na razie mam ustawioną 0,3 -3

Nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytanie do końca, ponieważ każdy dom ma inne zupełnie zapotrzebowanie na ciepło, to jak wróżenie z fusów...

grzesiek17bn
29-10-2019, 09:52
Ja się teraz kapnąłem,że mam W1.1 ... bo w poprzednim sezonie nie było nic grzane więc troche niekorzystnie na tym wyjdę ale już za późno , później pewnie wskoczy mi na W2.1

axel83
31-10-2019, 16:26
Październik - CWU i ogrzewanie 28 m3 gazu

Dejson
03-11-2019, 07:31
Październik - CWU i ogrzewanie 28 m3 gazu

Ciekawe jak w to uwierzyc przekonaj mnie ze to prawda

Jaro106
03-11-2019, 07:55
Powiem wam prosto jedna wanna ciepłej wody do kąpieli to 1 m3 , no chyba że się ktoś nie kąpie .

ig0r-
03-11-2019, 08:56
Ciekawe jak w to uwierzyc przekonaj mnie ze to prawda
Przecież podał wynik, czego więcej oczekujesz? Zdjęć licznika, termometrów w domu i domowników czy chodzą w krótkim rękawie czy w polarach?


Powiem wam prosto jedna wanna ciepłej wody do kąpieli to 1 m3 , no chyba że się ktoś nie kąpie .
Nie wiem jak to liczysz, ale u mnie drugi rok w okresiem letnim na CWU idzie od 13 do 15 m3 miesięcznie i nie chce być więcej. W domu 4 osoby, osoby dorosłe prysznic, dzieciaki codziennie wanna.

axel83
03-11-2019, 09:42
Ciekawe jak w to uwierzyc przekonaj mnie ze to prawda

Ogrzewanie załączyło się tylko parę raz - mam duże uzyski słoneczne, na samo cwu idzie ok 15 m3

Kaizen
03-11-2019, 09:55
Powiem wam prosto jedna wanna ciepłej wody do kąpieli to 1 m3 , no chyba że się ktoś nie kąpie .

Dużą masz wannę. Nawet licząc, że 1m3=10kWh to można tym ogrzać 250l o 34,5*.
Albo, co łatwiej będzie ocenić tym, co mają ciepłą wodę z wodomierzem w bloku, 1m3 gazu dziennie wystarczy na ogrzanie 5,5m3 CWU miesięcznie do temperatury wymaganej przepisami, czyli 55-60*.

ig0r-
03-11-2019, 10:12
Październik 56 m3, 22-23 stopnie, CWU 4 osoby.
Północną część województwa Śląskiego. Bez kominka w tym miesiącu.

Pytajnick
03-11-2019, 10:13
Ogrzewanie załączyło się tylko parę raz - mam duże uzyski słoneczne, na samo cwu idzie ok 15 m3

Mam mieszkanie w ocieplonym bloku. Okna na południe i płd-wschód. W październiku ogrzewanie włączyło się dopiero na trzy ostatnie noce, bo wcześniej temperatura nie spadła poniżej 22stC.

fotohobby
03-11-2019, 10:21
Pażdziernik 2019: 49m3 gazu, temp 21.8-22C, CWU 3 osoby

Mnie akurat CWU podbija wynik - latem mam zawsze przynajmniej 25m3.
4 prysznice dziennie - fakt, dość długie.

Jaro106
03-11-2019, 10:37
Dużą masz wannę. Nawet licząc, że 1m3=10kWh to można tym ogrzać 250l o 34,5*.
Albo, co łatwiej będzie ocenić tym, co mają ciepłą wodę z wodomierzem w bloku, 1m3 gazu dziennie wystarczy na ogrzanie 5,5m3 CWU miesięcznie do temperatury wymaganej przepisami, czyli 55-60*.

Wanna wolnostojące z tych większych , pojemności dokładnie nie znam woda ustawiona na 42 stopnie na ogrzanie jednej wanny na liczniku zużycia z kotła wychodzi średnio 10 kw

grzesiek17bn
03-11-2019, 11:54
No jak rzeczywiście 28m3 to szacun. U mnie za samo CWU i gotowanie wychodzi ok 0,8m3 na dzień co daje ok 24 m3 miesięcznie bez ogrzewania. Za październik wyszło mi.78m3 z ogrzewaniem, było kilka dni na minusie. Mam pogodowke i osobne regulatory na podłogowke i grzejniki(2 krzywe grzewcze). Jak to działa z tą temperatura zasilania 32 stopnie u Ciebie? Nieważne ile na dworze to zawsze grzeje? Rozumiem że temperatura w domu jest zmienna?

Dejson
03-11-2019, 12:14
Ogrzewanie załączyło się tylko parę raz - mam duże uzyski słoneczne, na samo cwu idzie ok 15 m3

Hmm czyli wyłączając z tych 25 metrów ok poszło na cwu 15 metrów i tylko 10 m gazu poszło na ogrzanie domu ? Ale siedziałes w swetrach w domu a reszte domu dogrzewałes kominkiem?? Sory ja w to nie wierzę i nie kupuje takiej sciemnoty... my z fotohobby mamy podobne domy fakt ze nie mam jak kolega fotohobby reku więc w jego wyniki spalania wierze z resztą on mi duzo tez pomógł ogarnąć jak zejść nizej z spalaniem ale kolego Alex ja w to nie wierze ja mam większy dom od ciebie w domu + 23 i mialem 58 metrów spalone w październiku z cwu i garami ...

axel83
03-11-2019, 13:06
No jak rzeczywiście 28m3 to szacun. U mnie za samo CWU i gotowanie wychodzi ok 0,8m3 na dzień co daje ok 24 m3 miesięcznie bez ogrzewania. Za październik wyszło mi.78m3 z ogrzewaniem, było kilka dni na minusie. Mam pogodowke i osobne regulatory na podłogowke i grzejniki(2 krzywe grzewcze). Jak to działa z tą temperatura zasilania 32 stopnie u Ciebie? Nieważne ile na dworze to zawsze grzeje? Rozumiem że temperatura w domu jest zmienna?

Zasilanie ustawione na 32 stopnie, praca kotła steruje tylko regulator pokojowy. Jak jest zimno to kocioł chodzi dłużej jak cieplej krócej. Temperatura ustawiona na 21,5 stopnia.

axel83
03-11-2019, 13:09
Hmm czyli wyłączając z tych 25 metrów ok poszło na cwu 15 metrów i tylko 10 m gazu poszło na ogrzanie domu ? Ale siedziałes w swetrach w domu a reszte domu dogrzewałes kominkiem?? Sory ja w to nie wierzę i nie kupuje takiej sciemnoty... my z fotohobby mamy podobne domy fakt ze nie mam jak kolega fotohobby reku więc w jego wyniki spalania wierze z resztą on mi duzo tez pomógł ogarnąć jak zejść nizej z spalaniem ale kolego Alex ja w to nie wierze ja mam większy dom od ciebie w domu + 23 i mialem 58 metrów spalone w październiku z cwu i garami ...

Wyniki podaje od 2 lat - co miesiąc robię fotografie licznika, mogę ci podesłać . Mam mały dobrze ocieplony dom, duże okna na południe, gotowanie na indukcji, i tylko 2 dorosłe osoby - w tym roku mieszkańców przybędzie to i zużycie wzrośnie.

Dejson
03-11-2019, 13:28
Wyniki podaje od 2 lat - co miesiąc robię fotografie licznika, mogę ci podesłać . Mam mały dobrze ocieplony dom, duże okna na południe, gotowanie na indukcji, i tylko 2 dorosłe osoby - w tym roku mieszkańców przybędzie to i zużycie wzrośnie.
Spokojnie niechce twoich fotek licznika. Aa no widzisz sam sie przyznales 21,5 c w domu to zmienia postac rzeczy....indukcja to fakt odpada z 8m gazu na gotowanie

Ps mnie narzeczona by udusiła jak by temp w domu była 21,5 c ja to mam 23 c w domu i mieszkam na koszulce i spodenkach;)

ig0r-
03-11-2019, 13:50
Spokojnie niechce twoich fotek licznika. Aa no widzisz sam sie przyznales 21,5 c w domu to zmienia postac rzeczy....indukcja to fakt odpada z 8m gazu na gotowanie

Ps mnie narzeczona by udusiła jak by temp w domu była 21,5 c ja to mam 23 c w domu i mieszkam na koszulce i spodenkach;)
Z tego co pisałeś w zeszłym roku to taką temperaturę utrzymujesz w części dziennej domu. Napisz ile to m2 lub procentowo powierzchni, żeby być bardziej precyzyjnym. Bo może się okaże że tak naprawdę grzejesz z 60 m2, a grzejniki w pokojach odpalasz od swieta albo wcale.

Janekk1234
03-11-2019, 15:22
Ile średnio mogę liczyć za m3 gazu? Bo nie ogarniam tych rachunków z gazowni...

ig0r-
03-11-2019, 15:26
Licząc cały rok czyli sezon grzewczy +cwu wyjdzie ok 2.1 - 2.2 zł za m3

ig0r-
03-11-2019, 15:55
Jak nie rozumiesz do końca to nie mój problem ... ( napisałem wcześniej że przy -2 spalił 5.8 ) ale to był odczyt od godziny 18 do godz 18 następnego dnia ... czego ty nie rozumiesz ? Matematyka i liczby nie kłamią ... 116 podziel sobie przez 30 dni ( Podkreślam kalendarzowych tak dla twojej jasności ) i zobacz ile wyjdzie średnie spalanie przez 30 dni jak podzielisz przez 116 no ile ? = dokładnie 3,86 metra na dobę
A PRZEZ 30 dni miałem równą temperaturę -3 w nocy i w dzień np około zera ? NO NIE więc jak nie wiesz to się też nie potrzebnie nie udzielaj jak nie wiesz do końca o co chodzi jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już nie mój problem:D

Ps. Ja należę do tego grona osób którzy w sypialni mają 19-20 stopni do spania i się tego nie wstydzę i to nie jest żadna oszczedność, jeżeli ktoś lubi budzić się co chwile w Nocy bo jest za duszno lub z zapchanym nosem od ( ciepłego suchego powietrza to proszę bardzo ) mnie dobrze ogrzewa moja ciepła kołderka i kochana żona tyle w temacie ...


Ty sie dobrze czujesz ?
Widzę, że moderator trochę posprzątał.
Wyżej są twoje wpisy z zeszłego roku. Sam pouczasz wszystkich na temat spalania, temperatur w domu, a jak jest niech każdy widzi. Wszystko twoje słowa. Wpadasz nasze tutaj nabuzowany i każdego obrażasz, jak tylko jest nie po twojemu.

Jaro106
03-11-2019, 16:39
Ja mam świadectwo energetyczne robione do projektu , z ciekawości napiszę że zapotrzebowanie na c.w.u. mam dwukrotnie wyższe jak na samo ogrzewanie.

ag2a
03-11-2019, 17:53
Ile średnio mogę liczyć za m3 gazu? Bo nie ogarniam tych rachunków z gazowni...

latem 4 zł ( 10m3) ok 40 zł
zima ok 2,1-2,2 za m3

Pytajnick
03-11-2019, 18:07
Ile średnio mogę liczyć za m3 gazu? Bo nie ogarniam tych rachunków z gazowni...

Pytaniem jest - jakiego gazu? Ja mam gaz za niecałe 1,70zł/m3 ale z 1m3 mam niecałe 9kWh energii a inni mają 12kWh

fotohobby
04-11-2019, 20:32
Napisałem już co miałem napisać, skup się na podawaniu swoich super wyników i nie komentowaniu wyników innych.

Brawo.
Ten wątek funkcjonował całkiem sprawnie, ale pojawili się @Dejson, @kulibob, @vvvv i regularnie co parę tygodni jest rozp...dol.
I tak podziwiam moderatora, że jeszcze nikogo z nich po banany nie wysłał...

Mam nadzieję, że znów rozmowa wróci na właściwe tory, bo wątek jest bardzo pomocny, szczególnie dla planujących budowę..
Pamiętam, że dane innych użytkowników pomogły mi podjąć decyzję i nie mysleć dłużej o ogrzewaniu pelletem, które na początku przewinęło sie w planach.

noc
04-11-2019, 21:59
Pytaniem jest - jakiego gazu? Ja mam gaz za niecałe 1,70zł/m3 ale z 1m3 mam niecałe 9kWh energii a inni mają 12kWh

U mnie też tak wychodzi, ok. 1,7zł/m3. Za rok ubiegły było ok 2000zł/sezon CO+CWU, dom 147 (a w zasadzie ponad 170m2)m2. Zużycie w m3 niemałe, ale po przeliczeniu na kWh ( i zł) całkiem nieźle, same zużyte m3 gazu, to trochę mało, potrzebny jeszcze koszt albo kWh.

Dejson
05-11-2019, 06:40
Mam nadzieję, że znów rozmowa wróci na właściwe tory, bo wątek jest bardzo pomocny, szczególnie dla planujących budowę..
Pamiętam, że dane innych użytkowników pomogły mi podjąć decyzję i nie mysleć dłużej o ogrzewaniu pelletem, które na początku przewinęło sie w planach.

Wróci nie martw się fotohobby, masz racje ja juz nie bede sie więcej odzywał i karmił troli tych co maja ekogroch bo i tak nie maja żadnego pojęcia na ten temat a chca zabłysnąć nie wiadomo czym ...
Igor ja tutaj nikogo nie pouczałem to po pierwsze a po drugie wręcz chwaliłem sie, ze mozna miec niskie spalanie, komfort itp. Pokazywałem zdjęcia itp dość obszernie. Nie jedne osoby pisały do mnie na pw jak im pomóc i pomogłem. Kolega fotohobby tez mi bardzo duzo pomógł jak ogarnąć czasy spalanie itp tak ze ja również nadal sluze pomocy. Ten rok zamknąłem z super wynikiem i dopiero po 2 latach mieszkania i 3 sezonu grzewczego ( dopiero skorygowałem i ustawiłem poprawne krzywe grzewcze jak sie chce to mozna )

Tak ze ludzie nie bójcie sie zakładać gazu jeżeli macie gaz obok siebie i możliwość to nie zastanawiaj sie tylko dzialaj . Pozdrawiam.

fotohobby
05-11-2019, 08:24
To jeszcze napisz, jaką temp utrzymujesz w domu, bo raz podajesz jedną, raz inną i niektórzy nie łapią, gdzie prawda, gdzie sarkazm.

fotohobby
05-11-2019, 08:57
To jeszcze napisz, jaką temp utrzymujesz w domu, bo raz podajesz jedną, raz inną i niektórzy nie łapią, gdzie prawda, gdzie sarkazm.

Zresztą, już znalazłem:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie&p=7800118&viewfull=1#post7800118
Jest OK.

Dejson
05-11-2019, 09:38
Zresztą, już znalazłem:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie&p=7800118&viewfull=1#post7800118
Jest OK.

Sluchaj trzymam 22 nawet juz mam 23 dlaczego ? Bo lekko skorygowałem krzywa grzewczą na podloge o 1 stopień na zasilaniu podniosłem wedlug krzywej na podłogę. I zmieniłem program czasowy 18-22

fotohobby
05-11-2019, 10:22
Czyli dobrze pamiętałem.
Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.
Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..

Dejson
05-11-2019, 10:29
Czyli dobrze pamiętałem.
Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.
Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..

Powtarzam mozna miec niskie spalanie, ale jak ktos tu piszę ze za październik mial 25 m gazu i 15 z tego poszło na gotowanie i 10 m na same ogrzanie 100 metrowego domu i ma temp niby 22 stopnie to sory akurat w to to ja za żadne pieniądze nie uwierzę...

fotohobby
05-11-2019, 10:47
Po pierwsze nie 25, a 28
Po drugie - gdybym miał tak niskie zużycie na CWU i przeszklenia od południa, a Nie od wschodu, to przy takim październiku też więcej niż 13-15m3 bym nie potrzebował.
Nie wiem, dlaczego jesteś taki podejrzliwy - kto miałby interes we wklejaniu tu wziętych z sufitu danych ?
Nie wierzysz, twoja sprawa, nie musisz wiecznie się o to ciskać...

tkaczor123
05-11-2019, 23:28
Ja już wrzuciłem na luz i nie latam do licznika bo zmieniłem taryfe. Na w2.2. ,wiem ile mi idzie miesięcznie i czy zużyje więcej rocznie o 100m3 - 220zl to na to nie patrzę bo więcej w tygodniu na głupoty przej... .

Jaro106
06-11-2019, 06:21
Głupie komentarze to zachowaj dla siebie kolego, Ponieważ nic nie wnosisz do tematu, tylko nie potrzebny syf robisz

10 m3 to jakieś 100 kw miesiąc ma 30 dni dzień 24 godziny , razem 720 godzin czyli wychodzi ci 72 waty na godzinę .
Nie wiem po co ci centralne ogrzewanie i kotłownia jak włączając 100 watową żarówkę musiał byś otwierać okna bo moc tej żarówki była by za duża na twoje zapotrzebowanie cieplne.

byq84
06-11-2019, 07:25
31 m3 wraz z podgrzewaniem wody użytkowej, piec został uruchomiony 31.10.2019.
W pierwszą dobę na wygrzanie całej podłogówki poszło prawie 12 m3.
W tej chwili zużycie dobowe około 5 m3 wraz z cwu.
W domu 22-23 C, dom 240 m2 po podłodze wraz z garażem ocieplony 20 cm grafitu i 30 cm wełny na poddaszu.

niktspecjalny
06-11-2019, 08:48
31 m3 wraz z podgrzewaniem wody użytkowej, piec został uruchomiony 31.10.2019.
W pierwszą dobę na wygrzanie całej podłogówki poszło prawie 12 m3.
W tej chwili zużycie dobowe około 5 m3 wraz z cwu.
W domu 22-23 C, dom 240 m2 po podłodze wraz z garażem ocieplony 20 cm grafitu i 30 cm wełny na poddaszu.

Jak na tak wielką pow. to bardzo małe zużycie.Jaką kubaturę ma Twój dom? Ściany z czego jeśli możesz bo poddasze już wiem ? Ciekaw jestem jakie będzie faktyczne zużycie z całego roku z rachunków.

byq84
06-11-2019, 09:38
200 m2 podłogówki, garaż nie jest grzany, kubatura domu około 530 m3, jest to dom z poddaszem użytkowym.
Materiał budowy Solbet 24, chyba jest dosyć dobrze ocieplony bo cały poprzedni sezon grzałem kominkiem z DGP i zużyłem około 13-14 m3 drewna.
Okna 3 szyby Veka plus ciepły montaż.
Jestem ciekaw jak się sprawdzi ogrzewanie gazowe, narazie mogę tylko stwierdzić że komfort jest nieporównywalny :)

vvvv
06-11-2019, 09:41
Czyli dobrze pamiętałem.
Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.
Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..

No nie załapałem, szczególnie, że tam o swetrze nic nie było.. Zresztą na moje poważne pytanie o zmniejszenie zużycia o 700m3 , bo winnym wątku polecałeś mi inwestycje i przekonywałeś, że mógłbym zejść ze zużyciem 400m3, a tu tak bez niczego.

Co tam nieudolnie ten serwisant zrobił, że tak spadło zużycie gazu?
Dostałem taką odpowiedź.

Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...
Myslałem, że w tak merytorycznym wątku, piszą poważni i i zdrowi umysłowa ludzie. Szczególnie, że potem nastąpił atak, na co jest potwierdzenie.

Dejson - ostrzeżenie. Inwektywy personalne to nie są rzeczowe argumenty.

PS. Wpis jak najbardziej merytoryczny (obiektywnie), ale wiadomo.
PS2. Nie wiedziałem, że za poddawanie w wątpliwość wpisów innych użytkowników można dostać bananem. Cóż człek uczy się całe życie.

vvvv
06-11-2019, 09:45
Nie chce i nie mam zamiaru sie ciskac , dobra z reszta juz nie wazne dajmy spokoj i nie róbmy syfu w temacie.
Jak zwykle dobrze piszesz. No i przestańcie pisać po nocach.;)

10 m3 to jakieś 100 kw miesiąc ma 30 dni dzień 24 godziny , razem 720 godzin czyli wychodzi ci 72 waty na godzinę .
Nie wiem po co ci centralne ogrzewanie i kotłownia jak włączając 100 watową żarówkę musiał byś otwierać okna bo moc tej żarówki była by za duża na twoje zapotrzebowanie cieplne.
Taka mała uwaga. Nic wielkiego ale bije po oczach.
kW - to jednostka mocy
kWh - to jednostka energii, pracy i ciepła. m3 zamieniamy na kWh.

fotohobby
06-11-2019, 10:55
No nie załapałem, szczególnie, że tam o swetrze nic nie było.. Zresztą na moje poważne pytanie o zmniejszenie zużycia o 700m3 , bo winnym wątku polecałeś mi inwestycje i przekonywałeś, że mógłbym zejść ze zużyciem 400m3, a tu tak bez niczego.



Nic się nie dzieje "bez niczego"

Gdybyś śledził ten wątek uważniej, a nie wpadał potrollować, to wiedziałbyś, że w pierwszym sezonie Dejson miał spie.. ną konfigurację kotła - krzywej grzewczej, temperatury zasilania.
To powodowało taktowanie, liczne restarty palnika i znaczącego podniosło zużycie gazu - tak, że z domem 120m2 wylądował w W3.

Poprawne skonfigurowanie kotła i drugi sezon ogrzewania spowodowało spadek zużycia o 1/2.
I to bez zmiany temp wewnetrznej.
I do tego m.in. służy ten wątek.

Ty wydumales sobie, źe Twój dom potrzebuję energii równowaznej spaleniu ponad 1200m3 gazu.
W takim przypadku (przy poprawnej konfiguracji kotła) aby zejść do W2 i zaoszczędzić 350zl rocznie na samym abonamencie trzeba postawic solary, albo prosta PC do CWU.

Ile Ty ogóle masz m2 ? Ile osób mieszka, że potrzebujesz rocznie równowartość 700-800m3 gazu na samo CWU ??


Myslałem, że w tak merytorycznym wątku, piszą poważni i i zdrowi umysłowa ludzie.

Pisali, póki sie tu nie pojawil taki co zaczął trollować, za, co zarobił bana.

Dejson
06-11-2019, 11:12
Nic się nie dzieje "bez niczego"

Gdybyś śledził ten wątek uważniej, a nie wpadał potrollować, to wiedziałbyś, że w pierwszym sezonie Dejson miał spie.. ną konfigurację kotła - krzywej grzewczej, temperatury zasilania.
To powodowało taktowanie, liczne restarty palnika i znaczącego podniosło zużycie gazu - tak, że z domem 120m2 wylądował w W3.

Poprawne skonfigurowanie kotła i drugi sezon ogrzewania spowodowało spadek zużycia o 1/3.
I to bez zmiany temp wewnetrznej.
I do tego m.in. służy ten wątek.

Ty wydumales sobie, źe Twój dom potrzebuję energii równowaznej spaleniu ponad 1200m3 gazu.
W takim przypadku (przy poprawnej konfiguracji kotła) aby zejść do W2 i zaoszczędzić 350zl rocznie na samym abonamencie trzeba postawic solary,

Fotohobby dziękuję za sprecyzowanie nie którym krótko, zwięźle i na temat. Hehe ja nie musiałem zakładać solarów żeby zejść do niższej taryfy. Tak jak wspomniałeś wyżej, tutaj wygrała moja DETERMINACJA, ustawiania kotła, wysiedziane godziny przy piecu z książką serwisową w łapie itp. Nie ma ze sie nie da ! Inni moze by to mieli w nosie ale ja szanuje swoje pieniądze ! a przede wszystkim cenie sobie komfort i fakt za ,,wygodę sie płaci " ale bez przesady żeby płacić ,,podwójne"

vr5
06-11-2019, 11:55
Powtarzam mozna miec niskie spalanie, ale jak ktos tu piszę ze za październik mial 25 m gazu i 15 z tego poszło na gotowanie i 10 m na same ogrzanie 100 metrowego domu i ma temp niby 22 stopnie to sory akurat w to to ja za żadne pieniądze nie uwierzę...

W starym domu o powierzchni około 130 m2 poszło od 16.07.2019 do 31.10.2019 607 kWh na grzanie c.w.u. i c.o. Odpowiada to zużyciu około 60 m3 gazu. Od 31.10.2019 do chwili obecnej 99 kWh, co w przybliżeniu daje 10 m3 gazu. Jeśli chodzi o temperaturę w środku - około 23 st.C. z wyjątkiem sypialni, gdzie prawie nie było możliwe spadniecie temperatury do 19 st.C.

Październik w mojej okolicy był dość ciepły jedynie ostatnie dni dały się trochę we znaki.